Články k tématu: požár

V Portugalsku zuří 150 přírodních požárů, bojují s nimi tisíce hasičů

15.08. 17:50

Lisabon - V Portugalsku zuří asi 150 přírodních požárů, proti kterým dnes bojují zhruba 3 tisícovky hasičů. Plamenům nahrává vleklé horko a sucho, uvedla s odkazem na místní úřady agentura AP. 

Řečtí hasiči bojují už s 90 požáry, na ostrově Zakynthos byl vyhlášen mimořádný stav

15.08. 15:24

Atény - Řečtí hasiči bojují v současnosti s 90 požáry. Zasaženy jsou oblasti kolem metropole, na Peloponésu a také na jónských ostrovech Zakynthos a Kefalonie. Podle řeckého ministra spravedlnosti Stavrose Kontonise byl požár na Zakynthosu založen úmyslně.

Požár výletní lodi na Baťově kanálu napáchal škodu za milion

14.08. 14:23

Babice - Požár malé výletní lodi na Baťově kanálu v Babicích na Uherskohradišťsku způsobil škodu za zhruba milion korun. Přesná příčina stále není známá, na případu pracují policisté i hasiči.

reklama

Oblast severovýchodně od Atén pustoší požár, stovky lidí přespaly na pláži

14.08. 12:12

Atény - V neděli se severovýchodně od Atén rozhořel rozsáhlý požár. Plameny se dostaly do blízkosti obydlených oblasti ve vesnici Grammatiko, vzdálené asi 30 kilometrů od centra řecké metropole. Do hašení je zapojeno 160 hasičů, jimž pomáhají dobrovolníci. Příčina požáru zatím není jasná.

Portugalsko je v pozoru, v pohotovosti je 1600 hasičů

11.08. 20:48

Lisabon – S rozsáhlými lesními požáry bojují hasiči v Portugalsku. Nejhorší situace byla od středy v blízkosti města Abrantes v centru země. Nejhorší situace byla v červnu, kdy si požáry v Portugalsku vyžádaly životy 64 lidí a zranilo se při nich 200 osob.

V Itálii dopadli hasiče-pyromana, úmyslně zakládal požáry

11.08. 19:01

Řím – V Itálii byl zadržen dobrovolný hasič, který zakládal na severu země požáry. Zadrženým pyromanem je osmadvacetiletý muž, který podle kamerových záběrů zapaloval živé ploty a popelnice.

Jih Francie sužují další požáry, bojují s nimi stovky hasičů

10.08. 11:10

Montpellier (Francie) - Ve středu odpoledne na jihu Francie vypukl požár, který už spálil asi 500 hektarů borového lesa a křovin. Nasazeným hasičům se podařilo v průběhu noci zabránit jeho dalšímu šíření.

Mladíci obvinění ze zapálení kostela prý plánovali další výtržnosti

05.08. 10:56

Frýdek-Místek - Dva mladíci, kteří jsou obviněni ze zapálení vzácného kostela v Třinci-Gutech, plánovali další trestnou činnost. Dnes to novinářům řekl státní zástupce Pavel Šára.

Policie ze zapálení kostela v Třinci obvinila tři muže, jednomu ještě nebylo 18 let

04.08. 12:05

Třinec - Policie obvinila tři muže ze založení středečního požáru vzácného dřevěného kostela v Třinci-Gutech na Frýdecko-Místecku. Jeden obviněný je mladistvý, všichni tři jsou české národnosti. Za trestný čin obecného ohrožení jim hrozí až 15 let vězení.

V Dubaji hořel jeden z největších obytných mrakodrapů světa, trosky padali na ulici

04.08. 08:05

Dubaj - V největším městě Spojených arabských emirátů Dubaji hoří slavný mrakodrap The Torch (Pochodeň), který patří k největším obytným budovám na světě. Podle fotek na sociálních sítích, která zveřejnil například britský deník The Independent, zachvátil požár patra v horní třetině asi…

Opravu vyhořelého kostela v Třinci z větší části pokryje pojistka

03.08. 19:30

Praha/Třinec – Obnova vyhořelého kostela v Třinci-Gutech z větší části pokryjí peníze z pojistky. O další náklady je připraveno podělit se ministerstvo kultury a město, připravuje se také veřejná sbírka a počítá se s příspěvkem vlastníka památky, tedy místní farnosti.

Dočkáme se ochlazení? Podívejte se na předpověď do konce týdne

02.08. 11:19

Praha - Tropické počasí, které dorazilo do ČR, přidělává prácí hasičům i záchranářům. Úlevu nepřinesly ani bouřky a přívalové srážky. Teploty budou nad 30 stupňů i nadále.

V Třinci v noci shořel dřevěný kostel z 16. století. Škody jsou do desítek milionů

02.08. 09:31

Třinec - V třinecké části Guty v noci na dnešek shořel dřevěný kostel z 16. století. Škody půjdou podle předběžných odhadů do desítek milionů, historická hodnota památky je však jen těžko vyčíslitelná.

Olympijský velodrom v Riu byl poničen ohněm

30.07. 17:04

Rio de Janeiro - Olympijský velodrom v Riu de Janeiro vážně poničil v noci na dnešek oheň. Požár se rozšířil od hořících lampionů pro štěstí.

Na Příbramsku v sobotu hořela zemědělská hala, oheň napáchal škodu za tři miliony korun

30.07. 15:16

Volenice (Příbramsko) - V sobotu večer shořela část zemědělské haly v obci Volenice na Příbramsku. Škoda činí tři miliony korun, nikdo nebyl zraněn. 

Hudební festival u Barcelony přerušil požár, evakuováno bylo více než 22 tisíc návštěvníků

30.07. 14:17

Barcelona - Z hudebního festivalu Tomorrowland Unite blízko Barcelony muselo být evakuováno více než 22 tisíc lidí. Hlavní část scény totiž zachvátil obrovský požár.

Požáry podél francouzské Riviéry jsou téměř pod kontrolou, situaci může zkomplikovat vítr

27.07. 13:53

Paříž – Požáry podél francouzské Riviéry dostávají hasiči postupně pod kontrolu. Na jihovýchodě země a také na Korsice s nimi požárníci bojovali od pondělí. Požáry kromě Francie sužují od neděle také střední Portugalsko.

Při požáru bytu v Ostravě zemřel čtyřiačtyřicetiletý muž

27.07. 11:04

Ostrava - Ve středu večer vypukl v bytě domu v Moyzesově ulici v Ostravě-Porubě požár. Zemřel při něm čtyřiačtyřicetiletý muž zemřel a čtyřicetiletá žena byla popálena.

V nemocnici v Rumburku hořelo, třicítka pacientů musela opustit své pokoje

27.07. 10:17

Rumburk (Děčínsko) – Nepříjemný večer prožili někteří pacienti nemocnice v Rumburku. Kvůli požáru v zařízení muselo být evakuováno 28 lidí. Předběžná škoda na majetku je vyčíslena na 140.000 korun. Příčinu požáru hasiči zatím neuvedli.

Jihovýchod Francie a Korsiku zasáhly požáry, hasičům komplikuje práci vítr

25.07. 12:36

Paříž - Jihovýchod Francie a Korsiku sužuje od pondělí několik požárů, jejichž hašení je komplikované kvůli silnému větru. Plameny jsou nedaleko turistického letoviska Saint-Tropez, kam vede jen málo přístupových cest.

Hasiči kvůli požáru evakuovali hotel na Václavském náměstí

24.07. 22:02

Praha - Asi 70 hostů hotelu Juliš na Václavském náměstí v Praze muselo být dnes večer evakuováno kvůli požáru. Podle hasičů hořely kabelové rozvody v suterénu.

Na výletní lodi na Dunaji vypukl požár

24.07. 16:58

Vídeň - Výletní loď na Dunaji v Rakousku dnes zachvátil požár, který se rychle šířil. Záchranáři evakuovali všech 190 lidí na palubě. Lehce zraněno bylo osm osob, které se ještě před hasiči pokoušely plameny uhasit vlastními silami.

Kvůli požáru v hotelu Thermal bylo evakuováno 260 lidí

21.07. 10:16

Karlovy Vary - Požár v druhém podzemním podlaží hotelu Thermal poškodil ve čtvrtek večer balneoprovoz hotelu. Kvůli zakouření byl evakuován celý hotel, šlo o 260 lidí. Na místě zasahovalo deset jednotek hasičů z Karlovarského kraje a jedna jednotka z Plzeňského kraje.

Hasiči kvůli požáru evakuovali hotel Thermal

20.07. 21:53

Karlovy Vary - V podzemních garážích hotelu Thermal v Karlových Varech dnes hořelo. Hasiči proto evakuovali hosty.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací