Články k tématu: prezident čr

Zdravotní stav Zemana? Jsou důležitější věci, které u něj musíme posuzovat, volá Horáček

včera 15:15

Praha - Otázka zdravotního stavu prezidentských kandidátů je v posledních dnech hojně diskutovaná, především kvůli informacím o tom, že by Miloš Zeman mohl trpět rakovinou. Hrad dlouhodobě spekulace o špatném zdraví současného prezidenta odmítá. Podle prezidentského kandidáta Michala Horáčka by…

Jiří Fajt podal kvůli profesuře stížnost k Ústavnímu soudu

včera 10:49

Praha/Brno - Ředitel Národní galerie Jiří Fajt podal ústavní stížnost proti tomu, že ho prezident Miloš Zeman v dubnu 2015 nejmenoval profesorem. Hlava státu argumentovala jeho údajnou žádostí, aby mu banka prostřednictvím sponzorského daru poskytla doplatek k platu ředitele galerie.

11 uchazečů o Hrad bylo vyřazeno z kandidátní listiny

15.11. 11:13

Praha - Ministerstvo vnitra napsalo 11 uchazečům o účast v prezidentských volbách, že nesplňují zákonné podmínky, které již nemohou napravit. Chybí jim podpisy občanů či členů Parlamentu nebo kandidaturu podali pozdě. O vyřazení či přijetí kandidátních listin ministerstvo rozhodne definitivně až 24…

reklama

Nejšílenější kandidát na českého prezidenta? Jsem donucen to po roce skončit, ale zkusím to znova

Aktualizovali jsme 14.11.2017, 22:09, 14.11. 10:37

Praha - Podle ministerstva vnitra bude mít šanci kandidovat na prezidenta maximálně devět lidí. Mezi ty, kterým se nepodařilo splnit všechny zákonné podmínky, patří také performer a umělec Milan Kohout. Svým fanouškům proto poslal vzkaz.

Topolánek má privilegium? Nedostane pokutu za pozdní registraci účtu

14.11. 16:07

Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí nezahájísprávní řízení s prezidentským kandidátem Mirkem Topolánkem. Pokuta až 500 tisíc korun mu hrozila za pozdní registraci volebního účtu.

Zahraniční média: Západu by vyhovoval Drahoš. Zeman dělá České republice ostudu

13.11. 12:16

Praha - Termín na podání oficiální kandidatury pro české prezidentské volby vypršel v úterý, doma i v zahraničí se tak mohou podívat na to, kdo bude letos soupeřit o Hrad. V konečném výsledku to vypadá, že to bude současný český prezident Miloš Zeman proti všem ostatním kandidátům, píše agentura…

Do boje o Hrad půjde maximálně devět kandidátů, zbylých 11 nesplňuje podmínky

10.11. 15:39

Praha - V prezidentských volbách bude mít šanci kandidovat maximálně devět uchazečů. Zbylých 11 zjevně nesplňuje zákonné předpoklady. O kandidátech, kteří se voleb budou moct zúčastnit, rozhodne ministerstvo vnitra do 24. listopadu.

Slovenská média: Topolánek je silný kandidát, může zastavit Zemana

09.11. 14:01

Bratislava/Praha - Slovenský list Sme si všímá prezidentské kandidatury českého expremiéra Mirka Topolánka. Píše, že vstoupil do souboje o post hlavy státu na poslední chvíli, je ale silným kandidátem, který by prezidenta Miloše Zemana mohl zastavit.

Češi vidí v prezidentovi něco mezi tatíčkem Masarykem a pánem Bohem, myslí si Topolánek

08.11. 21:57

Praha - Na Právnické fakultě Univerzity Karlovy se dnes konala debata, které se zúčastnilo se sedm předních zájemců o funkci hlavy státu. Prezident Miloš Zeman.chyběl. O debatu pořádanou spolkem Mladí občané byl značný zájem, studenti zaplnili veškerá volná místa auly, někteří z nich i stáli. Mezi…

O křeslo na Hradě se popere 19 kandidátů, jeden zájemce podal přihlášku pozdě

08.11. 16:56

Praha - Do prezidentských voleb se přihlásilo 19 kandidátů. Další uchazeč podal přihlášku až po zákonném termínu, který vypršel v úterý v 16:00. Dá se předpokládat, že několik uchazečů nebude do voleb připuštěno. Před pěti lety bylo uchazečů 20, do voleb jich mohlo jít jen devět.

Spory mezi vnitrem a právníky: Může jeden senátor či poslanec podpořit víc prezidentských kandidátů?

08.11. 14:12

Praha - List Mladá fronta Dnes s odkazem na ústavní právníky píše, že poslanec nebo senátor může připojit pouze jeden podpis pod prezidentskou kandidaturu. Ministerstvo vnitra ale oponuje. Ústava ani zákon o volbě prezidenta nezakazují poslancům či senátorům podpořit víc kandidátů.

Ministerstvo vnitra jména prezidentských adeptů teď nezveřejní

07.11. 20:51

Praha - Ministerstvo vnitra trvá na tom, že jména kandidátů na prezidenta zveřejní až při jejich registraci 24. listopadu. Stanovisko Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ), že jména přihlášených lze zveřejnit už nyní, není právně závazné.

Do boje o prezidentský úřad jde 18 kandidátů

07.11. 18:51

Praha - Kandidaturu na ministerstvo vnitra podalo podle dosavadních údajů 18 uchazečů o účast v prezidentských volbách. Úřad nevylučuje, že ještě někdo další podal přihlášku na podatelnu. Přesné číslo bude známo ve středu ráno. ČTK to v tiskové zprávě sdělil náměstek ministra vnitra Petr Mlsna.…

Zvláštnosti kolem prezidentských voleb? O Hrad se uchází i 73letý muž s jedním poslaneckým podpisem

07.11. 14:53

Praha - Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) nesouhlasí s názorem ministerstva vnitra, že nemohou být jména kandidátů na prezidenta zveřejněna ještě před dokončením jejich registrací. Prezidentskou kandidaturu před časem zaregistroval 73letý muž. Sehnal ale jen jeden podpis poslance.

Do prezidentských voleb se chce zaregistrovat analytik Toman, prý má podpisy občanů

07.11. 12:09

Praha - Zájem zapojit se do lednových prezidentských voleb projevilo v uplynulých měsících více než 20 uchazečů. Někteří z nich už od svého záměru odstoupili, nově například Ivan Smetana. Další z kandidátů Josef Toman tvrdí, že má k dispozici téměř 75.000 podpisů občanů.

Média fandí Topolánkovi? Je to vítaná alternativa k vulgárnímu Zemanovi, píše tisk

07.11. 10:32

Praha - České deníky dnes komentují prezidentskou kandidaturu bývalého premiéra a někdejšího předsedy ODS Mirka Topolánka. Podle nich se jako jediný z adeptů může se současnou hlavou státu Milošem Zemanem měřit v politických zkušenostech.

Kandidáti na prezidenta vyzvali k budování mostů ve společnosti

06.11. 19:07

Broumov - V Broumově na Náchodsku spolu dnes diskutovalo pět prezidentských kandidátů. Vyzvali k tvorbě pomyslných mostů mezi lidmi, prezident má podle nich politiku kultivovat. Debaty v benediktinském klášteře se zúčastnili akademik Jiří Drahoš, diplomat Pavel Fischer, lékař Marek Hilšer, textař…

Zeman míří do Olomouce. Kraj bude platit méně než při minulých návštěvách

06.11. 16:27

Olomouc - Zhruba 142.000 korun plánuje zaplatit hejtmanství za ubytování a občerstvení prezidenta Miloše Zemana, jeho manželky Ivany a spolupracovníků při třídenní návštěvě Olomouckého kraje, kterou hlava státu zahájí ve středu a ukončí v pátek. Zeman do regionu přijede popáté. Hejtmanství za…

Zeman má přes 113 tisíc podpisů, připojí se znovu k boji o Hrad

06.11. 13:59

Praha - Prezident Miloš Zeman má k dispozici 113.038 podpisů občanů, které ho opravňují podat kandidaturu do prezidentských voleb. Dosud se na ministerstvu vnitra zaregistrovalo deset uchazečů o Hrad.

Zemanovi v pátek mu vyjde druhý díl rozhovorů, prezidentskou kampaň prý vést nepotřebuje

06.11. 13:57

Praha - Od pátku bude k dostání druhý díl sebraných rozhovorů současné hlavy státu Miloše Zemana. Ten opakovaně řekl, že za své znovuzvolení kampaň nevede. Kniha ale vyjde po skončení termínu pro podávání kandidatury na prezidenta, a tedy v době prezidentské volební kampaně.

Topolánek má splněno: Získal 10 senátorských podpisů pro kandidaturu na prezidenta

06.11. 11:27

Praha - Expremiér a někdejší předseda ODS Mirek Topolánek získal potřebných deset senátorských podpisů pro prezidentskou kandidaturu.

Ke kandidatuře mě přimělo spojenectví Babiše a Zemana, přiznává Topolánek

05.11. 20:30

Praha - Expremiér a někdejší předseda ODS Mirek Topolánek nebude stranickým kandidátem na prezidenta. O funkci hlavy státu se rozhodl usilovat kvůli spojenectví prezidenta Miloše Zemana a předsedy ANO Andreje Babiše.

Mirek Topolánek bude kandidovat na prezidenta, do úterý musí sehnat podpisy

05.11. 18:16

Praha - Expremiér a bývalý předseda ODS Mirek Topolánek se rozhodl kandidovat na prezidenta. Pro svou nominaci hodlá získat podporu senátorů z pěti klubů včetně ODS.

Kolik prezidentští kandidáti utratí za kampaň?

05.11. 17:32

Praha – Na jedné straně desítky milionů korun, na straně druhé jen drobné částky. Někteří věří, že je kandidatura nebude stát žádné peníze. Kandidáti na prezidenta plánují do své kampaně vložit velmi odlišné částky.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací