Články k tématu: Sobotka, Bohuslav

Komisi pro BIS povede Bělobrádek, Sobotka stane v čele jedné z delegací

15.12. 15:05

Praha - Někdejšího premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) dnes Sněmovna zvolila do čela stálé parlamentní delegace do Středoevropské iniciativy. Bývalý vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) povede sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby.

Exministři Sobotkovy vlády už mají nové funkce, zamířili do sněmovních výborů a komisí

15.12. 11:57

Praha - Bývalí ministři Sobotkovy vlády se neztratí, zasednou ve sněmovních výborech a komisích. Z nich naopak odešli noví členové kabinetu za hnutí ANO Klára Dostálová a Adam Vojtěch.

Bylo mi ctí sloužit ČR jako premiér, říká Sobotka. Strakovu akademii předal Babišovi

13.12. 17:30

Praha - Nová jednobarevná vláda v čele s Andrejem Babišem (ANO) zahájila odpoledne své první jednání. Nyní již expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes se Strakovou akademií loučí, bude řadovým poslancem.

reklama

Sobotka se setkal s novým velvyslancem USA Stephenem Kingem

11.12. 16:22

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes setkal s novým americkým velvyslancem v Česku Stephenem Kingem. Jednali o česko-americké obchodní i obranné spolupráci a o nadcházejících oslavách 100. výročí vzniku Československa.

Vláda v demisi přerušila jednání o mandátu na summit EU, zbytek už bude na Babišovi

06.12. 11:59

Praha - Projednávání mandátu pro premiéra na summit Evropské unie, který se koná koncem příštího pracovního týdne v Bruselu, dnes vláda v demisi přerušila. K záležitosti se za týden na svém prvním zasedání bezprostředně po svém jmenování vrátí nový kabinet Andreje Babiše (ANO).

Zeman dnes přijal demisi Sobotkovy vlády

05.12. 17:19

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes přijal demisi vlády premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Koaliční kabinet ČSSD, ANO a KDU-ČSL pověřil Zeman prozatímně výkonem funkce do jmenování nové vlády.

Jak zachránit ČSSD? Najděte zajímavou tvář, nabádá Sobotka

05.12. 16:16

Praha - ČSSD ve volbách získala jen 7,27 procenta hlasů, což pro dosud nejsilnější parlamentní stranu znamená 15 křesel ve Sněmovně. Sociální demokracie by se podle končícího premiéra Bohuslava Sobotky měla přestat soustředit na minulé bitvy a dívat se na ty budoucí.

Stařík Babiš? Bude nejstarším premiérem v historii samostatné České republiky

05.12. 10:58

Praha - Andrej Babiš, který v září oslavil 63. narozeniny, se stane nejstarším premiérem v historii samostatné ČR. Dosud tento primát patřil předsedovi úřednické vlády z let 2009 až 2010 Janu Fischerovi, kterému bylo v době jmenování do funkce 58 let a tři měsíce. Naopak jako nejmladší se stal v…

Zeman v úterý přijme demisi vlády, o den později jmenuje Babiše

04.12. 15:05

Praha - Prezident Miloš Zeman v úterý přijme demisi vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD), den nato jmenuje předsedou vlády šéfa hnutí ANO. Andrej Babiš v neděli potvrdil poslední jméno ministra ve své patnáctičlenné menšinové vládě.

Drahoš se obává ovlivňování voleb, zahraniční služby prý šíří dezinformace

01.12. 12:04

Praha - Prezidentský kandidát Jiří Drahoš se dnes sešel s končícím premiérem Bohuslavem Sobotkou. Bývalý šéf Akademie věd se obává, že výsledky voleb v České republice ovlivňují zahraniční tajné služby prostřednictvím dezinformací.

Sobotka jako první premiér poslal demisi dopisem

29.11. 19:35

Praha - Demisi své vlády dnes premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) neobvykle zaslal prezidentovi Miloši Zemanovi dopisem. Na Pražský hrad ji doručil zástupce úřadu vlády, uvedl mluvčí vlády Martin Ayrer.

Za Sobotky vlády se ekonomika zvedla, ale chybí reformy, říkají analytici

29.11. 16:48

Praha - Za Sobotkovy vlády se podle analytiků zvýšil výkon hospodářství, rekordně klesla nezaměstnanost a rozpočet dosáhl přebytku. Kabinet ale měl štěstí na dobrou fázi ekonomického cyklu. Ne všechno se ale podařilo. Například z reformy důchodového systému nebylo nic.

Úspěch Sobotky? jeho vláda vydržela celé období, nyní podává demisi

29.11. 15:49

Praha - Vláda premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) dnes schválila svou demisi. Ještě dnes bude doručena na Pražský hrad. Sobotkův kabinet byl jmenován 29. ledna 2014 a je třetí, kterému se podařilo od vzniku samostatné České republiky vydržet do konce volebního období.

Sobotka poslal vzkaz kritikům: ČSSD by měla přestat vysílat netolerantní signály,jinak přijde o voliče

27.11. 16:14

Praha - Z ČSSD po prohraných volbách sílí hlasy proti premiérovi Bohuslavu Sobotkovi. Ten dnes vzkázal, že pokud bude ČSSD vysílat netolerantní signály, přijde i o ty voliče, kteří jí v letošních volbách do Sněmovny zbyli.

Sobotko, rezignuj. Jihomoravská ČSSD viní bývalého předsedu z volebního debaklu

25.11. 19:35

Břeclav - Krajská konference jihomoravské ČSSD vyzvala dosluhujícího premiéra Bohuslava Sobotku, aby rezignoval na svůj poslanecký mandát kvůli špatnému výsledku voleb. V usnesení se přímo hovoří o volebním debaklu. Sobotka výzvu rázně odmítl, nenechá se prý zastrašovat.

Odpor k vedení ČSSD roste: Jihomoravská buňka si do čela zvolila novou tvář, má rázné požadavky

25.11. 16:25

Břeclav - Novou šéfkou ČSSD v Jihomoravském kraji se dnes stala brněnská zastupitelka Naděžda Křemečková (42). Doposud méně známá politička porazila dosavadního předsedu Romana Hanáka.

Sobotka má poslední dny na pozici premiéra. Vláda podá demisi ve středu 29. listopadu

24.11. 16:15

Praha - Vláda premiéra Bohuslava Sobotky podá demisi ve středu 29. listopadu. Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek řekl, že předsedu hnutí ANO Andreje Babiše jmenuje premiérem zřejmě ve středu 6. prosince.

Pohled na rok 1968, který zazněl z Ruska, byl podivný, říká Sobotka

24.11. 11:56

Brusel - Český premiér Bohuslav Sobotka dnes dorazil do Bruselu na summit EU a zemí Východního partnerství. Při příchodu na jednání podotkl, že interpretace událostí roku 1968, která nedávno zazněla z ruského média, je podivná.

V Bruselu se v pátek sejde EU se státy Východního partnerství, dorazí i Sobotka

21.11. 17:05

Brusel/Praha - Evropská unie v pátek na společném summitu nabídne šesti zemím Východního partnerství především hospodářskou a finanční podporu. Na jednání bude přítomen i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Vedení ČSSD jedná o budoucnosti strany

19.11. 15:22

Hradec Králové - V Hradci Králové začalo jednání širšího vedení ČSSD, které bude rozhodovat o formátu a termínu mimořádného sjezdu. Diskutovat by se mohlo i o budoucím předsedovi, který by se měl ujmout ČSSD po mimořádném sjezdu.

Sobotka: Česko podpoří zaměstnávání žen a technické vzdělání

17.11. 13:29

Göteborg (Švédsko) - Česká republika má prostor pro zvýšení zaměstnanosti žen a musí také podpořit vzdělávání v technických oborech.

Sobotka je na sociálním summitu, chce hovořit o zaměstnannosti

17.11. 11:04

Göteborg (Švédsko) - O českých zkušenostech s úspěšnou zaměstnaností chce na dnešním neformálním sociálním summitu Evropské unie v jihošvédském Göteborgu hovořit se svými kolegy český premiér Bohuslav Sobotka.

Okamura chce podpořit Katalánce v boji o nezávislost, spojence hledá u Zemana a Sobotky

08.11. 13:22

Praha - Tomio Okamura vyzval prezidenta Miloše Zemana a premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), aby Česko veřejně podpořilo právo Katalánců svobodně rozhodnout, v jakém státě chtějí žít. Podle předsedy SPD by mělo Česko nabídnout azyl Kataláncům, kterým kvůli snaze o samostatnost hrozí stíhání.

Sobotka pojede na sociální summit EU, dostal od vlády mandát

06.11. 14:22

Praha - Vláda na dnešním zasedání schválila mandát.pro premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Ten bude příští pátek v Göteborgu v rámci "sociálního summitu" Evropské unie představovat výsledky své vlády v rámci panelu o přístupu na trh práce.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací