Články k tématu: Porošenko, Petr

Porošenko se pochlubil: Senát USA schválil dodávku smrtících zbraní pro Ukrajinu

Aktualizovali jsme 19.9.2017, 22:13, 19.09. 12:52

New York - Ukrajinský prezident Petro Porošenko oznámil, že Senát USA schválil návrh zákona o americkém obranném rozpočtu na příští rok, který předpokládá poskytnutí 500 milionů dolarů (téměř 11 miliard Kč) a zbraní na podporu bezpečnosti a obrany Ukrajiny.

Saakašvili si vyslechl obvinění z nezákonného překročení hranic, hrozí mu až pět let

12.09. 12:09

Lvov - Ukrajinská pohraniční stráž dnes ve Lvově seznámili Michaila Saakašviliho s protokolem o nezákonném překročení hranic. Pokud by byl postaven před soud, hrozí mu pětileté vězení. Bývalý gruzínský prezident a oděský gubernátor upadl v nemilost Kyjeva.

Ukrajina stíhá Saakašviliho za incident na hranicích, premiér spustil ostrou kritiku

11.09. 12:02

Kyjev - Ukrajinská policie stíhá Michaila Saakašviliho a jeho stoupence, kteří v neděli bývalého gruzínského prezidenta dopravili přes odpor policie na ukrajinské území. Saakašviliho dnes ostře kritizoval předseda ukrajinské vlády Volodymyr Hrojsman.

reklama

Kyjev chce vyhostit i bratra bývalého prezidenta Gruzie Saakašviliho

02.09. 16:56

Kyjev - Ukrajina se chystá vyhostit i Davida Saakašviliho, bratra bývalého gruzínského prezidenta a gubernátora Oděsy. V březnu mu bylo zrušeno povolení k pobytu. Policie ho proto zadržela kvůli nelegálnímu pobytu a předala imigračním úředníkům.

Ukrajina se po třech letech konfliktu chystá Rusko oficiálně označit za agresora

29.08. 12:04

Kyjev - V návrhu ukrajinského zákona o reintegraci Donbasu se vyskytuje výraz "agresor", který je mířen na adresu Ruska. Předloha je z 99,9 procent hotová a na podzim má být předložena poslancům.

Porošenko by chtěl v Donbasu vojenskou misi OSN a vojenskou podporu USA

24.08. 15:50

Kyjev - Na Ukrajinu dnes přicestoval ministr obrany USA James Mattis. Prezident Petro Porošenko s ním hovořil o možnosti vojenské mise OSN v Donbasu a o americké vojenské podpoře. Mattis je prvním šéfem Pentagonu, který za uplynulé desetiletí Ukrajinu navštívil.

Normandská čtyřka podpořila nové příměří na Donbasu. Hlavní problém je Kreml, zní z Ukrajiny

23.08. 08:52

Berlín/Kyjev - Takzvaná normandská čtyřka, tedy nejvyšší představitelé Ukrajiny, Ruska, Francie a Německa, včera během telefonické konference podpořila iniciativu ukrajinského prezidenta Petra Porošenka vyhlásit další příměří v Donbasu.

Kyjev chce kvůli dětem vyhlásit na Donbase příměří

22.08. 22:30

Kyjev - Kyjev chce od 25. srpna nebo 1. září vyhlásit příměří na východoukrajinském Donbase. Oznámil to ukrajinský prezident Petro Porošenko.

Exprezident Saakašvili usiluje o návrat na Ukrajinu

18.08. 14:10

Varšava/Kyjev - Gruzínský exprezident a bývalý gubernátor ukrajinské Oděsy Michail Saakašvili se v Polsku připravuje na návrat na Ukrajinu. Ten se má uskutečnit 10. září přes pozemní hraniční přechod.

Saakašvili bojuje za ukrajinské občanství, žaluje Porošenka

28.07. 10:05

Kyjev – Někdejší prezident Gruzie a gubernátor ukrajinské Oděské oblasti Michail Saakašvili hodlá zažalovat rozhodnutí ukrajinského prezidenta Petra Porošenka o odejmutí ukrajinského státního občanství.

Porošenko vzal ukrajinské občanství bývalému gruzínskému prezidentovi

26.07. 20:07

Kyjev - Ukrajinský prezident Petro Porošenko odebral občanství Ukrajiny prezidentovi Gruzie Michailovi Saakašvilimu. Krok je vyústěním sporu, který mezi někdejšími spojenci v boji proti ruské agresi vypukl loni. O občanství rodné Gruzie Saakašvili přišel v prosinci 2015.

Porošenko varuje zástupce normandské čtyřky: Donbas zažívá nejkrvavější dny v letošním roce

24.07. 17:35

Kyjev - Představitelé normandské čtyřky se dnes během dvouhodinového telefonického hovoru shodli na dalších krocích v rámci takzvané cestovní mapy, která by měla vést k míru na Ukrajině. Poslední dny letošního července na východoukrajinském Donbase patří k nejkrvavějším v roce, prohlásil ukrajinský…

Lukašenko přijel do Kyjeva, s Ruskem prý nespolupracuje

21.07. 15:32

Kyjev - Běloruský prezident Alexandr Lukašenko dnes přijel do v Kyjeva rozptýlit obavy, že je na straně Ruska. S ukrajinským hostitelem Petrem Porošenkem bude jednat o dvoustranných vztazích a hlavně o krizi v Donbasu. Ukrajině se nezamlouvají velké vojenské manévry Západ 2017.

Porošenko pohrozil Rusům. Společně s Gruzií chce zpět svá území

Aktualizovali jsme 19.7.2017, 22:21, 19.07. 18:07

Tbilisi - Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes spolu s hostitelem Giorgim Margvelašvilim navštívil ostnatým drátem vymezený sektor oddělující Gruzii od samozvané Jižní Osetie. Ukrajina a Gruzie chtějí koordinovat své úsilí o návrat území zabraných proruskými separatisty.

Ukrajinští politici údajně platí miliardy americkým lobbistům, nejvíce je využívá Tymošenková

14.07. 09:52

Kyjev - Ukrajinští politici za poslední tři roky převedli na konta amerických lobbistů dvě miliardy dolarů. Nejaktivnější je v tomto směru vůdkyně strany Vlast a expremiérka Julija Tymošenková. Kancelář prezidenta Petra Porošenka v této podezřelé praxi ale jede taky.

Summit EU-Ukrajina: Juncker žádal boj proti korupci, Porošenko cestovní mapu

13.07. 16:54

Kyjev - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes v Kyjevě vyzval Ukrajinu k většímu úsilí v boji proti korupci. EU se podle listu Ukrajinska pravda domáhala od Kyjeva vytvoření speciálního protikorupčního soudu. Nyní Juncker dal najevo, že by stačil soudní dvůr v rámci stávajícího systému.

Summit EU-Ukrajina skončí bez prohlášení, vše ztroskotalo na jedné větě

13.07. 13:14

Kyjev - Podle listu Ukrajinskaja pravda skončí nynější summit Ukrajiny a EU bez schválení společného prohlášení, což svědčí o hluboké krizi ve vzájemných vztazích. Důvodem je věta o aspiracích Ukrajiny vstoupit do unie.

V Kyjevě se koná summit Evropské unie a Ukrajiny, hlavním tématem bude asociační dohoda

13.07. 08:43

Kyjev - V Kyjevě se dnes koná summit Evropské unie a Ukrajiny. Hlavním tématem bude asociační dohoda, kterou Ukrajina podepsala s EU v roce 2014, ratifikována byla ale až tento týden po zdržení kvůli referendu v Nizozemsku. Řešit se budou i protikorupční reformy a vleklý konflikt v Donbasu.

Jak je to opravdu s jednáním Ukrajiny a NATO? Porošenko svým prohlášením zaskočil diplomaty

12.07. 08:10

Kyjev – Ukrajina se dohodla se Severoatlantickou aliancí začít jednat o akčním plánu na dosažení členství Ukrajiny v NATO, oznámil ukrajinský prezident Petro Porošenko. Svými slovy však podle médií zaskočil novináře, generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga i celou alianci. 

Ukrajinci budou na hranicích sbírat biometrická data. Opatření se dotne Rusů, obyvatel EU ne

10.07. 21:25

Kyjev – Lidé cestující na Ukrajinu se budou muset od příštího roku připravit na změny. Země bude na svých hranicích shromažďovat biometrické údaje, jako jsou otisky prstů a digitální fotografie, a to od všech osob cestujících na její území. Opatření se dotkne především Rusů.

Ukrajina a NATO začínají jednat o členství, tvrdí Porošenko

10.07. 15:39

Kyjev - Ukrajina a NATO se dohodly začít jednat o akčním plánu dosažení členství Ukrajiny v alianci. Kyjev je prý schopen dosáhnout aliančních standardů za tři roky, tedy přihlášku do aliance hodlá podat v roce 2020.

Čeká Ukrajinu další převrat? Ministr vnitra prý kuje pikle proti Porošenkovi

03.07. 09:03

Kyjev - Ukrajinský novinář a politik, poslanec Nejvyšší rady za frakci Blok Petra Porošenka Sergej Leščenko, vznesl vážné obvinění. Nařkl současného ukrajinského ministra vnitra Arsena Avakova, že připravuje převrat.

Emmanuel Macron chce navrhnout stažení bojových sil na východě Ukrajiny

26.06. 16:26

Paříž/Kyjev - Francouzský prezident Emmanuel Macron chce na příští schůzce takzvané normandské čtyřky navrhnout stažení bojových sil v hraniční oblasti na východě Ukrajiny, kde pokračuje konflikt. Představitelé samozvaných lidových republik na Donbasu reagují rozpačitě.

Porošenko promluvil: Kolik Rusů a jejich tanků bojuje na východě Ukrajiny?

22.06. 16:57

Washington/Kyjev – Ukrajinský prezident Petro Porošenko je na návštěvě ve Spojených státech. Při té příležitosti poskytl rozhovor americké stanici Fox News. V něm mluvil například o Rusech bojujících na východě Ukrajiny.

reklama
Fotogalerie