Články k tématu: Severní Korea

KLDR odsoudil novou bezpečnostní strategii USA, Trump prý usiluje o světovou nadvládu

22.12. 11:16

Pchjongjang - Nová bezpečnostní strategie amerického prezidenta Donalda Trumpa je podle KLDR "zločinecký dokument", který usiluje o "naprosté podřízení celého světa zájmům Spojených států".

Nejdelší válka současnosti? Trvá už téměř 70 let

22.12. 08:14

Před 67 začal nikdy neukončený konflikt na Korejském poloostrově. Tehdy vpadla vojska Severní Koreje na jih. Napětí mezi oběma zeměmi trvá dodnes, zejména díky jadernému programu KLDR, který podporuje její vůdce Kim Čong-un.

Třetí světová válka už příští rok? V těchto pěti zemích hrozí vypuknutí konfliktu

Aktualizovali jsme 21.12.2017, 22:00, 20.12. 11:03

Světu se v uplynulém roce podařilo překonat většinu konfliktů bez katastrofických následků. V některých částech světa - zejména v Sýrii - výrazně pokleslo napětí. V jiných státech válečná situace eskalovala. Americký server The National Interest představil pět světových oblastí, ve kterých by…

reklama

USA předložily Radě bezpečnosti OSN novou rezoluci proti Severní Koreji

21.12. 20:09

New York - USA předložily Radě bezpečnosti OSN návrh nové rezoluce proti Severní Koreji. Vrcholný orgán Organizace spojených národů by o ní mohl hlasovat v pátek.

Žena ve vedení KLDR? Sestra Kim Čong-una má stále více pravomocí

21.12. 09:47

Pchjongjang - Tajuplná figura, která je stínem Kim Čong-una - tak se do nedávna mluvilo o Kim Jo-čong, nejmladší dcery zesnulého severokorejského vůdce Kim Čong-Ila. O její existenci ví svět už dlouho, obvykle ji můžeme spatřit v přítomnosti současného vládce, svého bratra doprovází ještě častěji…

Střet se blíží? Bílý dům prý dramaticky urychlil přípravu útoku na Severní Koreu

21.12. 08:02

Londýn - Bílý dům "dramaticky" rozšířil přípravu na vojenský útok proti Severní Koreji vzhledem k obavě, že diplomacie nefunguje. Uvedl to dnes na svém webu britský list The Daily Telegraph s odvoláním na anonymní zdroje ve vládě a v bezpečnostních složkách USA.

Do Jižní Koreje uprchl voják z KLDR, na hranicích se střílelo

21.12. 08:01

Soul - Jihokorejská hlídka dnes v prostoru demilitarizované zóny na hranicích s KLDR vypálila 20 varovných výstřelů na severokorejskou jednotku, která v demilitarizované zóně hledala vojáka prchajícího z KLDR.

Bílý dům má prý nové důkazy o tom, že KLDR šířila virus WannaCry

19.12. 08:17

Washington - Bílý dům poprvé oficiálně připsal Severní Koreji odpovědnost za šíření počítačového programu WannaCry, který infikoval statisíce počítačů ve 150 zemích světa. Virus, který se začal šířit v květnu, zabraňoval uživatelům v přístupu k počítači a vyžadoval zaplacení výkupného.

Proč USA nemohou zabít Kim Čong-una?

Aktualizovali jsme 18.12.2017, 22:01, 18.12. 10:21

Washington/Pchjongjang - Spojené státy jsou ve slepé uličce, dvacet let sankcí a diplomatických hrozeb nepřinesly žádné ovoce. Severokorejský režim dál vyvíjí zbraně bez ohledu na mezinárodní dohody. Nyní je konflikt už na hranici se skutečnou válkou, která by zanechala miliony mrtvých civilistů.…

Trump představil novou strategii: Nejtvrdší tlak na KLDR a zeď proti migrantům

18.12. 21:05

Washington - Spojené státy a jejich partneři v budoucnu podniknou nejtvrdší možné kroky k jadernému odzbrojení Severní Koreje. Součástí bezpečnostní strategie Spojených států je i zeď na hranicích s Mexikem.

Jaderné zbraně v KLDR: Vypukne v roce 2018 válka?

18.12. 19:33

Pchjongjang - Pro Severní Koreu byl rok 2017 velmi zvláštní. Po letech snahy, i přes výhrůžky amerického prezidenta Donalda Trumpa, se Kim Čong-unovi povedlo vyrobit mezikontinentální jadernou zbraň. Od této chvíle bude čím dál složitější s KLDR jednat. Co se v posledním roce svět o Severní Koreji…

Rusko se obává války s KLDR, protirakety S-400 budou v bojové pohotovosti

18.12. 15:45

Moskva - Ruská armáda přesunula na Dálný východ divizi moderních protiraketových systémů S-400. Krok souvisí se zostřením situace na Korejském poloostrově. KLDR výrazně pokročila ve vývoji jaderných zbraní a raket, což Moskva opakovaně odsoudila.

Jaký je život v nejizolovanější zemi světa? Ve školách se místo učení chodí na popravy

Aktualizovali jsme 17.12.2017, 09:40, 17.12. 07:05

Severokorejec I Song-ču žil v době svého dětství životem bohatších vrstev v metropoli Pchjongjangu. Jako mladík ale přesto musel bojovat o přežití jako člen pouličního gangu. Byl to jeden z mnoha zvratů na cestě, která ho dovedla až ke studiu na univerzitě v Británii. Příběh mladíka popisující…

Australan prý domlouval obchody pro KLDR

17.12. 08:48

Sydney - Australští policisté zatkli muže ze Sydney, kterého viní z domlouvání obchodů pro Pchjongjang, včetně prodeje komponentů používaných v balistických raketách.

Jaderná válka s KLDR? Spojené státy mají superzbraň, která zabrání katastrofě

Aktualizovali jsme 15.12.2017, 22:10, 15.12. 11:26

Washington - Pokud jste měli obavu z jaderné války, tak už nemusíte. Podle australského serveru News k ničemu takovému nedojde, protože Američané mají zbraň, která může neutralizovat veškerý jaderný arzenál, který má Severní Korea k dispozici.

Japonsko uvalilo další sankce na severokorejské subjekty

15.12. 10:05

Tokio - Japonsko zmrazí aktiva 19 severokorejských subjektů. Na černé listině se ocitnou banky, obchodníci s uhlím a nerostnými surovinami a dopravní společnosti.

Putin a Trump si telefonovali, mluvili o Severní Koreji

15.12. 08:08

Moskva/Washington - Prezidenti USA a Ruska ve čtvrtek řešili krizi na Korejském poloostrově. Telefonický rozhovor se podle Kremlu uskutečnil z americké iniciativy.

KLDR varuje svět: Pokud zavedete námořní blokádu, budeme to považovat za válečný akt

Aktualizovali jsme 14.12.2017, 22:19, 14.12. 18:45

Pchjongjang – Severokorejský režim dnes varoval před „nelítostnými opatřeními", které Severní Korea přijme v případě, že Washington se svými spojenci zahájí námořní blokádu země. K jakému americkému opatření se ministerstvo vyjadřovalo, ale není jasné.

Putin má jasno: Neuznáváme jaderný status KLDR

14.12. 14:55

Moskva - Rusko podle prezidenta Vladimira Putina neuznává jaderný status Severní Koreje. Zároveň obvinil Spojené státy, že k pokračování raketového a jaderného programu KLDR vyprovokovaly.

V Pchjongjangu poprvé zasedla rusko-severokorejská vojenská komise

14.12. 08:54

Pchjognjang - V Pchjongjangu dnes poprvé zasedla rusko-severokorejská armádní komise. Dle informací agentury Reuters jedná mimo jiné o dohodě, která má předcházet nebezpečným vojenským aktivitám.

Konečně změna k lepšímu: Rusko a Čína uvítaly ochotu USA jednat s KLDR bez podmínek

13.12. 12:40

Peking/Moskva/Washington - Šéf americké diplomacie Rex Tillerson v úterý řekl, že Spojené státy jsou ochotné zahájit přímé vyjednávání s KLDR bez předběžných podmínek. Toto stanovisko dnes přivítaly Čína a Rusko.

Američané jsou s KLDR ochotni jednat bez kladení podmínek, oznámil Tillerson

13.12. 08:13

Washington - Spojené státy jsou připravené usednout za jednací stůl se Severní Koreou, aniž by si kladly jakékoli podmínky. V projevu na půdě think-tanku Atlantic Council to dnes řekl americký ministr zahraničí Rex Tillerson.

Koho se Němci nejvíce bojí? Odpověď Vás možná překvapí

Aktualizovali jsme 12.12.2017, 22:11, 09.12. 16:52

Berlín - Podle výroků politiků, generálů, vojenských analytiků a zpráv médií se zdá, že celá západní Evropa neřeší nic jiného než hrozbu Ruska a Severní Koreu. Nezisková organice Koerber Foundation zjistila, že Němci se mnohem více obávají amerického vedení.

KLDR opět padělá peníze? V Soulu se objevil dokonalý padělek 100 dolarů

12.12. 15:00

Soul - KLDR se zřejmě vrátila k tištění falešných amerických dolarů, aby tak obešla mezinárodní sankce, kterým totalitní režim čelí kvůli svým jaderným a raketovým zbrojním programům..Podezření zesílilo poté, co se v Jižní Koreji objevil nový dokonalý padělek stodolarové bankovky.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací