Články k tématu: Senát ČR

Senát na vyznamenání nominoval téměř 30 osob. Tady jsou jména

25.05. 21:33

Praha – Senát navrhne na státní vyznamenání celkem 28 osobností.  Senátní podvýbor pro státní vyznamenání z 35 jmen vybral třeba politika, pedagoga a bývalého disidenta Petra Pitharta nebo diplomatku Evu Filipi.

Jízda na kole i s trochou alkoholu v krvi? Cyklistům svitla naděje

25.05. 20:13

Praha – Senát dnes výraznou většinou podpořil návrh, aby cyklisté nebyli pokutováni za jízdu po vypití několika sklenek vína či piva. Na stůl se tak vrátila úprava, kterou opakovaně předkládají senátoři v čele se Zdeňkem Škromachem (ČSSD).

Dienstbier v senátu neuspěl: Povinné plány sportovního rozvoje obcí jsou nesmysl

25.05. 11:23

Praha - Obce by podle Senátu neměly mít nařízeno povinně vypracovat plány rozvoje sportu na svém území, což jim má uložit novela o podpoře sportu. Senátoři to dnes označovali za nadbytečnou a formální administrativní povinnost.

reklama

Senát ve čtvrtek rozhodne o hazardu a pravomocích NKÚ

25.05. 10:24

Praha - Senát bude přísnější regulaci hazardu a úpravy jeho zdanění schvalovat až ve čtvrtek. Rozhodl o tom dnes při úpravách programu své schůze. Ve čtvrtek by se měla horní komora zabývat rovněž ústavní novelou a prováděcím zákonem k rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).

NKÚ nedostane více pravomocí, řekl Štěch

20.05. 16:59

Praha - Předseda Senátu Milan Štěch jednal dnes s hejtmany o aktuální legislativě vztahující se k samosprávám, konkrétně o rozšíření kompetencí kontrolního úřadu na hospodaření obcí a krajů, rozpočtovém určení daní, zdravotnictví nebo návrhu na změnu zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. Řeč…

Schvalování regulace hazardu v Senátu narazilo

18.05. 15:48

Praha - Regulace hazardu se v Senátu komplikuje. Senátní výbor nepodpořil vládní návrh ani jeho úpravy. Podobně se v úterý zachoval i hospodářský výbor.

Přísnější regulace hazardu neprošla senátem o jediný hlas

17.05. 20:23

Praha – Hospodářský výbor horní komory Parlamentu dnes nepodpořil přísnější regulaci hazardu. Zastáncům vládního návrhu k tomu chyběl jediný hlas.

Za vyhození potravin hrozí řetězcům pokuta až 10 milionů, rozhodl Senát. Dále se jednalo o cigaretách

27.04. 17:08

Praha - Varování před škodlivostí kouření bude na krabičkách cigaret ještě letos výraznější. Obchodním řetězcům bude hrozit až desetimilionová pokuta, pokud vyřazené nezávadné potraviny nepředají k rozdělení mezi sociálně potřebné. Změny přinese novela o potravinách, kterou dnes schválil Senát.…

Nově bude trestná i příprava na krácení daní, schválil Senat

27.04. 13:03

Praha - U krácení daně bude zřejmě opět trestná i příprava tohoto činu. Počítá s tím novela trestního řádu, kterou dnes po Sněmovně schválil i Senát. Ještě ji musí podepsat prezident. Příprava krácení daně byla trestná do roku 2009, nyní se má kvůli potírání například takzvaných karuselových…

Vyhnutí trestního stíhání pro firmy neprošlo Senátem, novela se vrací do Sněmovny

27.04. 12:55

Praha - Firmy by podle Senátu neměly mít možnost vyhnout se trestnímu stíhání, pokud by měly etický nebo protikorupční kodex. Horní komora tak dnes doporučila upravit novelu o trestní odpovědnosti právnických osob. Změnu bude muset znovu posoudit Sněmovna.

Senátoři dvou stran plánují podat ústavní stížnost na policii. Týká se to návštěvy čínského prezidenta

27.04. 08:26

Praha – Kauza kolem zásahu policie při návštěvě čínského prezidenta v Praze stále není u konce. Senátoři KDU-ČSL a Starostů a nezávislých (STAN) chtějí podat ústavní stížnost na policii.

Krabičky cigaret budou mít ještě výraznější varování, novela byla schválena

26.04. 12:51

Praha - Hospodářský výbor Senátu ČR dnes doporučil ke schválení novelu o potravinách. Varování před kouřením na krabičkách cigaret by tedy mohlo být ještě letos výraznější. Norma přináší ještě další změny.

Lidovci vyšlou do senátních voleb 14 kandidátů

22.04. 17:30

Praha - Lidovci do říjnových senátních voleb vyšlou nejméně 14 kandidátů. Patří k nim tři stávající senátoři, kteří budou mandát obhajovat, nebo režisér Ilja Racek či historik Michal Stehlík. Chtěli by se stát po ČSSD druhou nejsilnější frakcí v Senátu a vystřídat na tomto místě ODS, řekl dnes…

Válka slov v Senátu, Babiš se snažil obhájit EET

16.03. 14:05

Praha - Senátoři dnes dopoledne rozpoutali argumentační boj o zavedení elektronické evidence tržeb (EET). Pravicová opozice ji navrhla zamítnout, nebo aspoň odložit až na dobu po příštích sněmovních volbách. Vládní strany ale mají sílu EET v horní komoře prosadit. Pomohou jim v tom i hlasy senátorů…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie