Články k tématu: Senát ČR

Největší chyba Senátu? Pithart prozradil, co to bylo

Aktualizovali jsme 15.12.2016, 13:57, 15.12. 13:31

Praha - Největší chybou Senátu bylo podle podle prvního ze čtyř předsedů horní komory Petra Pitharta (KDU-ČSL) uzákonění přímé volby prezidenta.

Senát posvětil nižší DPH u novin a časopisů

14.12. 23:16

Praha - U novin a časopisů se sníží daň z přidané hodnoty. Senát dnes schválil novelu poslanců opoziční KSČM, která úpravu DPH předpokládá.

Velké firmy budou muset informovat o boji s korupcí i jiných věcech, rozhodl soud

14.12. 17:57

Praha - Velké firmy a skupiny budou možná muset poskytovat ve svých výročních zprávách informace týkající se ochrany životního prostředí, respektování lidských práv, boje s korupcí nebo sociálních otázek.

reklama

Senát vrátil Sněmovně novelu vinařského zákona, přidal dva pozměňovací návrhy

14.12. 17:45

Praha - Senát vrátil Sněmovně novelu vinařského zákona a vložil do ní dva pozměňovací návrhy. Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) normu kritizoval už před poslanci a tehdy ho udivilo, že ji přesto schválili.

Senát bude členy úřadu pro dohled nad stranami vybírat až v lednu, poslanci se opozdili

14.12. 16:49

Praha – Senátoři dnes zahájili volbu jen svého adepta do čela Úřadu pro dohled nad hospodařením stran. O kandidátech na členy úřadu se však bude rozhodovat až na schůzi, která začne 18. ledna. 

Transparency International nechce, aby Úřad pro dohled nad stranami vedli straníci

13.12. 16:36

Praha - Senát by podle protikorupční organizace Transparency International (TI) neměl do vedení Úřadu pro dohled nad hospodařením stran nominovat loajální straníky či adepty, kteří v jiných volbách neuspěli. Organizace se v dnešním prohlášení také pozastavila nad nominací bývalého náměstka…

TOP 09 se nově zúčastní senátních voleb na Mostecku

12.12. 14:01

Most - Opakovaných senátních voleb na Mostecku se nově zúčastní TOP 09. O hlasy se za ni bude ucházet stavební inženýr Zbyněk Vodák. ČTK to řekla regionální manažerka strany Radka Ostřížová. Stávající senátorka Alena Dernerová bude mandát obhajovat pod hlavičkou neparlamentní strany Spojení…

Senát schválil rozšíření výjimky pro zelenou naftu. Pravice nesouhlasí

01.12. 16:27

Praha – Senát dnes navzdory připomínkám ze strany pravice schválila rozšíření výjimky pro zelenou naftu. Část spotřební daně z nafty se pravděpodobně bude vracet také zemědělcům živočišné výrobě, nejen ve výrobě rostlinné. 

Výsluhy vojáků, hasičů nebo policistů se od příštího roku nebudou danit. Senát novelu schválil

01.12. 15:55

Praha – Senátoři dnes schválili novelu zákona, díky které opět nebudou výsluhy bývalých vojáků z povolání, hasičů nebo policistů daněny. Státní rozpočet by přišel změnami podle předkladatelů nejvýše o 1,5 miliardy korun ročně.

Senát zamítl zákon o rozpočtové odpovědnosti

Aktualizovali jsme 1.12.2016, 13:15, 30.11. 19:35

Praha - Senát na dnešním jednání zamítl zákon o rozpočtové odpovědnosti. Senátoři jej označili za neústavní ve vztahu k obcím či krajům.

Exministr Dienstbier se stal členem ústavně-právního výboru Senátu

01.12. 11:47

Praha - Senátor Jiří Dientsbier (ČSSD) ve středu skončil jako ministr pro lidská práva a šéf Legislativní rady vlády a dnes se stal členem senátního ústavně-právního výboru a také ústavní komise.

Přísnější tresty za podporu terorismu? Senát novelu schválil

30.11. 21:03

Praha - Postihy za podporu terorismu se zřejmě zpřísní. Za veřejné schvalování spáchaného útoku budou hrozit tři až 12 let vězení.

Senát se distancoval od prohlášen o respektu k Číně, debata trvala tři hodiny

30.11. 16:36

Praha - Senát se dnes na návrh ODS distancoval od říjnového prohlášení o respektu k Číně, pod nímž je spolu s prezidentem, premiérem a předsedou Sněmovny uveden také předseda horní komory Milan Štěch (ČSSD). Hlasování předcházela tříhodinová debata.

Senát se obrací proti EET. Část senátorů ho navrhuje zrušit

30.11. 14:18

Praha - Skupina senátorů z klubu ODS a STAN a senátor Ivo Valenta (za Stranu soukromníků) chtějí zrušit zákon o elektronické evidenci tržeb (EET). Návrh zákona na jeho zrušení dnes představili na tiskové konferenci.

Senátu debatuje o pročínském prohlášení. Situace se vyhrocuje

30.11. 11:53

Praha - Podle šéfa české diplomacie Lubomíra Zaorálka (ČSSD) neznamenalo pročínské prohlášení opouštění českých hodnot a principů. Nejvyšší ústavní činitelé včetně prezidenta Miloše Zemana prý jen potvrdili dohodnuté vazby a vztahy s Pekingem.

ODS žádá, aby se Senát distancoval o prohlášení ústavních činitelů o Číně

29.11. 21:00

Praha - Senátní tisková tajemnice Eva Davidová dnes informovala, že ODS bude požadovat, aby se Senát distancoval od pročínského prohlášení čtyř ústavních činitelů. Tento materiál podpořil také šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD).

Boj proti Babišovi: Pravice chce v Senátu zrušit EET

25.11. 17:28

Praha - Pravicoví senátoři zavrhují i změny v zákoně o elektronické evidenci tržeb a koncem listopadu navrhnou zrušení EET. V horní komoře ale sami nemají dost hlasů.

Senátu se kvůli občanskému zákoníku sejde v prosinci

22.11. 19:06

Praha - Další schůze Senátu bude 14. prosince. Na programu bude mít novely občanského zákoníku, zákona o vinařství nebo zákona o dani z přidané hodnoty.

Senátoři složili slib a ujali se mandátu. Štěch zůstává ve funkci předsedy

Aktualizovali jsme 16.11.2016, 14:25, 16.11. 12:06

Praha - Nově zvolení senátoři při dnešní ustavující schůzi složili ústavou předepsaný slib, čímž se ujali mandátu. Horní komora ale navzdory tomu kompletní není. Chybí v ní zástupce za Mostecko. Milan Štěch (ČSSD) byl znovu zvolen předsedou Senátu.

Dohoda o uspořádání Senátu potvrzena, předsedou má zůstat Štech

15.11. 17:11

Praha - Senátorské kluby dnes stvrdily dohodu o povolebním uspořádání horní komory. Jejím předsedou by měl zůstat Milan Štěch (ČSSD), i když ho zástupci senátorských klubů KDU-ČSL a Starostové volit nechtějí. Důvodem je pročínské prohlášení čtyř ústavních činitelů, pod nímž je Štěch podepsán.

Nové senátní volby se na Mostecku budou konat na konci ledna

15.11. 15:35

Praha/Most - Opakované senátní volby na Mostecku se budou konat na konci ledna. Prezident Miloš Zeman dnes jejich termín stanovil na pátek 27. a sobotu 28. ledna. Účast v nich už dříve potvrdili lékařka Alena Dernerová a hokejista Jiří Šlégr, kteří se utkali ve druhém kole.

Senátorské dekrety převzalo 25 senátorů. U ostatních je problém

15.11. 13:52

Praha - 25 senátorů, kteří uspěli v říjnových volbách do horní komory, dnes převzalo dekret o zvolení. Omluvila se Miluše Horská z klubu KDU-ČSL a nezávislí, osvědčení dostane později. Problém je u Aleny Dernerové (za Severočechy.cz), protože Nejvyšší správní soud (NSS) nedávno zrušil volby v Mostě.

Senátorské kluby nechtějí ve vedení Štěcha, ČSSD ho navzdory kritice nevymění

04.11. 16:59

Praha - Senátorské kluby KDU-ČSL a Starostů s nezávislými daly včera jasně najevo, že už nechtějí v čele horní komory Milana Štěcha. Ten přesto nadále trvá na tom, že zůstane kandidátem ČSSD.

Lidovci v Senátu posílili, jejich klub doplnila Seitlová

03.11. 19:00

Praha - Bývalá zástupkyně ombudsmana Jitka Seitlová doplnila senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí, který je ode dneška šestnáctičlenný.

reklama
Fotogalerie