Články k tématu: Sobotka, Bohuslav

Dvojí zklamání: Sobotku mrzí výsledek ČSSD i celkový výsledek voleb

včera 20:43

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka je zklamán z počtu hlasů, které ČSSD získala, i z celkového výsledku voleb. Znepokojuje ho vzestup extremistických stran. Volební lídr sociální demokracie Lubomír Zaorálek považuje výsledek strany za špatný.

Sobotka: Spokojený budu pouze s vítězstvím ČSSD. Udělal jsem pro to maximum

včera 12:39

Slavkov u Brna - Premiér a jihomoravský lídr strany Bohuslav Sobotka přiznal, že spokojený bude pouze v případě, že ČSSD vyhraje volby. Řekl to dnes novinářům ve Slavkově u Brna, kde byl volit. 

v prosinci by měli zástupci EU jednat o reformě unijního azylového systému

20.10. 08:04

Brusel - Summit Evropské unie, který se uskuteční v prosinci, se bude zabývat reformou unijního azylového systému. Novinářům to po první části dnešního summitu EU v Bruselu řekl předseda schůzky Donald Tusk. 

reklama

V Bruselu začal dvoudenní summit EU, premiéři a prezidenti budou diskutovat o migraci i brexitu

19.10. 18:53

Brusel - Dnes začal v Bruselu další z řady summitů EU. Na programu jsou brexit, digitalizace a vztahy s Tureckem. Šéfové států a vlád se ale budou věnovat především otázce spolupráce se třetími zeměmi, například v Africe.

EU musí v debatách o brexitu hájit zájmy evropské strany, žádá Sobotka

19.10. 17:32

Brusel - Evropská unie musí podle premiéra Bohuslava Sobotky ve vyjednáváních o brexitu hájit evropské zájmy stejně, jako britská strana hájí zájmy své. Rozhovory za EU vede Michel Barnier, má plnou podporu Česka.

Sobotka si stěžoval Junckerovi: Komise je na "zlobivé členy" přísnější, Brusel by měl měřit všem stejně

19.10. 14:05

Brusel - Český premiér Bohuslav Sobotka požádal předsedu Evropské komise Jeana-Claudea Junckera, aby komise v rámci Evropské unie skutečně vystupovala jako nestranný rozhodčí dodržování unijních pravidel. Některé země podle něj totiž mají pocit, že se tak neděje.

LIthium je další kšeft ČSSD. Sobotka by už v politice neměl být, spustil Babiš

16.10. 19:12

Praha - Lithium je další kšeft sociální demokracie. Dnes to při jednání Poslanecké sněmovny prohlásil šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

O budoucnosti EU by měly státy jednat společně, Schengen chceme zachovat, říká V4

13.10. 16:16

Bratislava - Na okraj dnešního spotřebitelského summitu o dvojí kvalitě potravin se v Bratislavě konala schůzka premiérů zemí V4. Chtějí, aby o budoucnosti Evropské unie jednaly společně všechny státy EU kromě Británie. Česko, Maďarsko, Polsko i Slovensko také podporují zachování schengenského…

V Bratislavě se jedná o dvojí kvalitě potravin. Sobotka chce revidovat směrnici EU

13.10. 14:20

Bratislava - Ve slovenské metropoli se dnes koná spotřebitelský summit. Český premiér Bohuslav Sobotka na něm prohlásil, že řešení dvojí kvality zboží v EU vyžaduje revizi unijní směrnice o nekalých obchodních praktikách.

Senátoři apelují na politiky: Nenadřazujte své zájmy nad státní

11.10. 22:11

Praha - Senátoři dnes vyzvali v souvislosti se spory kolem těžby lithia politiky zejména z hnutí ANO a KSČM, aby nenadřazovali své politické zájmy a způsob vedení volební kampaně nad zájmy Česka. V úvodu debaty o lithiu vystoupil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který mluvil v souvislosti s možnou…

Debata o lithiu má překrýt kauzu Čapí hnízdo? Brabec spekulace ČSSD odmítá

11.10. 21:47

Praha - Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) v Senátu odmítl, že by někdo chtěl debatu o lithiu před volbami zneužít. Reakce podle něj vyvolalo až memorandum s australskými těžaři. 

Spor o lithium: Sobotka se zastal Havlíčka, Babiš se prý pokouší odvést pozornost od sebe

11.10. 21:46

Praha - Útok na ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka (ČSSD) kvůli memorandu o lithiu s australskými těžaři je nekorektní. Před senátory to dnes řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). V Česku jsou podle odhadů asi tři procenta světových zdrojů lithia. Většina je na Cínovci a malé ložisko ve…

Vedení automobilky Škoda ujistilo Sobotku, že chce udržet pracovní místa v Česku

11.10. 11:12

Praha - V minulosti se objevily spekulace, že koncern Volkswagen, jehož součástí je i Škoda Auto, by mohl přesunout část produkce do Německa. Vedení české automobilky dnes ujistilo premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), že udělá vše pro zachování pracovních míst v ČR.

Zemanovy výroky o Krymu podle Sobotky odporují politice ČR

10.10. 22:42

Praha - Prezident Miloš Zeman neměl k projevu na Parlamentním shromáždění Rady Evropy mandát vlády a Zemanovy výroky jsou v příkrém rozporu se zahraniční politikou Česka. Oznámil to dnes na twitteru premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Česko a EU? Musíme zůstat v tvrdém jádru a rychle přijmout euro, tvrdí Sobotka

09.10. 16:52

Brno - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes vystoupil na sněmu Svazu průmyslu a dopravy na strojírenském veletrhu v Brně. Všechny, kteří jakkoliv mluví o vystoupení z EU, označil za blázny. Česká republika podle něj naopak musí zůstat v jádru EU a co nejdříve přijmout euro.

ČR si nemůže dovolit trestně stíhaného premiéra, myslí si Zaorálek

04.10. 17:19

Praha - Česko si podle volebního lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka nemůže dovolit mít trestně stíhaného premiéra. V předvolebním rozhovoru pro ČTK také prozradil, jak funguje "triumvirát" uvnitř sociální demokracie.

EU by měla zrychlit své rozhodování, myslí si Sobotka

29.09. 11:43

Tallinn - Evropská unie by měla zrychlit své rozhodování, v některých věcech je příliš pomalá. Shodli se na tom unijní lídři na čtvrteční neformální večeři před summitem v Tallinnu. Český premiér Bohuslav Sobotka podotkl, že vícerychlostní EU se stává realitou.

Promarněné příležitosti? Zeman kritizoval Sobotkovu vládu. Svůj kabinet zpětně vychválil

29.09. 08:27

Praha - Mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a prezidentem Milošem Zemanem je dlouhodobě špatný vztah. Hlava státu dnes označila končící vládu jako kabinet "promarněné příležitosti".

Sobotka odletěl do Estonska, bude řešit budoucnost EU

Aktualizovali jsme 28.9.2017, 20:13, 28.09. 17:02

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka dnes odcestoval na neformální summit do Estonska. Před odletem řekl, že je důležité, aby Česká republika byla na všech úrovních a v komunikaci se všemi partnery intenzivně zapojena do začínající debaty o budoucnosti EU.

Česko prý bylo v EU úspěšné, řekl Sobotka. O euru chce nechat rozhodnout novou vládu

28.09. 16:14

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka měl dnes bilanční schůzku se státním tajemníkem pro evropské záležitosti Alešem Chmelařem. Řekl, že česká vláda byla v posledních čtyřech letech aktivní v EU a dokázala dostat na jednací stůl témata důležitá pro Česko.

Sobotka bilancoval se Štechem, oba litují neprosazení kariérního řádu

25.09. 18:50

Praha – Po bilanční schůzce s ministrem školství Stanislavem Štechem dnes premiér Bohuslav Sobotka (za ČSSD) přiznal, že jej mrzí, že se nepodařilo v Parlamentu prosadit kariérní řád učitelů.

Vláda následovníkům doporučila zůstat v jádru EU

25.09. 15:00

Praha - Vláda dnes schválila zprávu o plnění programového prohlášení. Podle dokumentu by příští kabinet měl vyjednat Česku lepší pozici v jádru Evropské unie, posilovat bezpečnost a zvyšovat výdaje na obranu, pracovat na ochraně půdy před suchem či rozvíjet koncept Průmyslu 4.0 a vysokorychlostní…

Barmská politička Su Ťij asi navštíví Prahu. Má jednat se Zemanem, Sobotkou i Štěchem

19.09. 17:10

Praha - Barmská politička a držitelka Nobelovy ceny za mír Su Ťij zřejmě v říjnu navštíví Prahu, měla by se setkat s premiérem Bohuslavem Sobotkou i prezidentem Milošem Zemanem. Připravuje se také setkání s předsedou horní komory Milanem Štěchem, a to na 11. října.

Vláda schválila koncepci rodinné politiky, změny by přišly na miliardy korun

18.09. 14:28

Praha - Vláda dnes schválila koncepci rodinné politiky. Ministerstvo práce v ní navrhoval třeba půjčky na bydlení, bezplatné jesle a školky či vyšší mateřskou, rodičovskou či porodné. V jaké podobě kabinet materiál přijal a s jakými opatřeními souhlasil, není zatím jasné.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací