Články k tématu: Romové

Střelba v Rusku: Podnikatel pálil na skupinu Romů, několik z nich zabil

Aktualizovali jsme 5.9.2016, 17:43, 05.09. 10:03

Moskva - Podnikatel Oleg Šišov (38), který v Jekatěrinburgu na Urale v sobotu večer střílel do skupiny Romů, se vzdal policii. Z osmi zraněných mezitím dva zemřeli.

Babiš chce sehnat peníze na památník v Letech

04.09. 17:37

Praha - Ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš chce sehnat peníze na výstavbu památníku a zajistit výkup vepřína, který na místě bývalého koncentračního tábora v Letech stojí.

Babiš se musí distancovat od výroku o táboře v Letech, žádá premiér Sobotka

04.09. 12:32

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes v TV Prima uvedl, že výroky Andrej Babiš (ANO) ohledně romského koncentračního tábora v Letech nebude nutné projednávat ve Sněmovně. Ministr se ovšem od svých slov musí distancovat.

reklama

Babiš v problémech? Podle médií zpochybnil holokaust a urazil Romy, teď se omlouvá

Aktualizovali jsme 2.9.2016, 12:43, 02.09. 08:46

Praha - Andrej Babiš udělal něco pro něj zcela nezvyklého. Omluvil se. Donutil ho k tomu poprask, který se strhl po jeho výrocích, kterými zpochybnil vyvražďování Romů v táboře v Letech i holokaust Romů. Prý to tak nemyslel.

Násilnosti v ukrajinské vesnici skončili vyhnáním Romů

29.08. 20:23

Oděsa – Desítky rodin Romů vysídlila ukrajinská vesnice kvůli podezření, že právě Romové mají na svědomí vraždu osmiletého dítěte. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na tamní média a úřady.

Nová píseň Jaromíra Nohavici má dohru. Je to rasistické a xenofobní, bouří se Romové

Aktualizovali jsme 19.8.2016, 20:30, 19.08. 12:22

Praha - Zpěvák a hudebník Jaromír Nohavica zazpíval píseň o muslimech. To se ale nelíbí serveru Romea, který se ptá, zda zpěvák pokračuje ve svém předchozím rasismu, nebo je jeho poslední píseň o Arabovi a babě naopak trefnou kritikou do vlastních řad.

Soud osvobodil policisty z Kynšperku, Roma zabilo delirium

19.08. 14:58

Sokolov - Okresní soud v Sokolově osvobodil policisty Pavla Herinka a Vítězslava Nováka z Kynšperku nad Ohří. Muži byli obžalováni ze zabití Roma Ľudovíta Kašpara z nedbalosti. Verdikt je pravomocný. Kauza se řešila čtyři roky.

Obyvatelé sídliště Mojžíř si stěžují na hluk a nepořádek. Firmy tam stěhují Romy

13.08. 11:32

Ústí nad Labem - Na nechvalně proslulém sídlišti Mojžíř v Ústí nad Labem se situace stále zhoršuje, stěžují si představitelé čtvrti Neštěmice. Více než pětinu zdejších bytů vlastní lidé či firmy, kteří jich mají dva a více.

Romové versus Dienstbier? V Česku se rodí další spor

12.08. 14:43

Praha - Předseda nevládní organizace Společenství Romů na Moravě Karel Holomek se zúčastnil schůzky ministra Jiřího Dienstbiera s Romy. Tvrdí, že program integrace Romů je plněn v rámci mírného pokroku. Přesto si neodpustil slova o pokrytectví.

Romové dostávají věci od sociálky, které prodávají, koluje internetem. Jak to skutečně je?

05.08. 16:27

Praha – Romové v Terezíně dostávají pračky zadarmo, jediné, co musí udělat, je skočit si na sociálku. A pak je ještě zabalené odvezou do zastavárny, kde za ně dostanou peníze na ruku – i když jen pětinu jejích reálné ceny. I takové zprávy kolují po internetu a sdílí je stovky či tisíce lidí –…

Přeživší Romové z koncentračních táborů dostanou po 70 letech odškodnění

04.08. 18:58

Praha - Čeští Romové, kteří přežili nacistické koncentrační tábory, dostanou od Německa odškodnění. Peníze bude vydávat německý Fond pro nežidovské oběti.

ČOI vrátí peníze z pokuty klubu, který odmítl vpustit Romy

29.07. 12:45

Praha - Krajský soud v Brně včera zrušil pokutu 200 tisíc korun pro klub, který odmítl vpustit skupinu Romů. Česká obchodní inspekce (ČOI) se proti verdiktu odvolávat nebude a peníze vrátí.

Klub nevpustil Romy dovnitř, dostal pokutu 200 tisíc. Soud to nyní zrušil

Aktualizovali jsme 28.7.2016, 22:01, 28.07. 16:51

Brno - Krajský soud v Brně zrušil pokutu 200 tisíc korun, kterou v roce 2014 dostala jihlavská společnosti JOLS za údajnou diskriminaci Romů.

Romové si jen chodí pro dávky? Podle vědců se naplno zapojují do pracovního procesu

25.07. 14:37

Bratislava - Česká i slovenská společnost pohlíží na Romy jako na minoritní část obyvatel, která místo práce pouze pobírá sociální dívky. Spisovatelé a vědci Tatiana Podolinská a Tomáš Hrustič ale tvrdí, že Romové nežijí na úkor systému, nýbrž se naplno zapojují do pracovního procesu.

Jaké je soužití s Romy? Podle většiny Čechů špatné, ale...

23.07. 16:07

Praha – Většina Čechů sice považuje soužití s Romy za špatné, přesto však už třetí tok po sobě narůstá pozitivní hodnocení soužití a klesá negativní pohled. Ukazuje to červnový průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Romové musí respektovat pravidla v domech i práci, říká senátor a starosta Čunek

14.07. 18:57

Praha - Hostem čtvrtečního vydání diskuzního pořadu TN.cz Vaše téma byl senátor, starosta Vsetína a bývalý šéf lidovců Jiří Čunek. Řeč byla hlavně o domech pro Romy, které nechal ve Vsetíně postavit před 10 lety.

Skupina 40 žadatelů o azyl obsadila katedrálu v Německu. Bojují tak proti nařízené deportaci

Aktualizovali jsme 6.7.2016, 23:16, 06.07. 13:37

Řezno – Skupina asi 40 neúspěšných žadatelů o azyl se rozhodla obsadit katedrálu v bavorském Regensburgu, česky Řeznu. Chtějí se tak bojovat proti nařízení úřadů, které rozhodly o jejich deportaci.

Polovina Romů je v ghettech a jsou sociálně vyloučení. Nenávisti musí čelit i ti úspěšní

04.07. 16:33

Praha - Vláda ve čtvrtek projedná zprávu o stavu romské menšiny za loňský rok. Například se v ní uvádí, že polovina Romů žije v sociálním vyloučení. Státní rozpočet vydal loni na integraci Romů 66,95 milionu korun.

Romové ať shoří jako Natálka? Odplata za drsná slova

04.07. 14:20

Praha - Velmi drsná slova o Romech má údajně na svědomí jistá B. Fictumová. Podle serveru Romea.cz na sociální síti napsala, že by "Cikáni měli ohořet stejně jako Natálka." Za to na ni bylo podáno trestní oznámení.

Česko a Romové? Rada Evropy posílá tvrdou kritiku

01.07. 10:35

Štrasburk/Praha - Poradní výbor Rady Evropy ve své nejnovější zprávě opět kritizuje Česko za přístup k Romům. Diskriminace této menšiny pokračuje a nepodařilo se vymýtit ani segregaci romských dětí ve školách. Navíc v české společnosti sílí xenofobie.

Kraje přichází o peníze. Nechtějí se hlásit do programů, prý kvůli Romům

Aktualizovali jsme 30.6.2016, 17:14, 30.06. 15:19

Praha - Hladové děti dostávají díky států, obcím a neziskovým organizacím tisíce korun na teplé obědy. Jen ministerstvo školství na obědy pro chudé děti ročně vyčlenilo několik desítek milionů korun, ministerstvo práce a sociálních věcí dokonce stamiliony. Do programu se ale řada krajů nepřihlásila…

Bojovník proti Romům Čunek prý situaci jen zhoršil, tvrdí Šimáček

30.06. 12:04

Praha - Ředitel Institutu pro sociální inkluzi Martin Šimáček senátora a vsetínského starostu Jiřího Čunka zřejmě nepotěší. Tvrdí totiž, že násilným přestěhováním desítek Romů před 11 lety problém nevyřešil, ale prohloubil.

USA se pustily do Střední Evropy: Nejprve to byli Romové, teď uprchlíci a muslimové

23.06. 11:40

Washington – Státy Střední Evropy našli shodu v rámci postoje vůči evropské migrační krizi. Americký deník The Washington Post ale upozorňuje, že by zde mohlo existovat pojítko s protiromskými náladami.

Za žhářský útok v Aši dostali dva extrémisté 7 let ve vězení

22.06. 11:40

Praha - Tomáš Kopecký a Michal Poláček si odpykají šest let a devět měsíců vězení za žhářský útok na romskou ubytovnu v Aši. Jednalo se o rasově motivovaný pokus o vraždu a obecné ohrožení, rozhodl dnes pravomocně Vrchní soud v Praze.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací