Články k tématu: Putin, Vladimír

Papež jako pravá ruka Putina? Notují si z dobrého důvodu

včera 15:02

NÁZOR - Spojenectví papeže Františka a ruského prezidenta Vladimira Putina by mělo přinést ovoce oběma stranám. Rusko se může prezentovat jako ochránce hodnot a křesťanská bašta v protikladu se zkorumpovanou Evropou, papež zase jako bojovník za sjednocení křesťanstva.

Putinovo Rusko? Místo Sovětského svazu připomíná karikaturu představ o prohnilém Západu

14.08. 10:57

Když se v srpnu 1991 pučisté pokoušeli zachránit skomírající sovětskou říši, nedočkali se od lidí podpory. Zdálo se, že sovětský projekt definitivně a nenávratně skončil na smetišti dějin. Ale o čtvrtstoletí později se po Sovětském svazu stýská milionům lidí. Vedení Ruska přeměnilo tuto nostalgii v…

Putin vyhostil americké diplomaty, Trump v tom vidí úspory na platech

11.08. 10:01

Washington - Americká státní pokladna ušetří na platech, prohlásil americký prezident Donald Trump. Reagoval tak na vyhoštění pracovníků diplomatických zastoupení USA v Rusku. Ironicky za to svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi poděkoval.

reklama

Ruská levice hledá nového kandidáta na prezidenta. Kdo se postaví Putinovi?

10.08. 13:20

Moskva - Opoziční politik Sergej Udalcov, propuštěný v úterý z vězení po více než čtyřech letech, vybídl dnes ruskou levici, aby do březnových prezidentských voleb vyrukovala se společným kandidátem.

Poslanci se nelíbilo, že Putin byl při rybaření bez vesty. Sepsal udání na generální prokuraturu

10.08. 11:29

Moskva – Dovolená ruského prezidenta Vladimira Putina, konkrétně jeho rybaření na jihu Sibiře, vedlo jednoho oblastního poslance k tomu, aby sepsal udání na generální prokuraturu. Záběry z Putinova rybaření naplnily ruská média.

Putin dotahuje Brežněva, vládne už 18 let

09.08. 15:27

Moskva – Vladimir Putin se chopil vlády v Rusku přesně před 18 lety. Délkou vládnutí se přiblížil k Leonidu Iljiči Brežněvovi a překoná ho. V televizi ukázal svalnatý trup, aby dokázal občanům, že má sílu vládnout dál, píše polský deník Gazeta Wyborcza.

Abcházii budeme podporovat vojensky i politicky, slíbil Putin

08.08. 20:35

Moskva/Tbilisi – Ruský prezident Vladimir Putin dnes navštívil separatistický region Abcházie. Při té příležitosti vůdci Abcházie Raulovi Chadžimbovi slíbil, že Rusko bude i nadále jeho zemi podporovat – a to politicky i vojensky.

Putin vyrazil na ryby, dvě hodiny lovil štiku

05.08. 12:59

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se ani v 64 letech nevzdává role drsného dobrodruha. Během dovolené na jihu Sibiře vyrazil podle Kremlu na ryby s potápěčskými brýlemi a harpunou.

Uzbecký novinář žijící v Rusku má být vyhoštěn, doma mu prý ale hrozí smrt

03.08. 13:12

Moskva - Ruská Rada pro lidská práva dnes protestovala proti zadržení redaktora opozičního listu Novaja gazeta, jemuž hrozí vypovězení do Uzbekistánu. Novinář Ali Feruz, který má uzbecké občanství, ze středoasijské země uprchl do Ruska v roce 2009, údajně před pronásledováním místní tajnou policií.

Rusko má opustit 755 amerických diplomatů, Tolik jich tam ani nemáme, vzkazuje Washington

31.07. 08:34

Washington - Americké ministerstvo zahraničí označilo za politováníhodné nedělní oznámení Moskvy, že Rusko bude muset opustit 755 amerických diplomatů.

Moskva reaguje na nové sankce: Rusko musí opustit 755 amerických diplomatů

30.07. 21:16

Moskva – Rusko bude muset podle prezidenta Vladimira Putina opustit 755 diplomatů Spojených států. Ruské ministerstvo zahraničí v pátek vyzvalo USA, aby do 1. září snížily počet svého diplomatického a technického personálu v Rusku na 455. 

Vladimir Putin omilostnil dvě ženy odsouzené za vlastizradu kvůli SMS

30.07. 09:22

Moskva - Milost dvěma ženám dnes udělil ruský prezident Vladimir Putin. Ženy byly odsouzeny k dlouholetým vězením za vlastizradu.

Putin se zlobí: Rusko je zdrženlivé vůči USA, ale trpělivost má své meze,

27.07. 21:05

Helsinky - Ruský prezident Vladimir Putin se při návštěv Finska vyjádřil k dalším sankcím USA vůči Moskvě. Rusko reaguje na akce Spojených států zdrženlivě, ale v určité chvíli už nebude možné hrubé jednání dále trpět a bude nutné odpovědět, cituje jeho slova agentura TASS.

Putin se chvástá: Naši hackeři jsou tak dobří, že by je nikdo neodhalil

27.07. 11:48

New York – Ruský prezident Vladimir Putin údajně řekl americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, že ruští hackeři jsou příliš dobří a není možné je odhalit. Kdyby tedy pronikli do počítačů demokratů, nikdo by to nezjistil. A totéž teď z Bílého domu tvrdí i sám americký prezident.

Česko pod taktovkou Ruska? Východ se nás snaží ovlivnit roky, píše prestižní tisk

Aktualizovali jsme 23.7.2017, 22:00, 23.07. 18:46

V České republice již roky úspěšně funguje několik proruských webů, které se snaží poštvat nás proti Evropské unii. Tvrdí to německá variace online deníku Huffington Post.

Rusko je nebezpečnější než SSSR? Může uspět tam, kde Sověti selhali

Aktualizovali jsme 22.7.2017, 22:33, 21.07. 14:15

Moskva - Neoficiální ruská delegace 16 zákonodárců, bankéřů a politických znalců minulý čtvrtek dorazila do Washingtonu na každoroční Prezidentskou modlitební snídani (Presidential Prayer Breakfast), pořádané Kongresem, na které byl i samotný prezident. Ačkoliv očekávali okrajová místa, objevili se…

Jsem obyčejný člověk, tvrdí o sobě Putin. Co má rád?

21.07. 22:28

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin je obyčejný člověk, který žije normální život. Sám sebe tak charakterizoval v televizní debatě s mladými Rusy, i když připustil, že má poněkud jiné povolání než ostatní.

Putinovy hodinky se prodaly za desítky milionů korun

21.07. 14:12

Moskva - Švýcarské hodinky, jejichž záruční list byl vystaven na jméno ruského prezidenta Vladimira Putina, se prodaly za 1,054 milionu eur (asi 27,5 milionu Kč).

O čem mluvil Putin s Trumpem? Kreml prozradil detaily

20.07. 14:16

Moskva - Neformální schůzka prezidentů USA a Ruska při večeři účastníků na nedávného summitu skupiny G20 v Hamburku nebyla podle Kremlu tajná ani neohlášená. Tématem rozhovoru byl prý zákaz adopcí ruských dětí americkými rodiči, vyhlášený Moskvou koncem roku 2012.

Američané v Putinovi mýlí. V čem konkrétně?

19.07. 16:46

Moskva - Putin je v západních médiích často vykreslován jako bondovský superpadouch, ovládající železnou pěstí efektivní zločineckou organizaci. Joshua Yaffa, novinářský zpravodaj z Moskvy píšící pro New York Times, upozorňuje na frustraci ruských médiích, které vnímají tento pohled jako velmi…

Trump se s Putinem setkal v Hamburku hned dvakrát

19.07. 08:56

Washington - Americký prezident Donald Trump a jeho ruský protějšek Vladimir Putin měli během summitu velkých ekonomik G20 v Hamburku ještě jednu, dosud neoznámenou schůzku. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaného představitele Bílého domu.

Navalnyj hodlá i přes pravomocné odsouzení kandidovat, jako prezident by rozpustil parlament

15.07. 11:33

Moskva - Podle ruských úřadů nemůže Alexej Navalnyj kandidovat na prezidenta, protože byl pravomocně odsouzen. Lídr opozice si to ale nepřipouští. V rozhlasové stanici Echo Moskvy řekl, že by jako hlava státu rozpustil parlament.

Putin pochválil Trumpa, nazval ho otevřeným člověkem

14.07. 22:28

Moskva - Americký prezident Donald Trump je otevřený člověk, který umí naslouchat a reagovat na argumenty oponenta. Prohlásil to dnes ruský prezident Vladimir Putin.

Kam míří Rusko? Putinův režim umírá, tvrdí profesor

Aktualizovali jsme 12.7.2017, 22:38, 12.07. 10:06

Kdysi, když byl ještě začínajícím pozorovatelem Ruska, dostal profesor Mark Galeotti radu od jistého zkušeného matadora: "Vždy buď tím druhým nejpesimističtějším člověkem v místnosti. Pesimistickým, jelikož jsme přece v Rusku. Druhým, aby zde byl někdo extrémněji vybočující." Expert na ruskou…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací