Články k tématu: Petrohrad, Rusko

Kvůli Koněvovi je opět dusno. Česká diplomacie poslala Rusku nótu

17.04. 16:19

Česká diplomacie poslala nótu ruskému ministerstvu zahraničí kvůli čtvrtečnímu incidentu před generálním konzulátem v Petrohradu. Kritizuje, že ruská policie neinformovala zastupitelský úřad o řešení situace s demonstranty, kteří před konzulátem demonstrovali proti odstranění sochy sovětského…

Teror v metru: Ruský soud vynesl velmi přísné tresty nad atentátníky

10.12. 15:40

Vojenský soud v Petrohradu dnes odsoudil k trestům sahajícím od 19 let vězení až po doživotí 11 lidí, které shledal vinnými z organizace atentátu v petrohradském metru v dubnu 2017. Při něm ve druhém největším ruském městě zahynulo kromě útočníka 15 lidí a sedm desítek lidí utrpělo zranění. O…

V Petrohradu burácela přehlídka námořnictva, Putin dohlížel z lodi

28.07. 16:35

Ruský prezident Vladimir Putin se dnes v Petrohradu na palubě jedné z lodí zúčastnil vojenské přehlídky ruského námořnictva, jedné z největších za poslední léta, uvedla agentura AP. Putin strávil víkend mimo Moskvu, kde policie v sobotu násilně zasáhla proti účastníkům nepovoleného protestu a téměř…

reklama

Tragédie v Petrohradu: Opilý řidič vjel do lidí na chodníku. Dva mrtví včetně Američana

24.02. 19:38

Opilý řidič vjel v noci na dnešek v Petrohradu na chodník a srazil skupinu chodců. O život při tom přišli dva lidé, včetně Američana, a další tři utrpěli zranění. Pachatel byl zadržen a už dnes bylo zahájeno jeho trestní stíhání, napsala agentura TASS.

Maradona při zápasu argentinským fotbalistům málem zkolaboval, z tribuny v Petrohradu mu museli pomáhat

27.06. 11:23

Petrohrad - Diego Maradona (57) prožíval úterní výhru argentinských fotbalistů 2:1 nad Nigérií na mistrovství světa v Rusku natolik, že potřeboval pomoc při odchodu z tribuny. Podle médií jeho potíže způsobil nízký krevní tlak, sám Maradona později na facebooku uvedl, že ho trápil bolavý krk.

Putin v rozkladu? Provokativní obraz vyvolal rozruch, soud nařídil jeho zničení

08.06. 21:46

Petrohrad - Portrét Vladimira Putina s názvemý Devět stádií rozkladu vůdce bude na základě soudního verdiktu zničen. Aktivistka, která tento obraz nesla na prvomájové demonstraci, musí jako trest zaplatit pokutu ve výši 160.000 rublů (asi 56.000 Kč).

Dohra kauzy Skripal: Petrohrad přišel o britský konzulát

08.06. 14:08

Petrohrad/Londýn - V Petrohradu ve čtvrtek skončil svou činnost britský generální konzulát, který ve druhém největším ruském městě působil 26 let. Oznámil to dnes list Izvestija. Diplomatické zastoupení se stalo obětí kauzy Skripal. Británie tehdy v reakci vyhostila 23 ruských diplomatů, Moskva…

Petrohrad má jediný cirkus na světě pro chuligány

29.05. 09:52

Petrohrad - Označuje se za "jediný cirkus na světě pro chuligány" a jeho první umělci byly děti z ulice. V současnosti, ač ověnčen nejprestižnější ruskou divadelní cenou, cirkus Upsala v Petrohradu stále budí jistou nedůvěru úřadů. Vznikl skoro z ničeho, kromě vůle svých tvůrců. Tato instituce ale…

Japonsko a Ruskou budou spolupracovat, spory ale trvají

26.05. 20:34

Petrohrad - Ruský prezident Vladimir Putin se dnes v moskevském Kremlu s japonským premiérem Šinzóem Abem shodl na potřebě prohlubování vzájemné spolupráce. Oba činitelé se sešli již ve čtvrtek na okraj petrohradského ekonomického fóra, kde byl Abe jako čestný host společně s francouzským…

Sankce? Porušení pravidel spolupráce, zlobí se Putin

25.05. 17:38

Petrohrad - Prioritou Ruska je otevřenost vůči světu a aktivní účast v integračních procesech. Na mezinárodním investičním fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin. Sankce podle něj narušily klíčová pravidla ekonomické spolupráce a vytěsnily čestnou konkurenci.

Velvyslanec USA se v Petrohradě nezúčastnil diskuse, vadil mu Putinův oligarcha

25.05. 14:35

Petrohrad - Americký velvyslanec v Moskvě Jon Huntsman se dnes kvůli přítomnosti jednoho z ruských oligarchů zdržel účasti v panelové diskusi během petrohradského investičního fóra. Napsala to agentura Reuters. Diplomat nedorazil na jednání pracovní skupiny, v níž by musel sedět za jednacím stolem…

Trump přišel o titul čestného kozáka i důstojnickou hodnost

15.04. 10:38

Petrohrad - Prezident USA Donald Trump přišel o titul čestného kozáka i důstojnickou hodnost, které mu kozáci z petrohradské skupiny Irbis udělili před dvěma lety v euforii z nového šéfa Bílého domu, slibujícího zlepšení vztahů s Ruskem.

V Moskvě přistálo letadlo s vyhoštěnými diplomaty z USA

01.04. 13:26

Moskva - Do Moskvy dnes dorazilo první letadlo s ruskými diplomaty, kteří byli vyhoštěni z USA. Na druhé straně pak zaměstnanci amerického konzulátu v Petrohradu v sobotu pozdě večer opustili budovu mise, svěsili americkou vlajku a zamířili domů.

Ruští diplomaté opouští velvyslanectví ve Washingtonu, balí se i Američané v Petrohradu

31.03. 21:02

Washington/Petrohrad - Ruští diplomaté vypovězení z USA začali dnes opouštět ruské velvyslanectví ve Washingtonu. Kufry se balí také na americkém konzulátu v Petrohradu. Od sobotního rána před budovu zastoupení USA v druhém největším ruském městě přijížděl jeden stěhovací vůz za druhým, uvedla AFP.

Rusko zavře americký konzulát v Petrohradu

29.03. 12:31

Moskva - Ruské ministerstvo zahraničí navrhne Kremlu zavřít konzulát USA v Petrohradu. Jde o odvetný krok za uzavření ruského zastoupení v Seattlu, které nařídil počátkem týdne Bílý dům spolu s vyhoštěním 60 ruských diplomatů.

Jak se z Moskvy stalo hlavní město Sovětského svazu?

24.03. 07:24

Největší město Evropy je dnes symbolem Ruska a taky sovětské éry této země. Moskva však nebyla hlavním městem vždy. Do Moskvy totiž utekli bolševici z Petěrsburgu, kde i přes dosažený úspěch Velké říjnové revoluce neměli čelní představitele komunistické vlády na růžích ustláno.

Putin má problémy? Ve velkých městech mu nečekaně klesly preference

07.03. 13:29

Moskva - Prezidentské volby se mají v Rusku konat 18. března. Předvolební preference ruského prezidenta Vladimira Putina v únoru ve velkých městech, kde žije čtvrtina ruských voličů, nečekaně klesly.

Dirigent školního orchestru měl poměr se svou žačkou, sňatkem se vyhnul vězení

27.02. 08:58

Petrohrad - Dirigent školního orchestru v ruském Petrohradu byl odsouzen za milostný poměr se svou teprve 14letou žačkou. Trestu se vyhnul tím, že se stihl rozvést s dosavadní ženou a oženit s dotyčnou dívkou dříve, než soud dospěl k vynesení verdiktu.

Ruská policie při razii objevila ve sklepě domu krokodýla

20.01. 09:49

Petrohrad - Ruská policie pátrala v jednom z petrohradských domů po skladu zbraní. V objektu našla krom munice i krokodýla nilského. Plaz je nyní v péči veterinářů, kteří rozhodnou o jeho dalším osudu.

Putin má jasno: Výbuch v Petrohradu byl teroristický útok. FSB musí útočníky zlikvidovat

28.12. 10:58

Moskva/Petrohrad - Ruský prezident Vladimir Putin dnes označil za teroristický čin středeční výbuch v petrohradském supermarketu, který zranil 13 lidí.

V zábavním parku v Petrohradu vybuchla bomba

27.12. 19:48

Petrohrad - V supermarketu petrohradského zábavního centra dnes večer explodovalo podomácku vyrobené výbušné zařízení. Zatím je hlášeno devět zraněných, kteří byli hospitalizováni, ale žádná oběť na životě.

Teroristický útok chystaný v Rusku mohl mít tisíce mrtvých

18.12. 20:56

Washington - Připravovaný teroristický útok v Petrohradě, který Rusko zmařilo díky informacím od americké Ústřední zpravodajské služby (CIA), si mohl vyžádat až tisíce obětí.

Křižník Aurora obsadili klauni, parodovali vojenské cvičení Západ 2017

18.09. 10:24

Petrohrad - Protiváleční aktivisté v převleku za klauny "obsadili" v neděli na nábřeží Petrohradu historický křižník Aurora. Nikdo nebyl zatčen. Podle médií byla akce parodií na nynější rusko-běloruské vojenské cvičení Západ 2017, které má dnes navštívit ruský prezident Vladimir Putin.

Kontroverzní začátek školního roku: Udám i vlastní matku, recitovala holčička v Rusku

02.09. 09:51

Petrohrad - Pětiletá holčička při zahájení školního roku v petrohradské akademii Vyšetřovacího výboru slíbila šéfovi této obávané instituce Alexandru Bastrykinovi, že ve službě vlasti bude trestně stíhat i vlastní matku.

reklama
Fotogalerie