Články k tématu: Poche, Miroslav

Vedení ČSSD se v úterý kvůli situaci na MZV nesejde, přišlo hodně omluvenek

16.07. 13:43

Praha - Vedení ČSSD mělo v úterý řešit situaci na ministerstvu zahraničí, kvůli vysokému počtu omluvenek se ale nakonec jednání neuskuteční.

Kam s ním? Poche zatím na ministerstvu oficiální funkci nemá, řekl Hamáček

10.07. 16:59

Praha - Dnes zasedli členové sněmovního zahraničního výboru. Ministr vnitra a místopředseda vlády pověřený řízením MZV ČR Jan Hamáček (ČSSD) poslancům řekl, že Miroslav Poche (ČSSD) v Černínském paláci v žádné oficiální funkci není.

ČSSD trvá na svém: Poche je dál jediný kandidát na šéfa diplomacie

09.07. 21:03

Praha – Grémium ČSSD dnes potvrdilo, že stále platí usnesení předsednictva strany, podle něhož je jediným kandidátem na ministra zahraničí europoslanec Miroslav Poche. 

reklama

Hamáček trvá na svém, dál nevidí důvod vyměnit nominaci Pocheho

09.07. 15:19

Praha - Schází se vedení ČSSD, aby projednalo nejmenování Miroslava Pocheho ministrem zahraničí. Předseda strany Jan Hamáček uvedl, že nadále nevidí důvod vyměnit Pocheho jako kandidáta na post šéfa diplomacie..

Topolánek vybouchl: Úřaduje tu s*áč! A přidali se další

Aktualizovali jsme 2.7.2018, 22:13, 01.07. 15:42

Praha – Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek na TV Barrandov prozradil, že mu premiér Andrej Babiš předal seznam s dvěma kandidáty na ministra zahraničí - s Miroslavem Pochem i Janem Hamáčkem (oba ČSSD). Jeho slova vyvolala mezi politiky pořádnou kritiku.

Babiš zveřejnil dokumenty, které předal Zemanovi. Jak to bylo s Pochem a Hamáčkem?

29.06. 16:38

Praha - Úřad vlády dnes zveřejnil dokumenty, z nichž vyplývá, že premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí navrhl prezidentovi jmenovat ministrem zahraničí europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD). Ve stejný den v dopisu na Hrad napsal, že pokud by se Miloš Zeman rozhodl nevyhovět, navrhuje, aby byl…

Piráti chtějí ve sněmovním výboru projednat řízení ministerstva zahraničí

28.06. 20:28

Praha – Nepřehlednou situací kolem vedení ministerstva zahraničí by se mohl zabývat zahraniční výbor Poslanecké sněmovny. Podnět pro jeho svolání inicioval na úterý 10. července poslanec Pirátů Jan Lipavský.

Pražská ČSSD se bouří. Chce, aby vedení strany trvalo na jmenování Pocheho

28.06. 17:49

Praha - Vedení pražských sociálních demokratů vyzvalo předsednictvo strany, aby kategoricky trvalo na jmenování Miroslava Pocheho ministrem zahraničí v souladu s koaliční smlouvou. 

Pražská buňka ČSSD zuří: Nejmenování Pocheho bylo trapné a nestandardní

28.06. 15:08

Praha - Nejmenováním Miroslava Pocheho ministrem zahraničních věcí se dnes odpoledne bude zabývat předsednictvo krajského výkonného výboru ČSSD Praha. Většina jeho členů se shoduje, že situace je trapná a nestandardní. Prý se také potvrzuje, že fungování koalice ANO s ČSSD za podpory komunistů bude…

Vláda něco tají? ODS chtěla debatovat o jmenování ministra zahraničí, návrh neprošel

28.06. 15:03

Praha - ODS se dnes nepodařilo zařadit na program sněmovní schůze debatu o okolnostech jmenování nového ministra zahraničí. Jejich snahu zablokovaly vládní kluby hnutí ANO a ČSSD, jak jim to umožňuje jednací řád. ODS ale bude na vysvětlení trvat.

Spor s Hradem podle Pocheho nekončí: Nejsem sluníčkář, vzkazuje Zemanovi

28.06. 13:18

Praha - Miroslav Poche (ČSSD) pokládá spor s Hradem ohledně svého nejmenování za ukončený a hodlá prezidenta Miloše Zemana přesvědčit o svých kvalitách. Na MZV by měl jako politický tajemník začít úřadovat za několik dní.

Hamáček se ujal postu šéfa české diplomacie, Babiš podivné jmenování nevysvětlil

28.06. 10:52

Praha - Předseda ČSSD Jan Hamáček už sedí ve vládě na dvou židlích. Den po nástupu do čela ministerstva vnitra ujal řízení resortu zahraničních věcí. Prezident Miloš Zeman včera nejmenoval do čela diplomacie Miroslava Pocheho (ČSSD), což vyvolává řadu otázek. Podle Hamáčka nebyla porušena ústava.…

Jak to bylo se seznamem ministrů pro Zemana? ČSSD vysvětluje, co vlastně Babiš předložil

27.06. 22:17

Praha - Seznam ministrů, který premiér Andrej Babiš napoprvé předložil prezidentovi Miloši Zemanovi, obsahoval i jméno Miroslava Pocheho. Na druhém seznamu pak už jeho jméno chybělo. Uvedl to server Aktuálně.cz.

Poche bude na ministerstvu zahraničí politickým tajemníkem, europoslancem zůstane

27.06. 19:54

Praha – Prezident Miloš Zeman dnes Miroslava Pocheho ministrem zahraničí nejmenoval. Přesto bude europoslanec na ministerstvu pracovat, bude zastávat post politického tajemníka. Zeman již dříve Pochemu doporučil, aby o funkci ministra neusiloval kvůli svým postojům k migraci a nařčením z korupce.

Porušil Zeman ústavu? Právník vysvětluje, jak je to s nejmenováním Pocheho

27.06. 16:50

Praha - Kancléř Vratislav Mynář při dnešním ceremoniálu na Pražském hradě uvedl, že prezident Miloš Zeman jmenoval vládu podle druhého odstavce článku 68 ústavy. Ten uvádí, že hlava jmenuje premiéra a na jeho návrh ostatní členy vlády, které pověřuje řízením ministerstev. Jak je to tedy s…

Zeman na Hradě jmenoval druhou Babišovu vládu, Poche má smůlu

27.06. 11:29

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval na Pražském hradě druhou vládu premiéra Andreje Babiše (ANO). Stalo se tak osm měsíců po sněmovních volbách a pět měsíců po demisi menšinové vlády ANO. Menšinový kabinet ANO a ČSSD by měli ve Sněmovně podporovat komunisté, definitivně o tom rozhodnou o…

Poche ministrem zahraničí nebude, nedostal pozvánku na Hrad

26.06. 16:59

Praha - První vláda Andreje Babiše (ANO) v lednu nezískala důvěru poslanců a od té doby úřadovala v demisi. V nynější vládní sestavě ministry za ANO doplní zástupci ČSSD - europoslanec ČSSD Miroslav Poche, který je oficiálním kandidátem na ministra zahraničí, ale pozvánku na Hrad nedostal. O důvěru…

Bude Zeman čelit další žalobě? Spor o Pocheho nekončí

26.06. 13:57

Praha - Prezident Miloš Zeman by měl ve středu 27. června jmenovat novou vládu, přičemž stále není vyřešeno, kdo stane v čele diplomacie. Šéf poslanců ČSSD Jan Chvojka dnes řekl, že by spor o Miroslava Pocheho mohl skončit kompetenční žalobou na hlavu státu.

Babiš Zemanovi dá seznam ministrů. Je na něm i Miroslav Poche

25.06. 11:33

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) potvrdil, že na seznamu ministerských kandidátů, který dnes odeslal na Hrad, je i europoslanec Miroslav Poche (ČSSD). Toho prezident Miloš Zeman a komunisté ostře kritizují.

Babiš se postavil Zemanovi? V pondělí na Hrad pošle seznam ministrů i s Pocheho jménem

24.06. 14:32

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí navrhne prezidentovi Miloši Zemanovi kandidáty na jmenování do nové menšinové vlády. Bude mezi nimi i nominant ČSSD do funkce ministra zahraničí Miroslav Poche. Hrad ho ale odmítá.

Zeman: Babiš Pocheho nenavrhl, kolonka u ministerstva zahraničí byla prázdná

24.06. 12:39

Praha - Prezident Miloš Zeman tvrdí, že mu premiér Andrej Babiš (ANO) nenavrhl Miroslava Pocheho do funkce ministra zahraničí v chystané menšinové vládě ANO a ČSSD, kterou by měli tolerovat komunisté. Nový kabinet by mohl být jmenován již příští týden.

Kdo bude šéfem diplomacie? ČSSD se zase hádá. Nevymýšlejte kličky, vzkázal Hašek

23.06. 18:43

Praha - Návrh, že by předseda ČSSD Jan Hamáček mohl dočasně vést i diplomacii, vyvolal mezi sociálními demokraty nové rozpory. Strana do čela ministerstva zahraničí nominovala Miroslava Pocheho, toho však rezolutně odmítá prezident Miloš Zeman. Na stranu Hradu se přidala KSČM i premiér Andrej Babiš…

Hamáček místo Pocheho? ČSSD už došla na hranu svých možnosti, dál by ustupovat neměla, myslí si Štěch

23.06. 14:46

Praha - Návrh, aby ministerstvo zahraničí místo Miroslava Pocheho dočasně vedl předseda ČSSD Jan Hamáček, se nezamlouvá šéfovi Senátu Milanu Štěchovi. Podle něj by to veřejnost vnímala jako výrazný ústupek, což by sociální demokracii vážně poškodilo.

Poche prezidenta nepřesvědčil. Zeman ho žádá, aby o funkci ministra zahraničí neusiloval

22.06. 17:20

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne na zámku v Lánech přijal Miroslava Pocheho (ČSSD). Panuje mezi nimi nevraživost. Zeman mu doporučil, aby neusiloval o funkci ministra zahraničí ve vznikající menšinové vládě ANO a ČSSD. Po Pochem prezident přijme předsedu ČSSD a stranického kandidáta na…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace