Články k tématu: plagiáty

Metnar se za chyby v diplomce omluvil, ale nerezignuje

27.07. 16:13

Praha - Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) kvůli pochybnostem o své diplomové práci nehodlá rezignovat. Dnes se na tiskové konferenci omluvil veřejnosti i autorovi publikace, ze které čerpal, ale citace v textu řádně neuvedl.

Diplomová práce ministra Metnara není plagiát. uvedla univerzita

27.07. 14:45

Praha/Ostrava - Ostravská univerzita dnes oznámila, že diplomová práce ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) není plagiát, mohla mít ale vyšší úroveň. Analýza ukázala, že text vykazuje nedostatečnou práci s citačními zdroji. Jednalo se zejména o absenci odkazů na knihu Petra Musílka z Vysoké…

Babiš zatím Metnarovu hlavu nechce, počká si na analýzu diplomové práce

25.07. 17:17

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) nebude po ministrovi obrany Lubomíru Metnarovi (za ANO) žádat rezignaci kvůli pochybnostem kolem jeho diplomové práce. Česká televize uvedla, že práce obsahuje seznam použitých zdrojů, je v ní ale velmi málo průběžných odkazů.

reklama

Diplomka ministra Metnara? Podle experta nejde o plagiát, problém je jinde

25.07. 16:21

Praha - Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) podle České televizi ve své diplomové práci z roku 2004 řádně neuváděl citované zdroje. Některé strany jsou údajně převzaty nebo jen mírně upraveny bez jasného vyznačení, že jde o převzatý text. Ke kauze se Metnar vyjádří do konce týdne.

Ministr obrany Metnar čelí kvůli své diplomce podezření z plagiátorství

24.07. 20:49

Praha - Ministr obrany Lubomír Metnar ve své diplomové práci z roku 2004 řádně neuváděl citované zdroje, uvedla dnes Česká televize (ČT).

Exministr Krčál opsal i část své diplomové práce, obhajoval ji na soukromé univerzitě

20.07. 17:13

Praha - Úvodních 17 stran diplomové práce Petra Krčála (ČSSD) je totožných s jeho bakalářskou prací. Kvůli podezření z plagiátorství při sepsání bakalářské práce Krčál tento týden rezignoval na pozici ministra, poté se vzdal i stranických funkcí.

Plagiáty? Ještě horší je, když studentům někdo píše práci na zakázku, varují akademici

19.07. 21:33

Praha - Média v posledních třech týdnech upozornila na podezření z plagiátorství v diplomových pracích bývalé ministryně spravedlnosti Taťány Malé (ANO) a bývalého ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála (ČSSD). Malá z toho důvodu rezignovala minulý týden, Krčál v úterý. Ministerstvo školství…

Rezignací Malé to nekončí: Univerzita i tak přezkoumá její diplomovou práci

10.07. 12:06

Praha/Brno - Rezignace ministryně spavedlnosti Taťány Malé (ANO) nic nemění na skutečnosti, že etická komise Mendelovy univerzity prozkoumá její diplomovou práci, na kterou padlo podezření z plagiátorství.

Malá se brání zuby nehty. Opisování přiznala, prý ale nejde o plagiátorství

09.07. 17:47

Praha - Ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) odmítla obvinění z plagiátorství ve svých diplomových pracích. Připustila sice, že v některých částech zapomněla uvést citaci, trvá však na tom, že jednala v dobré víře.

Akademici a legislativci žádají rezignaci Malé. Petici podepsalo přes 2000 lidí

09.07. 16:47

Praha - Internetovou petici na odvolání Taťány Malé (ANO) z funkce ministryně spravedlnosti podepsalo přes 2000 lidí včetně několika členů legislativní rady vlády, které Malá předsedá. Piráti chtějí, aby se podezřeními z plagiátorství zabýval na úterní schůzi sněmovní ústavně-právně výbor.

Malá skončí na dlažbě? Pokud se prokáže plagiátorství, měla by odstoupit, tvrdí Babiš

07.07. 21:46

Praha - Ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) by podle premiéra Andreje Babiše (ANO) měla odstoupit, pokud se prokáže, že opisovala v diplomových pracích. Malá se má v pondělí k podezřením z plagiátorství vyjádřit na jednání poslanců ANO.

Skandál v Eurovizi? Vítězná píseň izraelské zpěvačky je nejspíš plagiát

04.07. 12:12

Jeruzalém - Americké hudební vydavatelství Universal Music Group pohrozilo žalobou autorům písně Toy, s níž Izraelka Netta Barzilaiová letos vyhrála Eurovizi. Prý jde o kopii hitu Seven Nation Army z roku 2003 dua The White Stripe.

ODS má jasno: Malá prý nemá ve vládě co dělat

03.07. 19:04

Praha - Plagiátorská kauza ministryně spravedlnosti Taťány Malé (ANO) bobtná. Experti minulý týden objevili opsané pasáže v diplomové práci Malé na soukromé vysoké škole v Bratislavě. Opsané pasáže jsou však údajně i v diplomové práci Malé z brněnské Mendelovy univerzity. Podle ODS nemá Malá ve…

Diplomka ministryně Malé je pole školy v pořádku

29.06. 19:50

Bratislava/Praha - Bratislavská soukromá Paneurópska vysoká škola (PEVŠ) se postavila za českou ministryni spravedlnosti Taťánu Malou. Její diplomová práce prý obstála ve standardním systému kontroly slovenského registru závěrečných prací studentů (CRZP).

Ministryně Malá prý v diplomce opisovala, text cizí práce převzala i s překlepy

28.06. 19:48

Praha – Nově jmenovaná ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) má další problém. Její magisterská práce nese podle expertů prvky možného plagiátorství. Informoval o tom Český rozhlas radiožurnál.

Problémy v Trumpově týmu? Budoucí mluvčí se dopustila plagiátorství, odhalili ji novináři

08.01. 11:39

Washington - Monika Crowleyová, kterou si Donald Trump vybral za mluvčí prezidentské Rady národní bezpečnosti (NSC), se patrně dopustila rozsáhlého plagiátorství. Redaktoři CNN prověřili její knihu What The (Bleep) Just Happened (Co se do - pípnutí - vlastně stalo) a zjistili závažná pochybení.

Mexický prezident má vážný problém. Novináři vyhrabali "špínu" ze studií

22.08. 14:38

Mexiko - Plagiátorské aféry nejsou ve vysoké politice ničím výjimečným, několik jich například zažilo Německo. Z opsání své diplomové práce byl nyní nařčen mexický prezident Enrique Peňa Nieto.

reklama

Fotogalerie