Články k tématu: Rusko

Rusko rozdělila bysta Stalina v Surgutu

22.10. 16:14

Surgut (Rusko) - Na promenádě na břehu řeky Ob západosibiřského města Surgut byla v umístěna bronzová bysta Stalina. Ta dodnes rozděluje společnost.

Vážná nehoda vrtulníku v Rusku: Zemřelo nejméně 19 osob

22.10. 10:10

Moskva - Při nehodě vrtulníku v severním Rusku přišlo o život nejméně 19 osob. Pouze tři z 22 cestujících na palubě vrtulníku Mi-8 nehodu přežili.

Ruský velvyslanec ocenil Itálii za boj proti sankcím

21.10. 20:45

Verona (Itálie) - Ruský velvyslanec v Itálii Sergej Razov dnes pochválil Řím. Líbí se mu jeho boj proti sankcím.

reklama

Moskva popírá, že jí Egypt předal francouzské lodě Mistral

21.10. 20:44

Varšava/Moskva - Jako "hloupost" dnes Moskva označila tvrzení polského ministra obrany, který tvrdí že Egypt za jeden dolar prodal Rusku francouzské lodi třídy Mistral.

Evropa vyrazila s Porošenkem dveře, zuří Ukrajina

Aktualizovali jsme 21.10.2016, 16:37, 21.10. 11:32

Paříž - Cílem setkání normandské čtyřky v Berlíně mělo být přimět Ukrajinu k plnění závazků vyplývajících z minských dohod. Místo toto s prezidentem Petrem Porošenkem vyrazili státníci dveře, tvrdí Bývalý ministr obrany Ukrajiny a poslanec Anatolij Gricenko.

Putinův prohnilý stát. Každý týden vymýšlí, jak nás vyděsit, zní z USA

21.10. 13:48

Washington – Zatímco před několika málo lety před Ruskem varovali republikáni, dnes se role obrátila a jediný, kdo Rusko a jeho prezidenta brání, je republikánský prezidentský kandidát Donald Trump. A přestože se končící americká administrativa domnívá, že Rusko slábne a není třeba se tolik bát,…

Ruská krutovláda v nejhorším možném bodě? Kasparov kritikou nešetřil

21.10. 08:53

Praha - Rusko napadá jiné země a začíná s genocidou. Tvrdí to jeden z předních Putinových kritiků, šachový velmistr Garry Kasparov s tím, že hůř už zkrátka být nemůže.

Summit EU odsoudil násilí v Halabu. O co jde Rusku?

21.10. 08:21

Brusel - Včera skončill první den summitu EU, který se kromě migrace z Afriky zabýval také situací v syrském Halabu. Na noční tiskové konferenci předseda unijních schůzek Donald Tusk řekl, že EU ostře odsuzuje násilí na civilistech, kterého se dopouští režim prezidenta Bašára Asada a jeho ruský…

Putinovi se podařilo Rusko transformovat po vzoru tajné služby, myslí si Pavel

20.10. 18:56

Praha – Předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel dnes při setkání s novináři v rámci konference Stratcom summit věnované boji s dezinformacemi varoval, že Rusko disponuje sofistikovanou a cílenou propagandou proti členským zemím NATO. Na, kterou pořádá think tank Evropské hodnoty, přijely desítky…

Boj o hackera začal: Rusko ho odmítá vydat do USA

20.10. 17:53

Moskva - Rusko udělá všechno pro to, aby zabránilo vydání údajného ruského hackera z České republiky do Spojených států. Uvedla to dnes mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová. Zatčení Jevgenije Nikulina v Praze podle ní svědčí o tom, že americké úřady pořádají globální štvanici na…

Vítězem debaty mezi Clintonovu a Trumpem je Putin, píše polský tisk

20.10. 15:45

Varšava - Včerejší debaty Hillary Clintonové a Donalda Trumpa si povšiml také polský list Gazeta Wyborcza. Podle něj je jednoznačným vítězem duelu Rusko, respektive prezident Vladimir Putin.

Nelidské bombardování, sankce za Halab. V Bruselu začal summit EU

20.10. 15:39

Brusel - V Bruselu dnes začíná dvoudenní summit EU, na kterém se bude řešit především problém migrační vlny z Afriky a dále situace v syrském Halabu.

Krvavé povstání v Maďarsku v roce 1956? Většina Rusů o masakru ani neví

20.10. 12:29

Moskva - Maďarsko si v těchto dnes připomíná 60 let od povstání proti komunistickému režimu, které krvavě potlačila sovětská armáda. Většina Rusů (57 procent) nic o události roku 1956 neví. Jen každý pátý "něco slyšel" a přibližně stejný počet se cítí být dobře informován.

Humbuk západních médií: Klíčová bitva o Mosul ještě nezačala, burcuje se Rusko

20.10. 11:51

Moskva – Jeden z nejvyšších ruských vojenských činitelů varuje před „humbukem západních médií“. Ačkoliv celý tento týden informují, že začala klíčová bitva o irácký Mosul, není to podle něj pravda.

Putin promluvil. Jak Rusko zareaguje na sankce?

Aktualizovali jsme 19.10.2016, 22:23, 18.10. 17:25

Moskva - Rusko se ocitá pod náporem sankcí. Ty na něj uvalil Západ za anexi ukrajinského Krymu, kvůli situaci v Sýrii zvažuje ale i další. Ruský prezident Vladimir Putin nyní prozradil, jak na ně země zareaguje.

Policie zadržela ruského hackera, který údajně útočil na cíle USA. Kreml o ničem neví

19.10. 17:17

Praha/Moskva - Česká policie zadržela ve spolupráci s FBI v Praze ruského občana, který je podezřelý z hackerského útoku na cíle v USA. Moskva však překvapivě o ničem neví.

Ruská duma schválila Putinův dekret o plutoniu

19.10. 16:44

Moskva - Rusko-americká dohoda z roku 2000 o likvidaci plutonia byla pozastavena. Nařízení prezidenta Vladimira Putina dnes schválila dolní komora ruského parlamentu.

Ruské velvyslanectví chce vydat Rusku hackera zatčeného v Česku

19.10. 16:28

Praha - Ruské velvyslanectví v Praze naléhá, aby byl mezinárodně hledaný hacker zadržený v Česku vydán Rusku. O ruského občana má ale zájem také Washington.

Koalice zabila civilisty u Halabu, nálet provedly belgické F-16, zuří Moskva

19.10. 15:23

Moskva - Rusko dnes obvinilo koalici vedenou USA z náletu na syrskou vesnici u města Halab a zabití šesti civilistů. Za úderem prý konkrétně stály belgické stíhačky F-16.

Jak funguje Rusko? Když je něco špatně, přičte to Západu, tvrdí novinář

19.10. 14:42

Praha - Z průzkumu ruské státní agentury VCIOM vyplývá, že polovina Rusů přesvědčena, že i v tíživé situaci jsou výdaje na zbrojení prioritní a brannou povinnost považují za prospěšnou. Ve stejnou dobu deník Izvěstija zveřejnil zprávu, že jakmile vypukne válka, budou gubernátoři a všechny orgány…

Sýrie schválila ruskou anexi Krymu

19.10. 11:50

Damašek - Téměř tři roky uplynuly od incidentu, kdy Rusko anektovalo ukrajinský poloostrov Krym. Ačkoliv tento krok většina západních státníků odsoudila, Rusko přeci jen našlo zastání. V Sýrii

Rusko vrací úder Británii za zmrazení účtů RT

Aktualizovali jsme 18.10.2016, 22:16, 18.10. 10:47

Moskva - Ruské mediální společnosti Rossija segodňa, která je známá především pod zkratkou RT, byly ve Velké Británii zmrazeny všechny bankovní účty. To si ale Rusko nenechá líbit a bude důsledně trvat na vysvětlení.

Ruský hacker, který měl útočit na USA, byl zadržen v Praze

18.10. 22:10

Praha – Mezinárodně hledaný ruská hacker, který měl údajně napadat cíle v USA byl dopaden v Praze. Zadrželi jej čeští policisté zadrželi ve spolupráci s americkým Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI).

Mládek: Česko je pro co nejrychlejší zrušení protiruských sankcí, nejsou rozumné

18.10. 21:43

Praha – Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek dnes agentuře TASS v Praze řekl, že Česko podporuje co nejrychlejší zrušení sankcí vůči Rusku. Sankce podle něj omezují obě strany.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie