Články k tématu: Rusko

Rusko je na nohou. Vyděsily ho čistky v Putinově týmu?

16.11. 13:30

Moskva - Ministr ekonomického rozvoje Ruské federace byl 14. Listopadu 2016 zadržen Federální službou bezpečnosti Ruska (FSB) z důvodů podezření na korupci; doktor ekonomických věd Alexej Valentinovič Uljukajev si měl říci o 2 miliony amerických dolarů za zprostředkování převodu 50% státních akcií…

Ruský soud zrušil trest pro Navalného. Kauza se projedná znovu

16.11. 13:21

Moskva - Ruský nejvyšší dnes soud zrušil podmínečné odsouzení Alexeje Navalného v případu zpronevěry, kauzou opozičního předáka se tak bude muset znovu zabývat soud v Kirově.

Jako Romeo a Julie: Příběh tragické lásky otřásl Ruskem

16.11. 11:22

Moskva - Pro část Rusů jde o příběh jako z Romea a Julie, pro jiné o tragický případ dětské nezodpovědnosti. Denis a Katarína spolu utekli z domu a přes různé peripetie se dostali až k výslednému rozhodnutí: Buď budou živí, ale bez sebe, nebo zemřou. Vybrali si druhou možnost.

reklama

Uljukajev byl zbaven funkce ministra

16.11. 08:19

Moskva – Zatčený ruský ministr pro hospodářský rozvoj Alexej Uljukajev ztratil důvěru prezidenta Vladimira Putina. Ten jej proto z jeho postu odvolal.

Zatýkání Rusů v cizině? U Trumpa narazíte, vzkazuje Moskva

Aktualizovali jsme 15.11.2016, 22:35, 15.11. 18:25

Moskva - Zmocněnec ruského ministerstva zahraničí pro lidská práva Konstantin Dolgov dnes v Moskvě uvedl, že Rusko očekává, že Spojené státy pod vedením Donalda Trumpa skoncují s praxí zadržování ruských občanů ve třetích zemích a s jejich transporty před americké soudy.

Jak dlouho může fungovat Putinův systém? Politolog promluvil

Aktualizovali jsme 15.11.2016, 13:58, 15.11. 09:10

Jak dlouho může fungovat politický systém ruského prezidenta Vladimira Putina? Tak zní otázka, kterou ve svém komentáři pro server Moscow Times klade ruský politolog Dmitrij Travin. Profesor, který přednáší na Evropské univerzitě v Petrohradu, konstatuje, že na jednu stranu je uvažujícím Rusům…

V Rusku zatkli za údajnou korupci ministra hospodářství Uljukajeva

Aktualizovali jsme 15.11.2016, 13:46, 15.11. 10:45

Moskva - Ruský ministr hospodářství Alexej Uljukajev (60) byl v noci na dnešek zadržen. Podle vyšetřovatelů obdržel úplatek přes dva miliony dolarů za "pozitivní" hodnocení, které způsobilo, že těžařská firma Rosněfť koupila poloviční podíl v ropné firmě Bašněfť.

NATO vyděsilo Rusko? Z Východu přišlo varování

15.11. 12:55

Moskva - Rusko je znepokojeno vojenským cvičením NATO a Gruzie. Tvrdí, že vážně ohrožuje mír a stabilitu v regionu. V komentáři to uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.

Uznají USA anexi Krymu? Ruský poslanec doufá, že Trump dodrží slovo

14.11. 21:06

Moskva - Předseda zahraničního výboru ruské Státní dumy Leonid Sluckij doufá, že nově zvolený americký prezident Donald Trump uzná ruskou anexi Krymu.

Při pokusu o přistání na letadlové lodi se zřítila ruská stíhačka

14.11. 19:07

Moskva - Ruský stíhací letoun MiG 29 se zřítil ve Středozemním moři. Neštěstí se stalo při pokusu o přistání na palubě letadlové lodi Admirál Kuzněcov.

O čem si píše Trump s Putinem? Rusko prozradilo víc

14.11. 18:03

Moskva - Internet plní v posledních dnech spekulace o obsahu dopisu, který obdržel nový prezident USA Donald Trump od ruské hlavy státu Vladimira Putina. Nyní se ukázalo, co bylo skutečným obsahem dopisu.

Polsko chystá síly územní obrany, mají čelit válce s Ruskem

14.11. 18:02

Varšava - Polsko by mělo do roku 2019 disponovat novými "jednotkami územní obrany" o síle 53.000 členů, mají v nich být především dobrovolníci. Pravidelná armáda čítá kolem 100.000 příslušníků.

Ruská ekonomika se oklepala, propad HDP zpomalil

14.11. 17:41

Moskva - Ruský hrubý domácí produkt (HDP) ve třetím čtvrtletí zpomalil meziroční pokles na 0,4 procenta. Světová banka (SB) počítá pro příští rok dokonce s růstem ruského hospodářství. Pozitivní vývoj by ale mohly zhatit sankce.

Rusko sehlalo? S údajnými ukrajinskými sambotéry je to prý jinak

14.11. 15:59

Kyjev - Ruská tajná služba FSB minulý týden oznámila, že v Sevastopolu na anektovaném Krymu zadržela tři diverzanty. Ti byli údajně vysláni ukrajinskou armádní rozvědkou, aby poškodili vojenské objekty a důležitou infrastrukturu na poloostrově. Ukrajina ale takové nařčení důrazně odmítá. Poukazuje…

Přichází vážné varování: USA musí zasáhnout, Putin respektuje pouze sílu

Aktualizovali jsme 14.11.2016, 13:57, 14.11. 10:18

Tallin - Některé evropské státy sledovaly americké prezidentské volby s vráskami na čele. Především Polsko a Pobaltí se teď obávají toho, jaký postoj Spojené státy v blízké budoucnosti zaujmou k Rusku a jeho prezidentovi Vladimiru Putinovi.

Svět se změní? Rusko je připraveno jednat s Trumpem

14.11. 13:23

Moskva - Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov v rozhovoru pro agenturu RIA řekl, že Rusko je po zvolení republikána Donalda Trumpa americkým prezidentem připraveno pracovat na rychlé obnově vzájemných vztahů s Washingtonem.

Rusko má novou zbraň. Hranice budou chránit roboti

14.11. 12:06

Moskva - Roboti už nejsou pouhé science fiction, ale skutečná realita. Na jejich vývoji a integraci do běžného života ale nepracují pouze soukromé společnosti, nýbrž také armády, a té ruské se opravdu daří.

Rusko jedná s Íránem o zbrojním kontraktu

14.11. 11:07

Moskva - Podle předsedy branného výboru horní komory ruského parlamentu Viktora Ozerova probíhají jednání s Íránem o zbrojním obchodu, který předpokládá dodávky tanků T-90, dělostřeleckých systémů, letadel a helikoptér do Teheránu.

Trumpův muž má velké plány. Rusko se to ale líbit nebude

Aktualizovali jsme 13.11.2016, 22:17, 13.11. 14:44

Kyjev – Donald Trump se ještě nechopil prezidentské funkce, už se ale spekuluje, kdo by mohl usednout v nové vládě. Mezi potenciální uchazeče o post šéfa diplomacie patří i někdejší předseda Sněmovny reprezentantů Newt Gingrich. Ačkoliv Trump mluvil o vylepšování vztahů s Ruskem, Gingrich patří…

Chodorkovského hnutí Otevřené Rusko se připravuje na pád Putina

13.11. 18:03

Helsinky - Opoziční hnutí Otevřené Rusko Michaila Chorodorkovského dnes na zřizovacím sjezdu v Helsinkách přijalo program pro nejbližší léta, který se dělí na dvě části: před a po pádu režimu ruského prezidenta Vladimira Putina.

V Rusku jsou volby daleko korektnější, Demokraté vedli špinavou kampaň, zní z Moskvy

13.11. 13:05

Moskva - Předseda dolní komory ruského parlamentu Vjačeslav Volodin dnes nepokrytě hájil Donalda Trumpa a odsoudil "bezpříkladně špinavou kampaň," kterou vedli američtí demokraté a vláda Baracka Obamy. Něco takového by se prý v Rusku stát už nemohlo.

Další cenzura v Rusku? Speciální oddíly kozáků budou hlídat nevhodný obsah

13.11. 10:08

Moskva - Do cenzury v Rusku se mají zapojit také tamní kozáci. Podle agentury Interfax chystají vznik specializovaných oddílů, které budou potírat "nebezpečné informace" šířící se v globální síti.

Razie v Rusku: Kontrarozvědka zadržela 10 teroristů napojených na IS. Chystali útoky

12.11. 14:05

Moskva - Kontrarozvědka FSB dnes zadržela v Moskvě a Petrohradu deset lidí. Podle vyšetřovatelů udržovali kontakty s Islámským státem a chystali na území Ruska teroristické útoky.

Hacker Nikulin je stále v Česku. O jeho vydání žádají Američané i Rusové

12.11. 13:10

Praha - Podle informací Českého rozhlasu (ČRo) zůstává Rus Jevgenij Nikulin ve vazbě. Muže podezřelého z hackerství zadrželi čeští kriminalisté ve spolupráci s americkou FBI počátkem října v Praze.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie