Články k tématu: Poslanecká sněmovna

Poslanci zřejmě zmírní zákon o střetu zájmů pro obecní politiky

16.03. 17:14

Praha - Část údajů majetkových přiznání některých obecních politiků patrně nebude veřejná. Zmírnění zákona o střetu zájmů podpořil po sněmovním ústavně-právním výboru rovněž výbor pro veřejnou správu, uvádí usnesení.

KSČM chce dál jednat o zákonu o referendu a zahraničních misích

16.03. 15:24

Praha - Vyjednavači KSČM a hnutí ANO zatím nenašli shodu na formulacích programového prohlášení vlády týkajících se přípravy zákona o obecném referendu a také požadavku KSČM na omezení vojenských zahraničních misí pouze na ty, které schválí OSN.

Z hospod se staly poloprázdné čekárny, stěžují si restauratéři. Podle lékařů ale Čechům zákaz kouření prospívá

Aktualizovali jsme 13.3.2018, 22:11, 13.03. 20:11

Praha - Na půdě Poslanecké sněmovny se dnes přeli zastánci zmírnění takzvaného protikuřáckého zákona s podporovateli zachování nynějšího stavu, kdy si lidé nesmějí zapálit cigaretu v restauracích, v barech nebo v kavárnách. Debata se odehrála nad protichůdnými peticemi. Jednu z nich, za zmírnění…

reklama

Babiš chce cynicky a bezskrupulózně uchopit moc? Bělobrádek, Pospíšil či Kalousek s tím nemazlí

12.03. 09:50

Praha - Část opozice na konci minulého týdne navrhla, aby vláda bez důvěry nemohla činit nevynucené personální změny, Sněmovna dnes neschválila návrh programu mimořádné schůze k personální politice kabinetu Andreje Babiše (ANO) v demisi a o návrhu se tak ani hlasovat nebude.

Poslanci ANO chtějí regulovat výběr zaměstnanců ve státních podnicích

10.03. 14:41

Praha - Zprůhlednění výběru lidí do řídicích a kontrolních orgánů státních a polostátních společností si klade za cíl návrh nominačního zákona, který předložila skupina poslanců ANO.

KSČM chce, aby výživné dětem platit stát

10.03. 11:56

Praha - Za neplatiče alimentů by měl poskytovat výživné na děti stát, navrhla podobně jako v minulém volebním období skupina poslanců KSČM.

Demokracie v ČR nefunguje? Sněmovna je nefunkční, z ústavy je cár papíru, zlobí se opozice

09.03. 16:36

Praha - O návrhu části opozice, aby vláda bez důvěry nečinila nevynucené personální změny, Sněmovna hlasovat nebude. Pro schválení programu hlasovalo 59 ze 154 přítomných poslanců, proti byli čtyři. Většina poslanců se hlasování zdržela. Uskutečnění schůze nepodpořili členové dolní komory ANO, SPD…

Babišovi tekly nervy: Ve Sněmovně mluvil o uklízečkách, skončil u kauzy StB

09.03. 16:02

Praha - Premiér bez důvěry Andrej Babiš (ANO) odmítl tvrzení, že by jeho vláda prováděla nevratné změny. Za stupiditu označil informaci, že by si jeho kabinet zjišťoval členství úředníků v ČSSD. Také obvinil opozici, že posiluje rozdělení společnosti.

Drsná debata ve Sněmovně: Kalousek mluvil o exkrementech a kadění

09.03. 13:27

Praha - Ve Sněmovně se dnes rozproudila debata o personálních změnách, které provádí Babišova menšinová vláda. Podle kritiků se jedná o politické čistky. Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová (ANO) se brání tím, že odvolání čtyř náměstků bylo snahou zefektivnit činnost resortu.

Drsná debata ve Sněmovně: Babišova vláda by měla jen svítit a topit, spustil šéf ODS Fiala

09.03. 12:18

Praha - Opozice na dnešek svolala schůzi Sněmovny, která má řešit časté personální změny prováděné vládou bez důvěry. Premiér Andrej Babiš řekl, že menšinový kabinet ANO nedělá zásadní a nevratné kroky, nic neprivatizuje a nedělá ani žádné politické čistky na úřadech.

Šéf GIBS Murín před výborem mluvil dvě hodiny

08.03. 14:14

Praha - Členové sněmovního bezpečnostního výboru dnes vyslechli ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michala Murína, který v posledních dnech čelí kritice ze strany premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO).

Smlouvy bude zveřejňovat i ČEZ? Návrh Pirátů prošel v prvním kole, komunisté protestují

07.03. 15:12

Praha - ČEZ a další firmy s většinovou účastí státu, krajů a obcí možná přijdou o výjimky z povinného zveřejňování smluv v internetovém registru. Předpokládá to novela pirátské strany, kterou v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna. Předseda KSČM Vojtěch Filip označil předlohu za likvidaci…

Lex Mynář? Návrh STAN v prvním kole prošel, kancléř možná bude muset mít nejvyšší prověrku

07.03. 14:28

Praha - Sněmovnou v prvním kole dnes přošla novela, podle které má mít prezidentův kancléř prověrku na nejvyšší stupeň utajení. Získat by ji musel do roka. Hlasy ANO a KSČM na zamítnutí návrhu nestačily. Vláda novelu již dříve odmítla pro nesystémovost.

Poslanci navzdory vládě v úvodním kole podpořili návrh zúžit EET pouze na plátce DPH

07.03. 13:53

Praha - Sněmovna dnes v úvodním kole navzdory stanovisku vlády podpořila návrh, aby se elektronická evidence tržeb (EET) vztahovala pouze na registrované plátce daně z přidané hodnoty. Podle návrhu by evidenci tržeb měly podléhat pouze takové osoby, jejichž obrat za předcházejících 12 měsíců…

Poslanci podpořili návrh hnutí SPD na přímou volbu starostů, primátorů a hejtmanů

06.03. 21:39

Praha – Sněmovní výbory se budou zabývat zavedením přímé volby starostů, primátorů a hejtmanů, jak je navrhlo v ústavní novele hnutí SPD Tomia Okamury. Návrh ODS a TOP 09 na zamítnutí předlohy už v prvním čtení a KDU-ČSL na její vrácení předkladatelům k přepracování poslanci neschválili.

KSČM neuspěla s návrhem projednat zločiny privatizace a korupci ODS

06.03. 18:42

Praha – KSČM chtěla na nynější schůzi Sněmovny jednat o bodu nazvaném „zločiny privatizace a korupce ODS". Komunisté ale svůj návrh neprosadili.

Ondráček odstoupí z čela komise pro kontrolu GIBS. Jsem rád, že našel soudnost, říká Zimola

06.03. 15:11

Praha - Zdeněk Ondráček (KSČM) odstoupí z pozice předsedy komise pro kontrolu GIBS. Uvedla to dnes Česká televize. Odvolání Ondráčka navrhla zařadit na program nynější schůze ODS. Klub KSČM nyní ve Sněmovně požádal o dvacetiminutovou přestávku na poradu svého klubu.

Poslankyně TOP 09 zveřejnila nečekané přiznání o Okamurovi. A rozpoutala peklo

Aktualizovali jsme 4.3.2018, 22:15, 03.03. 19:17

Praha – Poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová na sociálních sítích přiznala, že i když se jí výroky šéfa hnutí Svoboda a přímé demokracie (SPD) Tomia Okamury nelíbí, v úterý nepodpořila bod, který se měl zabývat jeho odvoláním z postu místopředsedy Poslanecké sněmovny. Prozradila také proč. Její…

Babiš chce navrhnout odvolání Ondráčka z čela komise pro GIBS. Dělá z nás blbce, zuří Jurečka

04.03. 20:55

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) je pro odvolání komunistického poslance Zdeňka Ondráčka z čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Předseda ODS Petr Fiala na twitteru oznámil, že Babiše bere za slovo a že Ondráčkovo odvolání navrhnou.

Komunisté znovu navrhují zrušit zákaz dodávek do íránského Búšehru

03.03. 13:09

Praha - Poslanci KSČM opět předložili návrh na zrušení zákona z roku 2000 o zákazu dodávek do íránské jaderné elektrárny Búšehr. Jako argument uvádějí, že zákon brání normalizaci obchodních i ekonomických vztahů s Íránem a poškozuje český export.

Mlátit demonstranty? Ondráček působení u pohotovostního klubu SNB nelituje

02.03. 16:30

Praha - Nový předseda komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Zdeněk Ondráček (KSČM) svého působení u komunistické policie nelituje. Žádné své profesní rozhodnutí by nezměnil.

Komunisté uspěli: Komisi pro GIBS povede "mlátička" Ondráček

02.03. 14:01

Praha - Sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) povede Zdeněk Ondráček (KSČM), jehož nominace budila spory.

Bouřlivá debata ve Sněmovně. Jednalo se o přímé volbě starostů a hejtmanů

01.03. 14:44

Praha - Sněmovna dnes nedokončila první kolo jednání o zavedení přímé volby starostů, primátorů a hejtmanů, jak je navrhlo v ústavní novele hnutí SPD. Pokračovat se bude nejdřív v pátek. Proti zákonu jsou ODS a TOP 09.

Pelikán si rýpl do Okamury: Novela proti "zrůdné islámské ideologii" dopadne i na navrhovatele

01.03. 14:34

Praha - Podpora a propagace ideologie, která hlásá nenávist a potlačuje svobody, možná bude trestnou. Rozšíření zákoníku dnes ve Sněmovně v prvním kole prosadilo hnutí SPD Tomia Okamury.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací