Články k tématu: požár

Černobyl byl jen začátek? Největší výbuch na světě smetl celé město

dnes 07:09

Silnější byly už jen výbuchy atomových bomb v japonských městech Hirošima a Nagasaki, počtem obětí stále patří mezi nejtragičtější události svého druhu. Neštěstí v kanadském Halifaxu umocnila souhra několika náhod a zpočátku to vypadalo jen na běžnou lodní nehodu. Nakonec se z něj ale stala…

Výbuch srovnal se zemí dům na Prostějovsku, jeden mrtvý

včera 17:39

Mostkovice - V rodinném domě v Mostkovicích na Prostějovsku vybuchl dnes po poledni plyn. Jeden člověk zemřel, dva zraněné lidi převezli záchranáři do nemocnice. Sutiny domu prohledávají kynologové se psy, poškozeno je i několik domů v okolí. Z důvodu bezpečnosti byli evakuováni obyvatelé čtyř ulic…

Hasiči zasahují u hořící haly v Litvínově, může se zřítit

19.09. 21:49

Litvínov (Mostecko) - Hasiči se obávají toho, že se propadne střecha haly Celio v Litvínově, jež od dnešních 13:00 hoří. Nemohou proto dovnitř a halu hasí jen zvenku. Na střeše haly, která by se mohla zřítit, jsou navíc fotovoltaické panely.

reklama

Při požáru na Orlickoústecku zemřel muž

15.09. 21:06

České Heřmanice (Orlickoústecko) - V Českých Heřmanicích na Orlickoústecku dnes odpoledne hořelo hospodářské stavení. Při požáru zemřel jeden muž, syn majitele objektu. Využíval objekt k rekreaci, nebyl místní. Z hořícího objektu devětačtyřicetiletého muže zřejmě vytáhli právě místní lidé. Podle…

Utah drtí masivní požár, stovky lidí opouští domovy

15.09. 09:55

Washington - Úřady v americkém státě Utah nařídily evakuaci obyvatel několika stovek domů, které ohrožuje lesní požár. Oheň je rozfoukáván silným větrem a plocha, na které hoří, se od čtvrtka více než zdvojnásobila, napsala dnes agentura AP.

V Plzni hoří ubytovna, 130 lidí bylo evakuováno. Magistrát radí nevětrat

11.09. 11:06

Plzeň - V Plzni-Karlově hoří ubytovna dělníků, kteří většinou pracují v nedaleké zóně Borská pole. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu. Integrované záchranné složky evakuovaly z budovy 130 osob. Podle policejní mluvčí sanitky odvezly devět zraněných lidí. Hasiči v objektu nenašli žádné tělo.…

V areálu bývalé Tesly vypukl požár, škoda přes milion korun

03.09. 22:20

Hradec Králové - Pět hasičských jednotek dnes večer likvidovalo požár v areálu bývalého státního podniku Tesla v Hradci Králové v ulici Víta Nejedlého. Hořela tam výrobní technologie. Požár vypukl ve čtvrtém patře budovy, jedna osoba utrpěla lehké zranění. Podle předběžných odhadů bude škoda přes…

VIDEO: Národní muzeum zasáhl obří požár: Dvě stě let práce, výzkumu a vědění je ztraceno, truchlí brazilský prezident

03.09. 08:43

Brasília - Požár, který v neděli vypukl v 200 let starém Národním muzeu v Brazílii, nejstarší vědecké instituci v zemi, pravděpodobně zničil sbírku více než 20 milionů předmětů, od archeologických nálezů po historické memorabilie. S odvoláním na informace brazilské televize Globo to napsala…

Požár v Kovohutích Příbram způsobil škody za milion

02.09. 13:24

Příbram - Požár akumulátorů v Kovohutích Příbram dnes v noci způsobil škodu jeden milion korun. Oheň už je pod kontrolou, pokračuje vyšetřování příčiny jeho vzniku. ČTK to řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Německým Ingolstadtem otřásl výbuch a požár, několik zraněných

01.09. 11:30

Mnichov (Německo) - Rozsáhlý požár vypukl dnes ráno v průmyslovém areálu nedaleko bavorského města Ingolstadt. Policie pozemek o rozloze 130 hektarů uzavřela a nařídila evakuaci téměř 2000 lidí žijících v okolí, informovala agentura DPA. Zranění utrpělo osm lidí. Příčina požáru, kterému předcházel…

Chicago zažilo nejtragičtější požár za poslední roky, Osm lidí zemřelo

26.08. 20:20

Chicago - Bytový dům v Chicagu dnes zachvátil požár. Zahynulo osm lidí včetně šesti dětí. Dva lidé jsou v kritickém stavu a v nemocnici bojují o život.

Na severovýchodě Číny hořel hotel, zemřelo 18 lidí

25.08. 11:49

Charbin - V hotelu ve městě Charbin (Cha-er-pin) na severovýchodě Číny vypukl dnes ráno požár. Zahynulo nejméně 18 lidí.

Nedaleko Berlína hoří les, kouř zahalil silniční tahy

24.08. 16:28

Berlín - Jihovýchodně od Berlína hoří les. Kouř zahalil silniční tahy a byl patrný i v metropoli. Ze tří vesnic bylo evakuováno 540 lidí. Hasiči se mimo jiné pokoušejí vykácet pruhy lesa, aby zabránili šíření plamenů, a do hašení se zapojily vrtulníky.

Na Bruntálsku hoří les, zasahují hasiči

22.08. 21:36

Bruntál - Hasiči bojují s požárem lesa v oblasti zvané Kraví hora nedaleko Janova na Bruntálsku.

Řecko dodnes nemá viníka lesního požáru u Atén

21.08. 13:48

Atény - Řecko stále hledá viníka lesního požáru, který zničil před měsícem přímořské letovisko Mati u Atén a který si vyžádal 96 obětí. Mohl by jím být místní obyvatel, který pálil suché dřevo a trávu.

Vyhořelý zámek v Horním Maršově začali zkoumat vyšetřovatelé

20.08. 15:39

Horní Maršov - Příčiny požáru, který v neděli zničil zámek v Horním Maršově na Trutnovsku, začali dnes zkoumat vyšetřovatelé hasičů a policie. Přivezli i psa vycvičeného na hledání látek podporujících hoření.

Dům ve Francii zachvátil požár, dvě desítky zraněných

19.08. 22:10

Paříž - Dvě desítky lidí dnes utrpěly zranění při požáru v dvoupatrovém domě na předměstí Paříže.

U požáru lesa na Olomoucku zasahuje šest jednotek hasičů

19.08. 18:51

Olomouc - Hasiče na Olomoucku během dneška zaměstnaly dva rozsáhlejší požáry lesního porostu.

Kvůli požáru domu v Zubří bylo evakuováno 20 lidí

19.08. 13:21

Vsetín - Celkem 20 lidí bylo v sobotu večer evakuováno kvůli požáru v instalační šachtě bytového domu v Zubří na Vsetínsku.

V Horním Maršově hoří zámek, zasahuje osm jednotek hasičů

19.08. 11:15

Horní Maršov (Trutnovsko) - Požár zámku v Horním Maršově na Trutnovsku zničil střechy na celém objektu, který má čtyři křídla.

Požár v Ravaku napáchal škody za 50 milionů korun

18.08. 13:03

Příbram - Škoda, kterou způsobil noční požár v areálu společnosti Ravak v Příbrami, přesáhla podle hasičů 50 milionů korun. Na místě zůstávají dvě jednotky hasičů.

Hasiči ráno uhasili požár haly Ravaku v Příbrami

18.08. 09:04

Příbram - Hasiči dnes ráno dohasili požár haly společnosti Ravak v Příbrami, která začala hořet v pátek po 18:00.

V Příbrami hoří hala výrobce koupelen Ravak

17.08. 21:40

Příbram - V Příbrami hoří v průmyslovém areálu výrobce bazénů a koupelen Ravak.

Austrálie prožívá neobvyklou zimu, v zemi řádí desítky lesních požárů,

16.08. 11:00

Sydney - V australském státě Nový Jižní Wales zuří desítky lesních požárů. Plameny u jihovýchodního pobřeží země už uchvátily přes 1000 hektarů porostu.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie