Články k tématu: požár

Ve Švédsku dál zuří desítky lesních požárů, evropské státy pomáhají s jejich krocením

včera 22:07

Stockholm - Švédsko, které se potýká se extrémními suchy a rekordně vysokými teplotami, nadále sužují požáry. Dnes odpoledne se hasiči snažili dostat pod kontrolu celkem 53 ohnisek. V mnoha částech Švédska byla od května do poloviny července zaznamenána největší sucha od zahájení příslušných měření…

Na Kokořínsku hořel les, poškodil přibližně hektar porostů

Aktualizovali jsme 22.7.2018, 20:10, včera 16:32

Praha - S požárem lesa bojovali od rána hasiči na Mělnicku. Kolem 12:50 se podařilo požár lokalizovat, Kolem 18:30 už hasiči pouze prolévali zbylá doutnající ložiska vodou.

Hasiči na Kokořínsku zasahují u dalšího požáru lesa

včera 19:03

Mělník - Hasiči zasahují u dalšího lesního požáru na Kokořínsku. U obce Jestřebice hoří les na ploše přibližně 100 krát 150 metrů.

reklama

Švédsko sužují nejhorší lesní požáry v dějinách

17.07. 18:15

Stockholm - Švédsko sužují kvůli neobvykle suchému a teplému počasí lesní požáry. Nejpostiženější jsou regiony Gävleborg, Jämtland a Dalarna, které leží v centrální části skandinávské země.

V Oleksovicích na Znojemsku hořel dům, hasiči objevili spálené tělo

10.07. 12:03

Znojmo - V noci na dnešek hořel v Oleksovicích na Znojemsku starší přízemní domek. Po uhašení požáru v něm bylo nalezeno torzo lidského těla.

U elektrárny v Dukovan hořelo strniště

07.07. 11:30

Dukovany (Třebíčsko) - U Dukovan v pátek vpodvečer hořelo strniště, spolu s hasiči z okolí tam zasahovali i hasiči z jaderné elektrárny. Vzhledem k rozsahu požáru, který se blížil k borovicovému lesu, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Jeho uhašení trvalo skoro dvě hodiny.

Kalifornii ohrožují rekordní vedra a požáry, jeden člověk už zemřel

07.07. 09:14

Los Angeles - Nad jižní Kalifornií se usadila rozsáhlá tlaková výše. Na mnoha místech v důsledku velmi vysokých teplot panuje riziko vzniku požárů, přičemž nejhorší je situace na severozápad od Los Angeles. Horké a suché počasí panuje také ve státech Arizona, Nevada a Utah.

Od kombajnu chytilo pole na Brněnsku, škoda jde do milionů

05.07. 11:09

Brno - U Tvarožné na Brněnsku ve středu večer hořel kombajn. Vzplálo od něj i pole, plameny nakonec zachvátily 30 hektarů. Na místě zasahovalo 12 jednotek hasičů. Škoda se vyšplhala na 4,5 milionu korun.

Hasiči dál bojují s požárem podél železničního koridoru do Německa

05.07. 10:29

Malé Žernoseky - Hasičům se ve středu podařilo dostat pod kontrolu požár podél trati do Německa mezi Lovosicemi a Ústí nad Labem. Na místě jsou i dnes. Dohašování požáru provoz na silnici ani na železničním koridoru zřejmě neovlivní.

Západ USA zasáhly rozsáhlé lesní požáry. Evakuovány byly tisíce lidí

05.07. 09:00

Denver - Oslavy Dne nezávislosti zhatily na západě USA rozsáhlé lesní požáry. Evakuovány byly tisíce lidí. Někde úřady vyhlásily přísný zákaz ohňostrojů, aby zabránily vzniku nových požárů v rozehřátém a vyprahlém regionu.

Hasiči likvidují lesní požár na Chrudimsku

04.07. 19:47

Smrček (Chrudimsko) - Jedenáct hasičských jednotek likviduje rozsáhlý požár lesního porostu o obce Smrček na Chrudimsku.

Kolem trati mezi Ústím a Lovosicemi vypul obří požár. Kvůli vyprahlé zemi vznikají další ohniska

04.07. 16:40

Lovosice - Podél kolejí mezi Ústím nad Labem a Lovosicemi vypukl rozsáhlý požár, zasahuje 150 hasičů. Ohroženy jsou domky přímo u trati, evakuaci ale úřady zatím nenařídily. Na trati z Prahy přes Ústí nad Labem do Děčína a dále Drážďan, Berlína a Hamburku je přerušena doprava. Vypnuté jsou troleje,…

U Rokycan hoří les, zasahuje 40 hasičů

03.07. 19:24

Volduchy (Rokycansko) - Na Rokycansku hoří hektar lesa. Na místě zasahuje přes 40 hasičů, kteří se do těžko přístupného terénu musí dostat pěšky přes jeden kilometr.

Muž na psychiatrii v Klatovech zapálil matraci a utekl. Tři lidé se nadýchali kouře

02.07. 11:53

Klatovy - Jeden z pacientů Klatovské nemocnice založil na psychiatrickém oddělení požár a následně opustil areál nemocnice. Policie po něm pátrá. Kvůli ohni bylo evakuováno 20 lidí, tři se nadýchali kouře.

Při požáru domku na Opavsku zemřel senior, pět lidí bylo zraněno

02.07. 11:09

Opava - Dům ve Vřesině na Opavsku zachvátily v neděli večer plameny. Zemřel 63letý muž. Dalších pět lidí, z nichž někteří pomáhali s hašením, utrpělo zranění. Příčinu požáru, který způsobil škodu okolo 200 tisíc korun, vyšetřují hasiči.

Britští hasiči marně bojují s obřím požárem rašeliniště, do akce byla povolána armáda

28.06. 12:39

Manchester - Britským hasičům se nedaří dostat pod kontrolu požár rašeliniště v oblasti Saddleworth Moor nedaleko Manchesteru. Na pomoc musela být povolána armáda. Podle místních jde o nejhorší podobný požár v oblasti v moderní historii.

Lesní požáry zasáhly Kalifornii, ohrožují stovky domů

25.06. 20:49

Sacramento (USA) - Několik stovek domů na severu amerického státu Kalifornie ohrožují lesní požáry a úřady již nařídily evakuaci asi 3000 obyvatel.

Mohutný požár zasáhl uměleckou školu v Glasgow

16.06. 10:28

Glasgow (Británie) - Rozsáhlý požár již podruhé během čtyř let poškodil historickou budovu Mackintosh Building v centru skotského města Glasgow.

Podezřelá náhoda? V Bagdádu vyhořel sklad hlasovacích lístků, které měly být ručně přepoočítány

10.06. 19:55

Bagdád - Dnešní mohutný požár v Bagdádu pohltil největší sklad hlasovacích lístků v zemi. Předseda iráckého parlamentu Salím Džabúrí v reakci na událost vyzval k opakování parlamentních voleb.

Hotel v Londýně zachvátil požár, zasahuje přes sto hasičů

06.06. 18:25

Londýn - Více než sto hasičů zasahuje v londýnské čtvrti Knightsbridge. V pětihvězdičkovém luxusním hotelu Mandarin Oriental podle CNN vypukl masivní požár.

Hasiči bojují s požárem skládky u Kozlan na Vyškovsku

06.06. 09:34

Vyškov - U Kozlan na Vyškovsku od úterního večera hoří skládka. Původně zasahovalo 30 jednotek hasičů, nyní jich je na místě 12. Nebezpečná koncentrace škodlivin v ovzduší nebyla zjištěna. Nikdo nebyl zraněn.

U jaderné elektrárny Černobyl hoří lesy, požár hasí stovka hasičů

05.06. 21:55

Kyjev - V třicetikilometrové ochranné zóně okolo odstavené jaderné elektrárny Černobyl na severu Ukrajiny vypukl velký lesní požár.

Požár statku ve Vraclavi patrně způsobil notebook, škody jdou do milionů

04.06. 09:58

Vraclav (Orlickoústecko) - 23. dubna začal hořet statek ve Vraclavi na Orlickoústecku, příčinou byla závada na elektroinstalaci, nejspíš vzplál notebook nebo nabíjecí kabel. Oheň způsobil velkou škodu.

Hasiči dohašují požár lesa na Českolipsku

31.05. 15:13

Dubá - Hasiči na Českolipsku dnes pokračují v dohašování požáru lesa v těžko přístupném terénu u Dubé. Od úterního večera tam hořel na 2,5 hektaru les. Oheň už se podařilo lokalizovat, nešíří se, ani se neobjevují plameny. Hasiči ale musejí celý prostor postupně zkontrolovat, prohrabat a prolít pro…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace