Články k tématu: Poslanecká sněmovna

Úřady nemajetkovou újmu při přestupcích řešit nebudou

12.07. 19:10

Praha - Správní úřady nebudou muset řešit nemajetkovou újmu, kterou lidé utrpěli jako oběti pachatelů přestupků.

Je rozhodnuto: Spontánní shromáždění bez ohlášení nebudou

12.07. 19:10

Praha - Možnost konání spontánních shromáždění bez ohlášení úřadům uzákoněna nebude. Nerozšíří se ani okruh osob, které mohou veřejná shromáždění radnicím oznamovat.

Dvouleté děti ve školce? Je to nesmysl, Sněmovna možná návrh přehodnotí

Aktualizovali jsme 12.7.2016, 17:45, 12.07. 14:43

Praha – Poslanci se možná opět vrátí k diskuzi na téma nároku dvouletých dění na místo v mateřské škole. Novinka by měla v praxi fungovat od roku 2020. Opozice chce o všem znovu jednat, ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) není proti.

reklama

Poslanci měli pracovat až do pátku, parlamentí prázdniny si udělají pravděpodobně dřív

12.07. 14:54

Praha - Poslanci budou jednat pravděpodobně už jen dnes a ve středu, ačkoli schůze byla původně plánována do pátku.

Poslanci mají v plánu příští týden schvalovat možnost kontrol domácích kotlů

10.07. 15:49

Praha - Poslanci by měli příští týden schvalovat nová pravidla pro národní parky a možnost úřadů kontrolovat, čím lidé topí v bytech.

Výchova evropských hodnot? Poslanci chystají změnu zákona

09.07. 10:56

Praha - Skupina poslanců navrhla úpravu vzdělávání. V novele školského zákona chce zdůraznit výchovu k evropským kulturním hodnotám.

Škody při likvidaci havárií má platit stát, stojí v návrhu zákona

08.07. 14:42

Praha - Škody, které způsobí příslušníci integrovaného záchranného systému lidem a firmám při záchranných a likvidačních pracích při různých haváriích a katastrofách, má poškozeným výslovně hradit stát.

Hňup, ubohost a zbabělost.... Čeští politici řekli, co si myslí

08.07. 12:14

ANKETA - Na začátku týdne oznámil Nigel Farage, jedna z tváří boje za brexit, odchod z čela Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP). Podle kritiků je jde o zbabělost, sám politik však uvedl, že dosáhl, čeho chtěl. Jak na jeho krok reagují čeští politici pro server EuroZprávy.cz?

Nejbohatší poslanci? Vede Faltýnek a Okamura, ukázal sněmovní registr

Aktualizovali jsme 5.7.2016, 18:42, 05.07. 12:58

Praha - Podle majetkového oznámení patřil loni k poslancům s nejvyššími příjmy Tomio Okamura (SPD). Ze sněmovního registru vyplývá, že si mnozí zákonodárci pořizují nemovistosti, často také nakupují auta.

Změní se způsob advokátních zkoušek? Tohle navrhují poslanci

02.07. 12:55

Praha - Skupina poslanců v novele navrhuje, aby advokát směl školit nejvýše tři koncipienty. Norma dále mění způsob advokátních zkoušek a má se rozšířit výčet kárných opatření vůči advokátům.

Všechny bankovní účty budou v registru, schválila Sněmovna

01.07. 20:24

Praha - Sněmovna dnes schválila vládní předlohu, která má pomoci v boji s daňovými úniky nebo s financováním terorismu. Všechny účty, které vedou tuzemské banky svým klientům, tak zřejmě budou evidovány v centrálním registru. Normu ještě musí schválit Senát a podepsat prezident.

Ostrá hádka poslanců kvůli národním parkům. Na práci už nezbyl čas

01.07. 15:26

Praha - Sněmovna dnes měla schválit nová pravidla pro všechny čtyři národní parky v Krkonoších, Českém Švýcarsku, Podyjí a na Šumavě. Kvůli hádkám poslanců na to ale už nezbyl čas.

Vyšetřovací komisi k reformě policie povede exministr Blažek

01.07. 12:04

Praha - Sněmovní vyšetřovací komisi ke sporné reorganizace policejních útvarů povede exministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Tajná volba vyšla až napodruhé.

Poslanecká sněmovna dnes probírá OKD. Sobotka se situaci snaží vysvětlit

30.06. 12:03

Praha – Poslanecká sněmovna se dnes zabývá okolnostmi někdejší privatizace těžební společnosti OKD. Tento mimořádný bod iniciovali poslanci strany Úsvit a KSČM. Ti chtějí zřídit parlamentní vyšetřovací komisi, která by se privatizací zabývala.

Politické strany budou moci dostávat dary jen do výše 3 milionů, schválila sněmovna

Aktualizovali jsme 29.6.2016, 15:12, 29.06. 14:20

Praha - Sněmovna dnes schválila zákon, podle kterého politické strany budou moci dostat od jednoho jednotlivce nebo firmy jako dar nejvýše tři miliony korun za rok.

Volební kampaně s omezeným rozpočtem? Poslanci schválili další zákon. A to není vše

Aktualizovali jsme 29.6.2016, 14:27, 29.06. 12:11

Praha - Poslanecká sněmovna dnes schválila několik nových zákonů. Například novela o ochraně hospodářské soutěže formuluje zákaz orgánů veřejné správy narušovat hospodářskou soutěž. Podle další normy se od příštího roku mají omezit výdaje na volební kampaně.

Schválen nový zákon: Identitu občanů EU bude možné ověřit elektronicky

29.06. 10:58

Praha - Poslanecká sněmovna dnes schválila nový zákon. Norma, kterou nyní projedná Senát, umožní elektronicky ověřit identitu občanů EU například při přeshraničních elektronických transakcích uvnitř unie.

Velké obchody budou mít o svátcích zavřeno. Poslanci návrh schválili

29.06. 10:43

Praha – I přes odpor pravice poslanci na návrh Senátu schválili zákon, podle které budou muset být velké obchody o sedmi svátcích zavřeno. Zákon požadovaly především odbory.

Reorganizaci policie prošetří speciální komise

28.06. 22:18

Praha – Poslanci dnes zřídili vyšetřovací komisi, která by se měla zabývat problémem reorganizace celostátních policejních útvarů. Vyšetřovat bude různá podezření související s postupem policejního prezidia, policistů z protimafiánského útvaru i státních zástupců z olomouckého vrchního státního…

NKÚ nebude mít větší pravomoce, rozhodli poslanci

28.06. 19:49

Praha – Poslanecká sněmovna dnes potvrdila senátní veto vládní předlohy, která měla rozšířit pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Poslanci neměli na výběr, horní komora totiž už v květnu neschválila nutnou ústavní novelu.

Sobotka ve čtvrtek ve Sněmovně podá zprávu o brexitu

28.06. 16:32

Praha – Poslanecká sněmovna ve čtvrtek vyslechne zprávu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), která se bude týkat pozice české vlády k rozhodnutí Británie vystoupit z EU. Opoziční Úsvit navrhne ve Sněmovně, aby mimořádně jednala o výzvě k odstoupení předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera. 

Protikuřácký zákon je opět před poslanci. Projde tentokrát?

28.06. 14:00

Praha - Poslanci dnes svedou další bitvu o zákaz kouření v restauracích. Koalice chce zrychleně protáhnout "protikuřácký" zákon Sněmovnou, aby zákaz kouření v restauracích a barech platil už od ledna. Bitva to ale zřejmě nebude dlouhá. Opozice chce návrh vetovat a asi se jí to podaří.

Šlachta měl dnes mluvit před výborem. Poslanci se ale pohádali a odešli domů

23.06. 18:53

Praha - Odcházející šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta měl mít dnes Den D. Měl promluvit před poslanci z bezpečnostního výboru, podle všeho o napojení zločinu na politiku. Ale přišel nadarmo.

Šlachta promluví o spojení politiky a mafie. Co bezpečnostnímu výboru řekne?

23.06. 16:42

Praha - Odcházející šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta má dnes Den D. Proluví totiž před poslanci z bezpečnostního výboru, podle všeho o napojení zločinu na politiku.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie