Články k tématu: Poslanecká sněmovna

Komisi pro BIS povede Bělobrádek, Sobotka stane v čele jedné z delegací

15.12. 15:05

Praha - Někdejšího premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) dnes Sněmovna zvolila do čela stálé parlamentní delegace do Středoevropské iniciativy. Bývalý vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) povede sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby.

Poslanci nezvolili Ondráčka předsedou komise pro GIBS

15.12. 13:41

Praha - Poslanecká sněmovna dnes nezvolila Ondráčka (KSČM) v prvním kole volby do čela komise pro kontrolu činnosti GIBS. Dostal 85 ze 186 odevzdaných hlasů, oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO).

Exministři Sobotkovy vlády už mají nové funkce, zamířili do sněmovních výborů a komisí

15.12. 11:57

Praha - Bývalí ministři Sobotkovy vlády se neztratí, zasednou ve sněmovních výborech a komisích. Z nich naopak odešli noví členové kabinetu za hnutí ANO Klára Dostálová a Adam Vojtěch.

reklama

STAN vyzve KSČM, aby přehodnotila nominaci Ondráčka. Komunistu nepodpoří ani ČSSD

15.12. 11:12

Praha - Hnutí STAN dnes vyzve KSČM, aby přehodnotila nominaci Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Ondráčka považuje STAN za nepřijatelného, protože podle něj nikdy neprojevil lítost nad tím, že se v roce 1989 podílel na policejních…

Růžička (ANO) chce být vydán ke stíhání

14.12. 16:31

Praha - Poslanec hnutí ANO Pavel Růžička požádá Sněmovnu, aby ho vydala k trestnímu stíhání. Ještě před volbami policie obvinila Růžičku jako městského radního Postoloprt na Lounsku kvůli údajně nevýhodnému prodeji obecního domu.

Nechci zabrušovat, abych pak nemusel vybrušovat. Politik SPD dobyl internet. Kde je mu konec?

14.12. 08:01

Volby do Poslanecké sněmovny s přehledem vyhrálo hnutí ANO, které získalo zhruba třetinu hlasů všech oprávněných voličů. Pokud bychom ale měli vybrat jednu osobu, která se zapsala veřejnosti do paměti, nebyl by to nový premiér Andrej Babiš, ale člen SPD a expert na kulturu Miloslav Rozner.

Sněmovna obdržela žádost o vydání poslance ANO Růžičky

13.12. 18:33

Praha - Poslanecká sněmovna už obdržela žádost o vydání poslance hnutí ANO Pavla Růžičky k trestnímu stíhání. Serveru irozhlas.cz to potvrdil předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO).

Poslanci asi upraví v cestovní novele podobu garančního fondu

12.12. 22:06

Praha - Sněmovna možná upraví v novele o cestovním ruchu podobu nově zřizovaného garančního fondu cestovních kanceláří. Hnutí SPD dnes kvůli tomuto fondu požadovalo vrácení novely vládě k dopracování, ale neuspělo.

Výbor chce, aby byl Babišův spis k nahlédnutí i ve Sněmovně. Piráti mluví o obstrukcích

12.12. 16:48

Praha - Mandátový a imunitní výbor požádal policii, aby jeho členové mohli nahlížet do spisu v případu Čapí hnízdo přímo ve Sněmovně za přítomnosti vyšetřovatele.

Neúčast na schůzích? Poslanci a senátoři o část platu nepřijdou

07.12. 21:03

Praha - Skupina senátorů kolem Libora Michálka (za Piráty) neuspěla s návrhem, aby zákonodárci přicházeli o část platu za nedostatečně omluvenou absenci při schůzích Parlamentu nebo jeho orgánů. Senát dnes tento nápad odmítl.

Spolkový sněm je díky kratším projevům efektivnější. Inspiruje se u sousedů i česká Sněmovna?

07.12. 10:32

Berlín/Praha - Zatímco v Česku mohou například předsedové stranických klubů vystoupit v plénu Sněmovny téměř kdykoliv a hovořit prakticky neomezeně, v Německu platí pro všechny jasné časové limity. Spolkový parlament tak pracuje efektivněji, tvrdí politolog z univerzity v Lipsku Hendrik Träger.…

Komentář: Černá ovce ODS? Klaus mladší si jede svoje, je ale zdaleka nejpopulárnějším straníkem

Aktualizovali jsme 6.12.2017, 23:08, 06.12. 18:13

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Václav Klaus mladší následuje svého otce. I ten byl ve své době tím nejviditelnějším, co ODS měla. Bez nadsázky lze říct, že Klaus zastiňuje celé vedení strany, naposledy to dokázal ve volbách, kde získal nejvíc preferenčních hlasů. Zároveň je ale i nejkontroverznějším…

Poslanci projednají rozpočet, schodek má být 50 mld. Kč

03.12. 19:33

Praha - Sněmovna se začne v úterý zabývat návrhem státního rozpočtu na příští rok. Končící vláda jej předložila se schodkem 50 miliard korun.

Schodek státního rozpočtu bude příští rok nižší, oproti letošnímu roku klesne o 10 miliard

03.12. 11:49

Praha - Schválený schodek státního rozpočtu by měl v příštím roce klesnout proti letošku o deset miliard z letošních 60 na 50 miliard korun.

Komentář: Nad bezpečím Česka bude dohlížet pohraničník z SPD, vyhrožování oponentům a zpochybňování evropských vazeb začíná

Aktualizovali jsme 2.12.2017, 22:11, 02.12. 18:15

Komentář M. Horkého – Šéf bezpečnostního výboru Radek Koten (SPD), pro kterého hlasoval i Václav Klaus mladší, dokazuje oprávněnost obav mnohdy vysmívaného „Demokratického bloku“. Varování před blokem ANO, SPD a KSČM se sice pro většinového voliče, který tyto strany volil, stala už ohranou a nudnou…

Zástupci české justice se důrazně ohradili proti výrokům Vondráčka k Babišovi

01.12. 16:13

Praha - Soudcovská unie a později i Unie státní zástupců se ohradily proti výrokům předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) ohledně hlasování o vydání Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání.

Spravedlnost v Česku končí? Babišovo hnutí vede politickou kulturu na dno

Aktualizovali jsme 30.11.2017, 22:41, 30.11. 18:04

Komentář M. Horkého – Vítězné hnutí ANO nebývalým způsobem zpochybňuje funkčnost české justice. Právníci Helena Válková, Radek Vondráček, ministr spravedlnosti Robert Pelikán nebo donedávna stíhaný Pavel Růžička, jsou zlomkem lidí z hnutí ANO, kteří dokládají, že hnutí Andreje Babiše nejde o…

Poslanec ANO Růžička byl před volbami stíhán. Chtěl vzdát imunity, teď změnil názor

30.11. 14:35

Praha - Nový poslanec hnutí ANO Pavel Růžička se imunity nevzdá. Před volbami byl stíhán kvůli údajně nevýhodnému prodeji obecního majetku. Sněmovna žádost o jeho vydání zatím nedostala.

Sněmovna odročila jednání o vydání Babiše, Faltýnka a Svobody, čeká na stanovisko výboru

30.11. 13:34

Praha - Sněmovna dnes odročila rozhodování o vydání Andreje Babiše, Jaroslava Faltýnka a Bohuslava Svobody k trestnímu stíhání do doby, až se k policejním žádostem vyjádří mandátový a imunitní výbor.

Poslanecká sněmovna potvrdila předsedy výborů, kvůli Kotenovi se opět bouřlivě diskutovalo

30.11. 12:14

Praha - Sněmovní výbory kromě zahraničního už budou řídit noví předsedové, Sněmovna je dnes ve funkcích potvrdila. Na plénu se opět vedla debata o poslanci SPD Radku Kotenovi. Poslanci nebudou na nynější schůzi projednávat obsazení sněmovních komisí.

Hnutí ANO nebude v čele žádné komise pro dohled nad bezpečnostními složkami

30.11. 11:22

Praha - Poslanci ANO ve Sněmovně nebudou řídit žádnou z komisí pro dohled nad bezpečnostními složkami. Místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek řekl, že ještě zbývá dohoda na komisi k dohledu nad Generální inspekcí bezpečnostních sborů (GIBS) mezi komunisty a ČSSD.

Sněmovní výbor v prvním čtení podpořil návrh státního rozpočtu se schodkem 50 miliard

30.11. 09:39

Praha - Sněmovní rozpočtový výbor dnes doporučil Sněmovně schválit v prvním čtení základní parametry státního rozpočtu na příští rok. Pokud tak poslanci učiní, nebudou už moci příjmy, výdaje, schodek a způsob jeho vypořádání měnit. Mohou ale navrhnout přesuny uvnitř rozpočtu.

Je odvoleno. Sněmovní výbory si dnes vybraly předsedy, zvítězil Koten, Bartoš i Benda

29.11. 20:42

Praha - Po úterním obsazení míst v 17 odborných výborech Poslanecké sněmovny se dnes výbory poprvé sešly a volily své předsedy. Největší kontroverze vzbudila zřejmě volba šéfa výboru pro bezpečnost Radka Kotena (SPD), který čelil dotazům na obsah svého facebookového profilu.

Křesla pro ODS: Benda povede ústavně-právní výbor, Černochová bude v čele výboru pro obranu

29.11. 14:18

Praha - Sněmovní ústavně-právní výbor povede dlouholetý poslanec ODS Marek Benda. Byl jediným kandidátem. Předsedkyní sněmovního výboru pro obranu dnes byla zvolena jeho dlouholetá členka Jana Černochová (ODS).

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací