Články k tématu: Rusko

V kletbu či uhranutí věří více jak třetina Rusů

01.11. 15:09

Moskva - V kletbu či uhranutí stále věří více jak třetina Rusů, konkrétně 36 procent. Ukázal to průzkum státního střediska VCIOM. V kouzla a čáry naopak nevěří dvě pětiny dotázaných. Čtvrtina se raději nevyjádřila.

Británie se bojí Ruska? Zvýší výdaje na kybernetickou bezpečnost

01.11. 14:18

Londýn - Britské ministerstvo financí dnes oznámilo, že posílí boj s kybernetickou kriminalitou. Na zlepšení své bezpečnosti vydá v příštích pěti letech 1,9 miliardy liber (57,2 miliardy Kč). ve Spojeném králoství rostou obavy především z Ruska.

Rusko chce podkopat Západ? Putin má velké plány

01.11. 13:05

Moskva/Washington- „Rusko má velký plán podkopat demokracii Západu - a funguje to. Od dob studené války nebylo napětí mezi Ruskem a Západem v takových hrozivých výšinách, jako jsme viděli v posledních měsících. Rusko nyní napadá Západ prakticky ve všech možných oblastech - kybernetickými útoky,…

reklama

Rusko chce bojovat proti překrucování dějin. I v Československu

01.11. 09:43

Moskva - Tým odborníků při ruské Radě bezpečnosti, která je nejvyšším poradním orgánem prezidenta Vladimira Putina, bude nově čelit pokusům o překrucování dějin. Dnes to uvedl deník Kommersant.

Rusko spustí další těžbu v Kaspickém moři. Putinovo rozhodnutí vyvolává zásadní otázky

31.10. 18:35

Astrachaň (Rusko) – Rusko začne s těžbou v novém ropném poli v Kaspickém moři. Prezident Vladimir Putin dal dnes tomuto plánu zelenou. Krok ale podle agentury Reuters vyvolává obavy.

Rusko je velmoc, kterou se nevyplatí ignorovat. I v krizi se ho bojí celý svět, píše deník

31.10. 18:29

Londýn - Britský novinář a spisovatel David Aaronovitch tvrdí, že i když HDP Ruska činí pouze polovinu toho britského, východní velmoci se obává celý svět. Naopak Britové příliš národní hrdosti nemají.

Rusko chce bojovat proti "falzifikaci dějin", tým odborníků se zaměří na srpen 1968

31.10. 17:12

Moskva - Tým odborníků při ruské Bezpečnostní radě má nově za úkol čelit pokusům o falzifikaci dějin. Zaměří se mimo jiné na invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968.

Ve věku 101 let zemřel nejstarší ruský herec Vladimir Zeldin

Aktualizovali jsme 31.10.2016, 12:18, 31.10. 09:24

Moskva - Ve věku 101 let dnes v moskevské nemocnici zemřel Vladimir Zeldin, který byl v Rusku považovaný za "nejstaršího hrajícího herce na světě".

Rusko představilo světu další hi-tech vychytávku. Tento robot má pomáhat vojákům v těžkých podmínkách

30.10. 18:44

Moskva – Rusko odhalilo svou nejnovější hi-tech zbraň. Server Express připomíná, že to není v poslední době jediná technická novinka, kterou tamní armáda představila světu. Zároveň poukazuje, že se tak děje v době, kdy jsou vztahy mezi Moskvou a Západem velmi napjaté.

Kritická slova z Evropy: Rusko není supervelmoc, ale superproblém

29.10. 16:16

Varšava – V polské metropoli se uskutečnilo Varšavské bezpečnostní fórum. V rámci něj vystoupil také litevský ministr zahraničí Linas Linkevicius. Ten varoval před bezpečnostními problémy. Kritikou nešetřil především na účet Ruska.

Litva se bojí Ruska: Všímejte si ruských tanků, udávejte špiony, vyzvala vláda občany

29.10. 13:23

Vilnius - Litva se stále víc obává údajně agresivního Ruska, úřady proto aktualizovaly příručku civilní obrany. Vláda také zřídila zvláštní telefonní linky, na které mohou Litevci udat kohokoli pro podezření ze špionáže.

Problémem je Putin, nikoliv Rusko. Expertka se tvrdě pustila do vládce Kremlu

29.10. 10:17

"Nebylo by dobré, pokud by se například skutečně dařilo vycházet s Ruskem?" cituje slova republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa expertka na mezinárodní vztahy Kathryn Stoneová, která působí jako výzkumná pracovnice na prestižní Stanfordské univerzitě. V komentáři pro vlivný server…

Rusko skončilo v Radě OSN pro lidská práva

28.10. 23:15

New York - Valné shromáždění OSN neprodloužilo členství Ruska v Radě OSN pro lidská práva (UNHRC). Moskvu v hlasování členských zemí OSN předběhlo Maďarsko a Chorvatsko.

Ruský exministr Lesin loni zemřel kvůli otravě alkoholem

28.10. 19:57

Washington - Smrt bývalého ruského ministra a prezidentova poradce Michaila Lesina loni ve Spojených státech nastala kvůli akutní otravě alkoholem.

Ruská armáda žádála Putina o povolení útočit v Halabu, zamítl to

Aktualizovali jsme 28.10.2016, 18:59, 28.10. 18:26

Moskva/Damašek - Ruská armáda požádala prezidenta Vladimira Putina o povolení po desetidenní přestávce znovu zahájit letecké údery proti povstalcům ve východní části syrského města Halab.

Rusko, Sýrie a Írán chtějí posílit boj proti terorismu v Sýrii

28.10. 17:51

Moskva - Ministři zahraničí Ruska, Sýrie a Íránu se dnes v Moskvě shodli, že zesílí svůj boj proti terorismu v Sýrii. Po setkání to oznámil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov.

Rusko hájí Sýrii: Chemické zbraně nepoužila

28.10. 10:18

New York - Rusko ve čtvrtek v newyorském sídle OSN odmítlo nedávné závěry vyšetřovatelů OSN, kteří obviňují syrskou vládu z útoků chemickými zbraněmi.

Umělci zuří. Nelíbí se jim praktiky Kremlu a cenzura

Aktualizovali jsme 27.10.2016, 23:24, 27.10. 08:42

Moskva - Na sjezdu svazu ruských divadelníků zazněla ostrá kritika kremelské cenzury. Její praktiky prý omezováním svobody tvorby připomínají éru diktátora Josifa Stalina. Kreml taková slova rázně odmítl, umělce tím ale neumlčel.

Rusko loni udělilo občanství 65 tisícům Ukrajinců

27.10. 20:11

Moskva - Rusko v loňském roce udělilo občanství více než 65.000 ukrajinských uprchlíků.

Putin se brání: Rusko se do voleb v USA nemíchá

27.10. 17:49

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes na konferenci mezinárodního Valdajského diskuzního klubu v jihoruském Soči opět odmítl spekulace, že se Moskva snaží ovlivnit prezidentské volby v USA. Šéf Kremlu také dezinformace považuje za hysterii.

Krym je klenot Ruska, rozjel se Putin

27.10. 13:15

Jalta – Ruský prezident Vladimir Putin ve středu odcestoval do Jalty, města na okupovaném Krymu. Tam se zúčastnil fóra Všeruské lidové fronty, politického hnutí, které vzniklo v roce 2011 a které spolupracuje se stranou Jednotné Rusko.

Amerika je posedlá Putinem? Expert burcuje a volá po konci nevraživosti

27.10. 11:31

Současný přístup Spojených států vůči Rusku selhal. Tvrdí to Matthew Rojansky, ředitel prestižního Kennanova institutu, který přednáší mezinárodní vztahy na Johns Hopkins University v Baltimoru. V komentáři pro server New York Times uvádí, že Moskva je sice ve zdánlivé izolaci a trpí pod sankcemi,…

Deník Vedomosti získal ruský majitel, šéfredaktorka odešla z funkce

27.10. 09:23

Moskva - Zahraniční investor nedávno prodal svůj podíl ve vlivných novinách Vedomosti ruskému vydavateli na základě zákona, který omezuje majetkové podíly cizinců v ruských vydavatelstvích. Šéfredaktorka deníku Taťjana Lysovová následně oznámila odchod z funkce, prý z osobních důvodů.

Bulharsko zaplatí ruské firmě 600 milionů eur

26.10. 17:33

Sofia - Bulharská státní energetická společnost NEK zaplatí ruské státní firmě Atomstrojexport zhruba 600 milionů eur jako odškodné za zrušený projekt dostavby jaderné elektrárny v Belene.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie