Články k tématu: Severní Korea

Čína posiluje obranu hranice se Severní Koreou, staví bunkry pro civilisty

25.07. 12:13

Peking - Podle informací listu The Wall Street Journal (WSJ) se Čína připravuje na možné vystupňování krize na Korejském poloostrově. Posiluje obranu společné hranice s KLDR, zřídila novou pohraniční jednotku a staví bunkry pro civilisty.

Ráj v Havaji končí? Turistickému letovisku hrozí zkáza

23.07. 15:16

Havajské ostrovy sáhly po nové kampani, která má za cíl připravit obyvatele tichomořského souostroví na možný úder ze strany Severní Koreje. Režim Kim Čong-una totiž dychtivě vyvíjí mezikontinentální střely, jednu už režim úspěšně otestoval začátkem měsíce. Někteří Havajané se obávají, že opatření…

USA zřejmě zakážou občanům cesty do KLDR

21.07. 15:52

Washington - Dvě americké cestovní kanceláře tvrdí, že se Washington chystá zakázat občanům Spojených států cestovat do KLDR. Úřady zatím informaci oficiálně nepotvrdily

reklama

Ekonomika v Severní Koreji loni rostla nejrychleji za 17 let

21.07. 13:43

Soul - Navzdory mezinárodním sankcím ekonomika Severní Koreje roste. HDP totalitní a izolované země podle jihokorejské centrální banky stouplo o 3,9 procenta, dosáhlo tak nejrychlejšího tempa za 17 let.

Severní Korea se potýká s hladomorem, stojí za ním sucho

20.07. 21:56

Londýn - Severní Korea čelí vážnému nedostatku potravin v důsledku nejhoršího sucha od roku 2001. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odkazem na Organizaci OSN pro výživu a zemědělství (FAO).

Jižní Korea prošetří, jak se uprchlice z KLDR dostala zpět do země

19.07. 21:11

Soul - Jihokorejská policie začala vyšetřovat, jak se žena, která v roce 2014 uprchla z KLDR, ocitla zpět na Severu. Informují o tom dnes zahraniční média.

USA se bojí? Kromě Ruska zbrojí i proti dalšímu státu

19.07. 09:00

Washington - Americké námořnictvo hodlá navýšit počet svých ponorek s jaderným pohonem. Důvodem jsou zejména obavy s rychle se rozvíjející Číny a jejího obranného systému. Čína chce ve svých vodách vybudovat masivní podvodní monitorovací systém.

Jižní Korea požaduje po KLDR vojenské rozhovory i setkání rodin

17.07. 12:28

Soul - Jižní Korea dnes navrhla KLDR, aby se v pátek poprvé od roku 2015 sešli zástupci obou vlád k jednáním o zastavení nepřátelských akcí v blízkosti společné hranice. Jihokorejský Červený kříž také navrhl uskutečnění rozhovorů o setkání rodin, které rozdělila korejská válka v letech 1950 - 1953.

Severokorejský internet je světu k smíchu. Jak vypadá?

Aktualizovali jsme 13.7.2017, 22:05, 13.07. 17:24

Není žádným tajemstvím, že Severní Korea žije dlouhodobě v izolaci. Tamní obyvatelé sice mají mobilní telefony a přístup k internetu, vše ale pouze ve vnitrostátním měřítku. Nyní se však podařilo zjistit, jak skutečně severokorejský internet funguje. A rozhodně není o co stát.

Peking zvyšuje obchod se Severní Koreou, sankce OSN ale prý dodržuje

13.07. 12:33

Peking - Objem obchodu mezi Čínou a Severní Koreou se letos prvním pololetí meziročně zvýšil o 10,5 procenta. Peking přesto tvrdí, že sankce OSN uvalené na severokorejský režim dodržuje.

Tvrdý život v KLDR: Pouliční války, boje o jídlo, popravy, smrt

Aktualizovali jsme 11.7.2017, 22:00, 11.07. 16:07

Severokorejec I Song-ču žil v době svého dětství životem bohatších vrstev v metropoli Pchjongjangu. Jako mladík ale přesto musel bojovat o přežití jako člen pouličního gangu. Byl to jeden z mnoha zvratů na cestě, která ho dovedla až ke studiu na univerzitě v Británii. Příběh mladíka popisující…

Co bude s KLDR? Trump zhodnotil summit G20

08.07. 18:45

Hamburk (Německo) - Zbavit Severní Koreu jaderných ambicí možná nějaký čas potrvá. Řekl to dnes americký prezident Donald Trump. Spojeným státům a Číně by se to ale podle něj nakonec mohlo podařit. Trump se tak vyjádřil na závěr summitu velkých světových ekonomik G20 v Hamburku.

Válka se blíží? Historik promluvil o možném čínském útoku na KLDR

Aktualizovali jsme 7.7.2017, 22:16, 07.07. 14:43

Pokud jde o geopolitické divadlo, nikdo nemůže severokorejské vedení obviňovat, že postrádá jistý čas pro načasování, tvrdí historik Adam Cathcart, který přednáší čínské dějiny na Univerzitě v Leedsu. V komentáři pro server CNN vysvětluje, že severokorejský diktátor Kim Čong-un zřejmě udělal to…

USA, Japonsko a Jižní Korea ve společném prohlášení odsoudily raketové testy KLDR

07.07. 17:51

Berlín - USA, Japonsko a Jižní Korea dnes ve společném prohlášení odsoudily raketové testy KLDR. Krizi na Korejském poloostrově se na okraj summitu G20 v Hamburku věnuje mnoho státníků.

Jihokorejský prezident Mun Če-in se chce osobně sejít s Kim Čong-unem

07.07. 09:46

Soul - Jihokorejský prezident Mun Če-in se chce sejít s vůdcem KLDR Kim Čong-unem. Obě země jsou od roku 1953 stále ve válečném stavu a napětí na poloostrově nyní roste kvůli raketových a jaderným testům Severní Koreje.

Šéf Pentagonu Mattis uklidňuje situaci: KLDR a USA nejsou o krok blíž k válce

06.07. 20:48

Washington - Americký ministr obrany James Mattis dnes řekl, že USA i nadále preferují ekonomické a diplomatické řešení krize kolem KLDR. Nedávná zkouška mezikontinentální rakety podle něj nepřiblížila Severní Koreou blíže k válce se Spojenými státy.

Moskva a Peking se ohradily proti americkým výhrůžkám vůči Severní Koreji

06.07. 16:49

Berlín/Moskva - Ruští a čínští představitelé se dnes ohradili proti obviněním vzneseným Spojenými státy v souvislosti s nejnovějším raketovým testem KLDR a se situací v této zemi.

Američané jsou prý připraveni proti KLDR použít i vojenskou sílu

05.07. 22:25

New York - Kvůli situaci kolem KLDR se dnes mimořádně sešla Rada bezpečnosti OSN. Spojené státy jsou připraveny využít k odstrašení Severní Koreje od vývoje zakázaných zbraní všech svých kapacit, v případě potřeby i vojenských prostředků.

Merkelová a Mun Če-in jsou pro tvrdší sankce vůči KLDR

05.07. 21:12

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová a jihokorejský prezident Mun Če-in se dnes sešli v Berlíně. Oba se vyslovili pro přísnější sankce vůči severokorejskému režimu.

KLDR odpálila nový druh rakety, myslí si Spojené státy

05.07. 20:02

Washington - Severní Korea v úterý vyzkoušela nový druh rakety, jaký nebyl ještě zaznamenán, oznámilo dnes americké ministerstvo obrany. Střela byla dle Pentagonu odpálena z pohyblivé rampy, která byla poté opět stažena do depa.

Trump kritizoval Peking za jeho obchody se Severní Koreou

05.07. 17:17

Washington - KLDR v úterý provedla zkoušku rakety, o které tvrdí, že jde o mezikontinentální střelu schopnou zasáhnout území USA. Napjatá situace se podepisuje také na vztazích mezi Spojenými státy a Čínou. Šéf Bílého domu Donald Trump dnes zkritizoval Peking.

KLDR dál pouští hrůzu: Naše nová raketa může nést jadernou hlavici, tvrdí

05.07. 12:56

New York/Pchjongjang - Severní Korea dnes oznámila, že její nově vyvinutá mezikontinentální raketa je schopna nést silnou jadernou hlavici. Odborníci zpochybňují, že by KLDR už byla ve vývoji střel tak daleko, aby mohla zasáhnout kterékoli místo na planetě, nicméně varují, že úterním testem…

Nová raketa KLDR budí obavy? Vědci počítají, kam až může doletět a co může zasáhnout

05.07. 12:10

Pchjongjang – KLDR oznámila, že vůbec poprvé úspěšně otestovala mezikontinentální balistickou raketu (ICBM). Pchjongjang rovněž tvrdí, že nyní je schopen zasáhnout prakticky jakékoliv místo na Zemi. Odborníci jsou ale k takovému prohlášení poněkud skeptičtí.

Poslední test byl "dárek americkým bastardům", tvrdí Kim Čong-un. Pentagon už chystá odpověď

05.07. 10:07

Washington - KLDR v úterý oznámila, že vůbec poprvé úspěšně vyzkoušela mezikontinentální balistickou raketu. Americký ministr zahraničí Rex Tillerson v reakci prohlásil, že severokorejský režim představuje světovou hrozbu, která si žádá globální reakci.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací