Články k tématu: Ptactvo

Kanibalismus, orgie a výkaly. Co jste o zvířatech určitě vědět nechtěli?

28.08. 12:09

Zvířata mohou být nebezpečná, roztomilá, divoká i líná. A lidé se na ně rádi dívají, chodí do zoo, chovají je doma. Ne každé zvíře je však roztomilé a některé informace o nich vás možná vyděsí.

Veterináři v Pohořelicích pokračují v likvidaci slepic kvůli salmonele

25.08. 10:20

Pohořelice - Veterináři dnes zahájili likvidaci posledních 18.000 slepic ve firmě AG Maiwald v Pohořelicích na Brněnsku. Od středy tam utratili už 47.000 kusů. Salmonela zasáhla část chovu, z nezasažené produkce může firma vajíčka prodávat. V dezinfikovaných halách by mohly být nové slepice za…

Liberecká ZOO chystá ukázky sokolnického výcviku pro veřejnost

19.08. 13:55

Liberec - Pokud se s rodinou chystáte na výlet, můžete zavítat například do severočeského Liberce. Tamní zoologická zahrada, která je nejstarší v ČR, připravuje pro návštěvníky ukázky sokolnického výcviku.

reklama

Vědci zkoumali inteligenci havranů. A zůstali v šoku

18.07. 12:11

„Ebenový pták ten v zjevu obřadném tak, v přísném hněvu,“ popisuje havrana Edgar Allan Poe v překladu Jaroslava Vrchlického. Tito černí ptáci jsou génii ptačího světa a mohou konkurovat i opicím – nejbližším příbuzným lidstva.

Pokus který vstoupil do dějin: Je rychlejší internet nebo poštovní holub?

17.07. 12:41

Jihoafrická společnost zabývající se informačními technologiemi, dokázala, že poslat data po poštovním holubovi je pro ni rychlejší než přenos dat internetem, který poskytuje firma Telkom, největší poskytovatel internetového připojení v zemi.

V soukromé zoo Dvorec u Borovan uhořeli vzácní ptáci,škoda je půl milionu

04.02. 18:12

České Budějovice - K neštěstí došlo dnes ráno v soukromé zoo Dvorec u Borovan na Českobudějovicku. Patrně kvůli závadě na elektrickém přímotopu tam uhořeli vzácní ptáci jako jsou ibis slámokrký, jeřáb královský nebo zoborožec. Škoda činí půl milionu korun.

Jako z hororu: VIDEO z USA ukazuje opravdu děsivý jev

Aktualizovali jsme 31.1.2017, 22:30, 31.01. 14:13

Houston - Internetem koluje video, na kterém jsou zachyceny tisíce černých ptáků. Pochází z dálnice v americkém státě Texas.

Příští týden začne na jižní Moravě dezinfekce chovů zasažených ptačí chřipkou

24.01. 18:21

Brno – Pravděpodobně příští týden by měla na jižní Moravě začít odborná dezinfekce chovů po utracené drůbeži a domácím ptactvu. Teprve až odborná firma všechno vyčistí, začne se počítat třítýdenní lhůta pro ochranné a měsíční lhůta pro dozorové pásmo. Jižní Morava se stala prvním krajem, kde se v…

Kvůli ptačí chřipce budou chovatelé holubů požadovat po státu statisíce

18.01. 07:31

Praha - Chovatelé holubů na jižní Moravě budou požadovat od státu za vybití svých dvou chovů kvůli ptačí chřipce 237.000 korun.

Jurečká se obává vybíjení volně žijících ptáků

14.01. 12:00

Praha - Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) si nedovede představit, že by se volně žijící ptáci vybíjeli jako prevence proti šíření ptačí chřipky.

Řecko se bojí ptačí chřipky. Nemoc zaznamenalo u volně žijící labutě

27.12. 15:01

Atény - Řecko hlásí případ nákazy ptačí chřipkou u volně žijícího ptáka. Výskyt vysoce nakažlivého viru H5N8 byl v posledních měsících zaznamenán ve více evropských či asijských zemích.

Nejstarší mořský pták na světě opět sedí na vejcích. Jeho věk je ohromující

10.12. 10:14

Honolulu - Samička albatrosa laysanského zvaná Wisdom (moudrost) se vrátila do hnízda v útočišti pro divoká zvířata na Midwayských ostrovech v severním Pacifiku a sedí na vejcích. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby ovšem opeřenci nebylo už 66 let.

Hrozivá studie: Lidé zaneřádili oceán tunami plastů, následky jsou katastrofální

12.11. 16:54

New York - Britský list The Guardian dnes informuje o studii, kterou vedl Matthew Savoca z Kalifornské univerzity. Vědci zjistili, že plovoucí plastový odpad akumuluje řasy a vydává pach velmi podobný krillu, kterým se řada mořských ptáků živí. To je patrně důvod, proč biologové často najdou v…

O papoušky z Česka je ve světě zájem, do zahraničí se prodávají práci za 75 milionů korun

18.09. 12:26

Olomouc - Důležitým vývozním artiklem Česka se v poslední době stávají také papoušci. Zájem je o ně nejen v zemích EU, ale také v Rusku či na Blízkém východě.

Neviděli jste modře zbarveného papouška Ara? Tři dny už se pohřešuje ze zlínské ZOO

03.06. 14:38

Zlín - Zlínská ZOO pátrá po vzácném papouškovi, který uletěl z voliéry. Ara hyacintový je modře zbarvený a už třetí den uniká, sám rozpletl pletivo a vypustil se na svobodu.

Do Česka se vrátily vlaštovky, o Velikonocích bude až 17 stupňů

21.03. 11:52

Praha - Podle kalendáře už v neděli začalo jaro, venku to tak ale zatím nevypadá. Až do čtvrtka bude oblačno s přeháňkami, místy i sněhovými. Změna ale přijde s Velikonocemi, v druhé polovině týdne se oteplí až na 17 stupňů. Během uplynulého víkendu dorazily do Česka první vlaštovky, považované za…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací