Články k tématu: Posselt, Bernd

COVID-19 zaplavuje Německo: Počet nakažených strmě roste, sjezd sudetských Němců odložen

26.03. 13:37

Německo má podle nové bilance více než 36.500 potvrzených případů nákazy koronavirem. Počet obětí nemoci COVID-19, kterou virus SARS-CoV-2 způsobuje, se za posledních 24 hodin zvýšil o padesát. Celkem si tak onemocnění vyžádalo v Německu již 198 obětí, informoval dnes na svých stránkách Institut…

Šéf sudetských Němců chce sjezd v Česku, varuje před rozdělením EU

07.06. 14:49

Nacionalismus se v Evropě opět stává aktuálním tématem a kontinentu třicet let po pádu železné opony znovu hrozí rozdělení. Dnes to na tiskové konferenci v bavorském Řezně (Regensburg) k úvodnímu dni třídenního 70. sjezdu sudetských Němců prohlásil nejvyšší činitel sudetských Němců Bernd Posselt.…

Šéf sudetských Němců Posselt kritizoval české politiky a postavil se za Merkelovou

21.06. 15:35

Mnichov/Praha - Včerejší výroky kancléřky Angely Merkelové ohledně poválečného odsunu sudetských Němcků pobouřily řadu českých politiků včetně prezidenta Miloše Zemana. Jejich reakce dnes naopak kritizoval šéf sudetských Němců Bernd Posselt.

reklama

Benešovy dekrety jsou uzavřená záležitost, sudetoněmecký sjezd v ČR si představit neumím, říká Babiš

24.05. 16:22

Praha - Poválečné Benešovy dekrety jsou podle předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) uzavřená záležitost. Premiér si nedovede představit, že by se sjezd Sudetoněmeckého krajanského sdružení konal v Česku. Uvedl to dnes ve Sněmovně v rámci interpelací.

Sudetští Němci chtějí smíření s Čechy

20.05. 13:19

Augsburg (Německo) - Sudetští Němci chtějí pokračovat v dosavadní cestě usmíření s Čechy, ujistil dnes jejich šéf Bernd Posselt. Na sjezdu sudetských Němců v bavorském Augsburgu také jasně odmítl nacionalistické tendence, které se dnes znovu objevují. Nacionalismus je podle něj jedním z nejhorších…

Posselt chce ukotvit sudetoněmecké zvyky v seznamu UNESCO

19.05. 19:54

Augsburg (Německo) - Sudetoněmecké tradice a zvyky by podle Bernda Posselta měly být zařazeny na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Šéf Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL) má za to, že by se na žádosti o zápis mohly podílet Německo i Česko.

Sjezd sudetských Němců se bude konat v Česku, říká Posselt

18.05. 14:05

Mnichov - Šéf sudetských Němců Bernd Posselt počítá s tím, že se v příštích letech sjezd jeho sdružení poprvé uskuteční v České republice. Řekl to dnes na tiskové konferenci v Mnichově před víkendovým 69. sjezdem Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL) v Augsburgu. Přestože se na rozdíl od…

AfD má moc blízko ke Klausovi, na sudetoněmeckém sjezdu tak nesmí mít stánek

18.05. 14:02

Mnichov - Na letošním sjezdu Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL) v Augsburgu se návštěvníkům v informačních stáncích představí řada politických stran, nejsilnější německá opoziční formace Alternativa pro Německo (AfD) mezi nimi ale nebude. Jedním z důvodů je podle šéfa sudetských Němců Bernda…

Rakouský vicekancléř Strache se postaral o rozruch. Prohlásil, že Kosovo je součástí Srbska

12.02. 21:24

Belehrad – O velký rozruch se postaral rakouský vicekancléř Heinz-Christian Strache. V rozhovoru pro srbský deník prohlásil, že Kosovo je součástí Srbska.

Šéf sudetských Němců Posselt zkritizoval Klause. Nelíbí se mu jeho podpora AfD

08.09. 18:20

Berlín/Praha - Šéf sudetských Němců Bernd Posselt dnes kritizoval českého exprezidenta Václava Klause za jeho podporu Alternativy pro Německo (AfD). Tato strana je známá svými výroky proti uprchlíkům a v parlamentních volbách 24. září má šanci se vůbec poprvé dostat do Spolkového sněmu.

Konec nenávisti? Dobré vztahy podle Němců buduje odvaha

04.06. 15:42

Augsburg (Německo) - Nenávist a nacionalismus jsou výrazem hlouposti, k usmíření a dobrým vzájemným vztahům je potřeba odvaha i chytrost, prohlásil dnes šéf sudetských Němců Bernd Posselt.

Sudetoněmecký sjezd: Čechy není možné nutit k zrušení Benešových dekretů, říká Posselt

02.06. 15:42

Mnichov - Šéf sudetských Němců Bernd Posselt stále nadále doufá ve zrušení Benešových dekretů. Nicméně připustil, že do takového kroku nelze Čechy nutit.

V Sobotu začne sudetoněmecký sjezd. Posselt ocenil účast šéfa lidovců Bělobrádka

01.06. 13:23

Berlín - V sobotu začne v bavorském Augšpurku 68. sudetoněmecký sjezd, na kterém bude přítomen dosud nejvýše postavený český politik - Pavek Bělobrádek (KDU-ČSL). Šéf Sudetoněmeckého krajanského sdružení Bernd Posselt jeho účast uvítal Bělobrádkovu jako odvážné znamení porozumění.

reklama
Fotogalerie