Články k tématu: Porošenko, Petr

Plynové kontrakty podle Porošenka nelze vypovědět jednostranně

02.03. 18:25

Kyjev - Kontrakty, uzavřené mezi ukrajinskou a ruskou plynárenskou společností Naftogaz a Gazprom, nelze jednostranně vypovědět, prohlásil dnes ukrajinský prezident Petro Porošenko .

Ukrajinský prezident Porošenko očekává první dodávku amerických zbraní

28.02. 17:42

Kyjev - Ukrajinský prezident Petro Porošenko očekává, že první dodávka obranné výzbroje ze Spojených států dorazí na Ukrajinu během příštích týdnů. Podle neoficiálních informací mají USA dodat 210 protitankových střel a 35 odpalovacích zařízení v hodnotě 47 milionů dolarů (977 milionů Kč). Počítá…

Porošenko po telefonu mluvil s Putinem. Mluvili o zřícení letadla An-148 a krizi v Donbasu

14.02. 12:46

Kyjev/Moskva - Ukrajinský prezident Petro Porošenko v ponděli kondoloval šéfovi Kremlu Vladimiru Putinovi v souvislosti s havárií dopravního letounu u Moskvy, při níž přišlo o život 71 lidí.

reklama

Gruzínský exprezident Saakašvili možná bude z Ukrajiny deportován

05.02. 15:54

Kyjev - Odvolací soud v Kyjevě dnes zamítl odvolání Michaila Saakašviliho proti rozhodnutí ukrajinských úřadů a prvoinstančního soudu, které opozičnímu předákovi odmítly udělit azyl. Obhájci se chtějí pokusit zvrátit situaci ještě u ústavního soudu, popřípadě u Evropského soudu pro lidská práva.

Tisíce lidí v Kyjevě žádaly odchod prezidenta Porošenka, protest svolal Saakašvili

04.02. 21:18

Kyjev - Několik tisíc demonstrantů se dnes v Kyjevě dožadovalo rezignace ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Protest svolal Michail Saakašvili, který stojí v čele nově vytvořeného ukrajinského opozičního Hnutí nových sil.

Dovolená Porošenka a Lucenka pobouřila Ukrajince

31.01. 21:59

Kyjev - Luxusní dovolené ukrajinského prezidenta Petra Porošenka a generálního prokurátora Jurije Lucenka vyvolaly rozhořčení mezi Ukrajinci, upozornila dnes agentura AFP.

Zákon o reintegraci Donbasu byl přijat. Hlasování bylo na Ukrajině bouřlivé

18.01. 13:22

Kyjev - Ukrajinský parlament dnes schválil takzvaný zákon o reintegraci Donbasu, který stanoví podmínky pro zajištění státní svrchovanosti nad územím ovládaným proruskými separatisty. Pro zákon zvedlo ruku 280 ze 351 přítomných poslanců, debata před hlasováním byla bouřlivá.

Ukrajina bojuje proti domácímu násilí, zpřísňuje některé zákony

04.01. 21:16

Kyjev - Nové zákony proti domácímu násilí dnes podepsal ukrajinský prezident Petro Porošenko. Podepsal také zákon zpřísňující postih za neplacení alimentů. 

Ukrajina drží ruské zajatce, chce je vyměnit s Moskvou

28.12. 14:45

Kyjev/Moskva - Kyjev do středeční výměny zajatců s proruskými separatisty z Doněcka a Luhanska nezahrnul zadržené Rusy, aby je mohl vyměnit za Ukrajince vězněné v Rusku.

Ukrajinský prezident předložil avizovaný návrh zákona o protikorupčním soudu

23.12. 12:44

Kyjev - Ukrajinský prezident Petro Porošenko předložil vlastní návrh zákona o protikorupčním soudu. Parlament ve čtvrtek odhlasoval stažení jiného, poslaneckého návrhu téhož zákona, aby umožnil hlavě státu dát ke schválení jeho variantu tohoto normativního aktu.

Merkelová hovořila s Porošenkem, uvítala plán na protikorupční soud

22.12. 22:56

Berlín/Kyjev - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes telefonicky hovořila s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem. Hlavním tématem bylo dodržování minských dohod o mírovém urovnání konfliktu na východě Ukrajiny.

Saakašvili vyzval Porošenka, aby odstoupil. Jste pro Ukrajince zklamání, napsal mu

20.12. 12:15

Kyjev - Michail Saakašvili v otevřeném dopise vyzval ukrajinského prezidenta Petra Porošenka, aby dobrovolně odstoupil. Na Ukrajině se gruzínský exprezident politicky angažuje od roku 2015, kdy ho do země pozval Porošenko a udělal z něj oděského gubernátora. Pak se vše změnilo.

Porošenko se sešel s Dudou, varují před tlakem ze strany Ruska

13.12. 23:25

Charkov (Ukrajina) - Sblížit rozdílné názory na průběh a odkaz druhé světové války se dnes v Charkově pokusili ukrajinský prezident Petro Porošenko a jeho polský partner Andrzej Duda.

Saakašviliho stoupenci demonstrovali v Kyjevě, požadovali politikovo propuštění

10.12. 17:14

Kyjev - Na demonstraci za odvolání ukrajinského prezidenta Petra Porošenka přišly dnes do centra Kyjeva tisíce lidí. Vesměs šlo o přívržence gruzínského exprezidenta a odvolaného oděského gubernátora Michaila Saakašviliho.

Ukrajinský prezident Porošenko má vypovídat jako svědek v kauze Janukovyče

07.12. 17:22

Kyjev - Kyjevský soud dnes rozhodl o předvolání prezidenta Petra Porošenka jako svědka obžaloby v kauze vlastizrady bývalého proruského ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče. Ten žije už čtvrtým rokem v ruském exilu. Neočekává se, že by ho Moskva vydala Kyjevu ke stíhání.

Poprask v Kyjevě: Aktivisté blokují vstup do budovy televize NewsOne, prý je proruská

04.12. 15:57

Kyjev - Ukrajinští aktivisté v Kyjevě od nedělního včera blokují vstup do budovy televize NewsOne. Prezident Petro Porošenko dnes na svém facebookovém profilu akci aktivistů odmítl, postup televizní stanice však kritizoval.

V Kyjevě demonstrovali tisíce lidí proti Porošenkovi

03.12. 18:18

Kyjev - Několik tisíc lidí dnes v ukrajinské metropoli Kyjevě vyslyšelo výzvu bývalého gruzínského prezidenta a oděského gubernátora Michaila Saakašviliho k účasti na "lidovém pochodu za impeachment".

Zmařený atentát na Porošenka? Podle SBU je zpráva falešná

24.10. 08:01

Kyjev - Ukrajinská tajná služba dementovala falešnou zprávu o údajném zmaření atentátu na prezidenta Petra Porošenka. ten se na něj údajně chystal během návštěvy frontové linie mezi vládními vojsky a proruskými separatisty na východě země, podle původních zpráv jej však měla tajná služba zmařit.

V centru Kyjeva demonstrovali příznivci opozice za reformu ukrajinské politiky

17.10. 13:19

Kyjev - Před sídlem ukrajinského parlamentu dnes protestovali příznivci opozice. Požadovali politickou reformu, včetně změny volebního systému, vytvoření nezávislého protikorupčního soudu a zrušení poslanecké imunity.

Zeman je psychicky nemocný člověk, tvrdí ukrajinský premiér. Ovčáček mluví o neandrtálcích

12.10. 16:53

Praha/Kyjev - Ukrajinský premiér Volodymyr Hrojsman dnes nepřímo označil českého prezidenta Miloše Zemana za psychicky nemocného. V Rusku naopak našel Zeman pochopení, i když Kreml ani ruská diplomacie jeho návrh ohledně Krymu oficiálně nijak nekomentovaly.

Maďarsko chce, aby Brusel přehodnotil vztahy s Ukrajinou

10.10. 16:24

Budapešť - Ukrajinský parlament schválil 5. září novelu školského zákona, která pobouřila okolní země. Maďarsko dnes oznámilo, že vyzve Evropskou unii k přehodnocení vztahů s Kyjevem.

Ukrajinští poslanci schválili Porošenkovy zákony o Donbasu

06.10. 15:20

Kyjev - Ukrajinský parlament dnes schválil v prvním čtení klíčový zákon o budoucí reintegraci Donbasu, jehož značnou část ovládají proruští separatisté. Hlasování nebylo jednoduché, došlo i na rvačku.

Porošenko naštval Rumuny a Maďary. Podepsal školský zákon, jež nařizuje výuku od páté třídy jen v ukrajinštině

26.09. 12:44

Kyjev - Ukrajinský prezident Petro Porošenko podepsal nový školský zákon, který vyvolal kritiku v sousedních zemích. Podle normy od pátého ročníku nastupuje na školách jako vyučovací jazyk ukrajinština. Změna má nastat v roce 2020.

Porošenko se tvrdě pustil do Kremlu. Je to moderní hlasatel Stalinovy zločinné ideologie, tvrdí

20.09. 20:22

New York - Ukrajinský prezident Petro Porošenko zaměřil svůj dnešní projev v OSN na Rusko. To ostře zkritizoval za okupaci Krymu a intervenci v Donbasu.

reklama
Fotogalerie