Články k tématu: Senát ČR

Za urážku úředníka a policisty zaplatíte vyšší pokutu, rozhodl Senát

15.06. 17:37

Praha – Prezident Miloš Zeman dostane k podpisu nový zákon o přestupcích, který výrazně zvýší některé pokuty. Nově bude sankce udělena třeba i za urážku úředníka.

Obce už nebudou moct zakázat pobyt na jejich území

15.06. 17:15

Praha – Senát dnes obcím vzal právo až na tři měsíce zakázat pobyt lidem, kteří by na jejich území opakovaně porušovali veřejný pořádek. A to i přes protesty některých senátorů, kteří poukazovali, že v praxi má tato pravomoc dobré výsledky.

Novela o zabavení zbraně legálnímu majiteli prošla Senátem, nyní rozhodne Zeman

Aktualizovali jsme 15.6.2016, 16:35, 15.06. 14:09

Praha – Senát dnes navzdory kritice dal zelenou novele, která zpřísňuje pravidla pro držitele střelných zbraní. Vláda návrhem reagovala na tragédii v Uherském Brodě, kde střelec zabil loni v únoru osm lidí i sebe.

reklama

Novela o spontánním shromáždění bez ohlášení se vrátila k poslancům

15.06. 12:51

Praha - Senátoři chtějí umožnit konání spontánních shromáždění bez ohlášení úřadům. Úpravu dnes vložila horní komora na návrh svých výborů do novely, která mění pravidla demonstrací. Předlohu, v níž chce Senát taky rozšířit okruh osob, které můžou shromáždění radnicím oznamovat, opět posoudí…

Stropnický se pustil do senátních debat. Štěch mu to vrátil

15.06. 11:18

Praha - Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) se dnes ohradil proti úternímu výroku předsedy Strany zelených Matěje Stropnického ohledně úrovně senátních debat. Zelení a ČSSD v úterý představili společného kandidáta do Senátu v Praze 6, filozofa Václava Bělohradského, a Stropnický posléze v tiskové…

Kandidát do Senátu Stárek: Sluníčkář nejsem

02.06. 18:40

Praha - Hostem diskusního pořadu Vaše téma na TN.CZ byla tentokrát legenda českého undergroundu a kandidát do Senátu za ODS František Stárek, zvaný Čuňas.

Syková se odmítá vzdát funkce senátorky za ČSSD

02.06. 15:29

Praha - Eva Syková se kvůli kauze s kmenovými buňkami nevzdá funkce senátorky. Nevidí pro to žádný důvod, řekla dnes ČTK. Do Senátu byla zvolena v říjnu 2012 za volební obvod Praha 4 jako nestraník za ČSSD. Dnes rezignovala na funkci ředitelky Ústavu experimentální medicíny Akademie věd, rada její…

Škromach prezidentem? Vrací se ve velkém stylu s novými plány

01.06. 08:13

Praha - Hostem diskusního pořadu Vaše téma byl místopředseda Senátu Zdeněk Škromach, který na podzim do horní komory parlamentu opět kandiduje.

Anonymous napadli weby Senátu, policie a ČSSD: Mstí se za omezení svobody internetu

31.05. 09:24

Praha - Hackeři hlásící se ke skupině Anonymous napadli v pondělí web Senátu, byl pak několik hodin nedostupný. ČTK to dnes potvrdila Denisa Čermáková z Kanceláře Senátu. Hackeři útok zdůvodnili schválením normy umožňující blokovat weby s nepovolenými hazardními hrami. Podle serveru Root.cz tvrdí,…

Zdravotně postižení budou zřejmě dostávat vyšší příspěvek na péči

26.05. 21:05

Praha – Od srpna se zřejmě o 10 procent zvýší příspěvek na péči, který dostávají zdravotně postižení lidé. Výše příspěvku se neměnila od jeho zavedení, zůstala tak stejná zhruba devět let. Změna si letos vyžádá rozpočtové náklady ve výši asi miliardy korun.

Senát na vyznamenání nominoval téměř 30 osob. Tady jsou jména

25.05. 21:33

Praha – Senát navrhne na státní vyznamenání celkem 28 osobností.  Senátní podvýbor pro státní vyznamenání z 35 jmen vybral třeba politika, pedagoga a bývalého disidenta Petra Pitharta nebo diplomatku Evu Filipi.

Jízda na kole i s trochou alkoholu v krvi? Cyklistům svitla naděje

25.05. 20:13

Praha – Senát dnes výraznou většinou podpořil návrh, aby cyklisté nebyli pokutováni za jízdu po vypití několika sklenek vína či piva. Na stůl se tak vrátila úprava, kterou opakovaně předkládají senátoři v čele se Zdeňkem Škromachem (ČSSD).

Dienstbier v senátu neuspěl: Povinné plány sportovního rozvoje obcí jsou nesmysl

25.05. 11:23

Praha - Obce by podle Senátu neměly mít nařízeno povinně vypracovat plány rozvoje sportu na svém území, což jim má uložit novela o podpoře sportu. Senátoři to dnes označovali za nadbytečnou a formální administrativní povinnost.

Senát ve čtvrtek rozhodne o hazardu a pravomocích NKÚ

25.05. 10:24

Praha - Senát bude přísnější regulaci hazardu a úpravy jeho zdanění schvalovat až ve čtvrtek. Rozhodl o tom dnes při úpravách programu své schůze. Ve čtvrtek by se měla horní komora zabývat rovněž ústavní novelou a prováděcím zákonem k rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).

NKÚ nedostane více pravomocí, řekl Štěch

20.05. 16:59

Praha - Předseda Senátu Milan Štěch jednal dnes s hejtmany o aktuální legislativě vztahující se k samosprávám, konkrétně o rozšíření kompetencí kontrolního úřadu na hospodaření obcí a krajů, rozpočtovém určení daní, zdravotnictví nebo návrhu na změnu zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. Řeč…

Schvalování regulace hazardu v Senátu narazilo

18.05. 15:48

Praha - Regulace hazardu se v Senátu komplikuje. Senátní výbor nepodpořil vládní návrh ani jeho úpravy. Podobně se v úterý zachoval i hospodářský výbor.

Přísnější regulace hazardu neprošla senátem o jediný hlas

17.05. 20:23

Praha – Hospodářský výbor horní komory Parlamentu dnes nepodpořil přísnější regulaci hazardu. Zastáncům vládního návrhu k tomu chyběl jediný hlas.

Za vyhození potravin hrozí řetězcům pokuta až 10 milionů, rozhodl Senát. Dále se jednalo o cigaretách

27.04. 17:08

Praha - Varování před škodlivostí kouření bude na krabičkách cigaret ještě letos výraznější. Obchodním řetězcům bude hrozit až desetimilionová pokuta, pokud vyřazené nezávadné potraviny nepředají k rozdělení mezi sociálně potřebné. Změny přinese novela o potravinách, kterou dnes schválil Senát.…

Nově bude trestná i příprava na krácení daní, schválil Senat

27.04. 13:03

Praha - U krácení daně bude zřejmě opět trestná i příprava tohoto činu. Počítá s tím novela trestního řádu, kterou dnes po Sněmovně schválil i Senát. Ještě ji musí podepsat prezident. Příprava krácení daně byla trestná do roku 2009, nyní se má kvůli potírání například takzvaných karuselových…

Vyhnutí trestního stíhání pro firmy neprošlo Senátem, novela se vrací do Sněmovny

27.04. 12:55

Praha - Firmy by podle Senátu neměly mít možnost vyhnout se trestnímu stíhání, pokud by měly etický nebo protikorupční kodex. Horní komora tak dnes doporučila upravit novelu o trestní odpovědnosti právnických osob. Změnu bude muset znovu posoudit Sněmovna.

Senátoři dvou stran plánují podat ústavní stížnost na policii. Týká se to návštěvy čínského prezidenta

27.04. 08:26

Praha – Kauza kolem zásahu policie při návštěvě čínského prezidenta v Praze stále není u konce. Senátoři KDU-ČSL a Starostů a nezávislých (STAN) chtějí podat ústavní stížnost na policii.

Krabičky cigaret budou mít ještě výraznější varování, novela byla schválena

26.04. 12:51

Praha - Hospodářský výbor Senátu ČR dnes doporučil ke schválení novelu o potravinách. Varování před kouřením na krabičkách cigaret by tedy mohlo být ještě letos výraznější. Norma přináší ještě další změny.

Lidovci vyšlou do senátních voleb 14 kandidátů

22.04. 17:30

Praha - Lidovci do říjnových senátních voleb vyšlou nejméně 14 kandidátů. Patří k nim tři stávající senátoři, kteří budou mandát obhajovat, nebo režisér Ilja Racek či historik Michal Stehlík. Chtěli by se stát po ČSSD druhou nejsilnější frakcí v Senátu a vystřídat na tomto místě ODS, řekl dnes…

Válka slov v Senátu, Babiš se snažil obhájit EET

16.03. 14:05

Praha - Senátoři dnes dopoledne rozpoutali argumentační boj o zavedení elektronické evidence tržeb (EET). Pravicová opozice ji navrhla zamítnout, nebo aspoň odložit až na dobu po příštích sněmovních volbách. Vládní strany ale mají sílu EET v horní komoře prosadit. Pomohou jim v tom i hlasy senátorů…

reklama
Fotogalerie