Články k tématu: Sergej Skripal

Spor o Novičok pokračuje: Londýn měl podle ruského velvyslance v Británii své zásoby

dnes 16:42

Londýn - Diplomatická válka kvůli kauze Skripal mezi Londýnem a Moskvou nebere konce. Ruský velvyslanec v Británii Aleksandr Jakovenko naznačil, že již před útokem na bývalého dvojitého agenta měla Británie zásobu nervové látky novičok.

Babiš odmítl tvrzení Moskvy spojující ČR s novičokem

dnes 15:26

Brusel - Český premiér v demisi Andrej Babiš dnes zavítal do centrály NATO v Brusel. Označil za lež opakované tvrzení Moskvy, které ČR spojuje s vývojem a výrobou nervové látky novičok použité při útoku na bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala v Británii.

Moskva couvla: Prý neobviňuje Česko z výroby Novičoku, bojí se ale o důkazy z případu Skripal,

včera 17:12

Londýn/Moskva - Moskva se obává, že by Britové mohli zničit klíčové důkazy o útoku nervovým plynem na někdejšího dvojího agenta v anglickém Salisbury. Vysoce postavený ruský diplomat Vladimir Jermakov také zdůraznil, že Rusko nikoho neobviňuje z otrávení Sergeje Skripala a jeho dcery a že dřívější…

reklama

Britský velvyslanec se nezúčastní moskevské schůzky ke kauze Skripal

včera 11:41

Moskva - Ruské ministerstvo pozvalo na dnešní odpoledne všechny velvyslance akreditované v Moskvě na schůzku s experty kvůli případu otravy bývalého dvojího agenta Sergeje Skripala. Britský ambasador se nedostaví.

Rusko svolává velvyslance, chce hovořit o kauze Skripal

20.03. 18:09

Moskva - Ruské ministerstvo zahraničí pozvalo na středu všechny velvyslance akreditované v Moskvě na schůzku s vedením a experty úřadu kvůli případu otravy ruského dvojitého agenta Sergeje Skripala.

Reakce EU na otrávení Skripala musí být podle Polska rázná

19.03. 20:46

Varšava - Reakce Evropské unie na ruský útok na dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru by měla být rázná. Shodli se na tom dnes německá kancléřka Angela Merkelová a polský premiér Mateusz Morawiecki během jednání ve Varšavě.

Útok v Salisbury podle Stoltenberg odpovídá ruskému chování

19.03. 19:17

Brusel - Dosavadní reakce Ruské federace v souvislosti s nedávným použitím vojenské nervové látky k útoku v jihoanglickém Salisbury ukazuje naprostý nedostatek úcty k míru a mezinárodní bezpečnosti.

EU je z útoku na Skripala v šoku, prstem ukázala na Rusko. Moskva požaduje důkaz, či omluvu

19.03. 14:31

Brusel/Moskva - Evropská unie dnes vyzvala Rusko, aby bezodkladně odpovědělo na otázky Londýna a mezinárodního společenství ohledně nedávného útoku nervovou látkou v jihoanglickém Salisbury. Rusko naopak žádá po Británii důkazy, že je prý zapleteno do otravy dvojitého agenta.

Rusko kolem Novičoku vypouští stohy lží, naštval se Johnson

19.03. 14:07

Brusel - Britský ministr zahraničí Boris Johnson dnes v Bruselu řekl, že způsoby, kterými Rusko odmítá svůj podíl na útoku nervovou látkou v jihoanglickém Salisbury, jsou stále absurdnější. Moskva podle něj vypouští stohy mlhy, aby zakryla pravdu.

EU dostane další informace o útoku na Skripala. Nechá Británie aktivovat článek 42?

19.03. 12:48

Brusel - V Bruselu dnes budou jednat ministři zahraničí členských zemí EU. Hodlají dát najevo svou plnou solidaritu s Británií po útoku nervovou látkou v jihoanglickém Salisbury. O kauze dvojitého agenta Sergeje Skripala je bude informovat šéf britského diplomacie Boris Johnson.

Rusko se na otravě Skripala nepodílelo, ale jsme připraveni se zapojit do vyšetřování, vzkázal Putin

18.03. 22:05

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes na tiskové konferenci se zahraničními novináři prohlásil, že se o otravě bývalého ruského agenta Sergeje Skripala v Británii dozvěděl z médií.

Otrava smrtícím Novičokem? Ruský velvyslanec při EU upozornil na podezřelou věc

18.03. 14:28

Londýn - Šéf britské diplomacie Boris Johnson trvá na svém a zopakoval, že stopa z vyšetřování původu látky použité při útoku proti Sergeji Skripalovi a jeho dceři směřuje neúprosně do Kremlu. Ruský velvyslanec při EU Vladimir Čižov naopak naznačil, že by Novičok mohl pocházet z Británie.

Vztahy mezi Británií a Ruskem jsou napjaté: Napětí vyvolala už vražda Litviněnka

17.03. 13:50

Londýn - Londýn - Vztahy mezi Ruskem a Británií jsou napjaté už hezkou řádku let. Kromě rozdílného pohledu na Ukrajinu či Sýrii je zda řada záhadných úmrtí špionů. V listopadu 2006 zemřel v Británii na otravu radioaktivním poloniem 210 bývalý ruský tajný agent Alexandr Litviněnko, který před smrtí…

Látku Novičok nepoužívají jen Rusové? Látku vyvíjela i Británie a USA, tvrdí expert

17.03. 13:20

Moskva/Londýn - Ruský zástupce při Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW) Alexandr Šulgin přišel s tvrzením, že látka Novičok, kterou byl otráven dvojitý agent Sergej Skripal, mohla pocházet z britských nebo amerických laboratoří.

Diplomatická krize? Moskva vyhostí 23 britských diplomatů, velvyslanec byl na koberečku

17.03. 13:05

Londýn/Moskva - Diplomatická válka mezi Ruskem a Británií vstupuje do další fáze. Moskva vyhostí 23 britských diplomatů, kteří mají na odjezd ze země týden. Ruské úřady zároveň odvolaly souhlas s fungováním britského generálního konzulátu v Petrohradu a nařídily zastavit v Rusku činnost Britské…

V kauze Skripal jde o něco úplně jiného? Skutečným cílem byla jeho dcera, tvrdí příbuzná

17.03. 10:37

Londýn – Většina světových médií pokládala scénář útoku na Sergeje Skripala za jasně daný – cílem bylo zabít bývalého špióna, jeho dcera byla plynem zasažena zřejmě omylem, zkrátka proto, že bojový plyn lze těžko cílit. Britská média teď ale přišla s verzí, že vše mohlo být docela jinak.

Ruští emigranti v Británii jsou v nebezpečí? Policie se je snaží kontaktovat

17.03. 10:10

Londýn - Anglii vyděsila otrava někdejšího ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery nervově paralytickou látkou. Poté byl nalezen mrtev Nikolaj Gluškov, bývalý přítel miliardáře a kritika Kremlu Borise Berezovského. Policie proto začala kontaktovat ruské emigranty žijící v Británii kvůli jejich…

Merkelová bude s Macronem řešit vhodnou reakci na Skripala

16.03. 19:45

Paříž - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes v Paříži řekla, že s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem bude hovořit o vhodné reakci na útok nervově paralytickou látkou na bývalého ruského agenta a jeho dceru v Británii.

Ruský Vyšetřovací výbor začal vyšetřovat otravu Skripalové a smrt Gluškova

16.03. 17:09

Moskva - Ruský Vyšetřovací výbor (SK), obdoba amerického FBI, zahájil trestní stíhání v kauze otravy Julije Skripalové, dcery bývalého plukovníka ruské rozvědky Sergeje Skripala.

EU bude probírat útok v nervovou látkou v Británii

16.03. 16:28

Brusel - Evropská unie hledá podle diplomatů odpovídající reakci na nedávný útok nervovou látkou v Británii, ze kterého Londýn viní ruskou vládu.

Putin útok na Skripala nařídil osobně, zní z Londýna. To je šokující porušení slušnosti, zuří Moskva

16.03. 16:10

Londýn/Moskva - Otrávení bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala nervově paralytickou látkou Novičok nařídil podle britského ministra zahraničí Borise Johnsona s nejvyšší pravděpodobností osobně ruský prezident Vladimir Putin.

Rusko si už nebude všímat britských prohlášení ke Skripalovi, oznámil Lavrov

16.03. 11:14

Astana/Londýn - Rusko si už nebude všímat britských prohlášení k případu otravy tajného agenta Sergeje Skripala a jeho dcery. V kazašské Astaně to dnes prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Na vyšetřování útoku na Skripala se podílí i Centrum ve Vyškově

15.03. 22:05

Praha - Na zjišťování toho, kdo a čím útočil ve Velké Británii na bývalého ruského agenta v britských službách Sergeje Skripala a jeho dceru, se podílejí i čeští dobrovolníci. Do vyšetřování se totiž zapojilo Centrum ochrany proti zbraním hromadného ničení ve Vyškově.

Rusko ani SSSR nikdy neměly program na vývoj nervové látky Novičok, tvrdí Rjabkov

15.03. 20:04

Moskva - Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov tvrdí, že Sovětský svaz ani Rusko nikdy neměly program na vývoj nervové látky zvané Novičok. Právě touto látkou byl podle tvrzení Británie otráven někdejší ruský agent Sergej Skripal a jeho dcera.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací