Články k tématu: Poklad

Poklad z Tachovska má hodnotu čtyři miliony. Ve středověku byste za něj koupili celou vesnici

12.08. 14:23

Poklad 435 zlatých a stříbrných mincí ze 14. století, které našli 23. března dva lidé v lese asi pět kilometrů západně od kláštera Kladruby na Tachovsku, má historickou hodnotu kolem čtyř milionů korun. V době svého, zřejmě chvatného, uložení do země ke konci 70. let 14. století by si za ně majitel…

Hledání pokladu skončilo smrtí. V řecké jeskyni se zadusili čtyři lidé

16.05. 12:14

V jeskyni nedaleko řeckého lázeňského města Lutraki se v noci na dnešek udusili čtyři místní lidé, kteří pátrali po údajném zlatém pokladu. Informovala o tom agentura DPA. Podle starosty Lutraki Jorgose Jonise se muži otrávili zplodinami z generátoru.

Hledač pokladů vyrazil do Moravského krasu. Nález ohromil archeology

11.01. 10:31

Amatérský hledač pokladů našel v Moravském krasu na Blanensku pomocí detektoru kovů 50 stříbrných mincí pravděpodobně z 16. století. Nález ohlásil, archeolog muzea pak v místě dohledal dalších 12 mincí. ČTK to dnes řekla ředitelka Muzea Blanenska Pavlína Komínková.

reklama

Komu patří poklad u Balatonu? Unikátní nález je pro historiky záhadou

Aktualizovali jsme 23.7.2019, 21:29, 23.07. 10:27

Starověký poklad hledá svého majitele: nález tisíců zlatých a stříbrných mincí ve sklepě domu v někdejším židovském ghettu na jihozápadě Maďarska představuje záhadu i pro historiky, napsala agentura AFP. Scéna hodná románu se odehrála loni v únoru v jednom sklepě v městečku Keszthely na břehu…

V zámeckém rybníku ve Frýdlantu stovky let ležel zlatý poklad, objeven byl až loni

23.08. 20:53

Frýdlant (Liberecko) - V zámeckém rybníku ve Frýdlantu na Liberecku byl objeven poklad. Při odtěžování usazenin tu se našlo 42 převážně zlatých mincí z 16. a 17. století.

Na Rujaně objevili poklad, je starý více než tisíc let

16.04. 16:27

Berlín - Archeologové našli na německém ostrově Rujana v Baltském moři stovky více než 1000 let starých mincí, prstenů, perel, náramků či náhrdelníků. Podle agentury DPA jsou spojovány s dobou legendárního dánského krále Haralda I., přezdívaného Modrozub.

Sklep domu v Říčanech ukrýval středověké mince, poklad schovávali před Žižkou

12.04. 16:42

Říčany (u Prahy) - Ve sklepní chodbě jednoho z domů na říčanském náměstí byly ukryty středověké mince. Majitelé domu poklad objevili v 90. letech a letos v březnu ho předali muzeu k odbornému zpracování, které potrvá několik měsíců.

Úžasný poklad na české půdě? Nález zlatých mincí rozdmýchal "zlatou horečku"

Aktualizovali jsme 12.3.2018, 22:26, 12.03. 08:04

2. srpna 1877 byl na místě bývalého keltského hradiště (oppida) ve Stradonicích na Berounsku nalezen zlatý poklad, asi 200 zlatých keltských mincí, tzv. duhovek. Nález tohoto pokladu odstartoval místní "zlatokopeckou horečku", při které hledači pokladů doslova překopali celé území oppida.

V Británii objevili velmi cenný zlatý poklad, nikdo se k němu nehlásí

20.04. 21:59

Londýn – Už loni byl v piánu objeven zlatý poklad, až dosud se k němu ale nikdo nepřihlásil. Britské úřady tak varují, že mince zřejmě připadnou nálezci a škole, které piáno v tuto chvíli patří.

Na Pardubicku se našly další mince, hodnota pokladu je nevyčíslitelná

26.08. 11:35

Pardubice - Původní nález stříbrných mincí z přelomu 10. a 11. století odevzdaný do sbírek Východočeského muzea čítal celkem 780 položek, při podrobném průzkumu lokality u Chýště na Pardubicku archeologové našli dalších 745 mincí, jejich zlomků či shluků celých mincí.

Pátrání po "zlatém vlaku" skončilo. Výsledek?

25.08. 08:58

Varšava - Pátrání po zlatém vlaku u jihopolského města Walbrzych dnes skončilo, aniž by skupina hledačů vybavená těžkou technikou učinila jakýkoli podstatný nález. Podle polských médií to oznámil mluvčí týmu, podle něhož se neuskuteční původně plánované další odkrývání terénu. Legendami opředený…

Nacistický zlatý vlak stále nenalazen, hledači chtějí kopat jinde

22.08. 10:26

Varšava - Od úterka hledaly desítky lidí legendární zlatý vlak nacistů, který má být už od konce druhé světové války uvězněný v tajném tunelu v Polsku. Zatím se ale dostavilo jen zklamání.

Zlatý vlak s nacistickým pokladem ještě nikdo nenašel, hledači ale tvrdí, že jsou blízko

20.08. 14:16

Varšava - Z polského Valbřichu se během čtyř dnů stala turistická atrakce. Kvůli nacistickému vlaku se do města sjeli lidé z blízkého i dalekého okolí a i když se tunel se "zlatým vlakem" ještě stále nenašel, hledači tvrdí, že jsou velmi blízko. Narazili totiž na zdivo, které dost možná k tunelu…

Nacistický vlak se zlatem: Lovci pokladů hlásí první nálezy

17.08. 13:31

Varšava - V polském Valbřichu, který je jen kousek za českými hranicemi, pokračuje od rána pátrání po ztraceném nacistickém vlaku. Podle legend má být plný zlata a dalších cenností. Geologové na včerejší tiskové konferenci potvrdili, že narazili na suť a dobovou keramiku.

Nacistický vlak plný cenností existuje? Lovci pokladů začali v Polsku s vykopávkami

16.08. 08:45

Varšava - Hledači pokladů Polák Piotr Koper a Němec Andreas Richter začali s pomocí bagrů vykopávat zeminu v okolí 65. kilometru železniční tratě mezi Vratislaví a Walbrzychem. Jsou přesvědčeni, že se jim tam podaří nalézt německý pancéřovaný vlak, který na sklonku druhé světové války údajně…

Nálezce, který našel u Humpolce vzícné mince, dostane odměnu téměř půl milionu

12.07. 13:26

Humpolec - Nálezce, který loni poblíž Horních Rápotic u Humpolce na Pelhřimovsku objevil vzácné mince z doby třicetileté války, se může těšit na půlmilionovou odměnu.

VIDEO: V Dánsku byl objeven největší poklad z vikinského období

Aktualizovali jsme 17.6.2016, 19:53, 17.06. 08:55

Kodaň - Tři amatérští archeologové objevili v Dánsku šest zlatých a jeden stříbrný náramek z vikinského období. Nález je podle odborníků převratný.

Muž při kopání bazénu našel poklad. A to přímo pohádkový

Aktualizovali jsme 15.6.2016, 19:29, 15.06. 10:53

Bratislava - Majitel domu v Kostolných Kračanech na Slovensku našel na svém pozemku unikátní poklad. V keramické nádobě několik čísel pod zemí bylo ukryto 312 stříbrných mincí. Muže teď čeká pohádková odměna.

Stříbrný poklad: Nálezce objevil keramický plný mincí

18.05. 19:16

Jihlava – Stříbrný poklad náhodou nalezl muž u Bystřice nad Pernštejnem na Žďársku. Podle krajské radní Marie Kružíkové má poctivý nálezce ze zákona nárok na odměnu.

Velký objev: U pobřeží Izraele byl nalezen 1600 let starý poklad

16.05. 16:09

Jeruzalém - V Izraeli byl nalezen největší poklad za posledních třicet let. Vzácné předměty skončily na mořském dně, když se v oblasti před 1600 lety potopila loď.

Dělníci při práci v podzemí našli poklad, který se zapíše do historie

29.04. 13:37

Sevilla - Dělníci při práci pod zemí poblíž španělské Sevilly našli přes půl tuny vzácných antických mincí. Zcela unikátní poklad se nacházel v 19 amforách.

reklama
Fotogalerie