Články k tématu: prezidentská kampaň

Stop imigrantům a Drahošovi? Zemanovo heslo bylo zkratkovité, ale ne nezákonné, potvrdil ÚS

22.03. 10:40

Brno - Ústavní soud (ÚS) odmítl první ze šesti stížností, které obdržel v návaznosti na volbu prezidenta. Volební heslo prezidenta Miloše Zemana, které spojilo protikandidáta Jiřího Drahoše s imigranty, sice bylo dle justice zjednodušující, nevybočilo ale ze zákonných požadavků.

Slogan "Stop imigrantům a Drahošovi" je povrchní. Zákon nebyl porušen, uvedl soud

15.02. 16:18

Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl první ze stížností na kampaň vítěze prezidentských voleb Miloše Zemana. Prokazatelné porušení zákona, které by hrubě ovlivnilo výsledky, nebylo zjištěno.

Při Zemanově kampani nedošlo k porušení zákona, transparentní ale nebyla

29.01. 19:09

Brno - Kampaň znovuzvoleného prezidenta Miloše Zemana, kterou s jeho svolením vedl hlavně spolek Přátel Miloše Zemana, podle Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí neporušila zákon.

reklama

Připomeňte si spolu s námi důležité výroky prezidentských kandidátů v debatách

26.01. 15:30

Praha - Na televizních obrazovkách proběhly čtyři prezidentské debaty. Prvních dvou se odmítl zúčastnit Jiří Drahoš, tudíž debaty probíhaly formou rozhovoru s Milošem Zemanem. Nicméně ve zbylých dvou došlo na velmi očekávané duely obou uchazečů o Pražský hrad. Co důležitého v televizních debatách…

Kancléř Mynář vysvětluje financování kampaně Zemana

26.01. 14:14

Praha - Prezident Miloš Zeman je v posledních dnech kritizován za netransparentnost financování nákladů na volební kampaň. Jeho kancléř Vratislav Mynář dnes uvedl, že Spolek Přátel Miloše Zemana má domluveny dary na všechny náklady kampaně.

Debatu Zemana a Drahoše na ČT sledovalo 2,7 milionu diváků

26.01. 11:30

Praha - Prezidentskou debatu Jiřího Drahoše a Miloše Zemana v České televizi sledovalo v souhrnu 2,7 milionu diváků starších 15 let. Pustila si ji více než polovina lidí, kteří měli v tu dobu zapnutou televizi. Podstatně méně diváků sledovalo "duely", ve kterých Zeman vystoupil sám.

Tajemství Zemanovy kampaně: Kdo jsou dárci spolku?

26.01. 10:27

Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí do dnešního rána nedostal přehled dárců Spolku přátel Miloše Zemana. Nynější prezident několikrát prohlásil, že nepovede kampaň k prezidentským volbám.

Média hodnotí poslední debatu: Rozladěný Zeman a agresivní Drahoš. Byla to remíza

26.01. 09:57

Praha - Dnes začíná 2. kolo prezidentských voleb, v kterém se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Média komentují včerejší televizní duel kandidátů. Některá míní, že bývalá předseda Akademie věd ČR současnou hlavu státu porazil. V centru pozornosti je ovšem moderátrka České televize Světlana Witowská.

Finále prezidentských voleb začíná. Co byste měli vědět?

26.01. 08:03

Praha - V Česku začne dnes dvě hodiny po poledni finále volby prezidenta. Lidé si v něm budou moci vybrat, jestli hlavou státu zůstane Miloš Zeman, nebo ho vystřídá vědec Jiří Drahoš. Hlasovací lístky s jejich jmény dostanou ve volebních místnostech.

Známá tenistka vypálila smeč: Posledních 5 let se snažím Zemana nevnímat a neposlouchat

Aktualizovali jsme 25.1.2018, 22:06, 25.01. 14:08

Praha – V době, kdy vrcholí kampaň před českými prezidentskými volbami, se ozývají hlasy na podporu toho či onoho kandidáta. Česká tenistka Andrea Sestini Hlaváčková prozradila, co prožívala posledních pět let, kdy na Hradě působil Miloš Zeman,

Drahoš nabízí voličům vizi moderního státu, Zeman program nepředstavil

25.01. 18:49

Praha - Moderní a bezpečný stát začleněný v Evropské unii a NATO, nezneužívání ústavy nebo podporu schopností lidí uvádí mezi vizemi prezidentský kandidát Jiří Drahoš. Jeho soupeř a současný prezident Miloš Zeman programové priority svého případného dalšího mandátu na Pražském hradě veřejnosti…

Kdo stojí za kampaní Drahoše a Zemana? Problémy se najdou v obou táborech

25.01. 11:27

Praha - Prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Miloš Zeman zveřejnili na transparentních účtech bezúplatná plnění ke svém kampani. Kdo za co nejvíce utrácel a jaké osoby a firmy podporují jednotlivé kandidáty? Kontroverze jsou na obou stranách.

Je dobře, že se Zeman neúčastnil debat. Na funkci prezidenta už nemá, spustil známý herec

Aktualizovali jsme 24.1.2018, 22:17, 20.01. 14:06

Praha – Herec a ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se netají tím, že s Milošem Zemanem a jeho působením na Hradě spokojený není. V kampani před prezidentskými volbami proto podpořil někdejšího šéfa Akademie věd ČR Jiřího Drahoše. Jeho preference se nezměnily ani před druhým kolem.

Dohledový úřad kvůli knize o Zemanovi udělí pokutu, billboardy nebyly vedené jako kampaň

24.01. 13:32

Praha - Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí udělí pokutu nakladatelství Olympia za billboardy propagující knihu "Dokážeme si vládnout sami". Knihu rozhovorů s Milošem Zemanem napsali Radim Panenka a mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Zeman v debatě předčil Drahoše. Prostředí ale nebylo seriózní, hodnotí duel experti

24.01. 08:02

Praha - V první prezidentské debatě kandidáti nepřekvapili a dominoval Miloš Zeman, shodli se experti na politický marketing, které oslovila ČTK. Konzultant pro politický marketing Martin Joachymstál řekl, že Zeman v dnešním duelu na TV Prima svého konkurenta Jiřího Drahoše přetlačil. Převahu…

Kde vzal Zeman peníze? Jeho kampaň stála víc, než dosud vykázal, ukázala analýza

23.01. 16:11

Praha - Studie spolku EconLab ukázala, že předvolební kampaň prezidenta Miloše Zemana před prvním kolem voleb byla nákladnější, než dosud Hrad vykázal. Organizace dospěla k částce 33,8 milionu korun, Zeman ale přiznal jako náklady bezúplatná plnění ve výši asi 17 milionů korun.

Kvůli Drahošovi budou zavíráni vlastenci a vypukne občanská válka a invaze muslimů? Známé tváře spustily drsnou kampaň

Aktualizovali jsme 22.1.2018, 22:08, 22.01. 17:27

Praha - Pár dní před volbami se prezidentští kandidáti pokoušejí přesvědčit voliče, aby jim dali svůj hlas. Jazýček na vahách mohou ovlivnit nejen debaty a sliby uchazečů o Hrad, ale také negativní kampaň a dezinformace, které se objevují nejen na sociálních sítích. Některé výrazné osobnosti se…

Česká televize opět vysílá předvolební spoty, tentokrát ho poslal i Zeman

22.01. 14:33

Praha - Česká televize dnes zahájila vysílání předvolebních videí finalistů prezidentské volby. Před prvním kolem Miloš Zeman spot nedodal, tentokrát už ano.

Drahoš se v Ostravě setkal s voliči, podpořit ho přišla i Marie Rottrová

21.01. 21:36

Ostrava - Prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše dnes v Ostravě podpořila na své bývalé domovské scéně Marie Rottrová. Z dalších osobností dorazili primátor města Tomáš Macura (ANO), hudebník Radim Pařízek či horolezec a senátor Leopold Sulovský.

Drahoše v Brně podpořili Horáček, Hilšer, Fischer i umělci. Zazněly vtípky na účet Zemana

21.01. 16:42

Brno - Příznivci Jiřího Drahoše dnes zaplnili sál brněnského kulturního sálu Semilasso. Na pódiu se prezidentský kandidát sešel poprvé po prvním kole s bývalými soupeři Michalem Horáčkem, Markem Hilšerem a Pavlem Fischerem.

Zelení podpořili Drahoše. Bude prý důstojný prezident a bude respektovat ústavu

21.01. 14:02

Česká Třebová - Strana Zelených podpořila v druhém kole prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše. Zelení jsou v kontaktu s jeho týmem, dobrovolníci pomáhají v kampani. Na právě probíhajícím sjezdu v České Třebové si zájemci mohou brát placky či plakáty, kterou podporují Jiřího Drahoše do funkce…

VIDEO: Brusel volí prezidenta. Drahoš na Hrad, volají z europoslanci

21.01. 13:10

Praha/Brusel - Pokud by prezidenta České republiky volili pouze čeští europoslanci, hlasování by asi bylo jednoznačné. Za Jiřího Drahoše se postavili na videu například z Evropské lidové strany Jaromír Štětina, Luděk Niedermayer, Jiří Pospíšil, Tomáš Zdechovský, Pavel Svoboda, Stanislav Polčák,…

Eva Drahošová popsala, jak potkala svého manžela: Nebyla jsem z něj paf, přiznává

21.01. 11:44

Praha - Eva Drahošová, manželka kandidáta na Hrad, pracovala v knihovnách několika výzkumných ústavů (1970 až 2010), z toho čtyři roky také v dětském oddělení pobočky Městské knihovny v Praze 4. Od roku 2010 je v důchodu.

Euro, Babiš, migranti, EU. Jaké názory mají Zeman a Drahoš na zásadní otázky?

21.01. 10:46

Praha - Už za týden bude jasné, kdo se na dalších pět let stane prezidentem České republiky. Půjde v pořadí o druhou hlavu státu zvolenou přímo. Přinášíme vám výběr názorů kandidátů na Hrad Miloše Zemana (73) a Jiřího Drahoše (68), jak je prezentovali v médiích.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací