Články k tématu: Royal Air Force

Britské stíhačky vzlétly do akce, důvodem bylo zřejmě ruské letadlo

27.05. 15:36

Londýn - Ze základny ve Skotsku dnes v rámci ochrany vzdušného prostoru království vzlétly dvě stíhačky. K britskému pobřeží se mělo přiblížit ruské letadlo, oficiání místa ale tuto informací zatím nepotvrdila.

Ostrov Helgoland byl záměrně „bombodrom" Royal Air Force. Víte proč?

22.04. 16:58

Velká Británie se v dubnu 1947 pokoušela úplně zničit malý ostrov patřící Německu. Proč? Pravda je, jak píše server The Local, poněkud méně spektakulární. Ale i tak byla následná exploze obrovská.

Setkání UFO s letectvem RAF? Winston Churchill věděl víc a rozhodl se vše utajit. Proč?

22.03. 12:01

Sir Winston Churchill, bývalý britský ministerský předseda, podle zveřejněných vládních dokumentů nařídil utajit blízké setkání letounu Královského letectva (RAF) s neidentifikovatelným létajícím předmětem UFO. Informovala o tom televize SkyNews.

reklama

Ruská flotila proplouvá Lamanšem, Londýn je v pohotovosti

21.10. 11:15

Londýn - Británie vyslala svou válečnou fregatu HMS Richmond, aby sledovala pohyb ruské letadlové lodi Admirál Kuzněcov. Ta právě míří ze Severního moře Lamanšským průlivem patrně k syrským břehům.

Na náletech proti syrské armádě se podílela i Británie: Nebylo to úmyslné, tvrdí Londýn

19.09. 15:44

Damašek/Londýn - Na sobotních náletech v Sýrii, při kterých mezinárodní koalice vedená USA usmrtila přes 60 vojáků, se podílela také Británie.

OBRAZEM: Generálu Bočkovi se splnilo přání, po 71 letech letěl opět Spitfirem

22.07. 13:19

Londýn/Praha - Brigádní generál Emil Boček usedl za knipl legendární stíhačky po dlouhých 71 letech. Z nejmladšího pilota RAF se rázem stal jeden z nejstarších mužů, kteří kdy do kokpitu Spitfiru usedli. Od realizace přání uběhl bezmála rok. Poprvé ho Boček vyslovil na podzim v České mincovně. Ta…

Britští vojáci mají namířeno do Polska a Pobaltí, aby odradili Rusko před agresí

08.07. 14:22

Londýn - V rámci posilování východního křídla NATO odjede do Polska 150 britských vojáků a v Estonsku jich bude nasazeno 500. Aliance mění rozložení sil v Evropě kvůli údajné agresivní politice Ruska.

RAF nasadilo nové bomby na Islámský stát. Tady je výsledek +VIDEO

26.04. 15:21

Bagdád - Britské královské letectvo se v úterý pochlubilo záběry, na kterých jeho letadla likvidují podzemní bunkr Islámského státu kdesi v západním Iráku. Britové poprvé použili nové tunové bomby určené k ničení podzemních komplexů.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací