Články k tématu: prezidentská kampaň

Bernie Sanders ohlásil kandidaturu na prezidenta

19.02. 16:16

Nezávislý senátor Bernie Sanders ohlásil, že se chce v roce 2020 ucházet o prezidentskou funkci. Nominaci chce získat za Demokratickou stranu, stejně jako se o to pokusil při minulých volbách. Tehdy ho však v primárkách porazila Hilllary Clintonová. Nyní však věří, že zvítězí.

ÚS zamítl stížnost aktivisty: Kauza podpisů pro prezidentské kandidáty končí

11.06. 11:36

Brno - Aktivista Tomáš Pecina neuspěl se stížností k Ústavnímu soudu, spor kvůli vícenásobným podpůrným podpisům zákonodárců pro některé kandidáty na prezidenta tak definitivně končí.

Dva prezidentští kandidáti nevyúčtovali kampaň

04.05. 15:38

Brno - Sedm z devíti kandidátů na prezidenta poslalo Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí zprávu o financování volební kampaně a souvisejícího účetnictví. Zbylí dva kandidáti účetnictví nedodali. Uvedl to dnes předseda úřadu Vojtěch Weis. Jména oněch dvou zatím…

reklama

Zemana stála kampaň skoro 23 miliónů, nejčastěji mu dárci darovali jeden haléř

30.04. 17:26

Brno - Prezidentskou volební kampaň vyčíslil prezident Miloš Zeman na 22,7 milionu korun, šlo o bezúplatná plnění, vyplývá z volebního webu prezidenta. Zprávu o financování dosud odevzdalo sedm z devíti kandidátů, řekl dnes ČTK člen vedení Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a…

Drahoš 50 miliónů, Hynek přes 700 tisíc. Kolik zaplatili kandidáti za kampaň?

28.04. 10:43

Praha - Prezidentská volební kampaň Mirka Topolánka stála asi 18,1 milionu korun. Sám Topolánek do ní investoval 7,4 milionu korun. Kandidatura finalisty prezidentské volby Jiřího Drahoše na post hlavy státu stála jeho sponzory téměř 50 milionů korun. Vyplývá to ze zpráv o financování volební…

Nakladatelství dostalo pokutu za propagaci Zemanovy knihy. Je to mimořádně podivné, tvrdí Ovčáček

02.04. 15:45

Praha - Nakladatelství Olympia dostalo pokutu 40 tisíc korun za propagaci knihy Miloše Zemana v době předvolební kampaně. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček označil přístup Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí za mimořádně podivný.

Stop imigrantům a Drahošovi? Zemanovo heslo bylo zkratkovité, ale ne nezákonné, potvrdil ÚS

22.03. 10:40

Brno - Ústavní soud (ÚS) odmítl první ze šesti stížností, které obdržel v návaznosti na volbu prezidenta. Volební heslo prezidenta Miloše Zemana, které spojilo protikandidáta Jiřího Drahoše s imigranty, sice bylo dle justice zjednodušující, nevybočilo ale ze zákonných požadavků.

Slogan "Stop imigrantům a Drahošovi" je povrchní. Zákon nebyl porušen, uvedl soud

15.02. 16:18

Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl první ze stížností na kampaň vítěze prezidentských voleb Miloše Zemana. Prokazatelné porušení zákona, které by hrubě ovlivnilo výsledky, nebylo zjištěno.

Při Zemanově kampani nedošlo k porušení zákona, transparentní ale nebyla

29.01. 19:09

Brno - Kampaň znovuzvoleného prezidenta Miloše Zemana, kterou s jeho svolením vedl hlavně spolek Přátel Miloše Zemana, podle Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí neporušila zákon.

Připomeňte si spolu s námi důležité výroky prezidentských kandidátů v debatách

26.01. 15:30

Praha - Na televizních obrazovkách proběhly čtyři prezidentské debaty. Prvních dvou se odmítl zúčastnit Jiří Drahoš, tudíž debaty probíhaly formou rozhovoru s Milošem Zemanem. Nicméně ve zbylých dvou došlo na velmi očekávané duely obou uchazečů o Pražský hrad. Co důležitého v televizních debatách…

Kancléř Mynář vysvětluje financování kampaně Zemana

26.01. 14:14

Praha - Prezident Miloš Zeman je v posledních dnech kritizován za netransparentnost financování nákladů na volební kampaň. Jeho kancléř Vratislav Mynář dnes uvedl, že Spolek Přátel Miloše Zemana má domluveny dary na všechny náklady kampaně.

Debatu Zemana a Drahoše na ČT sledovalo 2,7 milionu diváků

26.01. 11:30

Praha - Prezidentskou debatu Jiřího Drahoše a Miloše Zemana v České televizi sledovalo v souhrnu 2,7 milionu diváků starších 15 let. Pustila si ji více než polovina lidí, kteří měli v tu dobu zapnutou televizi. Podstatně méně diváků sledovalo "duely", ve kterých Zeman vystoupil sám.

Tajemství Zemanovy kampaně: Kdo jsou dárci spolku?

26.01. 10:27

Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí do dnešního rána nedostal přehled dárců Spolku přátel Miloše Zemana. Nynější prezident několikrát prohlásil, že nepovede kampaň k prezidentským volbám.

Média hodnotí poslední debatu: Rozladěný Zeman a agresivní Drahoš. Byla to remíza

26.01. 09:57

Praha - Dnes začíná 2. kolo prezidentských voleb, v kterém se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Média komentují včerejší televizní duel kandidátů. Některá míní, že bývalá předseda Akademie věd ČR současnou hlavu státu porazil. V centru pozornosti je ovšem moderátrka České televize Světlana Witowská.

Finále prezidentských voleb začíná. Co byste měli vědět?

26.01. 08:03

Praha - V Česku začne dnes dvě hodiny po poledni finále volby prezidenta. Lidé si v něm budou moci vybrat, jestli hlavou státu zůstane Miloš Zeman, nebo ho vystřídá vědec Jiří Drahoš. Hlasovací lístky s jejich jmény dostanou ve volebních místnostech.

Známá tenistka vypálila smeč: Posledních 5 let se snažím Zemana nevnímat a neposlouchat

Aktualizovali jsme 25.1.2018, 22:06, 25.01. 14:08

Praha – V době, kdy vrcholí kampaň před českými prezidentskými volbami, se ozývají hlasy na podporu toho či onoho kandidáta. Česká tenistka Andrea Sestini Hlaváčková prozradila, co prožívala posledních pět let, kdy na Hradě působil Miloš Zeman,

Drahoš nabízí voličům vizi moderního státu, Zeman program nepředstavil

25.01. 18:49

Praha - Moderní a bezpečný stát začleněný v Evropské unii a NATO, nezneužívání ústavy nebo podporu schopností lidí uvádí mezi vizemi prezidentský kandidát Jiří Drahoš. Jeho soupeř a současný prezident Miloš Zeman programové priority svého případného dalšího mandátu na Pražském hradě veřejnosti…

Kdo stojí za kampaní Drahoše a Zemana? Problémy se najdou v obou táborech

25.01. 11:27

Praha - Prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Miloš Zeman zveřejnili na transparentních účtech bezúplatná plnění ke svém kampani. Kdo za co nejvíce utrácel a jaké osoby a firmy podporují jednotlivé kandidáty? Kontroverze jsou na obou stranách.

Je dobře, že se Zeman neúčastnil debat. Na funkci prezidenta už nemá, spustil známý herec

Aktualizovali jsme 24.1.2018, 22:17, 20.01. 14:06

Praha – Herec a ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se netají tím, že s Milošem Zemanem a jeho působením na Hradě spokojený není. V kampani před prezidentskými volbami proto podpořil někdejšího šéfa Akademie věd ČR Jiřího Drahoše. Jeho preference se nezměnily ani před druhým kolem.

Dohledový úřad kvůli knize o Zemanovi udělí pokutu, billboardy nebyly vedené jako kampaň

24.01. 13:32

Praha - Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí udělí pokutu nakladatelství Olympia za billboardy propagující knihu "Dokážeme si vládnout sami". Knihu rozhovorů s Milošem Zemanem napsali Radim Panenka a mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Zeman v debatě předčil Drahoše. Prostředí ale nebylo seriózní, hodnotí duel experti

24.01. 08:02

Praha - V první prezidentské debatě kandidáti nepřekvapili a dominoval Miloš Zeman, shodli se experti na politický marketing, které oslovila ČTK. Konzultant pro politický marketing Martin Joachymstál řekl, že Zeman v dnešním duelu na TV Prima svého konkurenta Jiřího Drahoše přetlačil. Převahu…

Kde vzal Zeman peníze? Jeho kampaň stála víc, než dosud vykázal, ukázala analýza

23.01. 16:11

Praha - Studie spolku EconLab ukázala, že předvolební kampaň prezidenta Miloše Zemana před prvním kolem voleb byla nákladnější, než dosud Hrad vykázal. Organizace dospěla k částce 33,8 milionu korun, Zeman ale přiznal jako náklady bezúplatná plnění ve výši asi 17 milionů korun.

Kvůli Drahošovi budou zavíráni vlastenci a vypukne občanská válka a invaze muslimů? Známé tváře spustily drsnou kampaň

Aktualizovali jsme 22.1.2018, 22:08, 22.01. 17:27

Praha - Pár dní před volbami se prezidentští kandidáti pokoušejí přesvědčit voliče, aby jim dali svůj hlas. Jazýček na vahách mohou ovlivnit nejen debaty a sliby uchazečů o Hrad, ale také negativní kampaň a dezinformace, které se objevují nejen na sociálních sítích. Některé výrazné osobnosti se…

Česká televize opět vysílá předvolební spoty, tentokrát ho poslal i Zeman

22.01. 14:33

Praha - Česká televize dnes zahájila vysílání předvolebních videí finalistů prezidentské volby. Před prvním kolem Miloš Zeman spot nedodal, tentokrát už ano.

reklama
Fotogalerie