Články k tématu: Skopeček, Jan (ODS)

Důchodci na mizině? Kvůli reformě je dusno, výrok Babiše popudil opozici

Aktualizovali jsme 12.1.2020, 15:20, 12.01. 12:27

Růst důchodů bude pokračovat nezávisle na ekonomické situaci země a v roce 2021 dosáhnou v průměru 15.000 korun. V pořadu Partie na televizi Prima to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Odmítl také tvrzení, že českému důchodovému účtu hrozí propad kvůli odchodu silných ročníků do penze v příštích…

Co Schillerová kuje na firmy a podnikatele? Opozice se zhrozila

08.01. 16:24

Lhůta pro vracení odpočtu daně z přidané hodnoty se zřejmě prodlouží o polovinu na 45 dnů. Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík neprosadil při dnešním jednáním sněmovního rozpočtového výboru o vládní novele daňového řádu úpravu, která by zachovala nynějších 30 dnů. Uspěl naopak z pozměňovacím…

Budou se mít důchodci konečně lépe? Ministryně Maláčová promluvila

22.10. 23:08

Měli by čeští senioři dostávat 13. důchody? V Polsku je zavedla vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) a i v Česku politici jednají o tom, jak důchodcům přilepšit. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) promluvila o tom, co si o tomto nápadu myslí.

reklama

Babiš se raduje ze zvýšení ratingu ČR, opozice ho rázně usadila

05.10. 14:56

Vláda nedělá nic pro to, aby měla Česká republika pozitivní rating i ve chvíli, kdy se nebude tolik ekonomicky dařit. V reakci na zlepšení ratingu úvěrové spolehlivosti Česka na úroveň Aa3 agenturou Moody's Investors Service, to uvedl ekonomický expert ODS Jan Skopeček. Bývalý ministr financí…

Vláda může využívat peníze z Fondu privatizace. Opozici se to vůbec nelíbí

05.12. 13:08

Vláda bude smět využívat peníze z takzvaného Fondu privatizace ve státním rozpočtu, a to bez určení konkrétního účelu. Počítá s tím vládní novela zákona o zrušení Fondu národního majetku (FNM), kterou dnes Sněmovna opakovaně schválila a přehlasovala veto Senátu, který ji zamítl. Předloha nyní…

Rath se přirovnal k Horákové: Ať, proboha, ten zloděj drží hubu, naštval se Kalousek

29.06. 10:16

Praha - Za korupci v souvislosti se zakázkami Středočeského kraje má jít bývalý hejtman David Rath na 8,5 roku do vězení. V komentáři k verdiktu se bývalý politik ČSSD přirovnal k Miladě Horákové. A to některé politiky pořádně naštvalo.

Babišův kabinet schválil přistoupení k fiskálnímu paktu EU

14.02. 15:44

Praha - Vláda dnes schválila přistoupení Česka k evropskému fiskálnímu paktu. Hlásí se tím k dodržování principů rozpočtové odpovědnosti. Poslanec za ODS Jan Skopeček má výhrady. Kabinet bez důvěry podle jeho slov nemá přicházet s takto razantním krokem.

Skopeček byl zvolen předsedou středočeské ODS

02.12. 17:02

Kutná Hora - Předsedou středočeské ODS zůstává i nadále její dosavadní předseda Jan Skopeček. Na dnešním regionálním sněmu pro něj hlasovalo 101 ze 111 delegátů.

ODS k přepočítání hlasů: Fiala žádá změny, Skopeček mluví o ohrožení legitimity

19.11. 20:25

Brno - Předseda ODS Petr Fiala plně respektuje rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který dnes po přepočtu preferenčních hlasů pro ODS v polovině Středočeského kraje rozhodl o mandátu pro Martina Kupku namísto Petra Bendla.

ODS bude objíždět Česko s letním kinem, navštíví na 90 měst

10.08. 16:28

Praha – V srpnu budou občanští demokraté objíždět česká města s letním kinem. S letním kinem chce ODS zavítat do 90 měst. Českou republiku v době prázdnin objíždějí i představitelé ostatních politických stran.

Babiš s Mládkem se asi zbláznili, zuří ODS. Ty peníze už stát nikdy neuvidí

08.06. 17:04

Praha – Ministři průmyslu a financí Jan Mládek (ČSSD) a Andrej Babiš (ANO) uvažují, že černouhelné společnosti, která je v insolvenci, půjčí peníze. Ty by firma mohla získat prostřednictvím státního podniku Prisko. ODS je ale zásadně proti.

Bude mít tabák a alkohol speciální zdravotní daň? ODS s návrhem nesouhlasí

08.03. 10:12

Praha – Česká lékařská komora vyzvala vládu, aby připravila plán na záchranu českého zdravotnictví. Mluví mimo jiné o zavedení zdravotní daně na tabák a alkohol. Takový plán se ale nelíbí občanským demokratům. Podle nich to zkomplikuje už tak složitý daňový systém.

reklama
Fotogalerie