Články k tématu: Poslanecká sněmovna

ANO by vyhrálo sněmovní volby, poslance by mělo šest stran či hnutí

01.12. 09:48

V říjnových parlamentních volbách by hnutí ANO vyhrálo s 35 procenty hlasů, což představuje zlepšení o jeden procentní bod ve srovnání se zářijovým průzkumem. Druhé místo by patřilo ODS s 13,5 procenty, zatímco třetí příčku obsadilo hnutí SPD s 10,5 procenty. ODS by si polepšila o půl procentního…

Nemocniční zdravotníci zřejmě budou moci pracovat ve 24hodinových službách

30.11. 20:03

Nemocniční zdravotníci pravděpodobně budou moci pracovat ve 24hodinových službách. Novela zákoníku práce, kterou schválila Sněmovna, ruší ustanovení o další dobrovolné přesčasové práci, které vyvolalo protesty lékařů.

Poslanci schválili státní rozpočet na rok 2024

30.11. 09:33

Sněmovna schválila státní rozpočet na příští rok s deficitem 252 miliard korun, a to navzdory kritice opozice. Plánovaný schodek představuje pokles o 43 miliard korun ve srovnání s aktuálním rozpočtem.

reklama

V Česku by měly začít fungovat eDoklady, schválili to poslanci

29.11. 16:09

Poslanecká sněmovna ve středu ve třetím čtení schválila vládní novelu zákona o právu na digitální služby, která počítá se zavedením eDokladů. Od poloviny ledna 2024 tak bude možné používat občanku v mobilu z dílny Digitální a informační agentury (DIA). Půjde o dobrovolnou alternativu k plastové…

Sněmovna schválila růst rodičovské o 50 tisíc na 350 tisíc korun

27.10. 13:39

Sněmovna v pátek hlasy téměř všech přítomných poslanců schválila růst rodičovského příspěvku o 50 tisíc na 350 tisíc korun od ledna příštího roku. Nová výše příspěvku se bude týkat dětí narozených od začátku roku 2024, vyplývá z vládní novely.

Sněmovna v prvním čtení schválila základní parametry rozpočtu

26.10. 18:59

Poslanecká sněmovna ve středu večer v prvním čtení schválila základní parametry státního rozpočtu na příští rok. V dalších kolech už bude možné navrhovat pouze přesuny prostředků mezi rozpočtovými kapitolami. Nyní se budou rozpočtem zabývat jednotlivé parlamentní výbory.

Sněmovna zahájila jednání o státním rozpočtu na příští rok

Aktualizovali jsme 25.10.2023, 16:40, 25.10. 11:11

Sněmovna ve středu zahájila projednávání návrhu státního rozpočtu na příští rok. Očekává se, že diskuze nad jeho parametry potrvá celý den. Poslanci si proto odsouhlasili možnost jednání i přes noc. Opozice už avizovala, že přijde s pozměňovacími návrhy. Vláda počítá s tím, že meziročně sníží…

Poslanci ANO chtějí vyslovit nedůvěru vládě Petra Fialy

17.10. 11:41

Dnes dopoledne se poslanci setkali k jednání ohledně návrhu na vyslovení nedůvěry koaliční vládě Petra Fialy z ODS. Svolání této schůze iniciovalo opoziční hnutí ANO.

Sněmovna odsouhlasila vládní konsolidační balíček

13.10. 13:03

Poslanecká sněmovna v pátek přes odpor opozičních hnutí schválila vládou navrhovaný úsporný balíček, který má přispět ke konsolidaci veřejných financí. Předloha mění šest desítek zákonů. Zákonodárci ve středu stanovili pevný termín hlasování na dnešní 11. hodinu.

Poslanci opět neschválili úsporný balíček, hlasovat se má v pátek

Aktualizovali jsme 11.10.2023, 14:20, 11.10. 11:38

Poslanci ani ve středu neschválili vládní konsolidační balíček, pozítří už by ale k hlasování dojít mělo. Sněmovna totiž stanovila pevný termín na páteční 11. hodinu, odhlasovali to zástupci koaličních stran. Opozice reprezentovaná hnutími ANO a SPD reagovala výroky o omezování práv.

ANO by vyhrálo volby se ziskem přes 30 procent, ukázal průzkum

01.10. 13:18

Ve stínu předčasných parlamentních voleb na sousedním Slovensku vyšel průzkum preferencí českých politických stran. Nejvíce voličů, konkrétně 30,8 procenta, by oslovilo opoziční hnutí ANO. Druhá by byla vládní ODS se 13 procenty, přes deset procent by se dostalo ještě hnutí SPD.

Poslanci mohou dnes hlasovat o úsporném balíčku do 14 hodin

27.09. 12:20

Poslanecká sněmovna ve středu pokračuje ve schvalování konsolidačního balíčku, avšak pouze do 14. hodiny. Opozice složená z hnutí ANO a SPD stejně jako minulý týden v pátek nesouhlasila s prodloužením lhůty.

Sněmovna se dnes k finálnímu hlasování o úsporném balíčku nedostala

22.09. 15:42

Dnešní zasedání Sněmovny se podle očekávání nedostalo k finálnímu hlasování o třetím čtení kontroverzního vládního konsolidačního balíčku, který má pomoci zlepšit stav státního rozpočtu. Na základě dohody mezi poslaneckými kluby Sněmovna přerušila tuto schůzi do příští středy.

Sněmovna bude konsolidační balíček schvalovat týdny, myslí si Pekarová Adamová

17.09. 16:04

Schvalování vládního úsporného balíčku, který má přispět ke konsolidaci veřejných financí, může trvat několik týdnů, připustila předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) v diskuzním pořadu Partie. Zákonodárci mohou schvalovat zákony jen ve středu a v pátek mezi 9. a 14.…

Sněmovna třetím dnem jedná o úsporném balíčku

07.09. 11:17

Jednání Sněmovny o vládním konsolidačním balíčku, které bylo o půlnoci přerušeno, dnes pokračuje. Na konci včerejšího večera bylo přítomno 15 poslanců. Cílem tohoto balíčku je pomoci vládě zlepšit stav veřejných rozpočtů. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) tvrdí, že by měl umožnit snížení…

Poslanci souhlasili s programem schůze o konsolidačním balíčku

06.09. 17:57

Poslanci ve středu odpoledne schválili program řádné zářijové schůze a zahájil druhé čtení konsolidačního balíčku. Opozice se svými pokusy o úpravu programu neuspěla. Projednávání prvního bodu začalo 27 hodin poté, co zákonodárci v úterý zahájili jednání.

Ve Sněmovně se řeší konsolidační balíček, šest hodin mluvil Babiš

05.09. 21:18

Poslanecká sněmovna je dnes opět svědkem nové frašky. Poslanci jednají o úsporném balíčku a i když koalice prosadila možnost zasedání Sněmovny i po půlnoci, ke slovu se téměř nedostala. Bývalý premiér a šéf ANO Andrej Babiš, který se jako první přihlásil ještě před schválením programu, mluvil šest…

Ve volbách by vyhrálo hnutí ANO, s výrazným odstupem porazilo ODS

23.08. 11:45

V červencových volbách do Poslanecké sněmovny by vedlo hnutí ANO s podporou 33 % hlasů, což je pokles o 2,5 procentního bodu oproti červnu. Druhá by byla ODS s 15 %, což je nárůst o jeden procentní bod. Vyplývá to z volebního modelu agentury Median.

Poslanci se koncem srpna vrátí k vládnímu úspornému balíčku

05.08. 09:31

Poslanecká sněmovna by se vládním konsolidačním balíčkem měla znovu zabývat na konci srpna, kdy se k němu má sejít pět výborů. Začátkem září by se pak navrhovaným úsporám ve státním rozpočtu mohla věnovat celá dolní komora parlamentu. Balíček prošel v polovině července prvním čtením.

Sněmovna hlasovala o sporných změnách v důchodech. Schválila je, na řadě je Senát

26.07. 13:50

Poslanci ve středu schválili sporné změny v důchodech poté, co vládní koalice pevně stanovila čas hlasování na 12:30. Opoziční hnutí ANO a SPD neprosadila zamítnutí předlohy, jejich zástupci ale dali předem na vědomí, že jsou připraveni se obrátit na Ústavní soud. Předlohu navíc ještě musí schválit…

Poslanci schválili obrannou smlouvu s USA. K ratifikaci zbývá podpis prezidenta

19.07. 19:15

Poslanecká sněmovna během středečního odpoledního jednání schválila obrannou dohodu se Spojenými státy americkými. Kromě vládních stran ji podpořilo také hnutí ANO. Proti byli téměř výhradně jen poslanci opoziční SPD. K završení ratifikačního procesu zbývá podpis prezidenta Petra Pavla.

Sněmovna posunula vládní konsolidační balíček do druhého čtení

Aktualizovali jsme 14.7.2023, 17:51, 14.07. 11:47

V pátek dopoledne se poslanci vrátili k úvodní debatě o kontroverzním vládním konsolidačním balíčku. Ke slovu se v průběhu dne dostaly desítky řádně přihlášených poslanců, především šlo o opoziční zákonodárce z řad hnutí ANO a SPD. Sněmovna odhlasovala za podpory koaličních poslanců posunutí zákona…

Poslanci řeší ozdravný balíček, zazněla výzva k odvolání Stanjury

Aktualizovali jsme 11.7.2023, 12:02, 11.07. 11:31

Poslanci v úterý dopoledne zahájili ve Sněmovně jednání o konsolidačním neboli ozdravném baličku. Jeho nastavení se nelíbí především opozičním hnutím, která hodlají cestu k jeho schválení zkomplikovat. Exministr Karel Havlíček dokonce vyzval k odvolání ministra financí Zbyňka Stanjury.

Poslanci podpořili navrhované uzákonění manželství i pro stejnopohlavní páry

29.06. 19:33

Poslanci ve čtvrtek dali šanci tzv. manželství pro všechny, tedy navrhovanému uzákonění manželství i pro stejnopohlavní páry. Novela občanského zákoníku přežila v prvním čtení návrhy odpůrců na zamítnutí či vrácení k přepracování.

Fotogalerie