Články k tématu: Ptactvo

V české krajině ubývá ptáků, odborníci hlásí pokles počtu koroptví

včera 11:40

Praha - Ze zprávy České společnosti ornitologické (ČSO) vyplývá, že dříve běžné ptačí druhy jsou v české krajině čím dál vzácnější. Platí to zejména o ptácích zemědělské krajiny, kterých proti roku 1982 ubylo téměř 34 procent. Ptákům chybí nejen pestrost, kdy by na polích sousedily různé plodiny,…

Královniny labutě bojují s ptačí chřipkou. Více jak 20 jich uhynulo

06.02. 09:00

Londýn - Už 20 ze zhruba dvou stovek labutí na Temži v poslední době uhynuly na ptačí chřipku. Dalších 20 kusů je nakaženo, upozornil královský sčítač labutí David Barber.

Na ostrově ve Varšavě se utábořilo stádo ovcí a koz

26.12. 10:01

Varšava - Na ostrově uprostřed řeky Visly v polské metropoli se utábořily ovce a kozy. V době vánočních svátků by se mohlo zdát, že jde o živý betlém. Skutečnost je ale jiná.

reklama

Darwinova evoluční teorie má vážné trhliny: Vědcům se přímo před očima vyvinul nový druh ptáka

01.12. 10:22

Londýn/Galapágy - Další kreacionistický mýtus vzal za své. Na Zemi se totiž objevil nový druh opeřence, a to přímo před očima biologů. Stalo se to navíc mnohem rychleji, než by kdo očekával. Včetně samotného Charlese Darwina, který výzkumu na Galapágách, kde se nový druh ptáka objevil, věnoval…

Kanibalismus, orgie a výkaly. Co jste o zvířatech určitě vědět nechtěli?

28.08. 12:09

Zvířata mohou být nebezpečná, roztomilá, divoká i líná. A lidé se na ně rádi dívají, chodí do zoo, chovají je doma. Ne každé zvíře je však roztomilé a některé informace o nich vás možná vyděsí.

Veterináři v Pohořelicích pokračují v likvidaci slepic kvůli salmonele

25.08. 10:20

Pohořelice - Veterináři dnes zahájili likvidaci posledních 18.000 slepic ve firmě AG Maiwald v Pohořelicích na Brněnsku. Od středy tam utratili už 47.000 kusů. Salmonela zasáhla část chovu, z nezasažené produkce může firma vajíčka prodávat. V dezinfikovaných halách by mohly být nové slepice za…

Liberecká ZOO chystá ukázky sokolnického výcviku pro veřejnost

19.08. 13:55

Liberec - Pokud se s rodinou chystáte na výlet, můžete zavítat například do severočeského Liberce. Tamní zoologická zahrada, která je nejstarší v ČR, připravuje pro návštěvníky ukázky sokolnického výcviku.

Vědci zkoumali inteligenci havranů. A zůstali v šoku

18.07. 12:11

„Ebenový pták ten v zjevu obřadném tak, v přísném hněvu,“ popisuje havrana Edgar Allan Poe v překladu Jaroslava Vrchlického. Tito černí ptáci jsou génii ptačího světa a mohou konkurovat i opicím – nejbližším příbuzným lidstva.

Pokus který vstoupil do dějin: Je rychlejší internet nebo poštovní holub?

17.07. 12:41

Jihoafrická společnost zabývající se informačními technologiemi, dokázala, že poslat data po poštovním holubovi je pro ni rychlejší než přenos dat internetem, který poskytuje firma Telkom, největší poskytovatel internetového připojení v zemi.

V soukromé zoo Dvorec u Borovan uhořeli vzácní ptáci,škoda je půl milionu

04.02. 18:12

České Budějovice - K neštěstí došlo dnes ráno v soukromé zoo Dvorec u Borovan na Českobudějovicku. Patrně kvůli závadě na elektrickém přímotopu tam uhořeli vzácní ptáci jako jsou ibis slámokrký, jeřáb královský nebo zoborožec. Škoda činí půl milionu korun.

Jako z hororu: VIDEO z USA ukazuje opravdu děsivý jev

Aktualizovali jsme 31.1.2017, 22:30, 31.01. 14:13

Houston - Internetem koluje video, na kterém jsou zachyceny tisíce černých ptáků. Pochází z dálnice v americkém státě Texas.

Příští týden začne na jižní Moravě dezinfekce chovů zasažených ptačí chřipkou

24.01. 18:21

Brno – Pravděpodobně příští týden by měla na jižní Moravě začít odborná dezinfekce chovů po utracené drůbeži a domácím ptactvu. Teprve až odborná firma všechno vyčistí, začne se počítat třítýdenní lhůta pro ochranné a měsíční lhůta pro dozorové pásmo. Jižní Morava se stala prvním krajem, kde se v…

Kvůli ptačí chřipce budou chovatelé holubů požadovat po státu statisíce

18.01. 07:31

Praha - Chovatelé holubů na jižní Moravě budou požadovat od státu za vybití svých dvou chovů kvůli ptačí chřipce 237.000 korun.

Jurečká se obává vybíjení volně žijících ptáků

14.01. 12:00

Praha - Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) si nedovede představit, že by se volně žijící ptáci vybíjeli jako prevence proti šíření ptačí chřipky.

Řecko se bojí ptačí chřipky. Nemoc zaznamenalo u volně žijící labutě

27.12. 15:01

Atény - Řecko hlásí případ nákazy ptačí chřipkou u volně žijícího ptáka. Výskyt vysoce nakažlivého viru H5N8 byl v posledních měsících zaznamenán ve více evropských či asijských zemích.

Nejstarší mořský pták na světě opět sedí na vejcích. Jeho věk je ohromující

10.12. 10:14

Honolulu - Samička albatrosa laysanského zvaná Wisdom (moudrost) se vrátila do hnízda v útočišti pro divoká zvířata na Midwayských ostrovech v severním Pacifiku a sedí na vejcích. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby ovšem opeřenci nebylo už 66 let.

Hrozivá studie: Lidé zaneřádili oceán tunami plastů, následky jsou katastrofální

12.11. 16:54

New York - Britský list The Guardian dnes informuje o studii, kterou vedl Matthew Savoca z Kalifornské univerzity. Vědci zjistili, že plovoucí plastový odpad akumuluje řasy a vydává pach velmi podobný krillu, kterým se řada mořských ptáků živí. To je patrně důvod, proč biologové často najdou v…

O papoušky z Česka je ve světě zájem, do zahraničí se prodávají práci za 75 milionů korun

18.09. 12:26

Olomouc - Důležitým vývozním artiklem Česka se v poslední době stávají také papoušci. Zájem je o ně nejen v zemích EU, ale také v Rusku či na Blízkém východě.

Neviděli jste modře zbarveného papouška Ara? Tři dny už se pohřešuje ze zlínské ZOO

03.06. 14:38

Zlín - Zlínská ZOO pátrá po vzácném papouškovi, který uletěl z voliéry. Ara hyacintový je modře zbarvený a už třetí den uniká, sám rozpletl pletivo a vypustil se na svobodu.

Do Česka se vrátily vlaštovky, o Velikonocích bude až 17 stupňů

21.03. 11:52

Praha - Podle kalendáře už v neděli začalo jaro, venku to tak ale zatím nevypadá. Až do čtvrtka bude oblačno s přeháňkami, místy i sněhovými. Změna ale přijde s Velikonocemi, v druhé polovině týdne se oteplí až na 17 stupňů. Během uplynulého víkendu dorazily do Česka první vlaštovky, považované za…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací