Články k tématu: Royal Air Force

Britské stíhačky startovaly ze Skotska kvůli dvěma ruským bombardérům

15.01. 16:40

Londýn - Dvě stíhačky britského letectva dnes vzlétly ze Skotska ke dvěma ruským bombardérům, které byly zachyceny, když přelétaly nad Severním mořem mezi Dánskem a Nizozemskem. Ministerstvo obrany zdůraznilo, že ruská letadla britský vzdušný prostor nenarušila.

Šéfem Vojenského výboru NATO se stanebritský maršál Peach, nahradí generála Pavla

16.09. 20:12

Brusel - Novým předsedou Vojenského výboru NATO byl zvolen maršál britského vojenského letectva Stuart Peach (61), ve funkci příští rok nahradí bývalého náčelníka generálního štábu Armády České republiky Petra Pavla.

Britské stíhačky vzlétly do akce, důvodem bylo zřejmě ruské letadlo

27.05. 15:36

Londýn - Ze základny ve Skotsku dnes v rámci ochrany vzdušného prostoru království vzlétly dvě stíhačky. K britskému pobřeží se mělo přiblížit ruské letadlo, oficiání místa ale tuto informací zatím nepotvrdila.

reklama

Ostrov Helgoland byl záměrně „bombodrom" Royal Air Force. Víte proč?

22.04. 16:58

Velká Británie se v dubnu 1947 pokoušela úplně zničit malý ostrov patřící Německu. Proč? Pravda je, jak píše server The Local, poněkud méně spektakulární. Ale i tak byla následná exploze obrovská.

Setkání UFO s letectvem RAF? Winston Churchill věděl víc a rozhodl se vše utajit. Proč?

22.03. 12:01

Sir Winston Churchill, bývalý britský ministerský předseda, podle zveřejněných vládních dokumentů nařídil utajit blízké setkání letounu Královského letectva (RAF) s neidentifikovatelným létajícím předmětem UFO. Informovala o tom televize SkyNews.

Ruská flotila proplouvá Lamanšem, Londýn je v pohotovosti

21.10. 11:15

Londýn - Británie vyslala svou válečnou fregatu HMS Richmond, aby sledovala pohyb ruské letadlové lodi Admirál Kuzněcov. Ta právě míří ze Severního moře Lamanšským průlivem patrně k syrským břehům.

Na náletech proti syrské armádě se podílela i Británie: Nebylo to úmyslné, tvrdí Londýn

19.09. 15:44

Damašek/Londýn - Na sobotních náletech v Sýrii, při kterých mezinárodní koalice vedená USA usmrtila přes 60 vojáků, se podílela také Británie.

OBRAZEM: Generálu Bočkovi se splnilo přání, po 71 letech letěl opět Spitfirem

22.07. 13:19

Londýn/Praha - Brigádní generál Emil Boček usedl za knipl legendární stíhačky po dlouhých 71 letech. Z nejmladšího pilota RAF se rázem stal jeden z nejstarších mužů, kteří kdy do kokpitu Spitfiru usedli. Od realizace přání uběhl bezmála rok. Poprvé ho Boček vyslovil na podzim v České mincovně. Ta…

Britští vojáci mají namířeno do Polska a Pobaltí, aby odradili Rusko před agresí

08.07. 14:22

Londýn - V rámci posilování východního křídla NATO odjede do Polska 150 britských vojáků a v Estonsku jich bude nasazeno 500. Aliance mění rozložení sil v Evropě kvůli údajné agresivní politice Ruska.

RAF nasadilo nové bomby na Islámský stát. Tady je výsledek +VIDEO

26.04. 15:21

Bagdád - Britské královské letectvo se v úterý pochlubilo záběry, na kterých jeho letadla likvidují podzemní bunkr Islámského státu kdesi v západním Iráku. Britové poprvé použili nové tunové bomby určené k ničení podzemních komplexů.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací