Články k tématu: Severní Korea

Malajsie z bezpečnostních důvodů zruší bezvízový styk s KLDR

02.03. 09:46

Kuala Lumpur - Vražda Kim Čong-nama vážně narušila vztahy mezi Malajsií a Severní Koreou. Malajsijský vicepremiér dnes oznámil, že jeho země od pondělí 6. března přerušuje bezvízový styk s KLDR, a to z bezpečnostních důvodů.

Dvě ženy byly obviněny z vraždy Kim Čong-nama, hrozí jim trest smrti

01.03. 09:15

Kuala Lumpur - Malajsie dnes obvinila dvě ženy z vraždy Kim Čong-nama. Nevlastní bratr severokorejského vůdce zemřel 13. února krátce poté, co na něj ženy na letišti v Kuala Lumpuru nastříkaly nervový plyn VX, který je řazen mezi chemické bojové látky.

Jižní Korea chce pozastavit členství KLDR v OSN

28.02. 22:11

Ženeva - Jižní Korea dnes vyzvala k přijetí přísných opatření vůči KLDR, jež by mohla zahrnovat i pozastavení členství Severní Koreje v OSN.

reklama

Z vraždy Kim Čong-nama budou obviněny dvě ženy, hrozí jim trest smrti

28.02. 11:52

Kuala Lumpur - Dvě ženy, které byli v Malajsii zatčené kvůli smrti bratra severokorejského prezidenta Kim Čong-nama, budou ve středu obviněny z vraždy. Bude-li jim vina prokázána, čeká je trest smrti.

Kim to tentokrát přehnal a USA ho musí svrhnout. Silná slova na hlavu diktátora

28.02. 08:03

Vždy se objevují velké naděje, že nově jmenovaný diktátor bude mírnější a slušnější než jeho předchůdce, uvádí vojenský historik Max Boot v komentáři pro server Commentary Magazine. Připomíná, že v případě syrského a severokorejského vůdce, Bašára Asada, resp. Kim Čong-una, se naopak ukázalo, že…

Kim Čong-nama zabil silný jed během 20 minut

26.02. 15:00

Kuala Lumpur - Bratr severokorejského prezidenta Kim Čong-nam zemřel během 20 minut od chvíle, co byl 13. února na letišti v Kuala Lumpuru otráven.

Kim Čong-un chce podle médií nechat zavraždit svého strýce v Praze

25.02. 22:10

Soul - Česká republika má po vraždě bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una obavy o bezpečnost jeho strýce, který slouží v Praze jako velvyslanec. Tvrdí to na svém webu jihokorejský list Dogon-a Ilbo.

Malajsie hrozí zatykačem na diplomata KLDR

25.02. 19:31

Kuala Lumpur - Malajsie varovala, že vydá zatykač na druhého tajemníka severokorejského velvyslanectví v Kuala Lumpuru, pokud nebude spolupracovat s malajsijskou policií.

Bratra vůdce KLDR zřejmě zabila smrtící nervová látka VX

24.02. 08:58

Kuala Lumpur - Na těle mrtvého bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una se našla smrtelně nebezpečná nervová látka VX. Sdělila to dnes podle agentury AFP malajsijská policie.

Rozzlobená KLDR: Čína tančí, jak Spojené státy pískají, stěžuje si

23.02. 15:33

Pchjongjang - KLDR nelibě nese rozhodnutí Číny o zastavení odběru černého uhlí. Ve značně kritickém článku severokorejské agentury KCNA se píše, že sousedé KLDR tančí, jak Spojené státy pískají.

Kdo zabil Kimova bratra? KLDR obvinila Malajsii, pitva prý byla nelegální a nemorální

23.02. 09:06

Kuala Lumpur - Severní Korea přešla do protiútoku a z vraždy Kim Čong-nama obvinila Malajsii. Podle Pchjongjangu je kolen incidentu mnoho pochybností a tělo nevlastního bratra Kim Čong-una by mělo být okamžitě předáno KLDR.

Malajsie kvůli Kimovově vraždě zadržela i severokorejského diplomata

22.02. 10:38

Kuala Lumpur - Malajsijská policie identifikovala dva další podezřelé z vraždy Kim Čong-nama, nevlastního bratra severokorejského vůdce. Kauza zvýšila diplomatické napětí mezi Malajsií a KLDR.

Malajsie si kvůli vraždě Kim Čong-nama před volala severokorejského velvyslance

20.02. 09:20

Kuala Lumpur - Vražda Kim Čong-nama zasahuje i do diplomacie. Malajsie si dnes předvolala severokorejského velvyslance a malajské ministerstvo zahraničí rovněž povolalo z Pchjongjangu svého ambasadora "ke konzultacím".

Malajsie hledá v případu vraždy Kim Čong-nama další Severokorejce

19.02. 12:43

Kuala Lumpur - V pondělí, kdy byl Kim Čong-nam otráven v Kuala Lumpuru, za podezřelých okolností opustili Malajsii čtyři Severokorejci. Policie proto po nich vyhlásila pátrání.

Peking chce podpořit sankce OSN, přestane odebírat uhlí z KLDR

18.02. 16:35

Peking - Peking s platností od neděle až do konce letošního roku zastavuje veškerý dovoz uhlí ze Severní Koreje, čímž zemi připraví o důležitou část příjmů. Jde o reakci na raketové testy KLDR, které Pchjongjang provádí navzdory sankcím OSN.

Nikdy jsme neměli KLDR ze seznamu podporovatelů terorismu vyškrtnout, zní z USA

18.02. 13:24

Washington - Na americkém seznamu teroristických států nyní figurují Írán, Súdán a Sýrie. Republikánští i demokratičtí členové Kongresu chtějí, aby se na něj vrátila KLDR, která byla vyškrtnuta v roce 2008.

Otazníky kolem vraždy Kim Čong-nama: Úřady zadržely dalšího muže, lékaři provádí druhou pitvu

18.02. 10:54

Kuala Lumpur - V Malajsii byl v souvislosti s vraždou Kim Čong-nama, bratra vůdce KLDR, zatčen Severokorejec Ri Čong-čchol narozený v roce 1970. Úřady také zahájily druhou pitvu těla oběti.

Americká diplomacie vyzvala Peking, aby pomohl stabilizovat Korejský poloostrov

17.02. 17:06

Bonn - Během jednání ministrů zahraničí G20, které se koná v Bonnu, se americký ministr zahraničí Rex Tillerson poprvé sešel se svým čínským protějškem Wangem I. Vyzval, aby Peking všemi prostředky působil na KLDR, a přispěl tak ke snížení napětí na Korejském poloostrově.

Malajsie vzkazuje do KLDR: Chcete tělo zavražděného Kim Čong-nama? Pošlete DNA jeho příbuzných

17.02. 09:51

Kuala Lumpur - Malajsie žádá KLDR o vzorky DNA příchuzných Kim Čong-nama, který byl zavražděn na letišti v Kuala Lumpur. Jinak tělo nevlastního bratra severokorejského diktátora Kim Čong-una nevydá.

Severní Korea využívá tajné agentky k zahraničním misím

16.02. 21:07

Soul - Kolem vraždy Kim Čong-nama, nevlastního sourozence severokorejského diktátora Kim Čong-una, je stále mnoho orázek. Není jasná příčina smrti a ani motiv činu. Ve službách rozvědky KLDR by to zdaleka nebylo poprvé, co bylo i k riskantním misím využito žen.

Vražda Kimova bratra: Jak velké komando zabijáků vlastně KLDR poslala?

Aktualizovali jsme 16.2.2017, 12:01, 16.02. 08:49

Kuala Lumpur - V Malajsii pokračuje vyšetřování vraždy Kim Čong-nama, nevlastního bratra severokorejského diktátora Kim Čong-una. Policie zadržela muže a již dvě ženy. Zbývá zjistit, jakou látkou byl zavražděný podle všeho otráven. Také není jasné, kolik atentátníků vlastně KLDR do Malajsie poslala.

Po vraždě Kimova bratra byla zatčena neznámá brunetka s vietnamským pasem

15.02. 13:52

Kuala Lumpur - Malajsijská policie dnes v souvislosti s pondělní vraždou nevlastního bratra severokorejského vůdce zadržela ženu s vietnamským cestovním dokladem. Příčina smrti Kim Čong-nama (46 )nebyla zatím stanovena. Spekuluje se o motivech zločinu.

Rada bezpečnosti OSN odsoudila raketový test KLDR, odpověď z Pchjongjangu přišla obratem

14.02. 13:28

Pchjongjang/Ženeva - KLDR dnes odmítla pondělní prohlášení Rady bezpečnosti OSN odsuzující víkendový severokorejský test rakety středního doletu. Vyslanec totalitní země zároveň kritizoval pravidelná americko-jihokorejská vojenská cvičení v oblasti Korejského poloostrova.

Další provokace Severní Koreje? Kvůli raketovému testu se sejde Rada bezpečnosti OSN

Aktualizovali jsme 13.2.2017, 19:38, 13.02. 09:01

Washington/Tokio/Pchjongjang - Dnes večer se uskuteční schůzka Rady bezpečnosti OSN, žádaly o ni USA, Japonsko a Jižní Korea v reakci na nedělní raketový test KLDR. Aktivity Pchjongjangu kritizují také Čína a Rusko.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací