Články k tématu: Sobotka, Bohuslav

Minimální mzda se zvýší na 12.200 korun, rozhodla vláda

dnes 12:46

Praha - Minimální mzda v Česku se od ledna zvýší o 1200 korun na 12.200 korun, tedy o 11 procent. Rozhodl o tom dnes kabinet. Na twitteru o tom informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) i další ministři. Podle předsedy vlády tak nejnižší výdělek v příštím roce překročí 40,5 procenta průměrné mzdy…

Holokaust moravských Romů si připomněli v Kunštátu na Blanensku

včera 14:25

Blansko - Kolem 200 lidí se dnes u Památníku Hodonín u Kunštátu na Blanensku sešlo, aby uctili památku obětí romského holokaustu.

Vláda zvýší minimální mzdu. Ministerstva se přou, o kolik

včera 11:00

Praha - Vláda se chystá v pondělí rozhodnout o zvýšení minimální mzdy. Ministerstvo práce navrhuje růst o 1200 korun na 12.200 korun. Proti je resort zemědělství, podle něhož by se nejnižší výdělek měl zvednout o tisícikorunu. Odbory požadují 1500 korun, zaměstnavatelé by přidali 800 korun.…

reklama

Mzdy a budoucnost Unie: Sobotka se s Macronem sejde ve středu

19.08. 12:43

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude ve středu 23. srpna jedna v Salcburku s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, rakouským kancléřem Christianem Kernem a slovenským premiérem Robertem Ficem. Kromě mzdového dumpingu se má hovořit také o budoucnosti Evropské unie.

Sobotka by dal peníze zemědělcům, kteří se potýkají se suchem

18.08. 15:18

Olomouc - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se nebrání finančním kompenzacím pro zemědělce. Ty kvůli letošnímu suchu plánuje vyplatit ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Česko se bát nemusí. Bezprostřední nebezpečí nehrozí, ujišťuje Sobotka

18.08. 14:20

Olomouc - Čeští politici dnes vyjadřují Španělsku soustrast po atentátu, který si vyžádal 14 obětí. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) řekl, že Česku nehrozí žádné nebezpečí podobného úderu teroristů, a není proto důvod zavádět zvláštní bezpečnostní opatření.

Čeští politici odsoudili teroristický útok v Barceloně

17.08. 22:38

Praha - Český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) označil dnešní najetí auta do lidí v Barceloně za další "odporný teroristický útok na nevinné". Sdělil to na twitteru.

Premiér pokračuje v bilančních schůzkách, na řadě je Šlechtová a Chvojka

17.08. 17:31

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude v pondělí jednat s ministrem pro lidská práva a legislativu Janem Chvojkou (ČSSD), v úterý s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO). Uvedl to dnes tiskový odbor Úřadu vlády.

Srp vyhrožuje Sobotkovi: Chce důkazy o donášení StB, jinak ho zažaluje

17.08. 13:45

Praha - Karel Srp požaduje, aby premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) doložil jeho styky se Státní bezpečností (StB), jinak podá žalobu. Srp nebyl zvolen do rady Ústavu pro studium totalitních režimu (ÚSTR), v minulosti byl totiž členem KSČ.

Sobotka vyzve francouzské a rakouské firmy, aby v ČR víc zvedaly mzdy

15.08. 17:03

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se chystá na schůzku do Salcburku, která proběhne 23. srpna. Chce na ní s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a rakouským premiérem Christianem Kernem jednat o odstraňování mzdového dumpingu a sbližování výdělků v zemích EU.

Platy státních zaměstnanců dál porostou? Sobotka chce učitelům přidat 15 procent, ostatním deset

15.08. 15:19

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka chce další růst platů státních zaměstnanců. Tarify ve veřejném sektoru se podle něj mají zvednout od listopadu o 15 procent učitelům a o deset procent všem ostatním pracovníkům.

Sobotka vypovídal před sněmovní komisí k únikům ze spisů

15.08. 11:16

Praha - Dnes se před sněmovní komisi k únikům informací z vyšetřovacích spisů dostavil premiér Bohuslav Sobotka. Dalším z předvolaných je olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan, který byl zbaven mlčenlivosti.

Babiš jako premiér? Musí vyhrát ČSSD, aby Zeman musel jmenovat Zaorálka, tvrdí Sobotka

12.08. 19:15

Praha - Pokud chce prezident Miloš Zeman jmenovat premiérem Andreje Babiše (ANO), kdyby v podzimních volbách zvítězil, musí podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) tedy v hlasování vyhrát někdo jiný.

Premiér Sobotka pojede jednat o budoucnosti EU. Účastní se i Francie a Rakousko

08.08. 15:23

Praha - Za dva týdny se český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v Rakousku sejde s představiteli Francie, Rakouska a Slovenska. Tématem schůzky bude budoucnost Evropské unie a sbližování životní úrovně.

Kern chce jednat o mzdách v EU s Macronem, Sobotkou a Ficem, pozval je do Salcburku

04.08. 12:23

Vídeň - Rakouský kancléř Christian Kern pozve na letošní hudební a divadelní festival v Salcburku francouzského prezidenta a premiéry České republiky a Slovenska. Napsal to rakouský deník Österreich. S Emmanuelem Macronem chce předseda rakouské vlády debatovat 23. srpna o boji s takzvaným sociálním…

Dvojí kvalita potravin je nepřijatelná. Nejsme občané druhé kategorie, říká Sobotka

27.07. 18:49

Praha - Premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) si pochvaluje to, že tak zemí V4, tedy ČR, Polska, Maďarska a Slovenska kvůli dvojí kvalitě potravin v EU je úspěšný a přináší výsledky. Reaguje tak na dnešní vyjádření šéfa Evropské komise Jeana-Claudea Junckera.

Řízení vůči ČR kvůli kvótám? Chovanec chce hájit český postoj u soudu

26.07. 18:13

Praha - Za další krok ve standardní proceduře označil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnešní zaslání takzvaných "odůvodněných stanovisek" Evropské komise Česku, Maďarsku a Polsku kvůli tomu, že nedodržují své povinnosti v souvislosti s programem přerozdělování žadatelů o azyl podle stanovených kvót…

Sobotka hodnotí ministerstvo kultury: Dobře čerpalo z peněz EU, neprosadilo ale dva zásadní zákony

26.07. 13:37

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes sešel s ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL). Ocenil resort především za čerpání peněz z evropských fondů. Přišla řeč i na platy.

Nový úřad pro kyberbezpečnost povede Navrátil, vláda souhlasí

24.07. 13:35

Praha - Ředitelem nově vznikajícího Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost bude bývalý šéf Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) Dušan Navrátil. Jméno současného zmocněnce pro kybernetickou bezpečnost, které navrhl premiér, dnes schválila vláda. Úřad legislativně vznikne k 1.…

Zeman do rady ÚSTR navrhl Srpa. Čelí podezření ze styků s StB

21.07. 14:06

Praha - Počátkem roku prezident Miloš Zeman neprosadil dlouholetého předsedu Jazzové sekce Karla Srpa do Etické komise pro ocenění účastníků protikomunistického odboje. Nyní ho navrhl do rady Ústavu pro studium totalitních režimů.

Premiér Sobotka bude svědčit v kauze kolem privatizace OKD

19.07. 14:49

Praha - Soud, který řeší privatizaci těžební společnosti OKD, předvolal jako svědka premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). V kauze čelí obžalobě znalec, který vypracoval posudek ohledně ceny státního podílu, a dále dva bývalí místopředsedové Fondu národního majetku, kteří měli privatizaci na starosti.

Lidovci jsou největším zklamáním vlády, tvrdí ODS. ČSSD se postavila za Jurečku

18.07. 15:21

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) po první bilanční schůzce s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) pochválil lidoveckého kolegu za s dopady sucha. Resort sestavil soubor 12 dotačních opatření na omezení následků nedostatku vody v přírodě. Opozice naopak nešetří kritikou.

Sobotka pojede na dovolenou na Slovensko, zkritizoval postoj KSČM k misi v Pobaltí

18.07. 13:12

Praha - Za důležitou prioritu pro zbývající měsíce mandátu končící vlády považuje premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) aktivní dialog s Evropskou unií. V rozhovoru s ČTK také prozradil, kam se chystá na dovolenou.

Sobotka nechce zpět do čela ČSSD, je unavený ze šarvátek uvnitř strany

18.07. 11:31

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka chce zůstat aktivním členem ČSSD, ale nemá ambici vracet se do jejího vedení. Model rozdělení role předsedy vlády a šéfa nejsilnější vládní strany podle něj ale nemůže fungovat dlouhodobě.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací