Články k tématu: Schulz, Martin (předseda Evropského parlamentu)

Schulz skončil v čele německé SPD. Stranu asi povede Nahlesová

13.02. 19:46

Berlín - Martin Schulz dnes skončil v čele německé sociální demokracie (SPD). Dvaašedesátiletý politik, který chtěl tento post původně opustit začátkem března, to řekl na tiskové konferenci v Berlíně.

Spory o podobě německé vlády neutichají. Hledá se ministr zahraničí

12.02. 14:02

Berlín - Spory ohledně nové německé vlády pokračují. Zatím stále není jasné, kdo se stane spolkovým ministrem zahraničních věcí. Složité to má i sama kancléřka Angela Merkelová (CDU), která čelí kritice, že klíčový post ministra financí přepustila sociálním demokratům (SPD).

Schulz německým ministrem zahraničí nebude. Dali mu straníci ultimatum?

09.02. 19:28

Berlín – V Německu vzniká velká koalice CDU/CSU a SPD vedená kancléřkou Angelou Merkelovou. O personálním složení vlády zatím jasno není – až na jedinou výjimku. Končící šéf německé sociální demokracie (SPD) Martin Schulz se nestane novým ministrem zahraničí.

reklama

Schulze nahradí v čele SPD Andrea Nahlesová

07.02. 20:28

Berlín - Předseda německých sociálních demokratů Martin Schulz odejde z čela strany. Dnes večer to potvrdil na tiskové konferenci v Berlíně. Dvaašedesátiletého politika, který se má stát ministrem zahraničí, nahradí šéfka sociálnědemokratických poslanců Andrea Nahlesová.

Vyjednávání o německé vládní koalici zřejmě vstoupila do posledního dne

04.02. 16:11

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) před začátkem dnešních rozhovorů o vládní koalici poznamenala, že čeká těžké hodiny vyjednávání. Předseda sociálních demokratů (SPD) Martin Schulz byl optimistištější. Podotkl, že postoje strany se přiblížily.

Merkelová přiznala: Jednání o vládní koalici stále provázejí vážné spory

03.02. 09:55

Berlín - Rozhovory o německé vládní koalici mezi CDU/CSU a sociální demokracií (SPD) stále provázejí vážné spory. Volby v Německu proběhly již v září 2017 a od té doby se země potýká s politickou krizí.

Bude už mít Německo vládu? Jednání pokračují

02.02. 16:48

Berlín - Předseda německých sociálních demokratů (SPD) Martin Schulz je přesvědčen, že by vyjednavači CDU/CSU a SPD měli v koaličních rozhovorech pokračovat bez časového tlaku a jednat tak dlouho, jak to bude nutné.

SPD se nedaří. Volilo by ji jen 18 procent Němců. Klesá i popularita Schulze

01.02. 20:18

Berlín - Průzkum pro veřejnoprávní televizi ARD ukázal, že by německou sociální demokracii (SPD) volilo jen 18 procent lidí. Strana, která vyjednává o koalici s CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové, ještě nikdy neměla nižší podporu než nyní.

V Německu se jedná o nové vládě: Merkelová, Seehofer i Schulz chtějí rychlé koaliční rozhovory

26.01. 11:34

Berlín - Jednání o konkrétní podobě koaliční smlouvy v Německu jsou zatím naplánována do 4. února, mohou se ale protáhnout. Vláda by mohla vzniknout v březnu. Kancléřka Angela Merkelová (CDU) dnes řekla, že jde do rozhovorů optimisticky a odhodlaně.

S SPD ve vládě nebude horní hranice pro příjem uprchlíků, oznámil Schulz

21.01. 14:24

Bonn - Šéf německé sociální demokracie (SPD) Martin Schulz dnes v projevu na sjezdu strany v Bonnu prohlásil, že s SPD ve vládě nebude mít Německo žádnou horní hranici pro příjem uprchlíků. Na rozdíl od mnoha kritiků je také přesvědčen, že by SPD měla učinit další krok k pokračování velké koalice.

Klíčový sjezd? SPD v Bonnu rozhodne o osudu celého Německa

21.01. 13:49

Bonn - V západoněmecké Bonuu dnes začal klíčový sjezd sociálních demokratů (SPD), kteří budou rozhodovat o tom, jestli zahájí koaliční rozhovory s CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové, či nikoliv. Výsledek hlasování je velmi nejistý.

Schulz v problémech? V SPD narůstá odpor proti pokračování velké koalice

16.01. 16:57

Berlín - Německo ještě zdaleka není venku z politické krize. Už dvě zemská sdružení sociální demokracie (SPD) se postavila proti tomu, aby strana zahájila koaliční rozhovory s konzervativní unií CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové.

Německo je blízko nové vládě. Změní se politika i vůči uprchlíkům

12.01. 12:54

Berlín - Vyjednávači CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové a sociální demokracie (SPD) dnes dospěli k 28stránkové dohodě, která má přinést změny v uprchlické, rodinné nebo zdravotnické politice.

V Německu začínají rozhovory o nové vládě mezi CDU/CSU a SPD

07.01. 09:54

Berlín - V Německu dnes začínají předběžné rozhovory o nové vládě. Kancléřka Angela Merkelová (CDU) i šéfové CSU a SPD Horst Seehofer a Martin Schulz věří, že takzvaná sondáž bude věcná a podaří se zabránit únikům informací.

Maďarsko takové ultimátum naposledy dostalo od Hitlera, zní z Budapešti kvůli federaci Evropy

14.12. 21:11

Budapešť – Vysoce postavený maďarský vládní činitel János Lázár dnes přirovnal šéfa německých sociálních demokratů (SPD) Martina Schulze k Hitlerovi. Podobně se podle agentury AP vyjádřil i bývalý maďarský místopředseda Evropského parlamentu László Surján.

Zeman se tvrdě pustil do Schulze, uškodil prý myšlence eurofederace

12.12. 15:08

Bratislava - Šéf německé sociální demokracie (SPD) Martin Schulz se nedávno vyslovil pro to, aby se z Evropské unie v příštích letech stala federace. Podle českého prezidenta Miloše Zemana tím udělal škodu myšlence eurofederace.

V čele SPD opět stane Schulz, členové dali koaličním jednáním zelenou

08.12. 09:35

Berlín - Sjezd sociálních demokratů v Berlíně dnes jasnou většinou rozhodl o tom, že sociální demokracie (SPD) zahájí rozhovory o vládě s konzervativní unií CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové. Ještě donedávna přitom sociální demokraté vyjednávání o nové vládě zcela odmítali a po nejhorším…

Šéf SPD Schulz chce z EU udělat federaci. A kdo bude proti, má odejít

07.12. 15:51

Berlín - Z Evropské unie se má v příštích letech stát federace. Její členské země by měly přijmout společnou ústavní smlouvu a kdo bude proti, má z unie vystoupit. S tímto odvážným návrhem dnes přišel šéf německé sociální demokracie (SPD) Martin Schulz.

V Německu se opět rýsuje Velká koalice? Vedení SPD se chystá na námluvy

04.12. 16:53

Berlín - Předsednictvo německé sociální demokracie (SPD) se dnes vyslovilo pro zahájení rozhovorů s CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové o nové vládě. SPD se bude snažit prosadit co nejvíce ze svého programu.

Další problém kvůli uprchlíkům? V Německu se přou o deportaci zločinců

01.12. 09:00

Berlín - Svobodní demokraté (SPD) v čele s Martinem Schulzem jsou momentálně hrdiny, kteří mohou politicky oslabenou kancléřku Angelu Merkelovou zachránit. Další předkoaliční rozhovory jsou sice naplánované až na leden, nicméně už nyní jsme mohli v Bundestagu být svědky toho, jak asi budou vypadat.

Německý prezident řešil s Merkelovou, Seehoferem a Schulzem vládu

30.11. 21:16

Berlín - Předsedové Křesťanskodemokratické unie (CDU), bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) a sociální demokracie (SPD) se dnes večer sešli s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem na jednání o řešení povolebního patu.

Vznikne v Německu velká koalice? SPD změnila názor, je připravena jednat

24.11. 11:15

Berlín - Německá sociální demokracie (SPD) je připravena jednat o řešení vládní krize, uvedla strana v noci na dnešek po mnohahodinových diskuzích. Pokračování velké koalice s CDU/CSU tak již není zcela vyloučeno. Kancléřka Angela Merkelová by ale v takovém případě musela přistoupit na mnoho…

Merkelová nakonec kancléřkou nebude? Pokud nesestaví novou vládu, ať jsou nové volby, žádá Schulz

30.10. 12:12

Berlín – Největší rival kancléřky Angely Merkelové, Martin Schulz, se svou stranou odešel do opozice. Jenže nyní se mu naskytla nová možnost, jak zapůsobit na voliče. Nejsilnější strana CDU a její sesterská CSU mají v současné době problémy s vyjednáním koalice. Pokud nedojdou ke kompromisu, pak by…

Schulz smutně: Dnešek je hořkým dnem pro sociální demokracii

24.09. 19:39

Berlín - Za hořký den pro německou sociální demokracii označil dnešek předseda strany Martin Schulz, který přiznal porážku SPD v parlamentních volbách.

reklama
Fotogalerie