Články k tématu: Senát ČR

Drahoš chce kandidovat do Senátu v Praze 4, zřejmě vyzve svou bývalou kolegyni

14.03. 17:08

Praha - Jiří Drahoš se rozhodl na podzim kandidovat do Senátu v Praze 4, a to jako nezávislý kandidát. Zřejmě se mu při volebním klání postaví jeho bývalá kolegyně z Akademii věd Eva Syková ( ČSSD), která chce obhajovat svůj dosavadní mandát.

Změny při volbách do Senátu? Systém by se mohl změnit na jednokolový

12.03. 20:02

Praha – Senátoři by rádi zvýšili účast u senátních voleb. Navrhují proto, aby se změnil systém na jednokolový způsob podle australského vzoru. Podle předkladatelů by lidé nově na jednom lístku stanovovali pořadí kandidátů a hlasy pro neúspěšné kandidáty by se připočítávaly úspěšnějším. Na rozdíl od…

ÚS smetl ze stolu návrh senátorů. Pravidla rozpočtové odpovědnosti samospráv se měnit nebudou

12.03. 16:52

Praha - Ústavní soud (ÚS) zamítl návrh 64 senátorů na provedení série škrtů v několika zákonech. Senátoři žádali například zrušit takzvanou dluhovou brzdu a dluhový strop. Argumentovali zejména právem na samosprávu.

reklama

Předseda SPO Veleba nebude obhajovat post senátora

09.03. 16:55

Praha - Senátor Jan Veleba nebude na podzim obhajovat místo v horní komoře Parlamentu. Na konci března také odstoupí z čela Strany práv občanů (SPO). Poznamenal, že důležité je zachovat si zdraví a duševní svěžest. Do budoucna by se chtěl například publikační činnosti v oblasti zemědělství.

Čuba dostane za své (ne)působení v Senátu vysoké odchodné

28.02. 15:20

Praha/Zlín - František Čuba (SPO) písemně rezignoval na senátorský mandát za Zlínsko. Notářský zápis byl dnes doručen předsedovi Senátu Milanu Štěchovi (ČSSD). Někdejší šéf slušovického družstva své odstoupení zdůvodnil tlakem, kterému čelil kvůli půldruhého roku trvající absenci.

Zemřel sociálnědemokratický senátor Jan Hajda, bylo mu 68 let

27.02. 11:59

Břeclav - Zemřel senátor za obvod číslo 56 Břeclav Jan Hajda (ČSSD), bylo mu 68 let. Letos mu končilo šestileté volební období v horní parlamentní komoře. Jejím členem byl od roku 2006. Doplňovací volby se v břeclavském obvodu konat nebudou.

Mikuláš Bek chce kandidovat do Senátu, chce získat podporu široké koalice stran

26.02. 13:44

Praha - Rektor Masarykovy univerzity chce pro svou kandidaturu do Senátu získat podporu široké koalice stran. Po Starostech a nezávislých, do jejichž klubu se v případě zvolení zařadí, jednal Mikuláš Bek také s TOP 09, Stranou zelených a brněnskou ODS. Dál jedná s Piráty.

70 let od komunistického převratu. O zločinech režimu by se mělo veřejně mluvit, zaznělo na semináři

23.02. 14:31

Praha - O zločinech totalitního režimu a o okolnostech převratu v roce 1948 by se mělo veřejně mluvit, zaznělo dnes na semináři Zločiny komunismu, kterou v Senátu pořádal spolek Mladí demokraté. Historiky si přijeli poslechnout studenti z gymnázií v Pardubicích a v Liberci a také ze Střední odborné…

Fischer bude na podzim kandidovat do Senátu. Ostře se pustil do Okamuru

22.02. 12:37

Praha - Bývalý diplomat Pavel Fischer bude na podzim kandidovat do Senátu v Praze 12, zatím jako nezávislý. V lednových prezidentských volbách obsadil třetí místo za Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem se ziskem 10,23 procenta hlasů.

Neúspěšný kandidát na prezidenta Hynek chce být senátorem

16.02. 10:20

Praha - Bývalý kandidát na prezidenta Jiří Hynek se pokusí získat post senátora. O přízeň voličů se bude patrně ucházet mimo Prahu. Chce je oslovit tématy, na která kladl důraz i během prezidentské volby, tedy především bezpečnost ČR a její budoucnost. Plánuje vyjednávat s politickými stranami o…

Čuba v Senátu končí, sám rezignoval . V horní komoře se neukázal rok a půl

15.02. 17:16

Praha/Zlín - Senátor František Čuba (SPO) ke konci února rezignuje na senátorský mandát. Oznámil to dopisem, který dnes při schůzi horní komory přečetl senátor Ivo Valenta (za Soukromníky). Čuba (82) se v Senátu neukázal rok a půl.

Sobotka se může stát senátorem. Podnikatelka se stížností u soudu neuspěla

15.02. 16:20

Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl stížnost podnikatelky Terezie Holovské, která neuspěla v doplňujících volbách do Senátu na Trutnovsku. Nikdo jiný vítězství starosty Vrchlabí Jana Sobotky (STAN) nezpochybnil. Sobotka v druhém kole porazil Jiřího Hlavatého (ANO), který před tím o senátorský…

Hádka o žáby? Babiš chce dlouhodobý investiční plán ČR, ale čelí skepticismu

15.02. 14:22

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) hodlá vytvořit dlouhodobý investiční plán České republiky na základě požadavků regionů i obcí, které podle něj představují tisíce miliard korun. Senát je k tomu poněkud skeptický.

Babiš uklidňuje Čechy: Fiskální pakt EU na nás nebude mít žádné dopady

15.02. 12:50

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes ujišťoval senátory, že přistoupení k evropskému fiskálnímu paktu nebude mít na Česko žádné dopady. Zopakoval, že Česko nechce ručit za řecké dluhy a za dluhy evropských bank.

Dočasné zrušení pokut kvůli e-receptům? Senátní ústavně-právní výbor návrh podpořil

14.02. 11:59

Praha - Pokuty za nevydání povinného e-receptu nejspíš lékařům letos hrozit nebudou. Senátní ústavně-právní výbor dnes toto dočasné zrušení sankcí doporučil ke schválení beze změn.

Komentář: Odkladiště pro neúspěšné kandidáty? Senát a jeho složení bude hrát klíčovou roli

Aktualizovali jsme 12.2.2018, 08:00, 12.02. 07:08

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Mnohými kritizovaný Senát se zřejmě stane útočištěm pro několik neúspěšných prezidentských kandidátů. Kromě lékaře Marka Hilšera tam možná usedne diplomat Pavel Fischer či akademik Jiří Drahoš. V současné politické konstelaci je přitom zřejmé, že role povětšinou takřka…

Hilšer o křeslo v Senátu bojovat v Praze, do žádné strany ale nevstoupí

09.02. 18:54

Praha - Marek Hilšer chce na podzim kandidovat do Senátu v obvodu v Praze 2 a 3. Do politické strany vstupovat nehodlá. O voličskou podporu by se proto opět chtěl ucházet jako nezávislý, rád by ale získal podporu některých politických stran.

Fischer se rozhoduje, jestli bude kandidovat do Senátu. Zájem o něj má několik subjektů

08.02. 19:44

Praha – Pavel Fischer, který neúspěšně kandidoval na prezidenta, byl osloven několika stranami kvůli kandidatuře do Senátu. V rozhovoru s ČTK dnes takovou kandidaturu nevyloučil, vše si ale chce nechat nejprve projít hlavou.

Zemanovi důvěřuje 55 procent občanů, Babišovi jen 32 procent

08.02. 17:51

Praha - V reprezentativním šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) byla v lednu 2018 vybraným občanům položena otázka, zda důvěřují základním ústavním institucím. Sledování důvěry ústavním institucím je pravidelnou součástí šetření, což umožňuje mapovat vývoj postojů v dlouhodobém časovém…

Herec Oldřich Navrátil bude za TOP 09 kandidovat do Senátu

06.02. 22:44

Třebíč - Herec Oldřich Navrátil bude na podzim v Třebíči kandidovat do Senátu za TOP 09. Serveru iDnes.cz to řekl předseda strany Jiří Pospíšil.

Povinná školka pro dvouleté děti? Senát chce kontroverzní zákon zrušit

06.02. 17:13

Praha - V Senátu se dnes konalo veřejné slyšení s názvem Dvouleté děti nepatří do školky. Senátor a místopředseda senátního školského výboru Jiří Růžička (TOP 09) řekl, že o zákonu hovořil se svými kolegy ze senátního školského výboru a většina z nich si podle něj myslí, že by se zákon měl zrušit.

Marek Hilšer se rozhodl na podzim kandidovat do Senátu

05.02. 16:16

Praha - Marek Hilšer bude na podzim kandidovat do Senátu a jedná s politickými stranami o případné podpoře. Další známou osobností, která chce do horní komory, je bývalý rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek. Podpořili ho Starostové a nezávislí.

Rektor Masarykovy univerzity Bek plánuje kandidovat do Senátu, STAN ho podpoří

30.01. 19:10

Praha - Rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek má v úmyslu kandidovat do Senátu. Podpoří ho v tom hnutí Starostové a nezávislí.

Terezie Holovská se obrátila na správní soud kvůli senátním volbám na Trutnovsku

26.01. 20:31

Brno - Podnikatelka Terezie Holovská se obrátila na Nejvyšší správní soud se stížností na nedávné doplňující volby do Senátu na Trutnovsku. Holovská se ucházela o hlasy voličů jako nezávislá kandidátka. 

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací