Články k tématu: Počasí

Česko probudilo do nezvykle chladného rána: Deset stanic naměřilo rekordní minima

12.08. 15:27

Praha - I dnes se Česko probudilo do nezvykle chladného rána. Deset stanic většinou ve východní části republiky zaznamenalo v noci na dnešek rekordní teplotní minima pro 12. srpen.

Předpověď počasí na noc a sobotu 13. srpna

12.08. 09:47

Praha - Po severním okraji oblasti vysokého tlaku vzduchu nad Alpami bude přes naše území postupovat teplá fronta k východu. Za ní k nám začne proudit teplejší vzduch od západu, uvedl chmi.cz.

O víkendu se vrátí léto. Jak dlouho vydrží?

11.08. 11:35

Praha - Čtvrteční ráno bylo v Česku hodně mrazivé a podle předpovědí by to páteční mělo být ještě horší. Potom se ale oteplí a příští týden si užijeme slunečného počasí.

reklama

Předpověď počasí na noc a pátek 12. srpna

11.08. 09:55

Praha - Od západu bude postupovat teplá fronta jen zvolna k východu, uvedl chmi.cz.

Silný déšť na Moravě může způsobit záplavy, varují meteorologové

10.08. 12:52

Ostrava - Po slunném a teplém počasí posledních dnů a hlavně víkendu, přišlo citelné ochlazení a meteorologové přidali i výstrahu před vydatným deštěm. Na pozoru by se měli mít lidé především v Moravskoslezském kraji.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 11. srpna

10.08. 10:14

Praha - Po přední straně oblasti vysokého tlaku vzduchu nad západní Evropou k nám bude pokračovat příliv studeného vzduchu od severozápadu, uvedl chmi.cz.

Na Moravu míří silný déšť, řeky se mohou rozvodnit

09.08. 15:06

Ostrava - Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) varují před silným a vytrvalým deštěm, který v noci na středu udeří převážně na severní Moravě. Kvůli nasáklé půdě po předchozích deštích mohou stoupat hladiny řek.

Předpověď počasí na noc a středu 10. srpna

09.08. 09:33

Praha - Po zadní straně oblasti nízkého tlaku na Skandinávií k nám bude proudit studený vzduch od severu až severozápadu, informuje chmi.cz.

Předpověď na noc a úterý 9. srpna

08.08. 13:22

Praha - Přes naše území bude od severozápadu postupovat zvlněná studená fronta. Informuje ČHMU.

Předpověď počasí na noc a pondělí 8. srpna

07.08. 16:35

Praha - Výběžek vyššího tlaku vzduchu bude slábnout. Ze západní do střední Evropy bude postupovat studená fronta.

Předpověď počasí na noc a neděli 7. srpna

06.08. 16:44

Praha - Na naše území bude od západu zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu.

Léto končí. Česko už tropické dny nezasáhnou

Aktualizovali jsme 6.8.2016, 16:40, 06.08. 15:24

Praha - Žádná extrémní vedra již Česko do konce prázdnin zřejmě nezasáhnou. Dnes to uvedl Český hydrometeorologický ústav.

VIDEO: Moderátorka počasí dostala záchvat smíchu v přímém přenosu, pobavila celý svět

05.08. 20:17

Londýn – Kdo by to byl řekl, že i poryvy větru mohou být tak legrační. Rosnička stanice BBC dostala v přímém přenosu nekontrolovatelný záchvat smíchu, který natolik zaujal, že o něm informují nejen britská média.

Předpověď počasí na noc a sobotu 6. srpna

05.08. 16:42

Praha - Za zvlněnou studenou frontou, která bude zpočátku ještě ovlivňovat východ našeho území, se do střední Evropy od západu rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu.

Předpověď počasí na noc a pátek 5. srpna

04.08. 17:19

Praha - Zvlněná studená fronta bude postupovat přes naše území zvolna k východu. Informuje ČHMU.

Léto si dá chvíli pauzu. Do Česka míří silné bouřky

04.08. 13:31

Praha - Ve čtvrtek se do Česka na chvíli vrátilo opravdové léto. Tropické teploty ale nevydrží moc dlouho, už zítra je vystřídá jiný extrém. Znovu se oteplí až o víkendu.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 4. srpna

03.08. 14:50

Praha - Před zvlněnou studenou frontou, která bude postupovat přes Německo zvolna k východu, k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu.

Předpověď počasí na noc a středu 3. srpna

02.08. 14:11

Praha - Od západu bude přes naše území přecházet teplá fronta, za kterou k nám začne proudit teplý vzduch od jihozápadu.

Předpověď počasí: Přijdou teplé dny i silné bouřky

02.08. 09:59

Praha - V prvním srpnovém týdnu bude počasí jako na houpačce. Dočkáme se tropických teplot i ochlazení a silných bouřek. Nejtepleji by mělo být ve čtvrtek a pátek, o víkendu ale znovu přijdou přeháňky a bouřky.

Počasí jako na houpačce. Kdy se znovu oteplí?

01.08. 18:12

Praha - V prvním srpnovém týdnu bude počasí jako na houpačce. Dočkáme se tropických teplot i ochlazení a silných bouřek. Nejtepleji by mělo být ve čtvrtek a pátek, o víkendu ale znovu přijdou přeháňky a bouřky.

Bouře na Slovensku doprovázel silný vítr, převrátil i karavan

01.08. 16:55

Bratislava - Prudké bouřky, přívalový déšť a bleskové povodně netrápily v neděli jen Česko, v podobné situaci se ocitl i západ Slovenska. Silný vítr lámal stromy na mnoha místech země, dálnice D2 byla kvůli kmenům a větvím na silnici v obou směrech zablokovaná. Kvůli prudkým bouřkám zasahovaly…

Silné bouře způsobily povodně na Moravě. Vytopily sklepy i hasičskou stanici

Aktualizovali jsme 1.8.2016, 15:57, 01.08. 11:42

Brno - Perné nedělní odpoledne a noc na pondělí mají za sebou hasiči na Moravě. Prudká průtrž mračen lámala stromy, vyplavovala sklepy a ucpávala koryta potoků. Ve Zlíně vytopila voda dokonce hasičskou stanici!

Předpověď počasí na noc a úterý 2. srpna

01.08. 15:10

Praha - Výběžek vyššího tlaku vzduchu nad střední Evropou zeslábne a přes naše území přejde k východu slabá okluzní fronta.

Hasiči až do rána zasahovali kvůli počasí v Olomouckém kraji

01.08. 09:53

Olomouc - Až do dnešních časných ranních hodin zasahovali hasiči v Olomouckém kraji kvůli následkům, které v regionu způsobily vydatné srážky.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací