Články k tématu: Romové

Česko a Romové? Rada Evropy posílá tvrdou kritiku

01.07. 10:35

Štrasburk/Praha - Poradní výbor Rady Evropy ve své nejnovější zprávě opět kritizuje Česko za přístup k Romům. Diskriminace této menšiny pokračuje a nepodařilo se vymýtit ani segregaci romských dětí ve školách. Navíc v české společnosti sílí xenofobie.

Kraje přichází o peníze. Nechtějí se hlásit do programů, prý kvůli Romům

Aktualizovali jsme 30.6.2016, 17:14, 30.06. 15:19

Praha - Hladové děti dostávají díky států, obcím a neziskovým organizacím tisíce korun na teplé obědy. Jen ministerstvo školství na obědy pro chudé děti ročně vyčlenilo několik desítek milionů korun, ministerstvo práce a sociálních věcí dokonce stamiliony. Do programu se ale řada krajů nepřihlásila…

Bojovník proti Romům Čunek prý situaci jen zhoršil, tvrdí Šimáček

30.06. 12:04

Praha - Ředitel Institutu pro sociální inkluzi Martin Šimáček senátora a vsetínského starostu Jiřího Čunka zřejmě nepotěší. Tvrdí totiž, že násilným přestěhováním desítek Romů před 11 lety problém nevyřešil, ale prohloubil.

reklama

USA se pustily do Střední Evropy: Nejprve to byli Romové, teď uprchlíci a muslimové

23.06. 11:40

Washington – Státy Střední Evropy našli shodu v rámci postoje vůči evropské migrační krizi. Americký deník The Washington Post ale upozorňuje, že by zde mohlo existovat pojítko s protiromskými náladami.

Za žhářský útok v Aši dostali dva extrémisté 7 let ve vězení

22.06. 11:40

Praha - Tomáš Kopecký a Michal Poláček si odpykají šest let a devět měsíců vězení za žhářský útok na romskou ubytovnu v Aši. Jednalo se o rasově motivovaný pokus o vraždu a obecné ohrožení, rozhodl dnes pravomocně Vrchní soud v Praze.

Skandál na Nově? Věra Bílá zuří, maskéry by měli spráskat klackem. A Kohák to schytal za Romy+ VIDEO

Aktualizovali jsme 6.6.2016, 22:47, 06.06. 14:59

Praha – Nejznámější romská zpěvačka Věra Bílá pěkně zuří kvůli televizi Nova. V sobotu večer ji v pořadu Tvoje tvář má známý hlas imitovala herečka Ivana Chýlková. Zatímco její zpěv Bílá ocenila, práci maskérů naopak tvrdě zkritizovala. A to nebylo zdaleka všechno.

Zaměstnanci české benzinky si cestující z autobusu spletli s migranty. Začala mela +VIDEO

02.06. 17:37

Mohelnice - Posedlost uprchlickou krizí nabírá nových obrátek. Řada lidí totiž vidí migranty i tam, kde nejsou. Své o tom ví zaměstnanci benzinové pumpy v Mohelnici, kteří si uprchlíky spletli s Romy.

Romové se pustili do Okamury, Konvičky a Samkové. Jsme také muslimové, říkají

Aktualizovali jsme 30.5.2016, 21:52, 30.05. 12:04

Praha - I mezi Romy se nacházejí muslimové, kteří potřebují pomoc. Tvrdí to komentátorka serveru Romea.cz Emilie Žigová s tím, že si to řada lidí vůbec neuvědomuje. Následně se vyjádřila k největším českým bojovníkům proti islamizaci.

Jen idiot může cikánské děti nasekat k normálním zdravým dětem, rozjel se slovenský politik

16.05. 09:27

Bratislava – Evropská komise kritizovala Slovensko za to, že do speciálních tříd posílá neúměrně velký počet romských dětí. Podobná výtka míří pravidelně i do České republiky. Slovenský poslanec a šéf hnutí Sme rodina Boris Kollár na to zareagoval ostrým komentářem, ve kterém si nebere servítky.

Jednání bez konce: Vepřín na místě romského tábora bude dál

Aktualizovali jsme 13.5.2016, 17:12, 13.05. 14:48

Lety (Písecko) - Na místě bývalého koncentračního romského tábora v Letech u Písku bude zřejmě nadále stát vepřín. Soudí tak ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD), který o odstranění velkovýkrmny vedl několik jednání s majiteli, ale žádný konkrétní závěr z dialogu nevzešel. Na místech,…

Okamura se opřel do USA. Američané nemají vůbec právo něco takového říkat

29.04. 09:48

Praha – Před několika dny vydalo americké ministerstvo zahraničí zprávu o stavu lidských práv ve světě. Česko je v ní mimo jiné kritizováno za svůj postoj k romské menšině, navíc prý v zemi rostou protimuslimské nálady. Konkrétně je zmiňován i prezident Miloš Zeman. Podle poslance a šéfa hnutí SPD…

Takto žijí Romové ve Vsetíně, kteří byli před deseti lety přemístěni

Aktualizovali jsme 22.4.2016, 12:31, 22.04. 10:38

Vsetín - Před deseti lety došlo ke kontroverznímu přesídlení romských občanů ve Vsetíně. Starosta a senátor Jiří Čunek za doprovodu zájmu ze strany médií i veřejnosti v roce 2006 přestěhoval Romy z rozpadajícího se domu do obytných kontejnerů. Jak se jim žije dnes?

Diskriminace Romů ve školách trvá, kritizuje studie Česko

22.04. 00:32

Praha - Podle studie organizace Open Society Justice Initiative v českém vzdělávání nadále přetrvává segregace Romů, situace se nicméně zlepšuje.

První to byli Romové, nyní uprchlíci. Střední Evropa to schytává přímo z Bruselu

08.04. 16:32

Brusel – Uprchlická krize rozdělila Evropskou unii na dva hlavní názorové proudy, kdy první s přijímáním uprchlíků souhlasí a druhý k tomu má značné výhrady. Bruselský týdeník Politico Europe ve své analýze tvrdí, že situace s odmítáním uprchlíků ve Střední Evropě nápadně připomíná její postoj k…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací