Články k tématu: Rusko

Zabitého radikála Motorolu jsme nepodporovali, tvrdí Kreml

18.10. 19:03

Moskva - V neděli přišel o život při pumovém atentátu v Doněcku donbaský vzbouřenec Arsen Pavlov zvaný Motorola. Kreml se dnes od jeho osoby distancoval.

Sankce proti Rusku jsou nesmyslné, ale nebudeme vystupovat proti jednotě EU, říká Fico

18.10. 18:18

Bratislava – Slovenský premiér Robert Fico dnes uvedl, že Slovensko považuje sankce EU proti Rusku za nesmyslné. Bratislava však podle něj ale nebude vystupovat proti jednotě unie.

USA prý plánuje kybernetický útok na Rusko. Moskva zuří a posílá ostrou reakci

18.10. 15:24

Moskva – Média už několik dní spekulují, že by USA mohly podniknout nebývalou kybernetickou tajnou akci zaměřenou proti Rusku jako odplatu za údajné ruské vměšování do amerických prezidentských voleb. Tato slova podpořil i americký viceprezident Joe Biden. Reakce Moskvy přišla vzápětí.

reklama

Putin chystá válku, ale ne se Západem. Vojenský analytik varuje před útokem na Ukrajinu

Aktualizovali jsme 18.10.2016, 13:15, 18.10. 09:44

Moskva - Pověsti a obavy o to, zda nevypukne třetí světová válka mezi Ruskem a Západem, zaujaly přední strany světových deníků. Mnozí proto začali zapomínat, že Vladimir Putin je stále zapojen do agresivní války na Ukrajině a že je mnohem pravděpodobnější, že bude expandovat tento konflikt, než že…

Na Sibiři začalo velké cvičení raketových systémů

18.10. 10:26

Moskva - Ruské ministerstvo obrany zahájilo mimořádnou prověrku 20.000 vojáků na západě a jihu Sibiře. Podobná cvičení během roku absolvovaly i jednotky dislokované v jiných částech země.

Putin jako kormidelník: V Simferopolu na Krymu vyroste nová socha ruského prezidenta

18.10. 09:22

Moskva - V Simferopolu na Krymu má být prezidentovi Vladimiru Putinovi postaven pomník, ruské spolky už zahájily finanční sbírku.

Zastavte násilí v Sýrii, vyzvala Rusko EU

17.10. 21:52

Lucemburk - Země Evropské unie důrazně vyzývají Rusko a režim syrského prezidenta Bašára Asada, aby ukončily útoky na povstaleckou část Halabu a aby vytvořily podmínky k příměří a k tomu, aby se do města dostala humanitární pomoc.

Rusko na osm hodin přeruší nálety na Halab

17.10. 20:35

Moskva - Ve čtvrtek na osm hodin přeruší Rusko nálety na oblasti severosyrského Halabu, které jsou pod vládou povstalců, a to v rámci takzvané humanitární pauzy.

Pohádkové platy ruských vojáků v Sýrii. K vysokým částkám si přijdou i řidiči nebo kuchaři

17.10. 16:17

Moskva - Ruské angažmá v Sýrii s sebou nese od počátku řadu otázek. Nejprve nebylo do poslední chvíle známo, zda a proč se Rusové do střetu se syrskou opozicí a Islámským státem zapojí. Následně se nevědělo, jakou techniku a kolik mužů mají k dispozici. Nyní deník Gazeta.ru zjistil, jak angažmá…

Konflikt mezi Západem a Ruskem: Podvody a reklamní triky. V zemi se nic neděje, tvrdí prestižní deník

Aktualizovali jsme 17.10.2016, 15:52, 17.10. 10:54

Washington - Řada odborníků a komentátorů v posledních dnech spekuluje nad možností ozbrojeného konfliktu mezi Západem a Ruskem. Deník Washington Post ale tvrdí, že k žádné válce nedojde, Rusko se totiž podle něj na konflikt nepřipravuje.

Ruská cizinecká legie? Vojáci požadují po vládě záruky v případě smrti

17.10. 10:42

Moskva - Ruská vláda předložila parlamentu návrh novely o vojenské službě, který zlegalizuje krátkodobé - tedy půlroční až roční - kontrakty s vojáky plnícími "zvláštní úkoly" ve vlasti či v cizině. Současně těmto vojákům udělí všechna práva a výsady.

Nová doba v Rusku? Zemi ovládla nebezpečná ideologie, varuje sociolog

Aktualizovali jsme 17.10.2016, 10:30, 17.10. 08:04

Ultrakonzervatismus je novým duchem doby v Rusku a vedení země ho přijalo, konstatuje sociolog Alexej Levinson v komentáři pro server Moscow Times. Expert působící v ruském výzkumném centru Levada tvrdí, že vliv uvedené ideologie je zřejmý v ruských médiích a reflektují ho i veřejné nálady.

Japonsko a Rusko budou spravovat Kurilské ostrovy? Tokio informace popírá

17.10. 09:11

Tokio - Japonský tisk přišel s informací, že vláda zvažuje navrhnout Rusku společnou správu několika sporných Kurilských ostrovů. Tokio zprávy popřelo.

Ruský "paprsek smrti"? Úspěšně jsme otestovali zbraň, která ve světě nemá obdoby, hlásí Moskva

Aktualizovali jsme 16.10.2016, 20:23, 16.10. 12:27

Moskva – Rusko údajně vytvořilo a úspěšně otestovalo novou radioelektronickou zbraň. Ta je podle vývojářské společnosti „vytvořena na základě základě nových fyzikálních principů, které nemají ve světě analogii“. Informuje o tom server Daily Mail s odvoláním na ruské agentury RIA Novosti a Sputnik…

Rusko se připravuje na válku? Putin prý nařídil státníkům, aby dostali své děti domů ze zahraničí

Aktualizovali jsme 15.10.2016, 22:10, 14.10. 11:26

Moskva – Britské bulvární deníky jako Daily Mail nebo Daily Star před několika dny přinesly informaci, že ruský prezident Vladimir Putin nařídil politikům a státním úředníkům, aby okamžitě dostali své děti nebo rodiny ze zahraničí zpět do vlasti. V té souvislosti deníky uváděly, že by mohlo jít o…

V Japonském moři se střílelo: Ruští pohraničníci zabili rybáře z KLDR

15.10. 20:23

Moskva/Pchjongjang - V ruských výsostných vodách v Japonském moři dnes došlo ke střelbě. Ruští pohraničníci zabili námořníka severokorejské rybářské lodi a osm dalších zranili.

K syrským břehům míří ruská letadlová loď Admirál Kuzněcov

15.10. 16:30

Moskva - Ruská středomořská flotila se rychle rozrůstá. Do regionu míří letadlová loď Admirál Kuzněcov, kterou doprovází raketový křižník Petr Veliký a protiponorkové lodi Severomorsk a Viceadmirál Kulakov.

USA se chtějí pomstít Rusku, CIA připravuje plán velkého kybernetického útoku

15.10. 13:59

Washington - Obamova vláda zvažuje nebývalou kybernetickou tajnou akci zaměřenou proti Rusku jako odplatu za údajné ruské vměšování do amerických prezidentských voleb. Uvádí to americká zpravodajská stanice NBC News ś odvoláním na své zdroje z tajných služeb.

Naše vztah jsou velmi patní, USA provokují Rusko, prohlásil ruský velvyslanec v OSN

15.10. 11:18

Msokva - Ke zhoršujícím se vztahům mezi Moskvou a Washingtonem se vyjádřil také ruský vyslanec u OSN Vitalij Čurkin. Podle něj je napětí nejvyšší od arabsko-izraelské války v roce 1973.

Putin je nebezpečný, Západ se bojí zahnat ho do kouta, zní z Ukrajiny

14.10. 16:23

Kyjev – Mluvčí ukrajinského ministra zahraničí Olena Zerkalová se domnívá, že se představitelé Západu bojí tlačit na ruského prezidenta Vladimira Putina. Mohl by prý udělat něco nepředloženého. Její slova citoval server Rádia Svobodná Evropa.

Jediná fotka proslavila rodinu na celém světě

Aktualizovali jsme 13.10.2016, 22:07, 13.10. 17:26

Novoaltajsk – Ruská rodinka ze Sibiře se nechtěně proslavila po celém světě. Způsobila to jediná fotografie z aplikace Google Street View.

Střet mezi USA a Ruskem vypukne letos, tvrdí analýza

Aktualizovali jsme 13.10.2016, 22:06, 13.10. 15:28

Washington - Ještě letos může dojít k ozbrojenému střetu mezi armádou Spojených států a ruskými vojsky. Podle americké analytické společnosti Stratfor by se střet měl odehrát v Sýrii.

Moskva prodá Indii systém protivzdušné obrany S-400

13.10. 18:23

Moskva/Dillí - Rusko prodá Indii systém protivzdušné obrany S-400 Triumf, který naposledy nasadilo k ochraně své letecké základny v Sýrii. Dosah raket je až 400 kilometrů, zasáhnout mohou i rychle letící bojové letouny ve výšce 30 kilometrů.

Rusko přiznalo, že Janukovyčovi poskytlo azyl. Na Ukrajině je stíhán

13.10. 17:25

Moskva - Rusko poprvé přiznalo, že poskytlo Viktoru Janukovyčovi "dočasný azyl". Exprezident je na Ukrajině stíhán za zneužití pravomoci a za podíl na smrti stovky lidí na kyjevském náměstí Nezávislosti.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie