Články k tématu: pokus o teroristický útok v Paříži (3.2.2017)

Terorista z Louvru poprvé mluvil s vyšetřovateli. Otázky ale stále zůstávají

08.02. 14:08

Paříž - Muž, který minulý týden u pařížského muzea Louvre zaútočil mačetou, už hovořil s vyšetřovateli. Poté se jeho zdravotní stav zhoršil. Stačil potvrdit, že je Egypťan Abdalláh Hamamí a řekl, že nikdy nesympatizoval s Islámským státem. Zůstává tak nezodpovězeno mnoho otázek.

Otázky kolem útoku mačetou zůstávají nezodpovězeny. Terorista z Louvru odmítá vypovídat

05.02. 16:48

Paříž - Útočník (29) z muzea Louvre odmítá hovořit s vyšetřovateli. Ti dnes přišli podezřelého Egypťana vyslýchat poté, co na něj již v sobotu bez ohledu na hospitalizaci byla uvalena vazba. Na případu je zvláštní, že se zatím nenašlo nic, co by svědčilo o tom, že to je radikální muslim a že byl ve…

Hrozba existuje přímo uvnitř Francie, protože tu máme velkou komunitu muslimů, varuje starosta před dalšímu útoky

05.02. 13:40

Paříž – V pátek bezpečnostní složky zastavily pokus o teroristický útok, který chtěl spáchat atentátník u jednoho z nejznámějších světových muzeí - pařížského Louvre.. Kromě útočníka byl pouze lehce zraněn zasahující policista, podařilo se předejít ztrátám na životech. Jak se shodují experti, nikdy…

reklama

Terorista z Louvru je mimo ohrožení života. Ve válce není míru, napsal před útokem

Aktualizovali jsme 4.2.2017, 16:28, 04.02. 14:06

Paříž/Káhira - Egypťan (29), který v pátek u pařížského muzea Louvre zaútočil mačetou na vojenskou hlídku, je podle lékařů již mimo ohrožení života. Zůstává ale napojen na přístroje, nemůže proto zatím vypovídat.

Pařížské muzeum Louvre bylo po pátečním útoku opět otevřeno pro veřejnost

04.02. 12:43

Paříž - Muzeum Louvre ve francouzské metropoli se dnes dopoledne opět otevřelo pro návštěvníky. Egypťan Abdalláh Ridá Rifáí Hamamí (29) za pokřiku Alláhu akbar v pátek dopoledne zaútočil mačetou na dva vojáky, kteří v Louvru hlídkovali.

Střelba v Paříži: Muž zaútočil nedaleko Louvru

Aktualizovali jsme 3.2.2017, 20:16, 03.02. 11:58

Paříž - Francouzští vojáci stříleli v centru Paříže na muže, který se ozbrojený pokusil dostat do muzea u pařížského Louvru. Podle ministerstva vnitra jde o vážný incident a policie celou oblast evakuovala. Útočník byl podle všeho muslimského vyznání.

Pokus o útok v Paříži neunikl ani Trumpovi. Svým komentářem vyvolal rozruch

03.02. 19:30

Washington – Zpráva o útoku u pařížského muzea Louvre se dostala až do Bílého domu. Prezident Donald Trump v té souvislosti na sociálních sítích vyzval Američany, aby zůstávali ve střehu před teroristickou hrozbou.

TEROR V PAŘÍŽI: Alláhu Akbar, křičel terorista a zaútočil nedaleko Louvru. Zasahuje policie

03.02. 12:08

Paříž - Francouzští vojáci stříleli v centru Paříže na muže, který se ozbrojený pokusil dostat do muzea u pařížského Louvru. Podle ministerstva vnitra jde o vážný incident a policie celou oblast evakuuje. Útočník byl podle všeho muslimského vyznání.

reklama
Fotogalerie