Články k tématu: Řecko, Atény

Uprchlíci míří z řeckých ostrovů na pevninu, budou jich tisíce

01.10. 10:00

Do aténského přístavu Pireus dnes ráno dorazila další skupina migrantů z přeplněného tábora Moria na ostrově Lesbos, kde v neděli při požáru zemřela žena. Informovala o tom stanice ERT. Na palubě trajektu s migranty bylo 215 lidí, zejména rodiny s dětmi a osoby se zdravotními problémy. Řecká vláda…

Panika u Atén: Oblast zasáhlo zemětřesení, lidé prchali z domů

Aktualizovali jsme 19.7.2019, 16:25, 19.07. 15:00

Řecko dnes ve 14:13 místního času (13:13 SELČ) zasáhlo krátké zemětřesení o síle 5,1 stupně. Jeho ohnisko bylo 22 kilometrů severozápadně od Atén v hloubce 12 kilometrů, informovala evropská agentura pro sledování zemětřesení EMSC. Americký geologický ústav USGC otřesy vyhodnotil na 5,3 stupně.…

Na Řecko míří hurikán, jih země zasáhla vichřice a déšť

28.09. 14:05

Silný vítr a déšť zasáhly v noci na dnešek jih Řecka, kde byla na mnoha místech přerušena dodávka proudu. V Aténách i na příjezdových silnicích do metropole dnes ráno kvůli počasí kolabovala doprava, informoval deník Kathimerini. Podle meteorologů dnes vítr a déšť zasáhnou zejména Peloponéský…

reklama

Do aténských ulic vyšly stovky tisíc lidí, demonstrovaly kvůli jménu Makedonie

04.02. 18:53

Atény - V centru Atén se dnes protestovalo proti vládě, která se snaží najít kompromis ve sporu o název bývalé jugoslávské republiky Makedonie. Statisíce lidí skandovaly hesla "Ruce pryč od Makedonie" či "Makedonie je Řecko".

Řeckou metropoli zasáhlo zemětřesení o síle více než čtyři stupně

15.01. 22:18

Atény - Atény dnes večer zasáhlo zemětřesení o síle 4,4 stupně. Epicentrum otřesů se nacházelo zhruba tři desítky kilometrů severovýchodně od centra města.

Před soudem v Aténách vybuchla nálož, pak se i střílelo

22.12. 13:11

Atény - Před odvolacím soudem v Aténách dnes explodovala podomácku vyrobená bomba a na ostrahu justiční budovy také jeden z pachatelů střílel. K incidentu došlo jen několik hodin poté, co řecký parlament rozhodl, že demonstranty, kteří se před soudem pravidelně scházejí s cílem zabránit dražbám…

Bouře a záplavy bičují Atény, zemřelo už devět lidí

15.11. 16:55

Atény - V oblasti západně od řecké metropole v důsledku lokálních záplav zahynulo nejméně devět lidí. Dest osob je zraněno. Meteorologové varují, že i v příštích dnech se v regionu čekají prudké lijáky.

Populární pláže v Aténách ohrožuje ropná skvrna

14.09. 16:24

Atény - Tanker přepravující 2500 tun ropy se ze zatím neznámých důvodů v neděli potopil u ostrova Salamina. Ropná skvrna se šíří a již ohrožuje nejoblíbenější pláže Atén. Ekologické organizace obviňují úřady, že na havárii nedostatečně reagovaly, takže se vymkla kontrole.

Ozbrojenci zaútočili u školy v Aténách

03.05. 14:26

Atény - U školy v Glyka Nera, což je severovýchodní předměsí Atén, se dnes střílelo. Ozbrojenci tam zabili muže (47) v době, kdy rodiče přiváželi děti. Podle policie nejde o terorismus, gangy si prý vyřizovaly účty.

Nepokoje v Aténách: Anarchisté zapálili vozy MHD

16.06. 09:36

Atény - Dnes časně ráno došlo v Aténách ke střetům mezi policií a krajně levicovými radikály, kteří podpálili několik vozů MHD.

reklama
Fotogalerie