Články k tématu: požár

Při požáru obytného komplexu v Ho Či Minově Městě zemřelo 13 lidí

včera 08:57

Hanoj - Komplex obytných budov v Ho Či Minově Městě na jihu Vietnamu dnes zachvátil požár. Na místo dorazily dvě stovky hasičů, kteří po více než hodině dostali oheň pod kontrolu. Zemřelo nejméně 13 lidí a dalších 27 osob je zraněno.

V Ústí hořel dům, 20 lidí bylo zraněno. Obyvatele na záchranu čekali na střeše

22.03. 10:13

Ústí nad Labem - V ústecké čtvrti Předlice, která patří mezi sociálně vyloučené lokality, dnes hořel bytový dům. Některé obyvatele sundávali hasiči ze střechy. Na místě zasahovalo pět jednotek, oheň dostaly pod kontrolu asi po 40 minutách. Příčinu požáru teď budou zjišťovat vyšetřovatelé.

Austrálii trápí přírodní požáry, shořelo už více než 80 domů

19.03. 10:22

Canberra - Při přírodních požárech na jihovýchodě Austrálie lehlo popelem přes 80 domů, 40.000 domácností nemělo elektřinu a uhynula při nich hospodářská zvířata.

reklama

Ve filipínské metropoli hoří hotel. Nejméně čtyři lidé zemřeli, další jsou v budově uvězněni

18.03. 11:09

Manila - Při požáru hotelu ve filipínské metropoli Manile zahynuli čtyři lidé. Záchranná operace na místě neštěstí pokračuje. V budově jsou uvězněny další osoby.

Napětí na Slovensku přerůstá v nepokoje. Někdo zapálil budovu strany Směr-SD

16.03. 12:34

Bratislava - Na severu Slovenska v noci na dnešek hořela střecha sídla krajské kanceláře vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD), požár byl podle hasičů patrně založen úmyslně.

Rodičům, jejichž děti zemřely při požáru, lze zaslat finanční pomoc

14.03. 15:57

Znojmo - Lidé mohou přispět na pomoc rodině postižené tragickým požárem v Oleksovicích na Znojemsku. Při neštěstí zemřely tři děti, čtyři dospělí se zranili, oheň poničil dům. Rodině finančně pomůže také obec Oleksovice.

Na Znojemsku v noci hořel rodinný dům, zemřely tři děti

12.03. 09:19

Brno - Při požáru rodinného domku v Oleksovicích na Znojemsku zemřely v noci na dnešek tři děti. Bylo jim od jednoho roku do devíti let. Záchranáři se je pokoušeli resuscitovat, avšak bez úspěchu. Čtyři dospělí utrpěli zranění.

V pražských Vysočanech v noci shořelo sedm aut

11.03. 10:39

Praha - Noční požár ve Vysočanech poničil sedm aut. Vyšetřovatel odhadl škodu zhruba na 800.000 korun, příčina se zjišťuje.

Při požáru léčebny pro drogově závislé v Baku uhořelo 24 lidí

02.03. 11:18

Baku - Při dnešním požáru, který zachvátil rehabilitační středisko pro drogově závislé v ázerbájdžánské metropoli, zahynulo 24 lidí.

V Brně hořelo ve sklepení kancelářské budovy, šest lidí se nadýchalo kouře

28.02. 15:08

Brno - V administrativní budově v Kotlářské ulici v Brně dnes hořely sklepní prostory. Hasiči evakuovali 46 lidí. Šest lidí se nadýchalo kouře, z toho tři skončili v nemocnici. V objektu je cvičná střelnice. Spekuluje se o tom, že se mohl vznítit zbytkový střelný prach. Kvůli tomu na místo vyrazil…

V Košicích hořela střecha daňového úřadu

27.02. 18:31

Bratislava - V Košicích na východě Slovenska dnes požár zasáhl střechu historické budovy, ve které sídlí také daňový úřad. Oheň se po několika hodinách podařilo uhasit a nikdo nebyl zraněn.

Co způsobilo požár haly v Mochově u Prahy? Příčina bude patrně známá až za několik týdnů

26.02. 16:48

Praha - Příčina požáru haly v areálu bývalých mrazíren v Mochově u Prahy bude známa zřejmě za několik týdnů. Vyšetřovatelé mají přibližně určené místo, kde podle svědků začalo v pátek hořet, špatně se k němu ale dostávají.

Hasiči v Mochově snížili stupeň požárního poplachu na první

25.02. 10:36

Praha - V areálu mrazíren v Mochově u Prahy, kde od pátku dopoledne hořelo, snížili hasiči stupeň požárního poplachu na první. Na místě zůstává čtrnáctičlenná jednotka.

V Mochově hoří druhý den hala mrazíren

24.02. 10:59

Praha - Jedna z plechových hal v bývalém areálu mrazíren v Mochově u Prahy, kde vypukl v pátek dopoledne požár, stále hoří. Požár se rozšířil v místech, kde se nepropadla střecha.

V Mochově vypukl požár. Hlášen je třetí stupeň poplachu

Aktualizovali jsme 23.2.2018, 15:57, 23.02. 13:21

Mochov - Hasiči zasahují u rozsáhlého požáru v areálu mrazíren v Mochově u Prahy. K ohni postupně přijelo až 150 hasičů, s plameny bojují pomocí výškové techniky. Zejména kvůli problémům s dopravou vody museli vyhlásit zvláštní stupeň poplachu.

V Bavorsku začal hořet autobus se studenty. Museli rozbít okna, aby se neudusili

22.02. 15:55

Mnichov - Na jihozápadě Bavorska se ve středu večer vznítil autobus se zhruba 50 gymnazisty. Aby se nezadusili kouřem, museli rozbít okna. Za příčinu požáru policie označila závadu na motoru.

V centru Liberce hořel dům. Jeden muž je těžce zraněný

21.02. 10:11

Liberec - Při nočním požáru bytového domu v centru Liberce utrpěli zranění tři muži, stav jednoho je vážný. Dalších deset lidí bylo evakuováno. Zásah hasičů trval zhruba dvě a půl hodiny. Podařilo se uchránit majetek zhruba za 6,5 milionu korun. Příčina vzniku se začne zjišťovat dnes dopoledne.

Tibetský chrám Džókhang zachvátil požár

17.02. 19:16

Lhasa - V chrámu Džókhang, který patří mezi nejvýznamnější svatyně tibetských buddhistů, dnes vypukl rozsáhlý požár. Nikdo nebyl zraněn. Příčina požáru zatím není známa, k dispozici nejsou ani podrobnosti o rozsahu škod.

Na Děčínsku hořela chata. Zemřel jeden muž

17.02. 14:53

Děčín - Při požáru dřevěného domku v Srbské Kamenici na Děčínsku zemřel muž. Patrně se jedná o bezdomovce, který si topil v provizorně sestavených kamnech.

V blízkosti olympijské vesnice vypukl požár. Poplach vyvolal mírné pozdvižení

08.02. 12:59

Soul - V blízkosti ubytovací části olympijské vesnice v Kangnungu vypukl požár, což před začátkem her v Pchjongčchangu vyvolalo mírné pozdvižení. O tom, zda byl někdo zraněn, místní úřady neinformovaly.

Požár v Praze: Od digestoře vzplál podkrovní byt, škoda je asi 500 tisíc

04.02. 16:59

Praha - V podkrovním bytě ve Školské ulici v centru Prahy vypukl dnes odpoledne požár. Nikdo nebyl zraněn, škoda se však odhadem vyšplhala na 500 tisíc korun.

Nehoda v Šanghaji. Do chodců vjelo hořící auto

02.02. 09:07

Šanghaj - V čínském městě Šanghaj dnes vjel ve vysoké rychlosti do chodců dodávkový automobil, ve kterém vypukl požár. Nejméně 18 lidí utrpělo zranění, ve třech případech vážná. Informovaly o tom tamní úřady. Policie vyjádřila přesvědčení, že šlo o nehodu, a ne o útok.

Při požáru domu pro sociálně slabé v japonském Sapporu zemřelo 11 lidí

01.02. 12:58

Tokio - V domově pro sociálně slabé ve městě Sapporo na jihovýchodě japonského ostrova Hokkaidó vypukl požár. Zemřelo nejméně 11 lidí a další tři utrpěli zranění. Oheň způsobil největší škody v prvním podlaží, kde je například kuchyň. Pokoje pro jednotlivce jsou ve druhém patře.

Mysteriózní spontánní samovznícení: Může člověk začít hořet sám od sebe?

Aktualizovali jsme 29.1.2018, 22:11, 29.01. 10:19

V listopadu roku 2015 vyšetřovali policisté na severu Německa mysteriózní případ. Asi čtyřicetiletá žena relaxovala na lavičce v parku a najednou se proměnila v ohnivou kouli. Zřejmě prodělala takzvané samovznícení, tedy případ, kdy člověk začne sám od sebe hořet. Je to ale vůbec možné?

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací