Články k tématu: Rusíni, Podkarpatská Rus

Nezávislost pro Rusíny? Zeman se ohradil vůči lžím aktivistů, velvyslanec vysvětloval

12.09. 12:25

Český velvyslanec v Kyjevě ve středu ukrajinským diplomatům objasňoval okolnosti setkání českého prezidenta Miloše Zemana s delegací ukrajinských Rusínů, které se minulý týden uskutečnilo v Praze. O vysvětlení podle dnešní zprávy agentury Unian požádalo ambasadora Radka Matulu ukrajinské…

Pokus o rozvracení Ukrajiny? Tamní média tepou "skandálního" Zemana

11.09. 14:00

Pozornost téměř všech hlavních ukrajinských médií dnes upoutaly zprávy o setkání českého prezidenta Miloše Zemana s delegací ukrajinských Rusínů, zveřejněné v českém tisku. Kyjevská média upozorňují na Zemanův záměr promluvit o postavení Rusínů s prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Odškodnění za majetek na Podkarpatské Rusi možná získá víc lidí

04.10. 15:17

Praha - Ústavně-právní výbor Senátu dnes doporučil schválit poslanecký návrh, který rozšiřuje okruh lidí žádajících o náhradu za nemovitosti zanechané kvůli druhé světové válce na Podkarpatské Rusi. Horní komora bude novelu projednávat na schůzi, která se uskuteční příští týden.

reklama

Sněmovna nerozhodla o odškodnění za reality na Podkarpatské Rusi

14.07. 17:18

Praha - Sněmovna dnes nerozhodla o rozšíření okruhu lidí, kteří mohli požádat o náhradu za nemovitosti zanechané kvůli druhé světové válce na Podkarpatské Rusi. Nejasnosti jsou především kolem nákladů.

reklama
Fotogalerie