Články k tématu: požár výškové budovy v Londýně (14. 6. 2017)

Británie si dnes připomněla požár v Grenfell Tower

13.06. 18:42

Londýn - Británie si připomíná rok od tragického požáru výškové budovy Grenfell Tower v Londýně. Plameny budovu zachvátily loni 14. června a vyžádaly si 72 obětí.

Mayová lituje své reakce na loňský požár Grenfell Tower

11.06. 19:40

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes uvedla, že lituje své prvotní reakce na požár výškové budovy Grenfell Tower v Londýně. Ten vypukl 14. června a vyžádal si 72 obětí.

Při požáru Grenfell Tower došlo hned k několika velkým selháním, tvrdí posudek

04.06. 22:22

Londýn – Od tragického požáru výškového domu Grenfell Tower v Londýně uplynul téměř rok. Právě dnes v Británii začíná další fáze veřejného vyšetřování tragédie, při které zemřelo 72 lidí.

reklama

Soud potrestal muže, který se vydával za oběť požáru v Grenfell Tower

09.02. 21:32

Londýn – Britský soud dnes poslal na 21 měsíců za mříže muže, který předstíral, že při loňském požáru bytového domu Grenfell Tower v Londýně přišel o ženu a syna. Požár, který loni v červnu zachvátil obytnou budovu Grenfell Tower v londýnské čtvrti Kensington, si vyžádal 71 obětí. Příčinou neštěstí…

Policie blokuje zveřejnění klíčových dokumentů o požáru v Grenfell Tower. Co se veřejnost nemá dozvědět?

20.10. 15:09

Londýn - Je to více jak čtyři měsíce od tragického požáru 24podlažní budovy v londýnské čtvrti North Kensington, který si vyžádal 80 životů. Šéf vyšetřování, penzionovaný soudce Martin Moore-Bick, ujistil, že i následná slyšení budou pokud možno veřejná. Jenže nyní na povrch vyplouvá zjištění, že…

Začalo veřejné vyšetřování požáru londýnské Grenfell Tower, při kterém zemřelo asi 80 lidí

14.09. 15:25

Londýn - Dnes začalo veřejné vyšetřování příčin a okolností tragického požáru Grenfell Tower. Požár ve 24podlažní budově v londýnské čtvrti North Kensington propukl v noci na 14. června, vyžádal si na 80 obětí.

Kdo nese vinu na požáru Grenfell Tower? Policie ukazuje nečekaným směrem

27.07. 22:10

Londýn – Vina za požár výškové budovy Grenfell Tower v Londýně padá na místní úředníky. Londýnská policie tvrdí, že má dostatečné důvody k domněnce, že za smrt asi osmi desítek lidí může radnice.

Spiknutí sionistů? Muslimský aktivista tvrdí, že lidé z Grenfell Tower byli zavražděni

11.07. 11:39

Londýn – Od tragického požáru londýnské výškové budovy Grenfell Tower, při kterém zemřelo nejméně 79 osob, uplynul téměř měsíc. Londýnská policie oznámila, že příčinou požáru byla pravděpodobně závadná lednička, která vzplála v kuchyni jednoho z nájemníků. Někteří ale mají vlastní teorii o tom, co…

Policejní vyšetřování: Požár Grenfell Tower v Londýně přežilo 255 lidí, na 80 zemřelo

10.07. 21:50

Londýn - Policie na základě podrobného vyšetřování červnového požáru výškového domu Grenfell Tower v Londýně uvedla, že při tragédii zemřelo přibližně 80 lidí, zatímco zhruba 255 jich z hořícího domu uprchlo či bylo zachráněno.

Brit lhal o ztrátě nejbližších při požáru věžáku, policie ho zatkla

29.06. 22:25

Londýn - Policie zatkla muže, který lhal o tom, že při požáru londýnského věžáku Grenfell Tower přišel o ženu a syna. Za to, že chtěl tímto způsobem získat od úřadů peníze a ubytování, je podezřelý z podvodu, informovala dnes policie.

Požární testy v Anglii pokračují: Neprošlo už 120 věžáků, problém otřásá i parlamentem

28.06. 16:22

Londýn - Požárními testy v Anglii, které byly nařízeny po tragédii v londýnském věžáku Grenfell Tower, neprošlo už 120 výškových domů. Kauza zasahuje do nejvyšších pater politiky a vede k soustavným střetům mezi konzervativní premiérkou Theresou Mayovou a vůdcem opozičních laboouristů Jeremym…

Německo má po požáru v Londýně obavy, úřady preventivně evakuovaly bytový dům

27.06. 21:40

Wuppertal – Požár londýnského výškového domů v Londýně vyděsil také Německo. V západoněmeckém městě Wuppertal dnes preventivně evakuovali 11podlažní dům, jehož těsnění zřejmě obsahuje podobně vznětlivý materiál jako vyhořelý Grenfell Tower.

Británie má po požáru strach: Úřady kontrolují opatření i v nemocnicích a školách

26.06. 16:23

Londýn - Britská vláda v neděli oznámila, že protipožárním testům v Anglii dosud nevyhovělo 60 výškových budov. Mluvčí premiérky Theresy Mayové dnes uvedl, že všechny veřejné instituce mají ověřit protipožární opatření, a to i v nemocnicích a na školách, pokud mají podezření, že nevyhovují.

Protipožárním testům zatím nevyhovělo v Anglii 60 budov

25.06. 21:30

Londýn - Protipožárním testům v Anglii dosud nevyhovělo 60 výškových budov. Testy se provádějí po požáru ze 14. června s nejméně 79 oběťmi na životech.

Pokrytečtí Britové? Chudí lidé z vyhořelého domu se mají stěhovat do bohaté čtvrti, místní je tam nechtějí

23.06. 16:41

Londýn – Britská vláda oznámila, že nabídne lidem, kteří přišli o střechu nad hlavou při nedávném požáru věžového bytového domu v Londýně, byty ve zcela novém luxusním komplexu Kensington Row. Některým tamním obyvatelům se ale nápad vůbec nelíbí.

Požár Grenfell Tower začal v ledničce, zemřelo nejméně 79 lidí

23.06. 15:12

Londýn - Ničivý požár budovy Grenfell Tower v londýnské čtvrti Kensington z minulého týden si vyžádal přinejmenším 79 obětí. Oheň nebyl podle policie založen úmyslně a začal ve vadné ledničce.

Po požáru v Londýně padají hlavy, odstoupí tajemník radnice. Lidé mluví o absolutním chaosu

22.06. 10:01

Londýn - V souvislosti s tragickým požárem Grenfell Tower rezignuje tajemník radnice londýnské čtvrti Kensington a Chelsea.

Mayová se omluvila za pomalou reakci úřadů na požár bytového domu, slíbila nápravu

21.06. 21:50

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová se dnes omluvila za pomalou reakci úřadů po požáru bytového domu v Londýně, který si vyžádal nejméně 79 obětí na životech. Mayová připustila, že podpora rodin postižených požárem v prvních hodinách „nebyla dobrá" a že šlo o selhání státu na místní i…

Obyvatele z Grenfell Tower ubytujeme v novém luxusním komplexu, plánuje britská vláda

21.06. 18:31

Londýn – Britská vláda chce lidem, kteří přišli o domovy při nedávném požáru věžového bytového domu v Londýně, nabídnout byty ve zcela novém luxusním komplexu Kensington Row. Britská vláda a místní úřady uvedly, že se našly dodatečné veřejné prostředky na rychlé vybavení bytů. 

Nejnovější údaje: Při požáru bytového domu v Londýně zahynulo nejméně 79 lidí

19.06. 15:25

Londýn - Při požáru výškového bytového domu Grenfell Tower v Londýně zahynulo podle nové bilance přinejmenším 79 lidí. Řada osob se i nadále pohřešuje, identifikace mrtvých potrvá dlouho. Po neštěstí zůstává v nemocnicích ještě 18 zraněných, z toho devět v kritickém stavu.

Požár výškového domu v Londýně se stal předmětem politických debat, padají kontroverzní návrhy

18.06. 15:07

Londýn - Požár věžáku Grenfell Tower, který si vyžádal nejméně 58 obětí, silně rezonuje na britské politické scéně. Někteří volají po zpřísnění protipožárních opatření i stržení zastaralých výškových budov. Opozice obvinila vládu, že se kvůli rozpočtovým škrtům obce nedokážou s podobnými tragédiemi…

Při londýnském požáru zemřelo nejméně 58 lidí, jedinou identifikovanou obětí je uprchlík ze Sýrie

17.06. 18:59

Londýn - Při požáru bytového domu Grenfell Tower v Londýně zahynulo přinejmenším 58 lidí. Po smrti je patrně všech 28 lidí, kteří se stále pohřešují. V nemocnici zůstává 19 zraněných, deset z nich je v kritickém stavu.

Osudové pochybení při rekonstrukci věžáku v Londýně? Po požáru se objevily alarmující informace

17.06. 12:29

Londýn - Požár věžáku Grenfell v Londýně má již 30 obětí. K obkladu stavby byly při nedávné rekonstrukci použity desky s polyetylenovým jádrem, ačkoli je výrobce obkladového systému Reynobond nedoporučuje pro budovy vyšší než deset metrů.

V Londýně roste napětí. Lidé chtějí po požáru věžového domu slyšet odpovědi

Aktualizovali jsme 16.6.2017, 22:03, 16.06. 15:28

Londýn - Tři dny po požáru věžáku Grenfell Tower v Londýně začínají být lidé netrpěliví a chtějí slyšet odpovědi na své otázky, včetně té nejzákladnější - jak se to vůbec mohlo stát. Neštěstí si vyžádalo 17 obětí, přes 60 osob se ale pohřešuje. Konečná bilance tak patrně bude děsivá.

reklama
Fotogalerie