Články k tématu: Senát ČR

NSS vydal zásadní rozhodnutí k prezidentským volbám, použil matematiku i příklad sázkaře

14.12. 09:57

Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) obsáhle vysvětlil, proč podle jeho názoru může jeden zákonodárce navrhnout pouze jednoho kandidáta na prezidenta.

Senát bych zrušil jenom zdržuje, říká Václav Klaus ml.

08.12. 09:42

Praha - Poslanec Václav Klaus ml. (ODS) se v pořadu Českého rozhlasu Plus vyjádřil nejen o funkci horní komory Parlamentu ale také o SPD, kterou považuje za normální stranu.

Neúčast na schůzích? Poslanci a senátoři o část platu nepřijdou

07.12. 21:03

Praha - Skupina senátorů kolem Libora Michálka (za Piráty) neuspěla s návrhem, aby zákonodárci přicházeli o část platu za nedostatečně omluvenou absenci při schůzích Parlamentu nebo jeho orgánů. Senát dnes tento nápad odmítl.

reklama

Senátoři chtějí vyjmout sociální ústavy a část ambulancí z EET

07.12. 19:48

Praha - Senát dnes podpořil novelu, podle které by se elektronická evidence tržeb (EET) neměla vztahovat na sociální ústavy, nemocnice a část lékařských ambulancí.

Senát po bouřlivé debatě zamítl petici proti zákazu kouření

07.12. 17:20

Praha - Senátem dnes neprošla petice za zmírnění protikuřáckého zákona. Její autoři chtěli obnovit kuřácké prostory v restauracích nebo nechat na provozovatelích malých barů, pivnic či hospůdek, zda v nich kouření povolí. I když změny podpořil senátní výbor pro lidská práva, horní komora se k nim…

Senát vyměnil tři ze sedmi členů rady ÚSTR

07.12. 11:48

Praha - Senát dnes vyměnil část členů Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. Nová trojice byla zvolena až ve druhém kole tajné volby, do něhož postoupilo sedm finalistů.

Senát zamítl právo nosit zbraň pro zajištění bezpečnosti

06.12. 23:05

Praha - Legální držitelé zbraní nedostanou právo zasáhnout k zajištění bezpečnosti státu. Změnu měla přinést novela ústavního zákona o bezpečnosti.

Ústavní soudci možná přijdou o úplnou přestupkovou imunitu, Senát návrh podpořil

06.12. 15:27

Praha - Senát dnes schválil návrh, podle kterého ústavní soudci po vzoru zákonodárců přijdou o úplnou přestupkovou imunitu. Novelu z dílny senátorky Elišky Wagnerové (za Zelené) nyní posoudí vláda a poslanci.

Senátoři se obracejí na ÚS kvůli volbám do Sněmovny, je prý nespravedlivý

06.12. 13:34

Praha - 21 senátorů se obrátilo na Ústavní soud s požadavkem, aby zrušil volební systém do Sněmovny. Podle nich znevýhodňuje malé strany, které potřebují pro zisk poslaneckého mandátu více hlasů než velké. Zazněla i návrh na změnu v případě hlasování do horní komory.

EET se bude opět měnit? Nemusela by se týkat živnostníků s obratem do 750 tisíc

15.11. 15:29

Praha - Podle petičního výboru Senátu ČR by se elektronická evidence tržeb (EET) neměla vztahovat na živnostníky, jejichž roční obrat nepřesáhne 750.000 korun. Úpravami EET se zřejmě bude zabývat nová vláda. Zrušení či korekci EET měly v programu mnohé ze stran, které se v říjnových volbách do…

Je čínské léčitelství skutečně funkční? Senát přemýšlí, zda zařadit alternativní medicínu mezi oficiální obory

11.11. 12:40

Praha - Senát bude znovu řešit zařazení terapeuta a specialisty tradiční čínské medicíny mezi odborné zdravotnické pracovníky. Tvůrcům novely vadí mimo jiné to, že by čínští léčitelé byli zvýhodněni oproti ostatní, mohli by získat titul bakaláře či magistra a jejich služby by mohly hradit zdravotní…

Spory mezi vnitrem a právníky: Může jeden senátor či poslanec podpořit víc prezidentských kandidátů?

08.11. 14:12

Praha - List Mladá fronta Dnes s odkazem na ústavní právníky píše, že poslanec nebo senátor může připojit pouze jeden podpis pod prezidentskou kandidaturu. Ministerstvo vnitra ale oponuje. Ústava ani zákon o volbě prezidenta nezakazují poslancům či senátorům podpořit víc kandidátů.

Topolánek má splněno: Získal 10 senátorských podpisů pro kandidaturu na prezidenta

06.11. 11:27

Praha - Expremiér a někdejší předseda ODS Mirek Topolánek získal potřebných deset senátorských podpisů pro prezidentskou kandidaturu.

Tvrdá kritika Zemana: Trpí sérií duševních i tělesných poruch. Senát by mu měl ukázat jeho místo

06.11. 10:46

Praha - Pražský starosta a politik TOP 09 Ondřej Kolář se pustil do prezidenta Miloše Zemana za jeho slova o tvořivém využívání české ústavy. Syn známého diplomata Petra Koláře poukazuje, že by měl zasáhnout Senát.

Daniel Herman zvažuje kandidaturu do Senátu

05.11. 20:31

Praha – Lidovecký ministr kultury Daniel Herman ve volbách do Poslanecké sněmovny své křeslo neobhájil. Uvažuje proto, že bude příští rok kandidovat do Senátu.

Hlavatý bude znovu bojovat o křeslo v Senátu, i které přišel zvoleném do Sněmovny

02.11. 19:02

Dvůr Králové nad Labem - Jiří Hlavatý, majitel největší české textilky Juta Dvůr Králové nad Labem, se definitivně rozhodl, že bude kandidovat za hnutí ANO v doplňujících senátních volbách na Trutnovsku. Doplňovací volby budou stát několik milionů korun. Největší část půjde na zaplacení volebních…

Štěch, Kubera, Valenta a další senátoři navrhují Ústavnímu soudu zrušení registru smluv

01.11. 17:15

Praha/Brno - Tři desítky senátorů navrhly Ústavnímu soudu zrušení zákona o registru smluv. V důsledku aplikace zákona podle nich hrozí škody v řádech miliard a v některých případech i zánik institucí a organizací zřizovaných veřejným sektorem.

Kdo dělá nepořádek nesmí v obci žít. Senát rozhodne o novele až příští rok

01.11. 15:13

Praha - O tom, zda obce opět dostanou právo trestat notorické narušitele pořádku zákazem pobytu, rozhodne Senát až příští rok. Zrušení zákazu prosadila loni vláda při úpravách přestupkového práva. Podle kritiků se tento druh trestu, proti němuž se postavili obhájci lidských práv, loni příliš…

Fischer získal podpisy od senátorů, zaregistroval kandidaturu na Hrad

27.10. 13:35

Praha - Bývalý velvyslanec ve Francii Pavel Fischer dnes zaregistroval u ministerstva vnitra svou kandidaturu na prezidenta, předložil listinu s podpisy 17 senátorů. Za klíčový bod svého programu označuje moderní stát s prezidentem, který garantuje spravedlnost a solidaritu.

Víkendové hlasování bylo jen začátek. Příštích deset let nás čekají desatery volby

26.10. 09:56

Praha - Volby do Poslanecké sněmovny, které proběhly o víkendu, byly jen začátek. V průběhu deseti čekají občany každý rok nejméně jednu další volby, a poprvé si odpočinou až v roce 2027.

Pokud bude Senát kritizovat Zemana, stane se zbytečným, varuje Veleba

12.10. 18:59

Praha - Pod současným vedením se Senát změnil v nástroj politického boje s prezidentem Milošem Zemanem a stane se zbytečným, pokud v tom bude pokračovat. Tvrdí to tři senátoři z klubu vedeného předsedou Strany práv občanů (SPO) Janem Velebou.

Podle Senátu Zeman svými výroky o Krymu legitimizoval agresi. A Ovčáček reaguje

12.10. 16:20

Praha - Prezident Miloš Zeman svými výroky k ruské anexi Krymu legitimizoval agresi, která je v rozporu s mezinárodním právem. Shodl se na tom dnes Senát. Naopak nepřijal návrh Jiřího Růžičky (za TOP 09 a STAN), podle něhož prezident poškozuje zájmy České republiky.

Podnikatelé nebudou mít svůj registr zákonných povinností, senátoři novelu vetovali

12.10. 14:31

Praha - Senát dnes odmítl poslaneckou novelu o Hospodářské a Agrární komoře, podle níž měli mít podnikatelé od příštího roku vlastní registr povinností, které by museli plnit podle českých zákonů. Vzhledem k volbám už tato Sněmovna nestihne veto přehlasovat.

Senátoři apelují na politiky: Nenadřazujte své zájmy nad státní

11.10. 22:11

Praha - Senátoři dnes vyzvali v souvislosti se spory kolem těžby lithia politiky zejména z hnutí ANO a KSČM, aby nenadřazovali své politické zájmy a způsob vedení volební kampaně nad zájmy Česka. V úvodu debaty o lithiu vystoupil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který mluvil v souvislosti s možnou…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací