Články k tématu: Romové

České Charlie Hebdo? Cikány do plynu, vypalte celou redakci, nadává veřejnost

02.12. 14:27

Praha - Útoky, kterým čelí zpěvák Radek Banga po zveřejnění svého prohlášení k výsledkům ankety Český Slavík 2016, se stupňují. Řada lidí si neodpustí rasistické urážky Romů a někteří dokonce vyhrožují redakci romského serveru Romea vypálením.

Jak se žije romským rodinám v EU? V Česku to není tak hrozné, jinde je jim daleko hůř, ukázal průzkum

29.11. 15:57

Vídeň - V dnes vydané zprávě Agentury EU pro základní práva (FRA) se píše, že romské rodiny žijí v EU vyloučené z většinové společnosti a velmi chudě. Jejich děti s nízkým vzděláním pak nemají příliš velkou naději na lepší budoucnost.

Přiznání Romů: Jsme nepoužitelní v práci, sedíme doma a bereme drogy. Jsou Češi rasisté?

Aktualizovali jsme 18.11.2016, 17:01, 18.11. 15:35

Praha - Česká republika čelí dlouhodobé kritice za svůj přístup k Romům. Ti ale nyní sami přiznávají, že za to, že "jsou nepoužitelní v práci, berou drogy a sedí doma a pobírají dávky" si mohou sami. Podle publicisty Romana Červeňáka tím padá představa, že jsou Češi rasisté.

reklama

Uprchlíci za těžký život Romů nemohou, varuje předseda romské organizace

15.11. 16:06

Praha - Předseda nevládní organizace Společenství Romů na Moravě Karel Holomek tvrdí, že uprchlíci život Romů neztížili. Problém vidí v tom, že je česká populace je stále zatížena stereotypy minulosti.

Rada Evropy se zlobí na Česko: Segregace Romů stále trvá, Sobotka dostal vytýkací dopis

04.11. 14:31

Štrasburk/Praha - Komisař Rady Evropy opět kritizuje Českou republiku za přístup k Romům. V dopise pro premiéra Bohuslava Sobotku také žádá, aby Česko urychlilo integraci zdravotně postižených a zajistilo odškodnění pro oběti nucených sterilizací.

Smrt mladého Roma má ostrou dohru. Padají výhrůžky, v problémech je i starostka Hamousouvá

02.11. 16:29

Žatec - Smrt mladého Roma při říjnové potyčce v žatecké pizzerii má ostrou dohru. Nejen, že se bez konfliktů neobešly, pietní akce věnované mrtvému muži, kvůli proslovu na jedné z nich má ale problémy i starostka Zdeňka Hamousová.

Rada pro romské menšiny žádá policii, aby se zabývala úmrtím mladého Roma

01.11. 19:00

Praha – Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) i policejní šéf Tomáš Tuhý dostali na stůl žádost, aby policie důsledně prošetřila říjnový incident v žatecké pizzerii, při kterém zemřel mladý Rom. Požádala je o to rada vlády pro záležitosti romské menšiny.

Romům se vepřín v Letech nelíbí. Mají nový plán

01.11. 13:16

Praha - Vedle vepřína v Letech stojí od devadesátých let památník, u nějž si lidé připomínají masakry Romů. Čechům se vryl do paměti zejména díky skandálním výrokům některých politiků. Nyní mají Češi možnost vyjádřit svůj názor k celé věci.

Otázka migrantů v Česku zastínila důležitý problém. Prý za něj může Zeman

31.10. 16:34

Praha - Terčem nevraživosti mnoha Čechů se v posledních měsících stali migranti, kteří tak přebrali bezútěšnou roli Romů. Předseda nevládní organizace Společenství Romů na Moravě Karel Holomek ale upozorňuje, že jelikož se u nás migranti ve velké míře neobjevují, do popředí se opět dostávají právě…

Francie má podíl na utrpení Romů za války, přiznal Hollande

29.10. 20:16

Paříž - Francouzský prezident François Hollande dnes navštívil bývalý internační tábor Montreuil-Bellay na západě země. Jako vůbec první hlava státu přiznal podíl Francie na pronásledování Romů za druhé světové války.

Integrace Romů v Česku je možná, stejně jako migrantů, tvdí zástupce romské organizace

13.10. 19:17

Praha - Česká republika se před nedávnem ocitla pod palbou ze strany evropských institutů kvůli nedostatečné integraci romských obyvatel. Předseda nevládní organizace Společenství Romů na Moravě Karel Holomek ale tvrdí, že integrace Romů v Česku je možná, stejně jako migrantů, je ale potřeba znát…

Družstvo vyzvalo obyvatele: Donášejte na cikány. Zvedla se vlna nevole

Aktualizovali jsme 12.10.2016, 22:21, 12.10. 13:16

Most - Stavební bytové družstvo Krušnohor působící na Mostecku vyzvalo obyvatele domu pod jeho správou, aby sepsali zážitky ze soužití s "cikány a nepřizpůsobivými občany“. To se ale nelíbí Institutu pro sociální inkluzi.

Nálož kritiky pro Romy: Dělají bordel a stojí frontu na dávky, zuří politik

12.10. 12:12

Praha – O křeslo senátora za Mostecko se ve druhém kole utkají bývalý hokejista a exposlanec Jiří Šlégr (za ČSSD) a dětská lékařka Alena Dernerová (Severočeši.cz). Oba se shodují na tom, že největším problémem jejich regionu jsou sociálně vyloučené lokality.

Hromádna bitka u Kolína: Parta Romů vymlátila hospodu

Aktualizovali jsme 10.10.2016, 13:03, 09.10. 12:34

Kolín - Ostrá rvačka se odehrála v sobotu večer v hospodě v Chotuticích u Českého Brodu. Stála za ní rasová urážka na adresu skupiny romských hostů, kteří odplatou vymlátili lokál. Podle TV Nova skončilo šest mužů v nemocnici.

Romská svatba jak má být. Za takovou by se nestyděla ani královská rodina

Aktualizovali jsme 30.9.2016, 12:00, 30.09. 09:33

Bratislava - Romská svatba z Michalovců na východě Slovenska, při které nevěstu zasypávali zlatem i bankovkami v hodnotě 500 eur, vyvolala na internetu bouřlivé reakce.

Svatý Kopeček dnes patří Romům, probíhá tam tradiční pouť

17.09. 13:23

Olomouc - Na Svatém Kopečku u Olomouce se dnes konala tradiční romská pouť, sešlo se na 400 lidí. Cílem akce je přispět ke sblížení této menšiny s majoritní společností.

Arabská televize píše o Česku: Romové se u nás mají špatně

Aktualizovali jsme 15.9.2016, 22:20, 15.09. 10:41

Katar - Arabská televize Al Džazíra přinesla reportáž o inkluzivním vzdělání v České republice. V článku nazvaném "Romské matky v Česku bojují za lepší školy" píše o kampani s názvem "Jdi do dobré školy", kterou zahájily 11 romské matky z Brna.

Babišova poslankyně: Romové nejsou schopni naučit se základní věci

13.09. 10:32

Praha - Ministr financí Andrej Babiš se svým výrokem o táboře v Letech pobouřil část veřejnosti i politiků. Našel však zastání v podobě stranické poslankyně Radky Maxové. Ta tvrdí, že Romové neumí ani základní věci.

Situace Romů se zhoršuje, chybí zákony proti diskriminaci, tvrdí šéf Rady Evropy

Aktualizovali jsme 6.9.2016, 18:23, 06.09. 17:10

Berlín - Generální tajemník Rady Evropy Thorbjörn Jagland dnes na setkání Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) v Berlíně kritizoval zhoršení situace Romů a Sintů.

Babiš v Letech uctil památku romských obětí, vysvětlil svůj kontroverzní výrok

06.09. 09:01

Lety (Písecko) - Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes na místě bývalého koncentračního tábora pro Romy v Letech uctil památku jeho obětí. Opět odmítl, že by zpochybňoval holokaust.

Střelba v Rusku: Podnikatel pálil na skupinu Romů, několik z nich zabil

Aktualizovali jsme 5.9.2016, 17:43, 05.09. 10:03

Moskva - Podnikatel Oleg Šišov (38), který v Jekatěrinburgu na Urale v sobotu večer střílel do skupiny Romů, se vzdal policii. Z osmi zraněných mezitím dva zemřeli.

Babiš chce sehnat peníze na památník v Letech

04.09. 17:37

Praha - Ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš chce sehnat peníze na výstavbu památníku a zajistit výkup vepřína, který na místě bývalého koncentračního tábora v Letech stojí.

Babiš se musí distancovat od výroku o táboře v Letech, žádá premiér Sobotka

04.09. 12:32

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes v TV Prima uvedl, že výroky Andrej Babiš (ANO) ohledně romského koncentračního tábora v Letech nebude nutné projednávat ve Sněmovně. Ministr se ovšem od svých slov musí distancovat.

Babiš v problémech? Podle médií zpochybnil holokaust a urazil Romy, teď se omlouvá

Aktualizovali jsme 2.9.2016, 12:43, 02.09. 08:46

Praha - Andrej Babiš udělal něco pro něj zcela nezvyklého. Omluvil se. Donutil ho k tomu poprask, který se strhl po jeho výrocích, kterými zpochybnil vyvražďování Romů v táboře v Letech i holokaust Romů. Prý to tak nemyslel.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace