Články k tématu: Policie Turecko

Turecká policie útočí na Řeky. Vůz se snažil prorazit plot, aby mohli migranti do EU

Aktualizovali jsme 8.3.2020, 21:22, 08.03. 12:43

Situace na pozemní turecko-řecké hranici, přes niž chtějí do EU proniknout stovky migrantů, je nadále neklidná. Podle řeckých médií i během noci na dnešek turecké síly útočily přes hraniční plot slzným plynem, kouřovými bombami i zábleskovými granáty.

Na hranicích roste napětí. Turecká policie koordinovaně zaútočila na Řeky

Aktualizovali jsme 6.3.2020, 22:03, 06.03. 10:36

Řecko-turecká hranice u přechodu Kastanies se dnes ráno opět zahalila do dýmu ze slzných granátů, podle řecké televize Skai mířily z turecké strany hranice na řecké policisty. Informovala o tom agentura DPA. Podle zpravodaje serveru Greek Reporter šlo zřejmě o koordinovaný útok turecké policie, k…

Střetů na řecko-turecké hranici přibývá, Ankara do oblasti vyšle tisíc policistů

05.03. 16:07

Turecko vyšle k hranicím s Řeckem tisícovku policistů. Mají tam podle ministra vnitra Süleymana Soylua pomoci zadržet nápor tisíců migrantů, které kvůli nelegálnímu překročení hranic posílá zpět na turecké území řecká strana. Podle ministra bylo kvůli střetům s řeckou policií a armádou zraněno 164…

reklama

Kde skončilo rozřezané tělo novináře? Policie hledá ostatky v lese a na farmě

19.10. 10:47

Při prohledávání saúdskoarabského konzulátu a rezidence konzula v Istanbulu se našly mimo jiné otisky prstů jednoho z 15 podezřelých z vraždy novináře, a sice forenzního experta Saláha Muhammada Tubajdžího. S odkazem na zdroje v turecké policii a kanceláři veřejného prokurátora to dnes napsal…

Co se stalo saudskému novináři? Turci prohledávali sídlo konzula devět hodin. USA žádají nahrávky

18.10. 10:47

Tým tureckých vyšetřovatelů po devíti hodinách ukončil prohlídku saúdskoarabského konzula v Istanbulu v souvislosti s pohřešovaným opozičním saúdskoarabským novinářem Džamálem Chášakdžím, který je nezvěstný od návštěvy konzulátu. Americký prezident Donald Trump mezitím oznámil, že Spojené státy…

V Istanbulu demonstrovaly "Sobotní matky", policie je rozehnala slzným plynem

25.08. 18:45

Istanbul - V Istanbulu se dnes konalo pravidelné shromáždění za stovky lidí zmizelých na jihovýchodě země. Ačkoli byl mítink pokojný, policie nasadila slzný plyn a zatýkala.

V Turecku zadrželi německého občana, údajně šířil teroristickou propagandu

26.07. 14:58

Ankara - V Turecko byl zadržen další občan Německa. Úřady ho obvinily, že na sociálních sítích propagoval Stranu kurdských pracujících (PKK). Tu řadí k teroristickým organizacím nejen Turecko, ale i USA a EU.

V Turecku bylo zadrženo 14 teroristů IS, před nedělními volbami chystali atentát

22.06. 11:09

Ankara - V Turecko bylo zatčeno 14 lidí podezřelých z členství v teroristické skupině Islámský stát (IS), podle úřadu chystali atentát před nedělními volbami. Všichni zadržení jsou cizinci a byli předvedeni k výslechu.

Turecká policie zatkla v Istanbulu desítky demonstrantů

01.05. 19:57

Istanbul - Turecká policie dnes zatkla několik desítek účastníků prvomájových demonstrací v Istanbulu. Většina zadržených se snažila pochodem dostat na jedno z centrálních náměstí Taksim, kde je pořádání akcí souvisejících s 1. májem zakázáno, informovala agentura AP.

Turecko se připravuje na další útok v Sýrii. Do oblasti poslalo policejní jednotku

26.02. 14:48

Ankara - Turecko vyslalo do severosyrské oblasti Afrín speciální policejní jednotky. Zúčastní se bojů v městských oblastech a budou se podílet na udržení pozic ve vesnicích, které už turecká armáda dobyla. Větší města a také středisko oblasti, město Afrín, jsou v rukou YPG.

Turecká policie zatkla 82 údajných radikálů z IS

03.02. 17:34

Istanbul - Při dnešním velkém zásahu v Istanbulu bylo zadrženo 82 lidí, které policie podezřívá z napojení na teroristickou organizaci Islámský stát (IS). S výjimkou pěti osob jsou všichni zadržení cizinci.

Záchrana na poslední chvíli: V Istanbulu zatkli 20 údajných teroristů

31.12. 17:41

Istanbul - Turecká policie dnes zatkla v Istanbulu dvě desítky lidí, většinou cizinců, které podezírá z napojení na teroristickou organizaci Islámský stát (IS). Podle policie zadržení plánovali teroristický útok o dnešní půlnoci.

V Turecku byly zadrženy desítky osob podezřelých z napojení na IS

28.12. 12:42

Ankara - Turecká policie dnes zadržela v provincii Bursa na severozápadě země 38 osob, které podezřívá z napojení na teroristickou organizaci Islámský stát (IS).

Protiteroristická v Turecku: Komando zadrželo deset lidí, v poutech je i akademik

27.11. 11:51

Istanbul - Turecká protiteroristická policie dnes zadržela deset osob podezřelých z napojení na Stranu kurdských pracujících (PKK). Celkem bylo vystaveno 17 zatykačů. Zadržení prý šířili propagandu PKK prostřednictvím sociálních sítí.

Turecko zadrželo dalších 61 osob podezřelých z napojení na IS

29.10. 13:39

Ankara - Turecká policie dnes zadržela 61 osob podezřelých z napojení na radikální organizaci Islámský stát (IS). Během obou razií úřady zabavily také zbraně a dokumenty.

V Turecku byl zadržen další německý manželský pár

11.09. 16:10

Berlín - V Turecku byl zadržen další německý manželský pár. Jde o německé občany tureckého původu, stejně jako tomu bylo v případě manželů zadržených v Turecku koncem srpna. Turecko zatím Berlínu žádně oficiální informace k incidentu nesdělilo.

Turecká policie minulý týden zatkla kvůli údajné teroristické činnosti přes 580 lidí

28.08. 16:45

Ankara - V Turecku bylo za uplynulý týden zatčeno přes 580 lidí, prý jde o teroristy. 400 z nich je obviněno z napojení na duchovního Fethullaha Gülena, kterého Ankara označuje za hlavního osnovatele loňského nezdařeného pokusu o převrat.

Nečekaný dopad diplomatické roztržky: Turecká policie se zbavuje německých ovčáků

24.08. 09:54

Ankara - Vyhrocené vztahy mezi Berlínem a Ankarou zasahují o do oblasti, kde byste to patrně nečekali. Zásahové jednotky turecké policie se zbaví německých ovčáků a nahradí je psi domácího plemene kangal. Informuje o tom list Daily Sabah.

Zatčený islamista na služebně v Istanbulu zabil nožem policistu

14.08. 08:03

Istanbul - Turecký policista přišel v neděli večer o život v budově jedné policejní služebny v Istanbulu, kde jej nožem napadl muž, krátce před tím zatčený kvůli podezření, že chystá teroristický útok jako sebevražedný atentátník ve službách Islámského státu (IS).

Policie při zásahu ve středním Turecku zabita pět ozbrojenců IS

12.07. 09:58

Istanbul - Při zásahu turecké policie v provincii Konya v centrální části země bylo zabito pět ozbrojenců Islámského státu (IS). Čtyři policisté byli lehce zraněni.

Turecká policie zasáhla proti ochráncům lidských práv, zadržela šéfku tamní pobočky AI

06.07. 09:58

Istanbul - Policie v Turecku zasáhla v hotelu na ostrově Büyükada v Marmarském moři u Istanbulu, kde se konala schůzka ochránců lidských práv. Mezi 12 zadrženými je i ředitelka turecké pobočky Amnesty International (AI) İdil Eserová.

Francouzský novinář Depardon zadržovaný v Turecku se vrací do Francie

09.06. 16:37

Paříž - Francouzský novinář Mathias Depardon, kterého měsíc zadržovala turecká policie, byl propuštěn. Zpráva přišla nedlouho poté, co novinářovi právníci vyzvali komisaře Rady Evropy pro lidská práva, aby se zasadil o ukončení "svévolného zadržování" Depardona.

Šéf turecké pobočky Amnesty International byl zadržen, prý kvůli loňskému puči

07.06. 08:48

Ankara - V Turecku byl zadržen šéf místní pobočky Amnesty International (AI). Mezinárodní organizace na ochranu lidských práv koncem května znovu zpochybnila reakci režimu prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana na nezdařený loňský červencový pokus o puč.

Tuniská policie opustila město Tatávín

22.05. 20:18

Tunis – Z jihotuniského města Tatávín dnes odešli policisté. Ještě předtím se ale střetli s demonstranty, kteří zastavili provoz v zařízení na těžbu ropy. Oznámil to místní rozhlas. 

reklama
Fotogalerie