Články k tématu: Senát USA

Romney spustil kandidaturu na senátora Utahu, hned se pustil do Trumpa

dnes 10:02

Salt Lake City - Mitt Romney v pátek oznámil, že se bude ucházet o post senátora za stát Utah. Kandidaturu nadšeně přivítal jeho bývalý kandidát na viceprezidenta a nynější předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan.

Americkým senátem neprošlo legislativní řešení osudu dětských přistěhovalců

včera 08:14

Washington - Senátem USA neprošlo legislativní řešení osudu přistěhovalců, kteří do Spojených států přišli bez dokladů jako děti. Senátoři se neshodli ani na jedné ze čtyř variant, přičemž nejméně hlasů získal návrh prezidenta Donalda Trumpa.

Někdejší republikánský kandidát na prezidenta Romney bude zřejmě kandidovat do Senátu

15.02. 09:06

Salt Lake City - Bývalý kandidát na prezidenta USA za republikány Mitt Romney bude zřejmě kandidovat do Senátu za Utah. Podle zdroje agentury AP chce "přinést hodnoty Utahu do Washingtonu" a vést kampaň silně cílenou na tento stát.

reklama

1,8 milionu snílků čeká deportace? Senát USA odsouhlasil začátek debaty o budoucnosti dětských migrantů

13.02. 08:49

Washington - Senát Spojených států v pondělí večer místního času (v noci na dnešek SEČ) odhlasoval začátek debaty o řešení osudu přistěhovalců, kteří do USA přišli bez dokladů jako děti. Lze očekávat, že diskuze bude bouřlivá. Těsnou většinu 51 hlasů sice drží republikáni, ti se ale bez podpory…

Co bude s imigranty? V americkém Senátu začíná handl, věc se může vymknout kontrole

12.02. 15:44

Washington - Senátoři USA začínají debatovat o osudu migrantů, kteří se ve Spojených státech ocitli jako děti, o stavbě zdi na hranici s Mexikem, o vízové loterii, o spojování přistěhovaleckých rodin a o reformě migračních zákonů. Komplikovaná směsice problémů snižuje šance na úspěch, soudí…

Americký kongres se nedohodl na rozpočtovém provizoriu, Senát pokračuje v jednání

09.02. 08:03

Washington - Trumpova administrativa se letos už podruhé připravuje na zastavení přísunu peněz. Bez dohody amerických kongresmanů totiž prošel o půlnoci místního času (dnes v 6:00 SELČ) konečný termín provizorního financování americké vlády. Senát nicméně hodlá v jednání pokračovat, hlasování prý…

Kongres USA schválil prozatímní financování vlády. Ustoupí Trump v otázce migrace?

23.01. 08:07

Washington - Americký Kongres schválil prozatímní financování vlády, která byla od soboty bez peněz kvůli sporu republikánů s demokraty. Zákon umožňující opětovné otevření řady federálních úřadů podepsal prezident Donadl Trump několik hodin po schválení sněmovnou.

Mezinárodní trapas: Americká ministryně urazila Norsko, prokázala fatální neznalost

22.01. 09:43

Washington - Ministryně americké vnitřní bezpečnosti Kirsten Nielsenová si obrazně řečeno utrhla pořádnou kšandu. Dnes totiž uvedla, že neví, že většinu obyvatelstva Norska tvoří lidé europoidní rasy. Navíc si kvůli svému vystoupení zadělala na problém. Zprávu přinesl americký server Huffington…

Demokrati mají navrch? Trumpa drží v šachu, senát stále blokuje peníze pro vládu

22.01. 08:42

Washington - Americký Senát opět odložil hlasování o případné dohodě o dočasném rozpočtu pro federální vládu, která nemá od soboty dostatek peněz na běžný provoz. Stovkám tisícům státních zaměstnanců hrozí, že budou muset nastoupit na neplacenou dovolenou.

Senát USA se nedohodl na odvrácení platební neschopnosti vlády. Jste břídilové, vzkázal Bílý dům demokratům

20.01. 10:27

Washington - Senát USA se nedokázal včas dohodnout na dočasném rozpočtu pro federální vládu, která tak nyní nemá k dispozici peníze pro financování běžného provozu. To zřejmě povede k přechodnému uzavření části vládních úřadů.

V americkém senátu to bude vřít. Republikáni pomalu ztrácí většinu

04.01. 09:54

Washington - Republikáni v Senátu USA mají od středy těsnou většinu, drží nově jen 51 hlasů. Dosud měli 52 hlasů, ale uvolněný republikánský mandát za stát Alabamu získal v prosincových doplňovacích volbách demokrat Doug Jones.

Poražený republikánský kandidát Moore napadl výsledek voleb v Alabamě

28.12. 15:18

Washington - Poražený republikánský kandidát do Senátu USA za stát Alabamu Roy Moore napadl výsledek nedávných doplňovacích voleb. Chce tak zabránit dnešnímu oficiálnímu prohlášení demokrata Douga Jonese za vítěze.

Co bude s dětskými přistěhovalci v USA? Senát by mohl rozhodnout už v lednu

20.12. 18:27

Washington – O osudu dětských přistěhovalců v USA by se mohlo rozhodnout už v lednu. V tu dobu by se problémem měl zabývat senát USA.

Americký senát schválil daňovou reformu, Sněmovna hlasuje znovu

20.12. 12:02

Washington - Senát USA schválil konečnou verzi daňové reformy. Došlo v ní však ke změnám, proto ji ještě musí opět schválit Sněmovna reprezentantů. Senátní debata o nejrozsáhlejší daňové reformě ve Spojených státech za více než 30 let byla bouřlivá.

McCain zavařil Trumpovi, nebude hlasovat pro daňovou reformu

18.12. 08:25

Washington - Republikánský senátor John McCain se zřejmě nezúčastní úterního důležitého hlasování o daňové reformě, která je jedním z pilířů prezidentského programu Donalda Trumpa. Politik trpící nádorem na mozku nebude ve Washington. Vrátil se domů do Arizony poté, co byl v uplynulých dnech…

Trumpův muž neuspěl. Senátorem za jižanský stát se stal demokrat Jones

13.12. 08:25

Montgomery - V ostře sledovaných volbách do Senátu USA v Alabamě zvítězil demokratický kandidát Doug Jones (63). Porazil republikána z konzervativního křídla strany Roye Moorea (70), kterého podpořil i prezident Donald Trump. Alabamské senátorské křeslo se uvolnilo letos v únoru poté, co se jej…

Trump podle senátorky v ruské kauze škodí hlavně sám sobě

03.12. 22:13

Washington - Právní výbor amerického Senátu začíná sledovat, jak se postupně skládá kauza maření vyšetřování namířená proti prezidentu Donaldu Trumpovi.

Evakuujte rodiny! Americký senátor tvrdí, že válka s KLDR se blíží

03.12. 19:35

Washington - Člen branného výboru amerického Senátu Lindsey Graham dnes vyzval Pentagon, aby zahájil evakuaci rodin amerických vojáků umístěných v Jižní Koreji, protože konflikt s KLDR se blíží. Graham to řekl v pořadu televize CBS.

Americký Senát schválil Trumpovu daňovou reformu

02.12. 10:05

Washington - Americký Senát dnes poměrem 51 ku 49 hlasům schválil daňovou reformu, kterou prosazuje republikánský prezident Donald Trump a která snižuje daňové zatížení podniků i fyzických osob.

Senátní výbor chce po přiznání Flynna znovu mluvit s Trumpovým zetěm Kushnerem

01.12. 22:02

Washington – Ke slyšení před výbor amerického Senátu pro zpravodajské služby bude znovu pozván Jared Kushner, zeť prezidenta Donalda Trumpa. Podnětem k žádosti o nové slyšení byl dnešní výslech Michaela Flynna, bývalého bezpečnostního poradce Bílého domu.

Kandidát do Senátu USA je nevinný? Deník zažaluje za zprávu o osahavání

13.11. 16:58

Washington - Republikánský kandidát do amerického senátu Roy Moore chce zažalovat deník The Washington Post za zprávu o tom, že před zhruba 40 lety osahával 14leté děvče.

Republikánský kandidát na senátora čelí obvinění z osahávání 14leté dívky

10.11. 08:36

Washington - Republikánský kandidát na senátora za Alabamu Roy Moore (70) čelí obvinění, že před 40 lety přiměl k erotickým hrátkám tehdy 14leté děvče. The Washington Post rovněž citoval další tři ženy, které tvrdí, že když jim bylo mezi 16 a 18 lety, tak s Moorem, který byl tehdy třicátník,…

Zástupci sociálních sítích před americkým senátem vypovídají o údajném ruském vměšování

31.10. 21:47

Washington - Právní experti internetových firem Facebook, Twitter a Google dnes začali vypovídat v americkém Senátu. Vyjadřují se k podezření ze zneužívání jejich sociálních platforem Moskvou. 

Trump rozdělil republikány, dva senátoři odložili politickou korektnost

25.10. 16:53

Washington - Republikánští senátoři Bob Corker a Jeff Flake vyvolali další spor o politický styl prezidenta Donalda Trumpa. Ani jeden z nich nebude příští rok v kongresových volbách své mandáty obhajovat, což je očividně povzbuzuje k důrazné kritice.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací