Články k tématu: Poche, Miroslav

Kdo povede ministerstvo zahraničí? Padlo nové jméno

18.09. 13:57

Praha - Sociální demokracie navrhne do funkce ministra zahraničních věcí dosavadního náměstka Tomáše Petříčka (ČSSD). Uvedla to Česká televize. Podle informací ČTK by Petříčka měl dnes poslaneckému klubu představit předseda sociální demokracie a vicepremiér Jan Hamáček, který je nyní pověřen…

Komentář: Utrápená epizoda jménem Poche pokračuje. ČSSD se dál potápí ke dnu

Aktualizovali jsme 12.9.2018, 19:34, 12.09. 19:11

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Spor kolem jmenování Miroslava Pocheho na post šéfa české diplomacie nemůže pro ČSSD dopadnout jinak, než fiaskem. Nyní se hraje o to, jak velké ono fiasko bude. Předseda strany Jan Hamáček nemůže zvítězit již z principu. Pocheho si prezident Miloš Zeman označkoval jako…

Kvůli Pochemu je dusno. Hamáček a Fiala se střetli v televizní debatě

09.09. 14:06

Praha - Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček uvedl, že od premiéra Andreje Babiše (ANO) neslyšel žádné výhrady k působení Miroslava Pocheho (ČSSD) na ministerstvu zahraničí. Babiš přitom před týdnem uvedl, že Poche působí na ministerstvu záporně a šéfem resortu se nikdy nestane. Europoslanec…

reklama

Babiš ohrožuje koalici? Za výroky o Pochem stojí

03.09. 19:03

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) si nemyslí, že by svým nedělním výrokem o tom, že europoslanec ČSSD Miroslav Poche nebude ministrem zahraničí, ohrožoval vládní koalici ANO se sociální demokracií. Uvedl to dnes na dotazy novinářů s tím, že čeká na rozhodnutí ČSSD.

Poche vrací úder Babišovi: Zveřejnil nahrávku ze svého projevu

03.09. 16:18

Praha - Hradem odmítaný kandidát ČSSD na ministra zahraničí Miroslav Poche se brání kritice premiéra Andreje Babiše (ANO), podle které vystupuje jako ministr už nyní a tvrdí, že v případě svého nejmenování bude šéfovat nominantovi, který by ČSSD prošel. V týden staré nahrávce projevu z porady…

Babiš rozhodl: Poche ministrem zahraničí nebude

02.09. 12:42

Praha - Nominant sociální demokracie na místo šéfa diplomacie Miroslav Poche působí podle premiéra Andreje Babiše (ANO) na ministerstvu zahraničí negativně.

Kdo povede českou diplomacii? Hamáček chce vše řešit až po volbách

31.08. 20:46

Praha - Šéf ČSSD Jan Hamáček chce spor o nominaci europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD) do čela ministerstva zahraničních věcí řešit až po komunálních a senátních volbách. Obává se, že téma by mohlo poškodit kampaň ČSSD, která má být pozitivní. Poche zůstává nejdéle navrženým kandidátem do vlády,…

Dočká se Česko konečně ministra zahraničí?

30.08. 17:05

Praha - Česko je i dva měsíce od jmenování vlády ANO a ČSSD bez ministra zahraničí, funkci dočasně supluje ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček. Kandidát ČSSD na šéfa diplomacie Miroslav Poche si přeje, aby předsednictvo strany v pátek situaci kolem obsazení MZV definitivně vyřešilo.

ČSSD stále počítá s Pochem jako s ministrem, tvrdí Hamáček

27.08. 16:14

Praha - Podle předseda ČSSD a vicepremiéra Jana Hamáčka zůstává v platnosti rozhodnutí předsednictva sociální demokracie, které Miroslava Pocheho nominovalo do čela MZV ČR. V pátek se předsednictvo znovu sejde a bude o situaci jednat.

Komentář: Andrej Babiš jako spasitel Česka? V otázkách migrace je mimo realitu

Aktualizovali jsme 19.8.2018, 13:47, 19.08. 11:31

Komentář Miroslava Horkého – Premiér Andrej Babiš dává jasně najevo, že v zahraničních otázkách chce mít hlavní slovo. V postojích k otázkám migrace zaujímá opačné stanovisko než Miroslav Poche, to, jaký názor má momentální šéf diplomacie Jan Hamáček, ví málokdo. Babiš se snaží vzbudit dojem, že on…

Vedení ČSSD se v úterý kvůli situaci na MZV nesejde, přišlo hodně omluvenek

16.07. 13:43

Praha - Vedení ČSSD mělo v úterý řešit situaci na ministerstvu zahraničí, kvůli vysokému počtu omluvenek se ale nakonec jednání neuskuteční.

Kam s ním? Poche zatím na ministerstvu oficiální funkci nemá, řekl Hamáček

10.07. 16:59

Praha - Dnes zasedli členové sněmovního zahraničního výboru. Ministr vnitra a místopředseda vlády pověřený řízením MZV ČR Jan Hamáček (ČSSD) poslancům řekl, že Miroslav Poche (ČSSD) v Černínském paláci v žádné oficiální funkci není.

ČSSD trvá na svém: Poche je dál jediný kandidát na šéfa diplomacie

09.07. 21:03

Praha – Grémium ČSSD dnes potvrdilo, že stále platí usnesení předsednictva strany, podle něhož je jediným kandidátem na ministra zahraničí europoslanec Miroslav Poche. 

Hamáček trvá na svém, dál nevidí důvod vyměnit nominaci Pocheho

09.07. 15:19

Praha - Schází se vedení ČSSD, aby projednalo nejmenování Miroslava Pocheho ministrem zahraničí. Předseda strany Jan Hamáček uvedl, že nadále nevidí důvod vyměnit Pocheho jako kandidáta na post šéfa diplomacie..

Topolánek vybouchl: Úřaduje tu s*áč! A přidali se další

Aktualizovali jsme 2.7.2018, 22:13, 01.07. 15:42

Praha – Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek na TV Barrandov prozradil, že mu premiér Andrej Babiš předal seznam s dvěma kandidáty na ministra zahraničí - s Miroslavem Pochem i Janem Hamáčkem (oba ČSSD). Jeho slova vyvolala mezi politiky pořádnou kritiku.

Babiš zveřejnil dokumenty, které předal Zemanovi. Jak to bylo s Pochem a Hamáčkem?

29.06. 16:38

Praha - Úřad vlády dnes zveřejnil dokumenty, z nichž vyplývá, že premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí navrhl prezidentovi jmenovat ministrem zahraničí europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD). Ve stejný den v dopisu na Hrad napsal, že pokud by se Miloš Zeman rozhodl nevyhovět, navrhuje, aby byl…

Piráti chtějí ve sněmovním výboru projednat řízení ministerstva zahraničí

28.06. 20:28

Praha – Nepřehlednou situací kolem vedení ministerstva zahraničí by se mohl zabývat zahraniční výbor Poslanecké sněmovny. Podnět pro jeho svolání inicioval na úterý 10. července poslanec Pirátů Jan Lipavský.

Pražská ČSSD se bouří. Chce, aby vedení strany trvalo na jmenování Pocheho

28.06. 17:49

Praha - Vedení pražských sociálních demokratů vyzvalo předsednictvo strany, aby kategoricky trvalo na jmenování Miroslava Pocheho ministrem zahraničí v souladu s koaliční smlouvou. 

Pražská buňka ČSSD zuří: Nejmenování Pocheho bylo trapné a nestandardní

28.06. 15:08

Praha - Nejmenováním Miroslava Pocheho ministrem zahraničních věcí se dnes odpoledne bude zabývat předsednictvo krajského výkonného výboru ČSSD Praha. Většina jeho členů se shoduje, že situace je trapná a nestandardní. Prý se také potvrzuje, že fungování koalice ANO s ČSSD za podpory komunistů bude…

Vláda něco tají? ODS chtěla debatovat o jmenování ministra zahraničí, návrh neprošel

28.06. 15:03

Praha - ODS se dnes nepodařilo zařadit na program sněmovní schůze debatu o okolnostech jmenování nového ministra zahraničí. Jejich snahu zablokovaly vládní kluby hnutí ANO a ČSSD, jak jim to umožňuje jednací řád. ODS ale bude na vysvětlení trvat.

Spor s Hradem podle Pocheho nekončí: Nejsem sluníčkář, vzkazuje Zemanovi

28.06. 13:18

Praha - Miroslav Poche (ČSSD) pokládá spor s Hradem ohledně svého nejmenování za ukončený a hodlá prezidenta Miloše Zemana přesvědčit o svých kvalitách. Na MZV by měl jako politický tajemník začít úřadovat za několik dní.

Hamáček se ujal postu šéfa české diplomacie, Babiš podivné jmenování nevysvětlil

28.06. 10:52

Praha - Předseda ČSSD Jan Hamáček už sedí ve vládě na dvou židlích. Den po nástupu do čela ministerstva vnitra ujal řízení resortu zahraničních věcí. Prezident Miloš Zeman včera nejmenoval do čela diplomacie Miroslava Pocheho (ČSSD), což vyvolává řadu otázek. Podle Hamáčka nebyla porušena ústava.…

Jak to bylo se seznamem ministrů pro Zemana? ČSSD vysvětluje, co vlastně Babiš předložil

27.06. 22:17

Praha - Seznam ministrů, který premiér Andrej Babiš napoprvé předložil prezidentovi Miloši Zemanovi, obsahoval i jméno Miroslava Pocheho. Na druhém seznamu pak už jeho jméno chybělo. Uvedl to server Aktuálně.cz.

Poche bude na ministerstvu zahraničí politickým tajemníkem, europoslancem zůstane

27.06. 19:54

Praha – Prezident Miloš Zeman dnes Miroslava Pocheho ministrem zahraničí nejmenoval. Přesto bude europoslanec na ministerstvu pracovat, bude zastávat post politického tajemníka. Zeman již dříve Pochemu doporučil, aby o funkci ministra neusiloval kvůli svým postojům k migraci a nařčením z korupce.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie