Články k tématu: školky

V Německu uzavřou muslimskou školku. Její provozovatelé prý šířili salafismus

12.02. 11:05

Ve spolkovém státě Porýní-Falc odebraly úřady provozní licenci školce, která byla obviněna ze šíření salafistické ideologie. Zařízení, které je v zemi jediné svého druhu, tak bude muset skončit. Jeho provozovatelé se chtějí bránit soudní cestou.

Co se stane, když zapomenete dítě ve školce?

09.08. 17:24

Stát se to může každému. Nestíháte vyzvednout své dítě ze školky kvůli dopravní zácpě, prodlouženému jednání nebo nečekanému úrazu. Praktiky, které převládaly za našich mladých let, jsou ale ty tam. Dnes s sebou nevyzvednuté dítě přináší o mnoho komplikací více, než dříve.

V Sarajevu hrozí dělení výuky podle jazyka a národností. Podnět podal rodič muslimského žáka

10.10. 11:04

Sarajevo - Školám v kantonu Sarajevo hrozí, že budou muset vést výuku odděleně ve třech jazycích - bosenštině, chorvatštině a srbštině. Ředitelé škol mají zajistit vyučování v jednom ze tří oficiálních jazyků konstitutivních národů Bosny a Hercegoviny, a to v souladu s rozhodnutím rodičů žáků.

reklama

Politici před volbami rodinám slibují dostatek školek, růst dávek i podporu částečných úvazků

15.08. 11:01

Praha - Sněmovní volby budou již za dva měsíce a strany se předhánějí ve slibech. Podle svých programů zajistí dostatek míst ve školkách, podpoří částečné úvazky či výhodné novomanželské půjčky.

Muslimské školky by měly být uzavřeny, nepotřebujeme je, zní z Rakouska

27.06. 15:05

Vídeň – Rakouský ministr zahraničí Sebastian Kurz by rád ve své zemi zrušil muslimské školky. Podle něj by to pomohlo v integraci přistěhovalců v Rakousku. Uvedl to pro list Kurier.

Každoročně se do školky nedostanou tisíce dětí, experti se zlobí kvůli nedostatečným ivesticím

01.06. 19:49

Praha – Podle vládní zprávy rovnosti žen a mužů za loňský rok se v České republice každoročně do mateřských škol nedostanou tisíce dětí. V tomto školním roce zařízení musela odmítnout 32.000 žádostí. 

Ministerstvo školství vynaložilo na rozšiřování kapacit škol miliardu

20.05. 15:48

Praha - Ministerstvo školství od roku 2014 podpořilo dotacemi v celkové výši 1,127 miliardy korun 106 projektů na rozšíření kapacit mateřských a základních škol.

Rok 2017 přinese daňové novinky. Jaké nastanou změny?

30.11. 17:43

Praha - S příchodem nového roku je třeba připravit se i na řadu legislativních změn. Ty se dotknou většiny obyvatel v Česku. Jako každý rok se od ledna 2017 zvedne minimální mzda, její zvýšení má dopad i na školkovné, daňové bonusy nebo platy některých zaměstnanců.

Ředitelka MŠ obviněna ze zpronevěry, z pokladny zmizel bezmála milion korun

06.09. 17:50

Uherské Hradiště - Policisté obvinili ze zpronevěry čtyřiapadesátiletou ředitelku mateřské školy na Uherskohradišťsku, která podle nich zpronevěřila bezmála milion korun.

Lesní školky se možná budou dát zapisovat do rejstříku, ministerstvo chystá změny

22.06. 16:59

Praha – Lesním mateřským školkám by již brzy mohlo být umožněno zapsat se do školského rejstříku. Lesní mateřské školy, kterých je nyní v ČR asi 140, o možnost zařazení do rejstříku dlouhodobě usilují. 

Poslední ročník školy i maturita z matematiky budou povinné

24.05. 19:08

Praha - Od příštího roku budou muset předškolní děti povinně absolvovat poslední rok mateřské školy. Ve stejném roce se sjednotí přijímací zkoušky na střední školy.

Školky nechtějí přijmout alergiky, nebo děti s dietami. Porušují tím ale zákon

25.04. 09:08

Praha - Ačkoliv je to protiprávní, ředitelé veřejných mateřských škol se často vzpírají přijmout dítě, které má drobnou zdravotní odlišnost, jako je například alergie, dieta, celiakie, slabší forma epilepsie či astma. Rodiče pak nutí, aby takové dítě poslali do některé ze speciálních školek. Píše o…

reklama
Fotogalerie