Články k tématu: Severní Korea

Americkou armádu doprovodí ke korejským břehům japonská vrtulníková loď

01.05. 10:34

Toki - Japonsko vyslalo své největší vojenské plavidlo, vrtulníkovou loď Izumo, aby v japonských vodách doprovázelo americkou zásobovací loď, která míří k americkému vojenskému svazu vedeným letadlovou lodí Carl Vinson.

Trump ocenil Kim Čong-una: Je opravdový lišák, když se dokázal i přes mládí udržet u moci

30.04. 21:58

Washington - Americký prezident Donald Trump v rozhovoru pro televizní stanici CBS mluvil o severokorejském diktátorovi Kim Čong-unovi. Ocenil, že se navzdory svému mládí dokázal udržet u moci.

Papež promluvil o krizi kolem KLDR. Navrhl do řešení zapojit zprostředkovatele

30.04. 09:56

Vatikán - Třetí země, jako například Norsko, by se měla pokusit o zprostředkování sporu mezi Severní Koreou a Spojenými státy. Prohlásil to v sobotu papež František, podle něhož je zapotřebí zklidnit situaci kolem KLDR, která představuje nebezpečí jaderné zkázy.

reklama

Další země se bojí smrtícího úderu: KLDR by mohla zaútočit i na nás

Aktualizovali jsme 29.4.2017, 22:05, 29.04. 13:01

Sydney – Severní Korea dělá vrásky celé řadě zemí světa. Z tichomořského regionu přichází další varování – podle australského premiéra Čína neuplatňuje dostatečný tlak na severokorejského vůdce Kim Čong-una. Tvrdí také, že Pchjongjang je ‚skutečná hrozba‘ pro mír a stabilitu.

Severní Korea otestovala další balistickou raketu. To je špatné, zlobí se Trump

29.04. 09:53

Soul - V době mimořádně vyostřených vztahů mezi KLDR a Spojenými státy otestovala Severní Korea další balistickou raketu. Stalo se tak dnes brzy ráno místního času (pátek 22:33 SELČ), zkouška nebyla úspěšná.

KLDR dělá vrásky generálnímu tajemníkovi OSN, USA žádají nové sankce. Ozvaly se i Rusko a Čína

Aktualizovali jsme 28.4.2017, 22:33, 28.04. 19:35

New York - Obavy z možného vojenského konfliktu na Korejském poloostrově dnes na jednání Rady bezpečnosti OSN vyjádřil generální tajemník OSN António Guterres. Za nebezpečnou situaci pak označil absenci komunikačních kanálů s Pchjongjangem.

Trump nechce potíže: S Tchaj-wanem si volat nebude, potřebuje pomoc Pekingu s KLDR

28.04. 15:20

Washington/Peking - Americký prezident Donald Trump odmítl návrh tchajwanské prezidentky, že by se mohli znovu telefonicky spojit. Nechce zhoršení vztahů s Čínou, kterou potřebuje k řešení konfliktu s KLDR. Na Tchaj-wan nicméně Washington zcela nezanevřel.

KLDR lže světu? Zbraně na pompézní vojenské přehlídce byly falešné, míní expert

28.04. 08:48

Washingon – Severní Korea 15. dubna světu demonstrovala svou sílu obří vojenskou přehlídkou v Pchjongjangu. V průvodu se mimo jiné objevilo speciální komando s ručními protitankovými granátomety (RPG). Americký analytik a bývalý zpravodajský důstojník však poukazuje na to, že šlo především o…

Spojeným státům hrozí velmi vážný konflikt s KLDR, přiznává Trump

28.04. 08:14

Washington - Americký prezident Donald Trump sice preferuje diplomatické řešení současné vyhrocené situace kolem KLDR, zároveň ale připustil, že Spojeným státům hrozí vážný konflikt se Severní Koreou kvůli jejímu jadernému programu a vojenským provokacím.

Velitel tichomořské flotily USA varuje před KLDR: Je to opravdu zlé, krize je reálná

28.04. 08:03

Washington - Velitel tichomořské flotily USA varoval senátory před KLDR. Harry Harris považuje nynější situaci na Korejském poloostrově za nejhorší bezpečnostní krizi ve své kariéře.

Japonci mají na přípravu na jaderný útok KLDR pouhých 10 minut. Úřady už vydaly rady, jak se chránit

27.04. 21:40

Tokio – Japonci mají opravdu strach z toho, co by pro zemi znamenal útok Severní Koreje – obzvláště ten jaderný. Už v minulých dnech se objevily zprávy, že si někteří obyvatelé Japonska začali stavět protiatomové kryty. Vláda teď také varovala, že takovým střelám nebude trvat dlouho, než se…

KLDR straší svět: Na internetu se objevily fotografie z největšího vojenského cvičení v historii zěmě

27.04. 21:27

Pchjongjang – V Severní Koreji proběhlo obří vojenské cvičení. Na dělostřelce dohlížel osobně severokorejský vůdce Kim Čong-un. Na internetu se objevily fotografie, které ukazují sílu tamní armády.

Severní Korea souhlasí s návštěvou expertky OSN na práva postižených lidí

27.04. 16:05

Soul - Expertka OSN Catalina Devandasová-Aguilarová, která se zaměřuje na dodržování lidských práv fyzicky a mentálně postižených osob, bude ve dnech 3. až 8. května na návštěvě KLDR. Tamní režim s její přítomností souhlasil.

Severokorejský režim vybudoval luxusní zimní středisko, zeje ale prázdnotou

27.04. 11:16

Pchjongjang - Podle Globálního indexu hladu trpí na 40 procent Severokorejců podvýživou. Vůdce Kim Čong-un dal ovšem postavit luxusní skiareál Masikrjong, které je v KLDR jediné svého druhu. Navzdory promo video ve středisku ale mnoho lyžařů nepotkáte.

Washington hrozí KLDR zpřísněním sankcí, chce ji dotlačit k ukončen jaderného rpogramu

27.04. 08:15

Washington - Americká vláda se pokusí prostřednictvím zpřísněných sankcí dotlačit totalitní Severní Koreu k ukončení jaderného a raketového programu.

Odborníci spekulují: Co by se stalo, kdyby Trump válčil se Severní Koreou?

Aktualizovali jsme 26.4.2017, 21:58, 25.04. 13:11

Washington/Pchjongjang - Vzhledem k tomu, že totalitní Severní Korea říká, že je připravena poslat ke dnu americkou letadlovou loď. Reagovala tak na fakt, že seskupení amerických bojových plavidel v čele s letadlovou lodí USS Carl Vinson dnes ve Filipínském moři jižně od Korejského poloostrova…

100 dní prezidenta Trumpa: Tomahawky v Sýrii, boj o migrační dekrety. vztahy s Ruskem se nelepší

26.04. 10:28

Washington - 29. dubna uplyne sto dní, co se Donald Trump ujal funkce amerického prezidenta. Za tu dobu už stihl mnohé, zaznamenal ale i neúspěchy. Proklamované zlepšení vztahů s Ruskem se nekoná.

Čína kárá Trumpa: Měl by se uklidnit a nerozdmýchávat napětí kvůli KLDR

26.04. 08:11

Washington/Peking – Americký prezident Donald Trump kritizoval Čínu kvůli vlažnému přístupu k Severní Koreji. Vadí mu, že Peking nedostatečně tlačí na zastavení jaderného programu Pchjongjangu. V rozhovoru pro Financial Times prohlásil, že pokud Čína v tomto ohledu zklame, postarají se Spojené…

Krize na Korejském poloostrově? Japonci mají strach, budují protiatomové kryty

26.04. 08:05

Pchjongjang/Tokio - Zvyšující se napětí u korejského poloostrova děsí Japonce. Připravují se na případný severokorejský jaderný útok. Jejich obavu dokládá razantní nárůst zájmu o atomové kryty.

KLDR slaví 85. výročí založení armády velkými manévry s ostrými střelbami

25.04. 09:42

Soul - Severní Korea na východním pobřeží kolem města Wonsan uspořádala rozsáhlé vojenské cvičení s ostrými střelbami, kterému údajně přihlížel vůdce Kim Čong-un. Manévry se konaly u příležitosti 85. výročí založení armády KLDR.

Rady bezpečnosti OSN by měla přijmout kroky proti KLDR, myslí si Trump

25.04. 08:13

Washington - Americký prezident Donald Trump dnes podle agentury Reuters mluvil s představiteli Rady bezpečnosti OSN. Prohlásil, že rada musí musí být připravena uvalit nové sankce vůči KLDR. 

Jde do tuhého: V Bílém domě proběhne velká porada o KLDR se členy Senátu

25.04. 08:11

Washington - Americká vláda uspořádá ve středu neobvyklou konzultaci věnovanou situaci v Severní Koreji. Do Bílého domu bylo pozváno všech sto členů Senátu amerického Kongresu, kteří vyslechnou informaci ministra zahraničí Rexe Tillersona, ministra obrany Jima Mattise, šéfa zpravodajských služeb…

KLDR zadržela Američana, který vyučoval na univerzitě v Pchjongjangu

24.04. 16:35

Soul - Minulý týden byl v Pchjongjangu zadržen Američan korejského původu Kim Sang-tuk, který rovněž používal jméno Tony Kim. Jednalo se o akademika, který přednášel na Univerzitě vědy a technologie v severokorejské metropoli.

KLDR vyhrožuje Americe potopením námořní flotily

23.04. 17:50

Pchjongjang - Severní Korea pohrozila Spojeným státům, že potopí jejich letadlovou loď Carl Vinson. Chce tím ukázat svoji vojenskou převahu. S prohlášením přišla poté, co se k americké skupině lodí přidaly dvě japonská plavidla ve Filipínském moři.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací