Články k tématu: Senát USA

Republikáni se nevzdávají, v Senátu USA chtějí opět zkusit omezit Obamacare

21.09. 14:06

Washington - Republikáni se příští týden v Senátu USA opět pokusí omezit systém zdravotního pojištění. Velké většině Američanů hradí zdravotní pojištění zaměstnavatel. Individuálně se v USA pojišťuje asi 18 milionů lidí. Méně majetní z nich mají díky Obamacare nižší plán úhrad, který zdravotním…

Americký Senát nepodpořil omezení pravomoci prezidenta při akcích proti terorismu

13.09. 22:21

Washington - Prezidentské pravomoci při nařizování vojenských operací v zahraničí proti teroristickým skupinám omezeny nebudou. Rozhodl o tom dnes americký Senát.

Američtí senátoři schválili navýšení dluhového stropu kvůli hurikánu

08.09. 12:18

Washington - Senát USAve čtvrtek schválil tříměsíční zvýšení takzvaného dluhového stropu, jeho součástí je i pomoc v objemu 15,25 miliardy dolarů (přes 330 miliard Kč) pro oblast postiženou hurikánem Harvey. Díky většímu dluhovému limitu získá administrativa prezidenta Donalda Trumpa jistotu…

reklama

Americký prezident útočí na republikánského kolegu, prý ho velmi zklamal

11.08. 11:18

Washington - Americký prezident Donald Trump dal najevo, že by v čele republikánské většiny v Senátu rád viděl někoho jiného než Mitche McConnella. 

Zrušení Obamacare ani napotřetí americkým senátem neprošlo

28.07. 11:55

Washington – Ani napotřetí v tomto týdnu se republikánům v americkém Senátu nepodařilo odvolat zdravotní reformu někdejšího prezidenta Baracka Obamy. Pro republikány a prezidenta Donalda Trumpa, který zrušení Obamacare slíbil ve volební kampani, je výsledek hlasování v Senátu dalším politickým…

Protiruské sankce posvětil i Senát USA, čeká se na reakci Trumpa

28.07. 08:54

Washington – Nová sankce proti Rusku, Íránu a Severní Koreji ve čtvrtek schválil americký Senát velkou většinou hlasů. Ve stočlenném Senátu sankce prošly poměrem hlasů 98 ku dvěma. Už v úterý je odhlasovala také Sněmovna reprezentantů. Zákon nyní zamíří na stůl prezidenta Donala Trumpa, který by je…

Trump neuspěl: Republikáni v Senátu USA zrušení Obamacare neprosadili

26.07. 08:07

Washington - Republikáni v americkém Senátu prozatím zrušení zdravotní reformy Obamacare neprosadili. Prezident Donald Trump tak čelí další politické porážce.

Návrat nemocného McCaina na hlasování o Obamacare je symbolický, Trump jej ocenil

25.07. 13:42

Washington - Účast vlivného republikánského senátora Johna McCaina na dnešním hlasování o tom, zda v Senátu USA zahájit debatu ke zrušení Obamacare, je doslova symbolická. Vážně nemocný McCain se dle amerických médií vrací do Washingtonu a hlas, který odevzdá, bude klíčový.

Advokátka z Ruska stane před americkým Senátem, má promluvit o informacích na Hillary Clintonovou

19.07. 16:53

Washington - Natalja Veselnická je ochotna podstoupit slyšení v americkém Senátu. Ruská advokátka figuruje v kauze Donalda Trumpa juniora, který se s ní setkal v očekávání, že získá informace poškozující Hillary Clintonovou.

Projednávání reformy Obamacare v Senátu bylo znovu odloženo

16.07. 10:37

Washington - Návrh zákona, který má nahradit systém zdravotního pojištění Obamacare, byl v americkém Senátu opět odložen. Republikánská verze reformy v květnu prošla jen Sněmovnou reprezentantů, kde mají republikáni výraznější většinu.

Trump poslal nominaci Kinga na velvyslance v Česku do Senátu

12.07. 12:06

Washington/Praha - Americký prezident Donald Trump již předal Senátu Spojených států návrh jmenovat novým velvyslancem USA v České republice Stephena Kinga. Dále senátory požádal o schválení kandidátů na různé vládní a vysoké úřednické funkce.

Senát USA jasnou většinou schválil návrh nových sankcí proti Rusku a Íránu

16.06. 08:02

Washington - Jasnou většinou hlasů američtí senátoři schválili návrh nových sankcí proti Íránu a Rusku. Zatímco v Senátu prošel návrh hladce, jeho podpora ve Sněmovně reprezentantů není podle amerických médií jednoznačná.

Americký senát se dohodl na nových sankcích proti Rusku

13.06. 09:33

Washington - Američtí senátoři se dohodli na nových sankcí proti Rusku. Součástí zákona bude ustanovení, které zabrání Bílému domu zmírnit, odložit nebo zrušit sankce bez souhlasu Kongresu. Návrh podporují demokraté i republikáni a o jeho schválení není pochyb.

Americký ministr spravedlnosti Sessions v Senátu bude vypovídat veřejně

12.06. 19:28

Washington - Výpověď amerického ministra spravedlnosti Jeffa Sessionse před senátem bude v úterý veřejná. Ministr vystoupí před výborem v rámci vyšetřování údajných ruských zásahů do loňských prezidentských voleb v USA, v nichž se podle Comeyho a dalších někdejších představitelů bezpečnostních…

Chtěl Trump ovlivnit Comeyho? Senát zveřejnil obsah debat prezidenta a exšéfa FBI

08.06. 13:04

Washington - Exšéf FBI James Comey ve středu poskytl Senátu dokument, který dnes přednese při výslechu ve výboru pro kontrolu zpravodajských služeb. Přečtěte si výňatky z textu.

Plán amerického Senátu: Tvrdší sankce a stop sbližování Trumpa a Putina

02.06. 15:34

Washington/Moskva - Američtí senátoři přišli s novým plánem na protiruské sankce. Ty mají být tvrdší a měly by být signálem pro amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby vztahy s Moskvou nezlepšoval. Senát vnímá Rusko nadále jako zemi, která vystupuje nepřátelsky a vzpurně.

Amerika šetří, co bylo mezi Flynnem a Senátem

18.05. 21:19

Washington - Předseda senátního výboru pro dohled nad tajnými službami Richard Burr dnes novinářům řekl, že bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Flynn nevydá Senátem požadované soukromé dokumenty.

Senátní výbor požaduje po Flynnovi dokumenty, Trumpův exporadce odmítá spolupracovat

11.05. 09:33

Washington - Bývalý poradce prezidenta Donalda Trumpa Michael Flynn, který je podezíraný z úzkých vazeb na ruské činitele, odmítl spolupracovat na vyšetřování dobrovolně. Výbor amerického Senátu proto podal formální žádost o dokumenty k případu.

Aktivistům v USA hrozí vězení za narušení senátního slyšení. Jen jsme se smáli, tvrdí jedna z obviněných

04.05. 16:01

Washington - Americký soud uznal trojici aktivistů vinnými z narušování veřejného pořádku a z demonstrování bez příslušného povolení na území Kapitolu. Přečinů se dopustili během lednového senátního slyšení tehdejšího kandidáta na ministra spravedlnosti Jeffa Sessionse. O trestu rozhodne justice…

Trumpovi se nelíbí těsná většina republikánů v Senátu, chtěl by změnit způsob hlasování

02.05. 22:03

Washington - Americký prezident Donald Trump dnes na twitteru uvedl, že republikánští senátoři by měli v horní kongresové komoře buď změnit pravidla hlasování, nebo by si v parlamentních volbách plánovaných na příští rok měli zajistit podporu dostatečnou pro pohodlné vládnutí.

Senát USA schválil nového ministra práce, stal se jím hispánec Acosta

28.04. 09:28

Washington - Americký Senát, který ovládají republikáni, ve čtvrtek schválil děkana právnické fakulty Alexandera Acostu do funkce ministra práce. Stal se prvním politikem hispánského původu, jehož si prezident Donald Trump vybral do vládního týmu.

Velitel tichomořské flotily USA varuje před KLDR: Je to opravdu zlé, krize je reálná

28.04. 08:03

Washington - Velitel tichomořské flotily USA varoval senátory před KLDR. Harry Harris považuje nynější situaci na Korejském poloostrově za nejhorší bezpečnostní krizi ve své kariéře.

Američtí senátoři schválili přijetí Černé Hory do NATO

29.03. 08:06

Washington - Americký Senát schválil v úterý naprostou většinou hlasů rozšíření Severoatlantické aliance o Černou Horu.

Coats se stane ředitelem tajných služeb

16.03. 15:59

Washington - Ředitelem amerických tajných služeb (DNI) se stane někdejší republikánský senátor Dana Coatse. Dnes jej do funkce potvrdil americký senát. Coats bude mít pod dohledem 16 tajných služeb.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací