Články k tématu: Poslanecká sněmovna

Vydání komunisty Zdeňka Ondráčka se začne řešit 5. září

16.08. 15:19

Praha - Ve středu 5. září se začne Sněmovní mandátový a imunitní výbor zabývat žádostí policie o vydání poslance KSČM Zdeňka Ondráčka k trestnímu stíhání.

Policie chce stíhat komunistu Ondráčka, do Sněmovny poslala žádost o jeho vydání

15.08. 22:02

Praha - Policie dnes odpoledne požádala Sněmovnu o vydání poslance KSČM Zdeňka Ondráčka ke stíhání. Případ se zřejmě týká jeho výroků o někdejším kandidátovi na prezidenta Michalu Horáčkovi, které pronesl v rozhovoru pro server EuroZprávy.cz.

O kolik se zvýší důchody? rozhodne se již brzy

15.08. 20:38

Praha - Poslanci budou za týden jednat o důchodové novele, podle ní by měly penze od ledna růst zhruba o 4,8 procenta. Přilepšit by si měli lidé s nízkým důchodem, oslabí se ale zásluhovost a také se zpomalí růst pozůstalostních penzí seniorům a invalidům.

reklama

Cesta poslanců do Číny nebude. Birke se omluví zástupcům čínské ambasády

14.08. 16:12

Praha - Poslanec ČSSD Jan Birke se dnes sejde se zástupci čínské ambasády, aby se jim omluvil za neuskutečněnou neoficiální cestu českých poslanců. Podle vývoje jednání zváží, zda plán cesty znovu předloží organizačnímu výboru Sněmovny, aby se eventuálně uskutečnila později jako oficiální.

Bakala nepřišel. Sněmovní komise k OKD požádá policii, aby ho předvedla

14.08. 16:02

Praha - Zdeněk Bakala, který žije ve Švýcarsku, se dnes nedostavil před sněmovní vyšetřovací komisi k OKD. Ta proto požádá policii, aby finančníka k podání výpovědi předvedla.

Cesta poslanců do Číny asi nakonec nebude, zájmem mají jen tři poslanci

10.08. 18:07

Praha - Poslanec ČSSD Jan Birke dnes oznámil, že se neoficiální cesta skupiny poslanců do Číny s nejvyšší pravděpodobností neuskuteční. Odjet měli na konci srpna.

Zásadní den pro české důchodce. Kvůli zvýšení penzí se Sněmovna sejde 22. srpna

Aktualizovali jsme 8.8.2018, 22:15, 08.08. 18:54

Praha - 22. srpna se mimořádně sejde Sněmovna, aby opět projednala novelu o zvyšování důchodů. Podle vládní ČSSD je normu nutné přijmout do září tak, aby se nezkomplikovalo zvýšení penzí od začátku příštího roku.

Zvýšení důchodů? Hamáček chce, aby se co nejrychleji konala schůze Sněmovny

03.08. 13:05

Praha - Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) požádal předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) o to, aby co nejrychleji svolal schůzi k novele o zvýšení důchodů. Premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí řekl, že by se poslanci k opětovnému posouzení této předlohy, kterou jim vrátil Senát, měli sejít na…

Bývalý tajemník SPD Staník dostal za nenávistné výroky podmínku a pokutu

01.08. 13:36

Praha - Bývalý tajemník Okamurova hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslav Staník dostal za nenávistné výroky pronesené ve Sněmovně trestním příkazem dvouletou podmínku a peněžitý trest 70 tisíc korun. Rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 1 je nepravomocné. Staník proti němu může podat odpor…

V Česku platí nové zákony. Chrání klienty pojišťoven a lidi bez práce

31.07. 18:22

Praha - Některým lidem po pracovním úrazu nebo s nemocí z povolání, kteří jsou v evidenci nezaměstnaných, už nebude klesat s růstem minimální mzdy náhrada výdělku. Klientům pojišťoven se zřejmě dostane větší ochrany při prodeji pojištění. Měli by se také dočkat větší srozumitelnosti a…

Metnar se za chyby v diplomce omluvil, ale nerezignuje

27.07. 16:13

Praha - Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) kvůli pochybnostem o své diplomové práci nehodlá rezignovat. Dnes se na tiskové konferenci omluvil veřejnosti i autorovi publikace, ze které čerpal, ale citace v textu řádně neuvedl.

Rusnok vypovídal před poslanci k OKD: Řekl jsem jim, co si pamatuju

27.07. 15:49

Praha - Bývalý premiér a nynější guvernér ČNB Jiří Rusnok strávil dnes dopoledne před sněmovní komisí k privatizaci OKD přes hodinu. Po něm hovořil exministr průmyslu Miroslav Grégr.

Kvůli OKD vypovídal Juchelka. Debata prý byla docela zajímavá

26.07. 12:49

Praha - Před sněmovní vyšetřovací komisí k privatizaci OKD vypovídal dnes dopoledne bývalý zaměstnanec Fondu národního majetku (FNM) Jan Juchelka. Do dolní komory pak dorazil právník Radek Pokorný. Odpoledne by měl přijít svědčit někdejší premiér a později eurokomisař Vladimír Špidla (ČSSD).…

Vládní návrh zákona o zpracování osobních údajů omezí i zákon o svobodném přístupu k informacím

20.07. 12:02

Praha - Zákonodárci projednávají vládní návrh zákona o zpracování osobních údajů. Pokud ho schválí, nebude už možné zveřejňovat zprávy o probíhajícím trestním řízení, tedy například o tom, že soud poslal někoho do vazby. Ministerstvo vnitra to vysvětluje tím, že jde o ochranu spravedlivého procesu.

Olomoucký hejtman Okleštěk (ANO) dál zůstane i poslancem

13.07. 10:47

Olomouc - Širší vedení ANO vyzvalo loni na podzim své hejtmany, kteří se dostali do Sněmovny, aby si zvolili jen jednu z obou funkcí. Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk (ANO) nyní oznámil, že si ponechá i mandát poslance.

Slova o ožralovi a zloději? Kalousek chce, aby se mu Babiš omluvil

Aktualizovali jsme 12.7.2018, 17:35, 12.07. 16:49

Praha - Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek vyzve premiéra Andreje Babiše (ANO) k omluvě za výroky, které na jeho adresu předseda vlády vyslovil během středeční schůze k vyslovení důvěry vládě. Babiš před odjezdem ze summitu NATO v Bruselu dnes řekl, že se omlouvat nehodlá.

Česko má po osmi měsících od voleb vládu. Babiš dostal důvěru Sněmovny

12.07. 01:21

Praha - Poslanci dnes debatovali o žádosti menšinového kabinetu ANO a ČSSD o vyslovení důvěry. Jednání trvalo více než dvanáct hodin. Opoziční členové dolní komory, kteří se střídají u řečnického pultíku, kriticky poukazovali zejména na podporu komunistů, rozebírali i jednotlivé sliby ve vládním…

Komentář: Schvalování vlády, den první: Z Česka se stává demokracie třetí kategorie

Aktualizovali jsme 11.7.2018, 22:08, 11.07. 21:30

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Absurdita procesu vyslovení důvěry druhému kabinetu Andreje Babiše opřeného o podporu komunistů. Absurdní není pouze to, že se komunisté poprvé od roku 1989 nepřímo podílejí na moci, ani pouze to, že vládu vede trestně stíhaný premiér. Absurdní jsou dalekosáhlé projevy…

Sněmovna bude o důvěře jednat do noci

11.07. 20:28

Praha - Sněmovna bude moci jednat o žádosti vlády ANO a ČSSD o vyslovení důvěry případně i po dnešní půlnoci. Možnost nočního jednání prosadil hladce klub nejsilnějšího vládního hnutí.

Sněmovna ve víru hádek? Němcová se střetla s Grebeníčkem

11.07. 19:06

Praha - Sněmovna rozhoduje o tom, zda druhá vláda Andreje Babiše (ANO) dostane důvěru. Za řečnickým pultem se střídají politici a především opozice nešetří kritikou. Miroslava Němcová (ODS) ironicky ocenila, že Babiš otevřeně podpořil zástupce komunistické strany, která vládla před rokem 1989 a…

Vondráček vybral Filipa za prvního místopředsedu Sněmovny

11.07. 18:46

Praha - Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) ustavil před prázdninami prvním místopředsedou dolní komory parlamentu šéfa komunistů Vojtěcha Filipa kvůli jeho dlouholetým zkušenostem s vedením parlamentní komory.

Zeman ve Sněmovně podpořil vládu. Věří, že důvěru dostane

11.07. 13:19

Praha - Prezident Miloš Zeman podpořil v Poslanecké sněmovně před hlasováním o důvěře druhou vládu premiéra Andreje Babiše (ANO).

ANO u hlasování o důvěře vládě nebude kompletní, omluvil se poslanec Mašek

11.07. 10:31

Praha - Z řad koalice ANO a ČSSD bude na dnešním jednání Sněmovny o vyslovení důvěry menšinové vládě zcela jistě chybět poslanec ANO Jiří Mašek.

Prezidenta před Sněmovnou uvítali protestující: Hanba Zeman! Fuj! Zeman!

11.07. 10:30

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes dorazil do Poslanecké sněmovny podpořit menšinovou vládu ANO a ČSSD. Před budovou ale protestuje několik desítek demonstrantů, kterým vadí, že kabinet má podpořit KSČM.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie