Články k tématu: Poslanecká sněmovna

Vládní návrh zákona o zpracování osobních údajů omezí i zákon o svobodném přístupu k informacím

včera 12:02

Praha - Zákonodárci projednávají vládní návrh zákona o zpracování osobních údajů. Pokud ho schválí, nebude už možné zveřejňovat zprávy o probíhajícím trestním řízení, tedy například o tom, že soud poslal někoho do vazby. Ministerstvo vnitra to vysvětluje tím, že jde o ochranu spravedlivého procesu.

Olomoucký hejtman Okleštěk (ANO) dál zůstane i poslancem

13.07. 10:47

Olomouc - Širší vedení ANO vyzvalo loni na podzim své hejtmany, kteří se dostali do Sněmovny, aby si zvolili jen jednu z obou funkcí. Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk (ANO) nyní oznámil, že si ponechá i mandát poslance.

Slova o ožralovi a zloději? Kalousek chce, aby se mu Babiš omluvil

Aktualizovali jsme 12.7.2018, 17:35, 12.07. 16:49

Praha - Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek vyzve premiéra Andreje Babiše (ANO) k omluvě za výroky, které na jeho adresu předseda vlády vyslovil během středeční schůze k vyslovení důvěry vládě. Babiš před odjezdem ze summitu NATO v Bruselu dnes řekl, že se omlouvat nehodlá.

reklama

Česko má po osmi měsících od voleb vládu. Babiš dostal důvěru Sněmovny

12.07. 01:21

Praha - Poslanci dnes debatovali o žádosti menšinového kabinetu ANO a ČSSD o vyslovení důvěry. Jednání trvalo více než dvanáct hodin. Opoziční členové dolní komory, kteří se střídají u řečnického pultíku, kriticky poukazovali zejména na podporu komunistů, rozebírali i jednotlivé sliby ve vládním…

Komentář: Schvalování vlády, den první: Z Česka se stává demokracie třetí kategorie

Aktualizovali jsme 11.7.2018, 22:08, 11.07. 21:30

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Absurdita procesu vyslovení důvěry druhému kabinetu Andreje Babiše opřeného o podporu komunistů. Absurdní není pouze to, že se komunisté poprvé od roku 1989 nepřímo podílejí na moci, ani pouze to, že vládu vede trestně stíhaný premiér. Absurdní jsou dalekosáhlé projevy…

Sněmovna bude o důvěře jednat do noci

11.07. 20:28

Praha - Sněmovna bude moci jednat o žádosti vlády ANO a ČSSD o vyslovení důvěry případně i po dnešní půlnoci. Možnost nočního jednání prosadil hladce klub nejsilnějšího vládního hnutí.

Sněmovna ve víru hádek? Němcová se střetla s Grebeníčkem

11.07. 19:06

Praha - Sněmovna rozhoduje o tom, zda druhá vláda Andreje Babiše (ANO) dostane důvěru. Za řečnickým pultem se střídají politici a především opozice nešetří kritikou. Miroslava Němcová (ODS) ironicky ocenila, že Babiš otevřeně podpořil zástupce komunistické strany, která vládla před rokem 1989 a…

Vondráček vybral Filipa za prvního místopředsedu Sněmovny

11.07. 18:46

Praha - Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) ustavil před prázdninami prvním místopředsedou dolní komory parlamentu šéfa komunistů Vojtěcha Filipa kvůli jeho dlouholetým zkušenostem s vedením parlamentní komory.

Zeman ve Sněmovně podpořil vládu. Věří, že důvěru dostane

11.07. 13:19

Praha - Prezident Miloš Zeman podpořil v Poslanecké sněmovně před hlasováním o důvěře druhou vládu premiéra Andreje Babiše (ANO).

ANO u hlasování o důvěře vládě nebude kompletní, omluvil se poslanec Mašek

11.07. 10:31

Praha - Z řad koalice ANO a ČSSD bude na dnešním jednání Sněmovny o vyslovení důvěry menšinové vládě zcela jistě chybět poslanec ANO Jiří Mašek.

Prezidenta před Sněmovnou uvítali protestující: Hanba Zeman! Fuj! Zeman!

11.07. 10:30

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes dorazil do Poslanecké sněmovny podpořit menšinovou vládu ANO a ČSSD. Před budovou ale protestuje několik desítek demonstrantů, kterým vadí, že kabinet má podpořit KSČM.

Novým místopředsedou Sněmovny byl zvolen Hanzel

10.07. 20:51

Praha - Novým místopředsedou Sněmovny dnes poslanci zvolili Tomáše Hanzela (ČSSD). Nahradil stranického kolegu a šéfa Jana Hamáčka.

Zákon o celostátním referendu? Poslanci ANO, ČSSD a Pirátů návrh upravili

10.07. 15:23

Praha - Poslanci ANO, ČSSD a Pirátů pozměnili návrh zákona o celostátním referendu. Otázky plebiscitu by předem posuzoval Ústavní soud a pod žádost o vyvolání všelidového hlasování by se muselo podepsat nejméně půl milionu voličů.

Konec mateřské a rodičáku? Poslanci mají nový plán

30.06. 13:10

Praha - Zákonodárci se budou zabývat přejmenováním mateřské a rodičovské dovolené. Skupina poslanců navrhla nahradit slovo "dovolená" slovem "péče".

Důchody čekají změny: Oslabí se zásluhovost, senioři nad 85 let si polepší

Aktualizovali jsme 29.6.2018, 22:13, 29.06. 16:57

Praha - Sněmovna dnes schválila důchodovou novelu, podle které se má pevná část penzí zvýšit o procentní bod na deset procent průměrné mzdy. Lidem starším 85 let vzroste měsíční penze o tisíc korun. Úpravy, které by vedly ke zvýšení vdovských důchodů a penzí žen s dětmi, neprošly.

Školky nebudou mít povinnost přijímat dvouleté děti

29.06. 16:26

Praha - Sněmovna dnes schválila novelu školského zákona. Spuštění reformy financování regionálního školství tak bude pravděpodobně o rok odloženo na září 2019. Naplno by začala fungovat od ledna 2020. Poslanci také zrušili na popud ODS povinnost mateřských škol zajistit od roku 2020 místa pro…

Sněmovna změnila pravidla pro vyvlastnění, výstavba infrastruktury bude rychlejší

29.06. 13:19

Praha - Sněmovna dnes schválila poslanecký návrh, který má usnadnit a urychlit přípravu výstavby dopravní, energetické i komunikační infrastruktury. Nyní předlohu dostane k posouzení Senát, zákon by mohl nabýt účinnosti v září.

Okamura a Klaus ml. se pustili do Šabatové: Hájí jen práva menšin. na bílého heterosexuála nemá čas

28.06. 16:19

Praha - Předseda SPD Tomio Okamura dnes ve Sněmovna nařkl ombudsmanku Annu Šabatovou, že hájí jen práva menšin. Záhy se přidal Václav Klaus junior, který veřejnou ochránkyni práv nepřímo označil za levicovou extremistku. Jiní poslanci se v diskusi Šabatové a úřadu veřejného ochránce práv zastali.

O důvěře vládě se má jednat 11. července, Kalousek a Stanjura dnes pokládali nepříjemné otázky

27.06. 16:54

Praha - Sněmovna bude jednat o vyslovení důvěry koaliční vládě ANO a ČSSD 11. července. Termín schůze navrhl dnes organizační výbor předsedovi dolní komory Radku Vondráčkovi (ANO), který jednání Sněmovny svolá. Šéfové klubů TOP 09 a ODS Miroslav Kalousek a Zbyněk Stanjura se dnes při jednání…

Referendum neprojde. Poslanci ho ve Sněmovně zamítnou

26.06. 20:05

Praha - Všechny tři návrhy ústavních zákonů o zavedení obecného referenda, jak je předložily SPD, ČSSD a KSČM, budou ve Sněmovně čelit snaze o zamítnutí už v prvním čtení.

Čeští důchodci si nepolepší? Novela jim moc nepomůže

26.06. 18:32

Praha - Vládní důchodová novela, která mění složení penze, oslabuje zásluhovost a posiluje solidaritu, má ve Sněmovně šanci na úspěch. Vedle ANO, ČSSD a komunistů ji podporují ODS či Piráti.

Sněmovna je opět kompletní, Pelikánova náhradnice Červíčková (ANO) složila slib

26.06. 16:50

Praha - V úvodu dnešní schůze Sněmovny složila slib nová poslankyně Monika Červíčková (ANO). Nahradila dosluhujícího ministra spravedlnosti v demisi Roberta Pelikána (ANO). Svůj odchod z vysoké politiky zdůvodnil názorovým rozchodem s Babišovým hnutím, jehož členem ale chce zůstat. Hodlá se vrátit…

Robert Pelikán končí v Poslanecké sněmovně

19.06. 20:02

Praha - Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) končí v Poslanecké sněmovně, dnes odpoledne se vzdal poslaneckého mandátu. Jeho rezignaci přijal šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Po odchodu z politiky se Pelikán hodlá vrátit do advokacie. Chce také přednášet na právnické fakultě.

Sněmovna se hádala kvůli dávkám na bydlení. Riziko chudoby se zvýší, varuje opozice

14.06. 14:46

Praha - Sněmovna se sešla k debatě o dávkách na bydlení na podnět skupiny poslanců v čele s KDU-ČSL. ČSSD je připravena stáhnout sporný chystaný návrh změn, pokud v nové vládě obdrží post ministr práce. Současná ministryně Jaroslava Němcová (ANO) své záměry před poslanci naopak hájila. Omezí podle…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace