Články k tématu: škola

Maturita jako výsada vyvolených? Stát chystá velkou změnu

Aktualizovali jsme 21.9.2018, 22:08, 21.09. 17:56

Praha - Ministerstvo školství je připraveno diskutovat o zavedení minimální hranice bodů, která by byla nutná pro přijetí na maturitní obory středních škol. Tiskové oddělení ministerstva to dnes napsalo na dotaz ČTK. Ke stanovení společné bodové hranice při jednotných přijímacích zkouškách na…

Na inkluzi míří další nálož kritiky. Experti ji chtějí omezit

15.09. 16:02

Lány (Kladensko) - Inkluze by měla být na českých školách omezena, shodli se dnes experti na školství při jednání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Podle nich inkluze nesmí být útokem a likvidací praktických a speciálních škol, uvedl ke schůzce mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Tělesné tresty ve školách? Dnes zakázaná praktika byla v minulosti velmi oblíbená

13.09. 08:06

O tělesných trestech ve školách se dodnes vedou diskuze, i přesto, že jsou dávno zakázané. Ovšem ještě v minulém století učitelé své žáky běžně fyzicky trestali!

reklama

Univerzální jazyk, se kterým se domluvíte všude? Naučit se ho lze za chvíli, mluví jím i Češi

06.09. 08:01

Na to, aby se člověk stal mistrem v používání cizích jazyků, mnohdy nestačí ani dlouhé roky studia. Nejvíce znalostí a zkušeností dá člověku pobyt v zemi, kde se daným jazykem mluví. Jeden ale nemá žádnou domovskou zemi, a přesto jím lidé mluví po celém světě. Říká se mu esperanto.

1. září přináší řadu změn: Slevy pro důchodce a studenty, konec halogenek, návrat baget do škol

03.09. 08:26

Levnější jízdné, nové emisní limity nebo konec žárovek. To jsou jen některé ze změn, které vstoupily v platnost počínaje dnešní půlnocí. Podívejte se, co vše bude ode dneška jinak.

Budoucí prvňáček: Jak jej připravit na první dny ve škole?

02.09. 07:30

Blíží se konec letních prázdnin a mnozí z vás se už s dětmi pomalu připravují na začátek nového školního roku. Ti, kteří mají doma čerstvého prvňáčka, teď momentálně řeší, jak jej připravit na první školní dny. Pár rad rodičům poskytla paní Kristýna Farkasová na serveru Kouzelnavychova.cz.

Už žádný kofein! Vyhláška zakáže prodej kávy na školách, cílem je zdravější životní styl

30.08. 09:58

Soul - Jihokorejská vláda rozjíždí kampaň, která si klade za cíl prosadit u žáků i učitelů zdravější životní styl. Od poloviny září už nebudou prodejní automaty a bufety na základních a středních školách nabízet kávu.

Americká vláda chce povolit školám nákup zbraní. Demokraté jsou zděšeni

24.08. 12:25

Washington - Veřejné školy v USA dostávají ze státní pokladny federální granty na základě zákona z roku 2015. Podle nového návrhu ministerstva školství by za tyto peníze mohly nakupovat i zbraně.

Co se stane, když zapomenete dítě ve školce?

09.08. 17:24

Stát se to může každému. Nestíháte vyzvednout své dítě ze školky kvůli dopravní zácpě, prodlouženému jednání nebo nečekanému úrazu. Praktiky, které převládaly za našich mladých let, jsou ale ty tam. Dnes s sebou nevyzvednuté dítě přináší o mnoho komplikací více, než dříve.

Už žádné mobily ve školách, rozhodla Francie. Podle opozice je to jen Macronova PR akce

31.07. 08:06

Paříž - Dosud musely školy ve Francii používání mobilních telefonů a dalších komunikačních zařízení zakázat ve školním řádu, nyní vznikl speciální zákon. Parlament v pondělí schválil zákaz mobilů na školách, které navštěvují žáci do patnácti let.

Pařížské lyceum chce studenty sledovat pomocí monitorovacích náramků, lidé se bouří

24.07. 10:30

Paříž - Jedno z pařížských lyceí se chystá studenty kontrolovat přes sledovací přívěsek, který budou muset mít během výuky a školních akcí u sebe. Opatření, jež má být uvedeno do praxe od září, se ale mnoha lidem nezamlouvá.

Ministr prosazuje zákaz mobilů ve školách. Děti jsou prý kvůli nim hloupější

20.06. 15:13

Londýn - Britský ministr kultury Matt Hancock přišel s radikálním návrhem. Školy by podle něj měly úplně zakázat dětem používání mobilů, neboť neprospívají rozvoji jejich osobností ani školním výsledkům. Britské školy nyní postupují různě. Zatímco některé mobily zakazují zcela, jiné omezují zákaz…

Afghánistán se propadá do negramotnosti

04.06. 10:27

Kábul - Kvůli bojům s islamisty, chudobě, ale i předčasným sňatkům nechodí téměř polovina afghánských dětí do školy. Problém se týká zhruba 3,7 milionu, tedy 44 procent Afghánců ve věku od sedmi do 17 let.

Rodina odjela do Británie, děti zameškaly přes 400 hodin

01.06. 11:48

Přerov - Několik set hodin vyučování zameškaly dvě školou povinné děti z Lipníku nad Bečvou na Přerovsku, jejichž rodina odjela loni na podzim na dva měsíce do Velké Británie.

Na škole v Indianě se střílelo, dva zranění

25.05. 17:56

Noblesville - Dva lidé byli zraněni při dnešní střelbě na střední škole v americkém státě Indiana. Pravděpodobného pachatele, kterým je místní žák, policie zadržela. Podle policistů zřejmě neměl komplice a nebezpečí již pominulo, uvedla agentura AP.

Návrat sladkostí do škol? Pamlsková vyhláška má být mírnější

24.05. 16:18

Praha - Vyhláška o prodeji potravin ve školách bude od září mírnější. Budou v ní upraveny současné přísné limity obsahu tuku, cukrů a soli v prodávaných výrobcích. Ministři školství Robert Plaga (ANO) a zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes novináře informovali, že její změnu předloží do…

Hlaste včas, na jakou ZŠ dáte, žádají rodiče lidovci

21.05. 15:11

Brno - Brněnská KDU-ČSL navrhuje, aby rodiče, kteří své děti hlásí na více základních škol, museli do 15. června oznámit, na kterou školu jejich dítě nastoupí. Lidovci tak chtějí zabránit zbytečnému blokování míst, které pak ředitelé mohou obsadit až v září, když se dané dítě nedostaví. Novinářům…

Počet žáků nastupujících na SŠ roste, poprvé od 90. let

21.05. 15:08

Praha - Na středních školách letos poprvé od 90. let nepoklesl počet žáků nastupujících do prvních ročníků. Oproti loňsku jich přibylo 129. Celkem do prvního ročníku chodí 99.739 dětí. Vyplývá to ze souhrnných dat Národního ústavu pro vzdělávání, o kterých dnes ČTK informovala jeho mluvčí Markéta…

Škola studenty sleduje systémem pro rozpoznání obličeje, má odhalit jejich aktivistu

17.05. 21:50

Peking - Studenty jedné ze středních škol v Číně budou ve třídě sledovat kamery se zabudovanou technologií pro rozpoznávání obličeje. Zařízení má sledovat chování studentů, vyhodnocovat jejich aktivitu i míru jejich soustředění, napsala dnes agentura Reuters.

Opatření kvůli migrantům? Rakousko schválilo testy z němčiny pro předškoláky

17.05. 18:13

Vídeň - Před nástupem do první třídy budou muset děti v Rakousku od příštího roku prokázat dostatečnou znalost němčiny. Zákon, který zavádí testy z úředního jazyka, schválil dnes rakouský parlament, informovala agentura APA. Pokud předškolákovy znalosti němčiny stačit nebudou, nastoupí do podpůrné…

Afghánský prezident se omlouvá za nálet na školu

16.05. 19:26

Kábul - Afghánský prezident Ašraf Ghaní se dnes omluvil za nálet na náboženskou školu provedený armádou začátkem dubna v provincii Kunduz na severovýchodě země. Letecký úder si podle mise OSN vyžádal 36 obětí na životech, mezi nimiž bylo 30 dětí.

Ministerstvo připravilo školy na nové opatření GDPR

13.05. 11:07

Praha - Nové evropské nařízení o ochraně osobních údajů známé jako GDPR zásadně nezmění způsob, jak s osobními daty pracují školy. Tyto informace chránily pečlivě již v předešlých letech. ČTK to řekl František Halada, který jako lektor seminářů Národního institutu pro další vzdělávání (NIDV)…

Čtrnáctiletý Američan postřelil spolužáka

11.05. 21:01

Palmdale (USA) - Čtrnáctiletý student dnes na střední škole v kalifornském městě Palmdale postřelil při hádce do paže spolužáka. Losangeleská policie informovala, že podezřelého zadržela a vzala do vazby. Zraněný student by se měl podle agentury AP zcela zotavit.

Pomoc pro chudé středoškoláky: Praha jim přispěje na výlety i kurzy

02.05. 17:16

Praha - Hlavní město přispěje na školní výlety, kurzy i zahraniční zájezdy žáků středních škol, kteří jsou z nízkopříjmových rodin. Cílem je snížit sociální vyloučení dětí, které by kvůli špatným finančním poměrům rodiny nemohly na školní akce jet. Grantovou podporu mohou školy zřizované hlavním…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie