Články k tématu: Saakašvili, Michail

Saakašvili má utrum: Tři roky na Ukrajinu nesmí, rozhodla pohraniční stráž

22.02. 08:07

Kyjev - Ukrajinská pohraniční služba zakázala Michailu Saakašvilimu vstup do země do roku 2021. Jeho advokát Ruslan Černoluckyj agentuře Interfax řekl, že se proti rozhodnutí odvolá. Gruzínský exprezident byl před deseti dny vyhoštěn do Polska.

Podporovatelé Saakašviliho okupují centrum Kyjeva, požadují odchod Porošenka

18.02. 14:14

Kyjev - Stoupenci Michaila Saakašviliho se dnes sešli na mítinku v centru Kyjeva, požadovali demise ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Shromáždění svolal bývalý gruzínský prezident a oděský gubernátor ještě před svým vyhoštěním do Polska. Saakašvili nyní pobývá u své rodiny v Nizozemsku.

Michail Saakašvili hledá nové útočiště. Údajně je v Nizozemsku

14.02. 15:42

Amsterdam - Michail Saakašvili, jehož ukrajinské úřady v pondělí vyhostily do Polska, je v Nizozemsku. Gruzínský exprezident, který na Ukrajině vedl demonstrace za svržení prezidenta Petra Porošenka, má za manželku nizozemskou občanku.

reklama

Saakašvili azyl v Polsku odmítnul. Chce se vrátit do Kyjeva

13.02. 19:49

Varšava - Bývalý gruzínský prezident Michail Saakašvili, kterého ukrajinské úřady v pondělí zatkly a bleskově vyhostily do Polska, nehodlá žádat o politický azyl ve Varšavě, ale chce se vrátit do Kyjeva.

Saakašvili chce bojovat proti Porošenkovi. Žádá o pomoc EU

13.02. 11:38

Berlín - Michail Saakašvili dnes v německém tisku vyzval Evropskou unii a spolkovou kancléřku Angelu Merkelovou, aby mu pomohly v boji proti ukrajinskému prezidentovi Petru Porošenkovi. Gruzínského exprezidenta v pondělí v Kyjevě zadrželi ukrajinští pohraničníci a násilím ho deportovali do Polska.

Bývalý gruzínský prezident Saakašvili byl zadržen v Kyjevě. Čeká ho deportace?

12.02. 16:54

Kyjev - Michail Saakašvili byl dnes v Kyjevě zatčen., skupina mužů v maskovacích uniformách ho odvezla na neznámé místo. Bývalý gruzínský prezident a oděský gubernátor, jemuž ukrajinské úřady odmítly udělit azyl, čelí řízení o vyhoštění.

Gruzínský exprezident Saakašvili možná bude z Ukrajiny deportován

05.02. 15:54

Kyjev - Odvolací soud v Kyjevě dnes zamítl odvolání Michaila Saakašviliho proti rozhodnutí ukrajinských úřadů a prvoinstančního soudu, které opozičnímu předákovi odmítly udělit azyl. Obhájci se chtějí pokusit zvrátit situaci ještě u ústavního soudu, popřípadě u Evropského soudu pro lidská práva.

Tisíce lidí v Kyjevě žádaly odchod prezidenta Porošenka, protest svolal Saakašvili

04.02. 21:18

Kyjev - Několik tisíc demonstrantů se dnes v Kyjevě dožadovalo rezignace ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Protest svolal Michail Saakašvili, který stojí v čele nově vytvořeného ukrajinského opozičního Hnutí nových sil.

Michail Saakašvili dostal tři roky natvrdo. Gruzínský soud ho odsoudil v nepřítomnosti

05.01. 14:24

Tbilisi - Soud v Tbilisi dnes v nepřítomnosti odsoudil gruzínského exprezidenta Michaila Saakašviliho ke třem letům vězení. Podle verdiktu úmyslně přokročil pravomoci v dobách, kdy jako hlava státu omilostnil policisty odsouzené za vraždu bankéře.

Saakašvili u soudu neuspěl se stížností proti neudělení azylu

03.01. 20:10

Kyjev - Soud v Kyjevě dnes odmítl stížnost bývalého gruzínského prezidenta a odvolaného oděského gubernátora Michaila Saakašviliho proti rozhodnutí ukrajinských úřadů. Ty mu již po odebrání ukrajinského občanství - odmítly udělit azyl či poskytnout ochranu jako uprchlíkovi, a tím pádem mu povolit…

Saakašvili vyzval Porošenka, aby odstoupil. Jste pro Ukrajince zklamání, napsal mu

20.12. 12:15

Kyjev - Michail Saakašvili v otevřeném dopise vyzval ukrajinského prezidenta Petra Porošenka, aby dobrovolně odstoupil. Na Ukrajině se gruzínský exprezident politicky angažuje od roku 2015, kdy ho do země pozval Porošenko a udělal z něj oděského gubernátora. Pak se vše změnilo.

Saakašvili nechce vypovídat, mluvit bude jen s kontrarozvědkou

18.12. 12:28

Lykev - Gruzínský exprezident Michail Saakašvili se dnes dostavil k výslechu na kyjevskou prokuraturu, vypovídat ale odmítl. Vůdce ukrajinské strany Hnutí nových sil byl zadržen před deseti dny, krátce nato ale nařídil kyjevský obvodní soud jeho propuštění a politik je stíhán na svobodě.

Tisíce stoupenců Saakašviliho demonstrují v centru Kyjeva

17.12. 16:58

Kyjev - Tisíce stoupenců odvolaného oděského gubernátora Michaila Saakašviliho se dnes sešlo na demonstraci v centru Kyjeva. Jejich hlavním požadavkem je odvolání prezidenta Petra Porošenka.

Ukrajina zřejmě vydá Saakašviliho do Gruzie, uvedl prokurátor

15.12. 20:45

Kyjev – Bývalý gruzínský prezident Michail Saakašvili bude pravděpodobně předán z Ukrajiny k trestnímu stíhání v Gruzii. Na Ukrajině se tento odvolaný oděský gubernátor politicky angažuje od roku 2015, kdy ho do země pozval prezident Petro Porošenko.

Saakašvili se považuje za válečného zajatce, u soudu jej podpořila i Tymošenková

11.12. 17:36

Kyjev – Před kyjevským soudem dnes stanul gruzínský exprezident a odvolaný oděský gubernátor Michail Saakašvili. U soudu, který má rozhodnout o jeho vazbě, se označil za válečného zajatce.

Saakašviliho stoupenci demonstrovali v Kyjevě, požadovali politikovo propuštění

10.12. 17:14

Kyjev - Na demonstraci za odvolání ukrajinského prezidenta Petra Porošenka přišly dnes do centra Kyjeva tisíce lidí. Vesměs šlo o přívržence gruzínského exprezidenta a odvolaného oděského gubernátora Michaila Saakašviliho.

Policie v centru Kyjeva opět zatkla Saakašviliho, politik zahájil hladovku

09.12. 09:53

Kyjev - Policie v centru Kyjeva opět zatkla gruzínského exprezidenta a nynějšího lídra ukrajinské opozice Michaila Saakašviliho (49). Zadržen byl již v úterý, jeho příznivcům se ale podařilo ho osvobodit.

Saakašvili k výslechu nepřijde, policii pozval do stanového města před budovou parlamentu

06.12. 13:25

Kyjev - Bývalý gruzínský prezident Michail Saakašvili se dnes nedostavil k výslechu a vyšetřovatelům vzkázal, že je přijme ve stanovém městečku před budovou ukrajinského parlamentu.

Saakašvilil se má do 24 hodin dostavit k výslechu

05.12. 19:11

Kyjev - Ukrajinský generální prokurátor Jurij Lucenko dal gruzínskému exprezidentovi a odvolanému oděskému gubernátorovi Michailu Saakašvilimu 24 hodin na to, aby se sám dostavil k výslechu.

Saakašviliho osvobodil dav, vrhl se na policejní auta

05.12. 15:43

Kyjev - Přívrženci gruzínského exprezidenta Michaila Saakašviliho osvobodili politika z automobilu, v němž ho dnes k výslechu převážela ukrajinská tajná služba SBU. Během potyček utrpělo zranění několik osob, včetně příslušníků policie. Nejméně pět lidí bylo zadrženo.

Ukrajinská policie zatkla Saakašviliho, politik chtěl skočit ze střechy

05.12. 11:58

Kyjev - V Kyjevě byl dnes zadržen bývalý gruzínský prezident Michail Saakšvili. S odkazem na jednoho z obhájců gruzínského politika o tom informovala agentura Unian. Ukrajinská tajná policie SBU ráno v bytě politika zahájila razii. Podle zdroje agentury Unian se vyšetřování týká financování…

V Kyjevě demonstrovali tisíce lidí proti Porošenkovi

03.12. 18:18

Kyjev - Několik tisíc lidí dnes v ukrajinské metropoli Kyjevě vyslyšelo výzvu bývalého gruzínského prezidenta a oděského gubernátora Michaila Saakašviliho k účasti na "lidovém pochodu za impeachment".

Ukrajina podruhé odmítla udělit azyl Saakašvilimu

01.11. 21:38

Kyjev - Ukrajinská migrační služba už podruhé odmítla udělit politický azyl bývalému gruzínskému prezidentovi a odvolanému ukrajinskému gubernátorovi Michailu Saakašvilimu.

Ukrajina odmítala udělit Saakašvilimu politický azyl

24.10. 18:31

Kyjev - Ukrajinská migrační služba odmítla udělit gruzínskému exprezidentovi Michailovi Saakašvilimu politický azyl. Bývalý gubernátor Oděsy se před časem dostal do sporu s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie