Články k tématu: Rusko

Rusko má zákaz na olympiádu do Ria, Lavrov spustil vlnu kritiky

22.07. 14:13

Moskva - Sportovní arbitrážní soud zakázal ruským atletům účast na olympiádě v Riu de Janeiro. Mluvčí Kremlu hovoří o špatné zprávě pro ruský sport, ministr zahraničí Sergej Lavrov byl mnohem kritičtější.

Ruský agent vyvážel vojenskou techniku. V USA dostal deset let vězení

22.07. 09:18

New York - Ruský agent Alexander Fišenko (50), který nezákonně vyvážel do Ruska americkou vojenskou elektroniku, dostal u soudu v USA deset let vězení.

Erdoganovi měli o puči dát vědět Rusové už předem, tvrdí íránská média

21.07. 12:55

Ankara/Moskva – Turecký prezident Recep Tayyp Erdogan o připravovaném puči věděl několik hodin před tím, než propukl. Varovalo ho Rusko, které zprávy o přípravě převratu zachytilo. Tvrdí to  íránská zpravodajská agentura Fars.

reklama

Žena si chtěla pořádně užít. Při milostných hrátkách ale doslova přišla o hlavu

Aktualizovali jsme 20.7.2016, 22:17, 20.07. 14:08

Moskva - Vášnivá Ruska měla zvláštní úchylku, která ji nutila vyhledávat krajně nebezpečné situace. A jinak tomu nebylo ani u sexu. Aby si dokázala pohlavní styk pořádně užít, potřebovala adrenalin. Tentokrát ale své nároky přehnala a to ji stálo hlavu a život.

Rusko jde ruku v ruce s Tureckem? Hrozí nebezpečné spojenectví

20.07. 17:02

Praha - Turecko a Rusko mezi sebou nemají dobré vztahy. Nenapomohl tomu ani incident z loňského listopadu, kdy turecká armáda nedaleko hranic se Sýrií sestřelila ruský bitevník Su-24. Po pokusu o puč se ale vše otáčí.

Putin se s Erdogananem sejde začátkem srpna. Kde zatím není jasné

20.07. 15:16

Praha - Začátkem srpna se uskuteční setkání prezidentů Ruska a Turecka Vladmira Putina a Recepa Tayyipa Erdogana, potvrdil dnes Kreml. Zatím ale není jasné, kde přesně jednání proběhne.

Obama by chtěl završit svoje úřadování smlouvou s Ruskem. Povede se mu to?

20.07. 11:37

Moskva/Washington – Ačkoliv Spojené státy s Ruskem minulý týden jednaly o společném postupu v Sýrii, podle analytické společnosti Stratfor nebude vzájemná spolupráce v nadcházejících měsících jednoduchá.

Putin má tajný plán se Západem? Diplomat popsal, co Kreml chystá

20.07. 10:14

Ruský prezident Vladimir Putin vystoupil v televizi, aby vyjádřil soustrast francouzskému lidu a prezidentu Francoisi Hollandovi ohledně odporného teroristického činu, k němuž došlo v jihofrancouzském městě Nice 14. července. Vyzval přitom ke spojení sil s Ruskem v boji proti globální metle…

Každý pátý Rus uvažuje o emigraci, ukázal průzkum. Jaké k tomu mají důvody?

20.07. 08:24

Moskva - Průzkum společnosti Levada ukázal, že by téměř každý pátý Rus chtěl emigrovat do vzdálenější ciziny, tedy za hranice někdejšího Sovětského svazu. Důvodů je celá řada.

Putin zuří a varuje před možnými důsledky, jestli se Rusko neobjeví na olympiádě

Aktualizovali jsme 19.7.2016, 20:00, 19.07. 15:28

Moskva – Světem mezinárodního sportu otřásá dopingový skandál, který v moderní historii nemá obdoby – ruský státem sponzorovaný doping. Ruský prezident Vladimír Putin ale nyní v reakci na zprávy, že se Rusko možná na letní olympiádě v Riu de Janeiru neukáže, varuje před možnými důsledky tohoto…

Církev varuje Rusko před Pokémony: Můžete přijít o rozum

19.07. 13:06

Moskva - Zatímco svět žije hrou Pokémon Go, ruská pravoslavná církev vydala důrazné varování. Věřící prý mohou přijít o rozum. Výstrahu už vydal i hlavní cenzurní orgán v Rusku.

Rusko i Čína žijí ve strachu: Přijdou další pokusy o převrat?

19.07. 08:55

Ankara/Washington – Pokus o vojenský převrat, o který se pokusila část turecké armády v noci z 15. na 16. července, skončil neúspěchem, situace je ale i tak napjatá. Podle analýzy americké společnosti Stratfor tento vývoj vyvolal obavy i mezi dalšími světovými lídry.

Pohotovost v Rusku: Situace v okolních zemích je znepokojující, Kreml přijímá opatření

Aktualizovali jsme 18.7.2016, 22:11, 18.07. 14:47

Moskva - Pokus o puč v Turecku, střelba v kazašském Almaty a v arménské metropoli Jerevanu. Dění v blízkosti hranic Ruska vážně znepokojují Kreml, který je tak nucen přijímat "příslušná opatření".

Ukrajina neopodstatněně krititizuje Rusko, jsou opílí nacionalismem. Klausův muž ostře zkritizoval Kyjev

Aktualizovali jsme 18.7.2016, 21:20, 18.07. 10:28

Praha – Už více než rok platí na Ukrajině zákon o dekomunizaci. V rámci něj byl býval sovětský režim označen za zločinný. Podle Aleše Valenty z Institutu Václava Klause na tom není nic neobvyklého. Přesto se podle něj v zemi dějí věci, které jsou „bizarní“.

Manévry v Černém moři započaly. Rusko je v pozoru a varuje před provokacemi

Aktualizovali jsme 18.7.2016, 21:04, 18.07. 17:29

Kyjev - V Černém moři dnes začaly společné manévry Ukrajiny, USA, Turecka, Rumunska, Moldávie a Gruzie. Do cvičení Sea Breeze 2016 se zapojilo na třicet plavidel. Záhy přišla reakce Ruska.

Ruská tajná služba odhalila ukrajinského agenta v misi OBSE

18.07. 18:33

Moskva - Ruská kontrarozvědka FSB zadržela agenta ukrajinské tajné služby SBU, který působil jako překladatel při ukrajinské misi OBSE.

Nový druh vojenského zbrojení: Rusko vyvíjí vesmírnou superzbraň. Zničí jakékoliv místo na světě

18.07. 18:01

Moskva/Washington - Rusko pokračuje ve vývoji zřejmě nejmocnější zbraně na světě. Tamní armáda pracuje na vesmírném letounu, který by měl být osazen jadernými zbraněmi a měl by být schopný do dvou hodin od vzletu zničit jakékoliv místo na planetě. Ukazuje se, že Rusko tímto způsobem zřejmě začíná…

Rusko ve strachu: Muslimové hledají pomoc u islámských zemí

18.07. 15:35

Moskva – Ruská ekonomická situace i nadále pokračuje ve znamení stagnace. Jak nyní upozorňuje analytická společnost Stratfor, to by mohlo muslimskou část země vést ke snaze získat investice spoluprací s muslimskými zeměmi.

Blízká budoucnost Turecka: Co čeká Erdogana z ruského pohledu?

18.07. 15:00

Moskva - Pokus o armádní převrat v Turecku se nesetkal s úspěchem a tamní prezident Recep Tayyip Erdoğan nyní pouze upevní svou pozici. Tvrdí to předseda výboru Státní dumy pro mezinárodní otázky Alexej Puškov.

Spojenectví dvou mocenských zemí na spadnutí? USA navrhlo Rusko spolupráci

18.07. 11:22

Washington - Spojené státy navrhují Rusku dohodu o vojenské spolupráci v boji proti radikálům z hnutí Islámský stát a al-Káida v Sýrii. Vyplývá to z dokumentu, který zveřejnil deník Washington Post. Podobnou spolupráci ale už Rusko Spojeným státům navrhlo několikrát.

Chlapec leží v kritickém stavu s dýmějovým morem. Nakazila ho blecha

Aktualizovali jsme 17.7.2016, 19:47, 17.07. 11:44

Moskva - Desetiletý chlapec leží v nemocnici v kritickém stavu. Nakazil se dýmějovým morem, který několikrát smrtelně zasáhl Evropu. Za všechno může blecha.

Kreml pokus o převrat v Turecku odsoudil. Putin se chce sejít s Erdoganem

17.07. 14:01

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin telefonicky hovořil se svým tureckým protějškem Recepem Tayyipem Erdoganem. Kreml odsoudil pokus o vojenský převrat a vyjádřil naději, že se Ankara postará o bezpečí ruských turistů v zemi.

Rusko je znepokojeno událostmi v Turecku. Při první příležitosti chtějí poslat ruské občany do vlasti

16.07. 08:47

Moskva - Kreml je vážně znepokojen událostmi v Turecku, kde se konal pokus o vojenský převrat. Dal proto ruským úřadům pokyn, aby při nejbližší příležitosti pomohly ruským občanům vrátit se z této země do vlasti.

Stropnický se vyjádřil k summitu NATO: Spolupracovat s Ruskem je nesmírně obtížné

15.07. 19:51

Praha - Ministr obrany Martin Stropnický se vrátil k proběhlému summitu NATO a tvrdí, že ustanovené změny jsou pouze reakcí na Rusko, které zvolilo určitou změnu ve své zahraniční politice a vojenské strategii. Zároveň se ale Východu reakce Severoatlantické aliance nelíbí.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací