Články k tématu: silnice, dálnice

Slovenští autodopravci chystají nové blokády, i u hranic s Českem

12.01. 21:03

Slovenští autodopravci ohlásili na dnešek od 22:00 začátek nových blokád kamionové dopravy na více než dvaceti místech země včetně provozu u hranic s Českou republikou. Oznámila to Unie autodopravců Slovenska (UNAS). Ta již v úterý zahájila protesty za výrazné snížení silniční daně či za…

Rozvoj inteligentních systémů v dopravě? Česko do projektu zatím investovalo 1,4 mld. korun

23.07. 10:40

Praha - Stát doposud na rozvoj inteligentních dopravních systémů vynaložil přes 1,43 miliardy korun. Stěžejní součástí projektu je C-Roads vytvářející dálnici komunikující s projíždějícími vozidly. Systémy by měly do budoucna zlepšit plynulost i bezpečnost dopravy nebo například předvídat změny…

V Praze dnes opět zkolabovala doprava, okruh stojí

10.07. 20:41

Praha - Provoz na pražském okruhu dnes od odpoledne komplikuje několik dopravních nehod. Zatím poslední se stala kolem 17:45 na 0,5. kilometru ve směru k D5, místo je zcela neprůjezdné.

reklama

Přetížené kamiony? Ťok chce prosadit, aby vozily méně nákladu než 48 tun

10.07. 12:02

Praha - Maximální limit pro hmotnost nákladu kamionů na českých silnicích by se měl podle návrhu ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) snížit. Nyní lze vozit až 48 tun nákladu, státy EU přitom dovolují na jeden kamion v průměru 42 tun.

Sněmovna změnila pravidla pro vyvlastnění, výstavba infrastruktury bude rychlejší

29.06. 13:19

Praha - Sněmovna dnes schválila poslanecký návrh, který má usnadnit a urychlit přípravu výstavby dopravní, energetické i komunikační infrastruktury. Nyní předlohu dostane k posouzení Senát, zákon by mohl nabýt účinnosti v září.

V letě by v Brně mohla začít stavba okruhu

28.05. 14:54

Brno - V Brně by v létě mohla začít první etapa stavby velkého městského okruhu v úseku Žabovřeská, která by se týkala části od Dobrovského tunelů přes mosty u Kníničské ulice po vyústění tramvajového tunelu na Žabovřeské. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO).

Policie v rámci středeční akce zjistila 3300 přestupků

19.04. 18:20

Praha - Při měření rychlosti v rámci středeční evropské akce Speed Marathon zjistili policisté na necelé tisícovce míst téměř 3300 přestupků, přičemž zkontrolovali kolem 7000 vozidel. Zhruba 2600 řidičů překročilo rychlost, další měli například nevyhovující technický stav vozidla nebo řídili pod…

Dopravní kolaps v Praze: Rekonstrukce zasáhne tisíce řidičů

03.04. 09:41

Praha - Od úterý 3. dubna se řidiči na jižním okraji Prahy mohou těšit na uzavírky ještě dříve, než se dostanou do centra. Ani autobusy, ani auta neprojedou Písnicí po ulici Libušská - začíná tak kompletní rekonstrukce komunikace, která bude trvat do konce tohoto roku. Očekávat lze zhoustnutí…

Návrat zimního počasí komplikuje dopravu v celé zemi. Předpověď počasí na další dny

17.03. 10:23

Celá ČR - Do Česka se vrátilo zimní počasí, které komplikuje dopravu na celém území republiky. Řidiči musí počítat s náledím, zmrazky a kvůli silnému větru i se sněhovými jazyky. Oteplovat se bude až v průběhu příštího týdne.

Vláda schválila peníze pro fond dopravy. Na rozvoj a údržbu bude potřeba 86 miliard ročně

27.02. 12:40

Praha - Vláda dnes schválila aktualizované Dopravní sektorové strategie. Státní fond dopravy bude podle nich od letoška v dalších letech potřebovat na údržbu a rozvoj dopravní infrastruktury minimálně 86 miliard korun ročně. To odpovídá zhruba 1,8 až dvěma procentům HDP.

Stát vyčíslil potřebnou částku na dopravní stavby. Jde o 86 miliard ročně

23.02. 13:23

Praha - Podle aktualizované Dopravní sektorové strategie bude Státní fond dopravy potřebovat na údržbu a rozvoj dopravní infrastruktury minimálně 86 miliard korun ročně. To odpovídá zhruba 1,8 až dvěma procentům HDP.

Sjízdnost silnic po sněžení: Jaká je situace v jednotlivých krajích?

18.02. 09:49

Praha, Jihlava - Sobotní husté sněžení pořádně zaměstnalo jihočeské hasiče, kteří museli zasahovat i několika dopravních nehod. Ta nejvážnější se stala u Malovic na Prachaticku, kde se převrátila cisterna vezoucí naftu a benzín. Na Vysočině připadlo v noci na dnešek několik centimetrů sněhu,…

Výstavba dopravní infrastruktury se urychlí. Návrh zákona podpořila vláda i poslanci

07.02. 13:59

Praha - Urychlení výstavby dopravní infrastruktury projedná Sněmovna s podporou vlády. Nová zákonná úprava se má podle novely vztahovat na 17 dálnic a na dvě silnice první třídy, které na dálniční tahy navazují. Měly by se týkat také 15 železničních tratí, železničních uzlů v Praze, Brně a v…

Námraza proměnila české silnice v kluziště. problémy hlásí téměř všechny kraje

23.11. 10:35

Celá ČR - Silnice ve Zlínském kraji dnes ráno namrzají, sjízdné jsou s velkou opatrností. V noci v části Libereckého kraje mrzlo a místy dopravu komplikovala i mlha. Přibývá počet dopravních nehod.

Velké sčítání billboardů: ŘSD se zaměřuje na ty, které majitelé nestihli odstranit

08.09. 14:07

Praha - Dnes začalo sčítání billboardů, které jejich majitelé neodstranili z takzvaného ochranného pásma u dálnic a silnic 1. třídy. Soupis by mělo mít Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) hotový do úterý.

Řidička na Litoměřicku nezvládla řízení: Tři mrtví a dva těžce zranění

03.09. 11:47

Litoměřice - Mezi Úštěkem a Zimoří na Litoměřicku se dnes ráno stala tragická autonehoda, při které zemřeli tři lidé a dvě další osoby utrpěly zranění.

Nehoda tří aut zablokovala dálnici D10 ve směru na Turnov

01.09. 18:53

Mladá Boleslav - Dálnici D10 u Březiny na Mladoboleslavsku uzavřela dnes v podvečer nehoda osobního a dvou nákladních aut. Jeden člověk se lehce zranil.

Billboardy s českou vlajkou? ŘSD je zřejmě začne odstraňovat, Ťok se ale poradí s právníky

30.08. 13:19

Lovosice - Podle novely zákona má k 1. září od silnic zmizet na 3000 z celkem 25.000 poutačů v ČR. Ředitelství silnic a dálnic začne zřejmě zřejmě odstraňovat billboardy u dálnic a silnic prvních tříd bez ohledu na to, jestli na nich bude komerční, nebo nekomerční motiv.

Senátoři se obrátili na Ústavní soud kvůli zákazu billboardů

28.08. 14:48

Praha/Brno - Novela zákona o pozemních komunikacích v roce 2012 kvůli bezpečnosti silničního provozu omezila billboardy u dálnic a silnic první třídy a pro ty stávající ponechala pětileté přechodné období, které se blíží ke konci. Skupina 17 senátorů se proto obrátila na Ústavní soud (ÚS).

Billboardy od dálnic zmizí, provozovatelé se ale chtějí soudit o ušlý zisk

25.07. 16:52

Praha - Kvůli zákazu zmizí od září od dálnic a silnic I. třídy na 3000 billboardů. Provozovatelé poutačů zákaz budou respektovat, řada z nich se ale chce s Českem soudit o ušlý zisk.

Německé mýtné ovlivní i dopravu na českých silnicích, varují odborníci

25.01. 19:41

Praha - Německá vláda dnes schválila zavedení mýtného. Změna se podle ústředního automotoklubu (ÚAMK) zatíží i české silnice. Dražší německé dálnice budou auta zřejmě objíždět po lacinějších českých, případně budou některé úseky německých dálnic objíždět po silnicích nižších tříd v příhraničí.

Čeká nás zásadní změna? Německo chce zavést celoevropské silniční mýtné

23.01. 14:36

Berlín - Dosud se předpokládalo, že se německá vláda soustředila především na zavedení mýtného pro osobní auta jen na německém území. Podle informací magazínu Spiegel je ale Berlín připraven podpořit vytvoření celoevropského systému silničního mýtného.

Peníze dochází? Ve fondu dopravy zůstalo méně než loni

05.01. 19:29

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) dnes varoval, že kraje zřejmě letos nedostanou z přebytku Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na opravy nebo výstavbu silnic druhých a třetích tříd tolik peněz jako loni, kdy měly tři miliardy korun.

Ministerstvo životního prostředí souhlasí se stavbou úseku dálnice D49

23.11. 14:47

Praha - Ministerstvo životního prostředí dnes vydalo první souhlasné stanovisko EIA ke stavbě úseku budoucí dálnice D49 Hulín-Fryšták. Ta je součástí hlavního silničního tahu ve směru Brno a Zlín až na hranice se Slovenskem. Měřit má přes 16 kilometrů.

reklama
Fotogalerie