Články k tématu: Rusko

Změna poměrů v Sýrii? Generál prozradil, co se chystá

Aktualizovali jsme 30.11.2016, 22:08, 30.11. 08:26

Po 20. lednu 2017, kdy se Donald Trump ujme prezidentského úřadu, nebude v USA panovat statut quo a nová administrativa bude velmi ochotná spolupracovat s Ruskem na řešení problémů na Blízkém východě. Tvrdí to alespoň bývalý generál americké armády a vojenský analytik Paul Vallely. V rozhovoru pro…

Rusko řeší nový problém. Organizace žádá Putina o pomoc

Aktualizovali jsme 30.11.2016, 19:58, 30.11. 09:34

Moskva - Rada pro lidská práva, působící jako poradní sbor ruského prezidenta Vladimira Putina, upozornila na vymírání domorodých jazyků v Rusku. Jde především o řeči a dialekty na Sibiři.

Rusko se bojí migrantů? Lidé mají strach o práci, ukázal průzkum

Aktualizovali jsme 30.11.2016, 18:10, 30.11. 08:15

Moskva - Také Rusové si přejí, aby se zpomalil příliv migrantů do země, ukázal průzkum sociologického centra VCIOM. Velký přísun přistěhovalců, kteří mnohdy pracují ilegálně, má negativní dopady na trh práce.

reklama

Přiznání Britů: Ani za 20 let nebudeme mít nic, čím bychom se vyrovnali mocné ruské zbrani

Aktualizovali jsme 30.11.2016, 17:38, 30.11. 14:48

Londýn/ Hamburk - Německý časopis Stern přinesl zprávu, dle které se britský Sunday Telegraph dostal k tajné zprávě britského ministerstva obrany. Odborníci jsou v šoku. Ruský supertank vyvíjený firmou Uralzavodvagon disponuje charakteristikami, které uvádí v úžas vojenské experty Západu.

Itálie žádá větší otevřenost USA vůči Rusku

29.11. 19:24

Řím/Berlín/Moskva - Italský ministr zahraničí Paolo Gentiloni dnes přiznal, že by jeho země uvítala více otevřenosti k Rusku ze strany nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Dodal, že není jediný a že stejný názor má i jeho německý protějšek Frank-Walter Steinmeier. Uvedl to po jednání v…

Rusko odmítá rezoluci EU o agresivní propagandě, připravuje reakci

29.11. 17:02

Moskva - Kreml dnes zlobně reagoval na nedávné usnesení Evropského parlamentu o rostoucím propagandistickém tlaku Ruska v Evropě. Podle Dmitrije Peskova, mluvčího prezident Vladimira Putina, jde rezoluce proti demokracii a svobodě slova.

Rusko se zlobí: České babyboxy by mohly zvýšit riziko terorismu

29.11. 16:56

Moskva - V Rusku se nadále živě diskutuje o babyboxech, které se do země dostaly z Česka před pěti lety. Ruské ministerstvo zdravotnictví se dokonce obává, že by legalizace těchto "bedýnek" mohla zvýšit nebezpečí terorismu.

Hrozí Německu útok z Ruska? Šéf spolkové rozvědky varuje před možným narušením voleb

29.11. 12:55

Berlín - Šéf německé Spolkové zpravodajské služby (BND) Bruno Kahl v úterý varoval, že Rusko by se mohlo pokusit narušit volby, které jsou naplánovány na příští rok. Největší evropská ekonomika podle něj může čelit velkým kybernetickým útokům.

Rusům se nelíbí vztah k Západu. Chtěli by větší integraci

29.11. 12:24

Moskva - Více než dvě třetiny Rusů by chtěly větší integraci a sblížení se Západem. Vyplývá to z průzkumu nezávislého střediska Levada.

Ruská zemědělská inspekce urazila veterány. Na medaili je kráva

29.11. 10:02

Moskva - Ruská zemědělská inspekce Rosselchoznadzor se rozhodla oceňovat "svědomité výrobce mléčné produkce", dokonce k tomu nechala zřídila speciální medaile. Vzápetí přišla odmítavá reakce ze strany válečných veteránů.

Kanada rozšířila sankce proti Rusku za anexi Krymu

29.11. 08:03

Ottawa - Kanada dnes rozšířila protiruské sankce, oznámilo v prohlášení kanadské ministerstvo zahraničí.

Vláda péruje učitele: Kantor musí být negativně vymezen vůči Rusku

Aktualizovali jsme 28.11.2016, 22:26, 28.11. 13:24

Riga - Made For Minds informuje, že v Lotyšsku byl 23. listopadu přijat zákon o tom, že pokud se prokáže neloajalita učitele vůči lotyšskému státu, může být pedagog propuštěn. Propuštěn z politických důvodů. Jablkem sváru se staly ruské knihy. Konkrétně ruské učebnice, informuje server Deutsche…

Válka na dohled? Ukrajinské rakety jsou před odpálením

Aktualizovali jsme 28.11.2016, 22:26, 28.11. 12:14

Agentura Reuters, kterou velmi stručně citují ostatní deníky jako například The New York Times či Independent potvrdila, že Ukrajina chystá raketové střelby na hranicích s Krymem, taktéž zveřejnila stanovisko Alexandra Turčinova, představitele Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny, podle…

Exprezident Ukrajiny Janukovyč před soudem. K jakému může dojít odhalení?

Aktualizovali jsme 28.11.2016, 15:35, 28.11. 14:46

Rostov na Donu/Kyjev - Podle ukrajinských, ruských medií jako ukrstream.tv či 1TV.ru bývalý ukrajinský prezident a rodák z Doněcka Viktor Janukovyč v těchto chvílích vypovídá před ukrajinským sudem. Ve skutečnosti se bývalý státník Ukrajiny nachází za zvýšených bezpečnostních opatření v budově…

VIDEO: Pozdvižení v Rusku. Manželka Putinova mluvčího bruslila jako židovská vězeňkyně

28.11. 13:23

Moskva - Krasobruslařka Taťjana Navková, manželka Putinova mluvčího Dmitrije Peskova, vystoupila v populární taneční soutěži v pruhovaném šatu vězňů koncentračních táborů a s žlutou židovskou hvězdou. Show vyvolal rozporuplné reakce.

Fillon tříští Evropu. Rusko je nadšené, Německo se bojí

28.11. 12:58

Paříž - Vítězství expremiéra Françoise Fillona v prezidentských primárkách tradiční francouzské pravice může mít do budoucna vážně dopady na vztahy mezi Paříží a Berlínem. Naopak Rusko je nadšené.

Rusové chtějí být opět chytří? Začali hrát šachy ve velkém

28.11. 09:27

Moskva - Internetový list Gazeta.ru si povšiml prudkého vzestupu zájmu Rusů o šachy a hledá důvody, proč tak tomu je. Tím hlavním se skutečnost, že Rusko už dlouho nezaznamenalo žádný větší úspěch na intelektuálním poli.

Sýrie varuje: Víme, že USA a Turecko podporují islamisty, máme důkazy

28.11. 09:22

Moskva/Damašek - Sýrie má důkazy, že Washington a Ankara podporjí radikální islamisty na území Sýrie. V interview pro RIA Novosti to uvedl vedoucí informačního oddělení politické správy syrské armády Samir Sulejman.

Velká hádka v televizi: Stropnický a Filip se do sebe pustili kvůli Rusku

Aktualizovali jsme 27.11.2016, 21:30, 27.11. 14:30

Praha - V dnešních Otázkách Václava Moravce v České televizi se utkali ministr obrany Martin Stropnický (ANO) a předseda KSČM Vojtěche Filip. Nenašlo se mnoho věcí, ve kterých by se shodli.

Ve stínu chřestících zbraní Ukrajina couvá? Plyn může ukončit krizi mezi Kyjevem a Moskvou

Aktualizovali jsme 27.11.2016, 19:04, 27.11. 11:49

Kyjev/ Moskva - Časopis Forbes ještě před několika týdny přinášel články, v nichž se ukrajinská společnost Naftogaz vyjadřovala ostře proti ruské společnosti Gazprom. Ukrajina nyní obrací a je ochotna prodiskutovat podmínky Gazpromu. Dokonce souhlasí vzít si za základ původní smlouvu z loňska,…

Jak vymýtit chudobu v Rusku? Vláda má plán, historik varuje před dalšími problémy

27.11. 10:49

Osvobození chudých od povinnosti platit daň z příjmu, které je navrhováno v Rusku, nevymýtí chudobu a naopak může být zneužívano. Tvrdí to alespoň ruský historik Pavel Aptekar v komentáři pro server Moscow Times, který sepsal ve spolupráci s ruskou novinářkou Marií Železnovou.

Ruští novináři byli vykázáni z Donbasu. Separatistům se nelíbilo, co točili

Aktualizovali jsme 26.11.2016, 21:58, 26.11. 11:04

Kyjev/Moskva - Separatisté ze samozvaní Doněcké lidové republiky na východě Ukrajiny vyhostili zpět do Ruska štáb ruské nezávislé televize Dožď, který byl od pátku pohřešovaný.

Sankce škodí nám všem? EU musí platit miliardy zemědělcům za úrodu, které hnije

26.11. 19:18

Brusel - „Brusel promarnil stovky milionů eur z peněz daňových poplatníků za nákup shnilého ovoce od východoevropských zemědělců, aby jim vykompenzoval ztrátu, kterou jim přinesly sankce proti Vladimíru Putin,“ Takové tvrdé obvinění přinesl server Express, který vypočítává, která státy sankce…

Rusko bije na poplachu: Ukrajina chystá nelegální akci, může to být nebezpečné

26.11. 11:38

Moskva/ Kyjev - Z Ukrajiny zaznělo, že 1. a 2. prosince v oblasti Kerčského průlivu Ukrajina jednostranně vyhlašuje „nebezpečnou zónu“ v souvislosti s chystaným vojenským raketovým cvičením Ukrajiny, které se má odehrát nad územím Ruska. Federální služba vzdušné dopravy Rusky (Rossaviacija) sdělila…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie