Články k tématu: Senát ČR

Senát zamítl zákon o rozpočtové odpovědnosti

Aktualizovali jsme 1.12.2016, 13:15, 30.11. 19:35

Praha - Senát na dnešním jednání zamítl zákon o rozpočtové odpovědnosti. Senátoři jej označili za neústavní ve vztahu k obcím či krajům.

Exministr Dienstbier se stal členem ústavně-právního výboru Senátu

01.12. 11:47

Praha - Senátor Jiří Dientsbier (ČSSD) ve středu skončil jako ministr pro lidská práva a šéf Legislativní rady vlády a dnes se stal členem senátního ústavně-právního výboru a také ústavní komise.

Přísnější tresty za podporu terorismu? Senát novelu schválil

30.11. 21:03

Praha - Postihy za podporu terorismu se zřejmě zpřísní. Za veřejné schvalování spáchaného útoku budou hrozit tři až 12 let vězení.

reklama

Senát se distancoval od prohlášen o respektu k Číně, debata trvala tři hodiny

30.11. 16:36

Praha - Senát se dnes na návrh ODS distancoval od říjnového prohlášení o respektu k Číně, pod nímž je spolu s prezidentem, premiérem a předsedou Sněmovny uveden také předseda horní komory Milan Štěch (ČSSD). Hlasování předcházela tříhodinová debata.

Senát se obrací proti EET. Část senátorů ho navrhuje zrušit

30.11. 14:18

Praha - Skupina senátorů z klubu ODS a STAN a senátor Ivo Valenta (za Stranu soukromníků) chtějí zrušit zákon o elektronické evidenci tržeb (EET). Návrh zákona na jeho zrušení dnes představili na tiskové konferenci.

Senátu debatuje o pročínském prohlášení. Situace se vyhrocuje

30.11. 11:53

Praha - Podle šéfa české diplomacie Lubomíra Zaorálka (ČSSD) neznamenalo pročínské prohlášení opouštění českých hodnot a principů. Nejvyšší ústavní činitelé včetně prezidenta Miloše Zemana prý jen potvrdili dohodnuté vazby a vztahy s Pekingem.

ODS žádá, aby se Senát distancoval o prohlášení ústavních činitelů o Číně

29.11. 21:00

Praha - Senátní tisková tajemnice Eva Davidová dnes informovala, že ODS bude požadovat, aby se Senát distancoval od pročínského prohlášení čtyř ústavních činitelů. Tento materiál podpořil také šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD).

Boj proti Babišovi: Pravice chce v Senátu zrušit EET

25.11. 17:28

Praha - Pravicoví senátoři zavrhují i změny v zákoně o elektronické evidenci tržeb a koncem listopadu navrhnou zrušení EET. V horní komoře ale sami nemají dost hlasů.

Senátu se kvůli občanskému zákoníku sejde v prosinci

22.11. 19:06

Praha - Další schůze Senátu bude 14. prosince. Na programu bude mít novely občanského zákoníku, zákona o vinařství nebo zákona o dani z přidané hodnoty.

Senátoři složili slib a ujali se mandátu. Štěch zůstává ve funkci předsedy

Aktualizovali jsme 16.11.2016, 14:25, 16.11. 12:06

Praha - Nově zvolení senátoři při dnešní ustavující schůzi složili ústavou předepsaný slib, čímž se ujali mandátu. Horní komora ale navzdory tomu kompletní není. Chybí v ní zástupce za Mostecko. Milan Štěch (ČSSD) byl znovu zvolen předsedou Senátu.

Dohoda o uspořádání Senátu potvrzena, předsedou má zůstat Štech

15.11. 17:11

Praha - Senátorské kluby dnes stvrdily dohodu o povolebním uspořádání horní komory. Jejím předsedou by měl zůstat Milan Štěch (ČSSD), i když ho zástupci senátorských klubů KDU-ČSL a Starostové volit nechtějí. Důvodem je pročínské prohlášení čtyř ústavních činitelů, pod nímž je Štěch podepsán.

Nové senátní volby se na Mostecku budou konat na konci ledna

15.11. 15:35

Praha/Most - Opakované senátní volby na Mostecku se budou konat na konci ledna. Prezident Miloš Zeman dnes jejich termín stanovil na pátek 27. a sobotu 28. ledna. Účast v nich už dříve potvrdili lékařka Alena Dernerová a hokejista Jiří Šlégr, kteří se utkali ve druhém kole.

Senátorské dekrety převzalo 25 senátorů. U ostatních je problém

15.11. 13:52

Praha - 25 senátorů, kteří uspěli v říjnových volbách do horní komory, dnes převzalo dekret o zvolení. Omluvila se Miluše Horská z klubu KDU-ČSL a nezávislí, osvědčení dostane později. Problém je u Aleny Dernerové (za Severočechy.cz), protože Nejvyšší správní soud (NSS) nedávno zrušil volby v Mostě.

Senátorské kluby nechtějí ve vedení Štěcha, ČSSD ho navzdory kritice nevymění

04.11. 16:59

Praha - Senátorské kluby KDU-ČSL a Starostů s nezávislými daly včera jasně najevo, že už nechtějí v čele horní komory Milana Štěcha. Ten přesto nadále trvá na tom, že zůstane kandidátem ČSSD.

Lidovci v Senátu posílili, jejich klub doplnila Seitlová

03.11. 19:00

Praha - Bývalá zástupkyně ombudsmana Jitka Seitlová doplnila senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí, který je ode dneška šestnáctičlenný.

Pročínské prohlášení by se mělo řešit na schůzi Senátu, navrhuje STAN

29.10. 17:52

Praha - Pročínské prohlášení čtyř nejvyšších ústavních činitelů by se mělo podle senátorů STAN dostat na jednání horní komory parlamentu. Její předseda Milan Štěch (ČSSD) nic nanmítá, pokud ale budou dodrženy zákonné podmínky.

Rušit Senát? Chyba, přiznal Štěch

25.10. 17:22

Praha – Téměř pravidelně se objevují úvahy o tom, že Česká republika nepotřebuje dvě komory Parlamentu a že Senát je naprosto zbytečný. Jeho šéf Milan Štěch ale tvrdí opak – poukazuje na to, že svými opravami zákonů, s nimiž se většinou Sněmovna ztotožnila, zachránil státu miliardy korun.

Překročil Štěch své pravomoci? Senátoři zuří, poslali mu otevřený dopis

Aktualizovali jsme 24.10.2016, 21:34, 24.10. 18:50

Praha - Senátoři za KDU-ČSL a za Starosty a nezávislé (STAN) kritizují předsedu Senátu Milana Štěcha za to, že podepsal spolu s dalšími ústavními činiteli prohlášení o Číně. Prohlášení vydali ústavní činitelé po setkání některých politiků s tibetským duchovním vůdcem dalajlamou.

Schváleno: Úředníci budou moci kontrolovat, čím doma topíte

19.10. 19:57

Praha – Senátoři i přes námitky pravice rozhodli, že úřady budou moci kontrolovat, čím lidé topí v domácích kotlích, a udělovat za to pokuty. Kritici poukazují, že tato pravomoc způsobí omezování domovní svobody. Chce se kvůli tomu obrátit i na Ústavní soud. 

Senát vrátil zákon "Antibabiš" do Sněmovny

19.10. 16:03

Praha - Zpřísnění zákona o střetu zájmů, které má omezit podnikání členů vlády, má podle Senátu nabýt účinnosti až od září příštího roku, nikoliv od ledna. Přísnější pravidla by i tak měla začít platit ještě před volbami do Sněmovny. Horní komora to dnes schválila výraznou většinou 61 z 69…

Kubera ostře: Zánik prezidenta je reálnější než konec Senátu

19.10. 12:40

Praha - Senátor ODS Jaroslav Kubera se dnes postavil proti pochybnostem, které v úterý na adresu Senátu vyslovil prezident Miloš Zeman. Stejně jako vicepremiér Andrej Babiš (ANO) hovořil Zeman o možnosti zániku horní parlamentní komory. Kubera vidí jako reálnější zrušení funkce hlavy státu.

Kubera jako místopředseda Senátu? ODS ho dnes nominovala

18.10. 20:06

Praha – Dosavadní místopředseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS) svůj mandát neobhajoval. V čele horní komory by ho tak za ODS měl vystřídat teplický primátor Jaroslav Kubera.

Zrušit Senát? Je to demokratická pojistka, varuje Sobotka

18.10. 19:02

Praha – Prezident Miloš Zeman v souvislosti s nízkou volební účastí při víkendovém druhém kole senátních voleb zmínil, že by bylo možné celý Senát zrušit. To ale premiér Bohuslav Sobotka rázně odmítá.

Zákon o střetu zájmů možná poputuje do Sněmovny k novému projednání

18.10. 16:19

Praha – Senátoři možná vrátí zpřísnění zákona o střetu zájmů, které má omezit podnikání členů vlády, k novému projednání do Sněmovny. Doporučil to dnes ústavně-právní výbor.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie