Články k tématu: Poslanecká sněmovna

Reorganizaci policie prošetří speciální komise

28.06. 22:18

Praha – Poslanci dnes zřídili vyšetřovací komisi, která by se měla zabývat problémem reorganizace celostátních policejních útvarů. Vyšetřovat bude různá podezření související s postupem policejního prezidia, policistů z protimafiánského útvaru i státních zástupců z olomouckého vrchního státního…

NKÚ nebude mít větší pravomoce, rozhodli poslanci

28.06. 19:49

Praha – Poslanecká sněmovna dnes potvrdila senátní veto vládní předlohy, která měla rozšířit pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Poslanci neměli na výběr, horní komora totiž už v květnu neschválila nutnou ústavní novelu.

Sobotka ve čtvrtek ve Sněmovně podá zprávu o brexitu

28.06. 16:32

Praha – Poslanecká sněmovna ve čtvrtek vyslechne zprávu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), která se bude týkat pozice české vlády k rozhodnutí Británie vystoupit z EU. Opoziční Úsvit navrhne ve Sněmovně, aby mimořádně jednala o výzvě k odstoupení předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera. 

reklama

Protikuřácký zákon je opět před poslanci. Projde tentokrát?

28.06. 14:00

Praha - Poslanci dnes svedou další bitvu o zákaz kouření v restauracích. Koalice chce zrychleně protáhnout "protikuřácký" zákon Sněmovnou, aby zákaz kouření v restauracích a barech platil už od ledna. Bitva to ale zřejmě nebude dlouhá. Opozice chce návrh vetovat a asi se jí to podaří.

Šlachta měl dnes mluvit před výborem. Poslanci se ale pohádali a odešli domů

23.06. 18:53

Praha - Odcházející šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta měl mít dnes Den D. Měl promluvit před poslanci z bezpečnostního výboru, podle všeho o napojení zločinu na politiku. Ale přišel nadarmo.

Šlachta promluví o spojení politiky a mafie. Co bezpečnostnímu výboru řekne?

23.06. 16:42

Praha - Odcházející šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta má dnes Den D. Proluví totiž před poslanci z bezpečnostního výboru, podle všeho o napojení zločinu na politiku.

Šlachta chce svolat sněmovní výbor. Plánuje mluvit o spojení policie a zločinu

20.06. 11:00

Praha - Odcházející šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta žádá o svolání sněmovního výboru. Chce jej informovat o možném propojení policie na lidi z kriminálního prostředí, informovala dnes Česká televize.

Jermanová odejde ze Sněmovny, pokud se stane hejtmankou

14.06. 16:54

Praha – Krajskou kandidátku ANO ve středních Čechách povede místopředsedkyně Poslanecké sněmovny. V případě, že by byla zvolena a stala se hejtmankou, vzdala by se svého místa nejen ve Sněmovně, ale i postu benešovské radní. Ve středních Čechách momentálně vládne koalice ČSSD a KSČM.

Komunisté chtějí s Úsvitem vyvolat mimořádnou schůzi ohledně OKD

07.06. 16:53

Praha – Kvůli okolnostem privatizace těžební společnosti OKD se zřejmě sejde na mimořádné schůzi Poslanecká sněmovna. Jednání chtějí vyvolat opoziční strany Úsvit a KSČM. Předseda poslanců Úsvitu Marek Černoch dnes ČTK řekl, že žádost podepsal dostatečný počet poslanců. 

V Česku bude možné zakázat pěstování GMO, novela je před schválením

03.06. 15:36

Praha - V Česku bude možné zakázat pěstování GMO, novela je před schválením a od příštího roku by mohla vejít v platnost. Tato možnost už je pro členy EU nějakou chvíli, Česko ji ale nemohla využít.

Novela o regulaci reklamy v podnicích nepošla Sněmovnou

03.06. 12:37

Praha - Sněmovna zamítla novelu o regulaci reklamy. Obce tak nebudou moct zakázat restauracím a obchodům, aby svou nabídku propagovaly pouze v cizím jazyce.

Lidé v ubytovnách si připlatí, novela může přinést nižší doplatek

01.06. 20:58

Praha - Sněmovna dnes poslala do druhého kola schvalování novelu zákona o sociálním bydlení. Lidé, kteří žijí v ubytovnách, zřejmě budou od státu dostávat nižší doplatek na bydlení než dosud.

Bombová hrozba ve Sněmovně, budově ČT a Kriminalistickém ústavu. Policie uzavřela okolní ulice

Aktualizovali jsme 1.6.2016, 20:42, 01.06. 18:46

Praha - Policie dnes vyklidila budovu České televize (ČT) a Kriminalistického ústavu kvůli hrozbě bombou. Poslanci dnes zároveň ukončili předčasně jednací den Sněmovny, příčinou byla opět výhrůžka uložením výbušného zařízení v dolní komoře.

V radě RRTV je pořád prázdné místo. Sněmovna se nedokázala dohodnout

01.06. 17:10

Praha – Ani po dnešku není jasné, kdo zaplní prázdné místo v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Poslanecká sněmovna v druhém kole tajné volby opět nerozhodla.

Jednání o absenci ministrů neproběhlo. Ve Sněmovně to ale vřelo

01.06. 16:16

Praha – Návrh pravicové opozice, aby se Poslanecká sněmovna zabývala otázkou ministrů při interpelacích a při projednávání jejich bodů byl dnes zamítnut.

Vedení NKÚ se ujme bývalý náměstek MF Jan Málek. Zvolili ho poslanci

01.06. 15:52

Praha - Bývalý náměstek ministra financí Jan Málek (56) se dnes stal novým členem širšího vedení Nejvyššího kontrolního úřadu. Do funkce ho zvolili poslanci.

Sněmovna schválila náhrady za potištěné a pomalované bankovky

01.06. 11:45

Praha - Máte popsané, pomalované, přetištěné, nebo potištěné bankovky? Tak už se nebudete muset strachovat, že jsou bezcenné. Nově budou považovány za běžně poškozené a vždy se za ně poskytne náhrada.

Sněmovnou prošel nový celní zákon

01.06. 11:37

Praha - Nový celní zákon, který dnes schválila Sněmovna, by měl zjednodušit celní řízení pro menší firmy a dovozce. Celní dohled by měl také mít sjednocené postupy. Zákon nyní putuje do Senátu.

Nový zákon, který umožní sběr dat pro řízení veřejných financí. poslanci schválili

31.05. 20:21

Praha – Poslanecká sněmovna dnes podpořila návrh nového zákona, podle kterého bude ministerstvo financí zřejmě moci získávat vybrané údaje o hospodaření subjektů a účetních jednotek, které spadají do sektoru vládních institucí. 

Pohrdají Sněmovnou, Babiš by měl být potrestán, kritizují poslanci své kolegy

31.05. 16:53

ANKETA – Především z řad opozice se ozývá kritika některých ministrů, kteří nechodí na pravidelné interpelace. Ministr financí Andrej Babiš navíc v pátek nebyl ve Sněmovně a to i přesto, že měl v závěrečném kole představit šest předloh. Podle mnohých je to však pohrdání Sněmovnou a podobné hříšníky…

Nepustíte domů kontrolora kotlů, zaplatíte tisícovou pokutu

31.05. 14:48

Praha - Sněmovna ve vládní novele zákona o ochraně ovzduší patrně ponechá kontroverzní ustanovení, podle kterého budou moci úřady kontrolovat, čím lidé topí doma v kotlích.

Babiš neplní docházku na interpelacích. TOP 09 volá po zlepšení

31.05. 12:31

Praha - Poslanci opozičního klubu TOP 09 a Starostové budou na dnešní schůzi Sněmovny chtít probrat účast ministrů na interpelacích a chystají návrh změny jednacího řádu dolní parlamentní komory. Nelíbí se jim, že někteří ministři odpovídat na dotazy poslanců nechodí. Například vicepremiér Andrej…

Sněmovna odložila schvalování novely o rozšíření pravomocí ombudsmana, poslanci zákon kritizují

27.05. 13:31

Praha - Sněmovna dnes odložila schvalování vládní novely o rozšíření pravomocí veřejného ochránce práv. Na návrh předsedy poslanců ČSSD Romana Sklenáka by se k normě měla vrátit 29. června. Řada členů dolní komory rozšíření pravomocí ombudsmana kritizuje a navrhuje jejich vypuštění z předlohy.

Ministerstva budou mít větší dohled nad státními podniky

27.05. 11:15

Praha - Ministerstva zřejmě získají větší dohled nad státními podniky. Počítá s tím vládní novela zákona o státním podniku, kterou dnes ve třetím čtení schválila Sněmovna. Novela zavádí například konkurenční doložky pro generální ředitele těchto firem a vymezuje pravomoci a kompetence dozorčích rad…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie