Články k tématu: Porošenko, Petr

Merkelová, Hollande a Porošenko žádají propuštění Savčenkové. Vyhoví Moskva?

15.04. 12:35

Kyjev - Prezidenti Ukrajiny a Francie a německá kancléřka během dnešní telefonické konference vyzvali Kreml k propuštění Nadiji Savčenkové. Tu nedávno ruský soud poslal na 22 let za mříže. Státníci hovořili ale také o situaci na Donbasu.

Porošenko se dostal k absolutní moci, kritizuje prezidenta bývalý diplomat

Aktualizovali jsme 15.4.2016, 09:50, 15.04. 00:40

Handlování, které 10. dubna doprovázelo rezignaci ukrajinského premiéra Arsenije Jaceňuka, se může zdát překvapivé - a dokonce nechutné - mnoha postsovětským vůdcům, které netíží potřeba činit politické kompromisy, začíná svůj komentář pro server Moscow Times Vladimir Frolov. Bývalý ruský diplomat…

Jaceňuk podal demisi. Novým premiérem bude po Porošenkově návrhu Hrojsman

14.04. 11:54

Kyjev - Ukrajinský prezident Petro Porošenko navrhl poslancům kyjevského parlamentu schválit Volodymyra Hrojsmana premiérem. Zastupitelé tak učinili a zároveň vyhověli žádosti dřívějšího kabinetu a odvolali rezoluci, která negativně hodnotila jeho činnost.

reklama

Je Porošenko zapojen do Panama Papers? Ukrajinský prezident vinu odmítá

06.04. 14:50

Kyjev - Aféra okolo uniklých dokumentů z panamské společnosti Mossack Fonseca, která dostala název Panama Papers, dál otřásá světem. Do skandálu je zapojen i ukrajinský prezident Petro Porošenko, jehož jméno se v uniklých dokumentech také objevilo.

Konec pro Porošenka? Po odhalení dokumentů firmy Mossack to na Ukrajině vře

04.04. 15:39

Kyjev - Otázku podezřelého vyvádění peněz do daňových rájů musí řešit také Ukrajině. Šéf populistické Radikální strany Oleh Ljaško již vyzval parlament k zřízení vyšetřovací komise a zahájení procedury odvolání prezidenta Petra Porošenka.

USA pomůžou Ukrajině. Pošlou peníze na lepší bezpečnost státu

01.04. 10:07

Washington - Americký viceprezident Joe Biden na okraj summitu o jaderné bezpečnosti hovořil s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem. Spojené státy poskytnou Kyjevu další finanční pomoc, tentokrát to bude ve výši 335 milionů dolarů.

Na Donbasu se bojuje. Zemřeli tři vojáci a dalších 22 bylo zraněno

28.03. 19:10

Kyjev – Na východě Ukrajiny zemřeli za poslední tři dny při střetech mezi ukrajinskou armádou a proruskými separatisty tři vojáci. Dalších 22 bylo zraněno.

Situace na Ukrajině není dobrá, doplatí na ni hlavně lidé, varuje europoslankyně

15.03. 12:40

Praha – Současná situace na Ukrajině není podle europoslankyně KSČM rozhodně ideální. Mnozí západní lídři přitom podle ní k politice Kyjeva přistupují až příliš nekriticky. Varuje, že na takový vývoj doplatí především obyčejní Ukrajinci.

Krize ve vládě Ukrajiny pokračuje. Objevilo se nové jméno nástupce Jaceňuka

14.03. 16:09

Kyjev - Politická krize na Ukrajině nemá ani po třech týdnech řešení. V médiích před časem zaznělo jméno nástupce premiéra Arsenije Jaceňuka, dnes je ale všechno jinak.

reklama
Fotogalerie