Články k tématu: Policie Švédsko

Švédsko lákalo cizince na pohodlný život. Ve skutečnosti má obrovské problémy

Aktualizovali jsme 12.2.2019, 22:10, 11.02. 11:03

Komentář Petra Šulky – Švédsko bývalo vzorem pro celou Evropu. Klidná spořádaná země, která svým klidem a životní úrovní lákala mnohé cizince k usazení a svým sociálním systémem inspirovala ostatní státy. V poslední době se ovšem pověst země mění. Švédsko se začíná ve svých problémech pomalu topit.…

Razie ve Švédsku: Muž podle policie chystal teroristický útok

13.12. 12:33

Švédská tajná policie (Säpo) oznámila, že v noci na dnešek zatkla osobu, kterou podezírá z přípravy teroristického útoku a nelegálního držení zbraní.

Po střelbě v Malmö zemřeli tři zranění, zřejmě šlo o boj mezi gangy

Aktualizovali jsme 19.6.2018, 14:26, 19.06. 09:46

Malmö - Po pondělní střelbě v centru města Malmö na jihu Švédska zemřeli tři lidé. Zraněny jsou tři osoby. Útočník je stále na útěku, případ podle policie nesouvisí s terorismem. Média upozorňují, že Švédsko přestává být bezpečnou zemí.

reklama

Švédové dnes zadrželi dalšího člověka, je podezřelý z přípravy teroristického útoku

04.05. 16:45

Stockholm - Švédská policie dnes na jihu země zadržela osobu podezřelou z přípravy teroristického činu. S odvoláním na státní zastupitelství o tom informovala agentura AP. Už v pondělí ve Švédsku zadrželi kvůli podezření z plánování atentátů tři osoby. Zda tyto případy spolu souvisejí, není jasné.

Stockolmem otřásl výbuch: Dva lidé byli zranění, policie místo uzavřela

Aktualizovali jsme 7.1.2018, 20:51, 07.01. 13:28

Stockholm - Při výbuchu u metra na jihu Stockholmu zemřel muž a jedna žena je zraněná. Policie stanici Vårby Gård a její nejbližší okolí uzavřela. Údajně nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o teroristický čin.

Policejní stanici ve švédském Helsingborgu v noci otřásla exploze

18.10. 08:40

Stockholm - Exploze v noci na dnešek způsobila rozsáhlé škody u vchodu na policejní stanici v jihošvédském městě Helsingborg.

Poplach ve Švédsku: Útočník zezadu napadl policistu a bodl ho do krku

31.08. 15:24

Stockohl - Útočník dnes ve švédské meteropoli napadl zezadu policistů a bodl ho do krku. Další člen policie ozbrojence zadržel. Bezpečnostní síly oblast po útoku uzavřely, metro ve stanici na náměstí Medborgarplatsen nestaví.

Africké děti se potulují po Švédsku a páchají zločiny. Policie si neví rady

25.07. 10:45

Stockholm - Švédská policie ve Stockholmu v pondělí po sérii přepadení zadržela jako pachatele skupinu šesti dětí, nejmladšímu z nich bylo devět let. Zástupkyně šéfa metropolitní policie Elisabeth Anestadová vyjádřila znepokojení nad problémem, který posledních asi šest let představuje bezcílně se…

Švédsko v krizi? Pomozte nám, volá policejní šéf. Počet nebezpečných zón roste

Aktualizovali jsme 1.7.2017, 22:01, 01.07. 12:46

Stockholm - Šéf švédské policie Dan Eliasson na ostře sledované tiskové konferenci zoufale žádal vládu o pomoc. Poukázal na to, že počet ohrožených oblastí, které jsou označovány jako no-go zóny, ve Švédsku za rok vzrostl z 55 na 61. Informuje o tom švédský deník Göteborgs-Posten.

Situace ve Švédsku je kritická? Na veřejnost unikl tajný policejní dokument o "ohrožených" oblastech

Aktualizovali jsme 18.6.2017, 22:06, 17.06. 09:53

Stockholm - Počet oblastí, které švédská policie klasifikovala jako „zranitelné“, se ve Švédsku zvýšil z 15 na 23 během dvou let. Ukazují to dokumenty, které unikly z kanceláře švédského policejního ředitele a o kterých informují tamní média.

Neobvyklý pokus o vraždu: Muž najel kradenou dodávkou do taxíku

13.06. 13:51

Stockholm - Muž ve Stockholmu úmyslně vrazil dodávkou do vozu taxislužby, policie incident vyhodnotila jako pokus o vraždu. Pachatel se po činu dal na útěk, pátrá po něm vrtulník.

Policie po po požáru mešity ve Švédsku zatkla muže

01.05. 20:36

Stockholm - Švédská policie v souvislosti s nočním požárem největší šíitské mešity ve Švédsku zatkla a vyslýchá zatím neidentifikovaného muže. Může jít o pachatele útoku.

Tři švédské policistky se vydaly zatknout migranta. Ten se ale nechtěl vzdát a začal boj + VIDEO

Aktualizovali jsme 15.4.2017, 22:15, 05.04. 12:36

Fagersjö (Stockholm) – Žadatel o azyl ve Švédsku napadl tři policistky, kteří se jej pokoušely odvézt z azylového domu do vazby. Video, které celý incident zachycuje, se objevilo na sociálních sítích.

Švédská policie po útoku ve Stockholmu vyslechla sedm lidí

09.04. 12:01

Stockholm - Po pátečním útoku na rušné nákupní třídě v centru Stockholmu vyslechla švédská policie sedm lidí. Podle agentury DPA to řekl policejní mluvčí.

Rostoucí kriminalita migrantů ve Švédsku? Expert vysvětlil, jaká je skutečnost

Aktualizovali jsme 1.3.2017, 22:04, 28.02. 09:16

Stockholm – V posledních dnech a týdnech se pozornost soustředí na Švédsko a tamní kriminalitu páchanou migranty. Svými výroky k tomu přispěl také americký prezident Donald Trump. Stockholmský profesor kriminalistiky se proto rozhodl osvětlit, jak to se zločiny spáchanými přistěhovalci je.

Nepokoje ve Švédsku: V přistěhovalecké čtvrti Stockholmu, policie střílela do davu

Aktualizovali jsme 23.2.2017, 23:10, 22.02. 16:19

Stockholm - Švédská policie vyšetřuje nepokoje, které vypukly na stockholmském předměstí Rinkeby. Nepokoje mezi přistěhovalci vypukly v pondělí večer, tedy pouhé dva dny po výrocích amerického prezidenta Donalda Trumpa na adresu švédské migrační politiky.

Drsný útok na policisty. Běžná kontrola osob ve Švédsku se zvrhla v brutální rvačku

Aktualizovali jsme 16.2.2017, 22:53, 15.02. 09:26

Stockholm – Velmi rušnou noční službu prožili v pátek policisté, kteří hlídkovali ve stockholmské čtvrti Rinkeby. Na předměstí, kde žije velký počet migrantů, prováděli rutinní kontrolu osob, když je napadl dav 20 až 30 osob. Informuje o tom švédský server Expressen s odvoláním na policejní mluvčí…

Máme strach, pokřikují na nás sexuální narážky. Nákupní centrum se kvůli gangům změnilo k nepoznání

25.01. 12:27

Göteborg – Zaměstnankyně největšího švédského nákupního centra Nordstan v Göteborgu žijí v ustáleném strachu z verbálních a sexuálních útoků ze strany gangů mladistvých migrantů. Běženci podle tamních médií změnili obrátil oblast v „no-go zónu".

Pořádek v no-go zónách by měla obnovit armáda. Ze Švédska přichází radikální návrh

20.01. 10:51

Malmö - Švédská nacionalistická politická strana Švédští demokraté (SD) tvrdí, že by do města Malmö měli být vysláni vojáci, aby tam obnovili právo a pořádek. Oblast totiž sužuje řádění násilných gangů, které místo změnily v no-go zónu.

Švédské jednotky domobrany chtěly chránit město před migranty, situace se vymkla kontrole

Aktualizovali jsme 11.1.2017, 17:31, 10.01. 08:34

Jönköping - Ve švédském Jönköpingu se popraly hlídky Ódinových vojáků s levicovými skupinami. Zasahovat musela policie, která několik lidí zatkla. Informoval o tom server The Local.

VIDEO: Výtržnosti, násilí a hořící auta. Policie ve Švédsku marně bojuje s kriminálními gangy

12.12. 12:50

Göteborg - Švédská policie i hasiči mají plné ruce práce. Na předměstích velkých měst dochází k výtržnostem a násilí, minulý týden musela policie dokonce povolat speciální jednotku a vrtulník. Chaos v ulicích a hořící auta jsou tu téměř na denním pořádku.

VIDEO: Rvačka, ve které šlo o život. Ochranka se poprala s gangem černochů

07.12. 17:38

Stockholm – Na internetu se objevily velmi brutální záběry zachycující konflikt mezi ochrankou metra a gangem násilníků. Cestující jen nevěřícně zírali, zatímco skupina mužů černé pleti surově napadla dva členy bezpečnostní služby.

Švédsko se potýká s nárůstem sexuálních útoků na děti. Byl sestaven speciální tým

11.11. 11:18

Malmö – Švédská policie je v pozoru po několika oddělených incidentech, ke kterým došlo ve městě Malmö. Při nich bylo znásilněno hned několik dětí, a to přímo za denního světla. Úřady teď varují, že počet sexuálních útoků na mladé lidi by mohl „eskalovat“.

Krize ve Švédsku: Už tak špatnou situaci zhoršuje nový problém s policií

02.11. 11:12

Stockholm – Švédsko hlásí problémy. Spolu s počtem nově příchozích roste kriminalita. Problém ale je, že naopak rapidně ubývá strážců zákona. Ze služby denně odejdou v průměru tři policisté, varuje server Express.

reklama
Fotogalerie