Články k tématu: Severní Korea

Brusel odsoudil raketový test KLDR. Byla to nebezpečná provokace, přisadila si Mayová

29.08. 16:13

Brusel - EU dnes prostřednictvím své šéfky diplomacie ostře odsoudila nejnovější severokorejský test rakety středního doletu schopné nést jadernou nálož. Kritikou nešetří ani francouzský prezident Emmanuel Macron či britská premiérka Theresa Mayová.

V Japonsku zavládlo zděšení: Severní Korea odpálila raketu. Vyhledejte úkryt!

29.08. 15:56

Tokio - Severní Korea dnes ráno uskutečnila svůj první test balistické rakety vyvinuté pro vojenské účely, která přeletěla Japonsko. Na ostrově Hokkaidó nastala panika. Mnozí přiznali, že netušili, co vlastně dělat.

Útok na Guam? Nejnovější test ukazuje, že KLDR nevysílá plané hrozby, zní z Ruska

29.08. 12:06

Moskva - Podle předsedy zahraničního výboru ruské Rady federace Konstantina Kosačova nejnovější severokorejský raketový test ukazuje, že Pchjongjang může naplnit své hrozby ohledně útoku na americký ostrov Guam.

reklama

Severní Korea odpálila další raketu, přeletěla nad Japonskem

28.08. 23:55

Tokio - Severní Korea odpálila další raketu. Oznámila to podle televize NHK japonská vláda, která varovala obyvatele v severním Japonsku, ke kterému střela mířila, před možným nebezpečím. Střela neznámého typu nakonec nad Japonskem přeletěla.

Odpálení severokorejských raket je provokace, tvrdí Tillersou. USA ale dál chce mírové řešení

27.08. 18:04

Washington - Americký ministr zahraničí Rex Tillerson označil odpálení raket v Severní Koreji za provokaci. Spojené státy ale budou nadále usilovat o mírové řešení situace.

Dovolená v KLDR? Tamní režim láká turisty na tradici i jídlo

27.08. 13:56

Pchjongjang/Moskva - Zákaz amerických turistů cestovat do Severní Koreje vstoupí v platnost příští měsíc, už teď ale Kim Čong Un předvádí, jak si s omezením poradí. Se souhlasem režimu otevřela oficiálně ve čtvrtek cestovní kancelář NKOREAN.RU první pobočku v Moskvě.

Severní Korea vypálila do moře neidentifikované střely, podle USA selhaly při testech

Aktualizovali jsme 26.8.2017, 08:09, 26.08. 08:02

Pchjongjang/Soul - Severní Korea dnes vypálila poblíž Jižní Koreje několik střel, které dopadly do moře. Podle americké armády šlo o rakety krátkého doletu, možná i balistické, ale jihokorejští činitelé míní, že Pchjongjang zřejmě zkoušel velké dělostřelecké rakety, napsala agentura AP. Názory na…

Jaderná válka mezi Ruskem a Amerikou může být vyvolána omylem. Kvůli KLDR, varují odborníci

23.08. 11:17

Jestliže se Pchjongjang rozhodne otestovat další rakety nebo dokonce zaútočit na USA, vypustí Američané s největší pravděpodobností antiraketu. Ta by ale v případě, že netrefí cíl, mohla narušit ruský vzdušný prostor. V tom případě by mohla hrozit katastrofa. Obě strany by proto měly jednat, aby se…

USA zavedly kvůli podpoře KLDR sankce proti čínským a ruským organizacím

22.08. 20:32

Washington - Spojené státy uvalily sankce na desítku čínských a ruských organizací a na šestici osob, které podle Washingtonu přispívají k vývoji severokorejského jaderného programu.

Pchjongjang pohrozil odplatou, USA a Jižní Korea prý nacvičují atentát na Kim Čong-una

22.08. 17:17

Pchjongjang - KLDR dnes dle očekávání ostře zareagovala na americko-jihokorejské vojenské cvičení. Spojené státy obvinila, že při manévrech používají blíže nespecifikované "smrtící" zbraně a že trénují atentát na vůdce Kim Čong-una.

Americká a jihokorejská armáda zahájily společné vojenské cvičení, KLDR mluví o provokaci

21.08. 11:30

Soul - Spojené státy a Jižní Korea dnes zahájily společné vojenské cvičení, které potrvá do 31. srpna. Zahrnuje i simulace, které mají obě země připravit na případnou válku s jaderně vyzbrojenou Severní Koreou. Manévry každoročně vyvolávají rozhořčení KLDR.

Jak by dopadla válka mezi USA a KLDR? Nejlepší odhady jsou tragické

Aktualizovali jsme 20.8.2017, 15:37, 20.08. 07:34

Washington - Pokud se Pchjongjang rozhodne spustit salvu jaderných ozbrojených raket směrem k Soulu, Tokiu či americkým vojenským základnám, bude krveprolití, které svět nepamatuje od dob druhé světové války. V takovém scénáři by zemřely miliony lidí, ať už během bombardování, či jako oběti radiace…

USA versus KLDR: Kdo by vyhrál válku?

19.08. 08:34

Ačkoliv celý svět doufá, že válka mezi Severní Koreou a USA nevypukne, vyostřená rétorika mezi oběma zeměmi nenechává nikoho na pochybách, že situace je opravdu vážná. Spojené státy sice bývají pokládány za vojenskou velmoc, KLDR ale má přibližně stejně velkou vojenskou sílu, poukazují experti.

Jak silné má Severní Korea zbraně. Věc, kterou nikdo neví

18.08. 14:12

Washington - Jak silný jaderný arzenál vlastní Severní Korea nikdo s jistotou neví. Mezi americkými experty proto panuje značná nejistota ohledně jeho rozsahu. Dnes to uvedla agentura AP.

USA se postavily za spojence. Plánují případný rychlý zásah proti KLDR

18.08. 14:09

Washington - USA sáhnou po rychlé a konkrétní akci, aby zneškodnily severokorejské rakety vypálené případně na americké spojence. Po schůzce ministrů obrany a zahraničí USA a Japonska to uvedl šéf Pentagonu James Mattis.

USA a Japonsko se shodli na tom, že budou krotit rétoriku o KLDR. Bojí se jaderného útoku

18.08. 11:26

Tokio - Americký velvyslanec v Japonsku William Hagerty jednal s japonským premiérem Šinzóem Abem. Dohodli se, že Washington a Tokio budou krotit rétoriku ohledně KLDR. V poslední době narůstají obavy, že Severní Korea je schopna použít jadernou hlavici.

Američané jsou rozhodnutí. Chtějí vojenský útok proti KLDR

17.08. 16:49

Washington/Pchjongjang - Bleskový průzkum veřejného mínění pro zpravodajskou stanici CBS News ukázal, že většina Američanů nepovažuje za dobrý nápad vyhrožovat režimu Kim Čong-una. Zároveň se ukázalo, že v případě, pokud by diplomatické řešení konfliktní situace selhalo, Američané by nebránili…

Trump slíbil si před akcí proti KLDR vyžádá souhlas Soulu

17.08. 08:58

Soul - Americký prezident Donald Trump jihokorejskému vedení slíbil, že v případě jakéhokoli rozhodnutí ohledně Severní Koreje si vyžádá svolení Soulu. Na tiskové konferenci v jihokorejském hlavním městě to dnes řekl prezident Mun Če-in.

Kim dostal pochvalu od Trumpa. Za to, že zatím nezaútočí na Guam

16.08. 16:01

Washington - Severokorejský vůdce Kim Čong-un prozatím odložil plány útoku na tichomořský útok Guam. Americký prezident Donald Trump to dnes označil za moudré a logické rozhodnutí.

Rusko nepodpoří další sankce, nechce režim KLDR udusit, říká Lavrov

16.08. 15:43

Moskva - Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov dnes prohlásil, že možnosti ekonomického tlaku na Severní Koreu jsou prakticky vyčerpány a že Moskva nebude podporovat ekonomické udušení země.

Guam leží v centru jaderného napětí mezi USA a KLDR. Čím je tento ostrov tak zajímavý?

Aktualizovali jsme 15.8.2017, 22:01, 15.08. 12:01

Hatanga (Guam) - Oznámení severokorejské armády, že připravuje operační plány pro útok na ostrov Guam, přinesl tomuto americkému území v Pacifiku více globální pozornosti, než tomu bylo za desítky let. Čím je tento ostrov tak zajímavý?

Dekolonizace Guamu? Nevolil jsem prezidenta, nezvolil jsem si válku. A přesto je tady, zní z ostrova

15.08. 19:48

Hagatna – Strach z vojenského konfliktu se Severní Koreou vyvolal na tichomořském ostrově Guam volání po změně politického uspořádání, podle něhož je ostrov takzvaným nezačleněným územím USA s vnitřní samosprávou. Napsala to dnes agentura AP. Na ostrově se hovoří o „dekolonizaci".

Moskva a Peking chtějí v OSN prosadit řešení severokorejské krize

15.08. 17:31

Peking/Moskva - Ministři zahraničí Ruska a Číny Sergej Lavrov a Wang I dnes telefonicky hovořili o severokorejské krizi. Návrh řešení, který chtějí prosadit na půdě Rady bezpečnosti OSN, vyzývá KLDR k zastavení raketových testů a USA k odvolání plánovaného vojenského cvičení.

Kim Čong-un už má na stole plány útoku na Guam, rozhodnutí zatím odložil

15.08. 09:54

Soul - Severokorejská agentura KCNA dnes oznámila, že se vůdce Kim Čong-un seznámil s plány útoku na tichomořský ostrov Guam,. Prý se ale rozhodne až podle toho, jak se zachovají USA. Podle analytiků citovaných stanicí BBC může Kimovo váhání znamenat, že KLDR není k útoku na americké zámořské území…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací