Články k tématu: Sobotka, Bohuslav

Klaus se navezl do Zemana. Pak si posvítil na Macrona

dnes 15:14

Praha - Hrubá slova, která v poslední době vyřkli prezident Miloš Zeman a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), podle bývalého prezidenta Václava Klause nepatří do veřejného prostoru. V televizi Prima dnes řekl, že veřejnost s nimi nepotřebuje prožívat, co si o sobě myslí.

Van der Bellen přijede do ČR vlakem, se Sobotkou bude jednat hned na nádraží v Praze

23.06. 16:34

Praha - Rakouský prezident Alexander Van der Bellen přijede do Prahy v pondělí 26. června odpoledne. Nejprve se setká s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Se svým českým protějškem Milošem Zemanem bude jednat až v úterý.

zástupci V4 jednali s Macronem: Francie má zájem o dialog, oznámil Sobotka

23.06. 13:20

Paříž - Český premiér Bohuslav Sobotka se dnes v Bruselu sešel s novým francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Ten se jen krátce před příjezdem na nynější summit EU vyjádřil na adresu středoevropských zemí velmi kriticky.

reklama

Zeman se pustil do Sobotky: Chováš se jako svině

22.06. 23:48

Praha - Kdyby mohl prezident Miloš Zeman známkovat členy současné koaliční vlády, jedničku by od něj dostala ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO). Naopak lidovečtí ministři kultury Daniel Herman a zemědělství Marian Jurečka by u hlavy státu propadli. Zeman dnes v pořadu Týden s…

Vláda schválila tři miliardy korun na zlepšení infrastruktury průmyslové zóny Kvasiny

21.06. 16:59

Praha - Na zlepšení veřejné infrastruktury v okolí průmyslové zóny Kvasiny na Rychnovsku půjde v dalších letech z veřejných peněz o tři miliardy korun víc proti plánu. Celkové náklady tak budou šest miliard korun. V plánu jsou mimo jiné stavba nájemních bytů, posílení kapacit Policie ČR, výstavba…

Stát potřebuje víc vlastních odborníků na IT bezpečnost, domnívá se Sobotka

20.06. 14:28

Brno - Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) je nezbytné, aby státní správa měla více kmenových odborníků na kybernetickou bezpečnost namísto najímání extreních firem.

Sobotka očekává spor s Beneluxem o migraci a kvótách. Ustoupit ale nehodlá

19.06. 15:42

Varšava - V polské metropoli se dnes koná schůzka šéfů vlád zemí Beneluxu (Belgie, Nizozemska a Lucemburska) a visegrádské čtyřky (V4). Český premiér Bohuslav Sobotka čeká spor o přerozdělování uprchlíků v rámci EU na základě povinných kvót.

Předseda Ústavního soudu Rychetský má jasno. Demise premiéra je demisí celé vlády

18.06. 14:40

Praha - Hostem dnešního pořadu Otázky Václava Moravce byl také předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Uvedl, že demise premiéra je jednoznačně demisí celého vládního kabinetu. Reagoval tak na nedávnou politickou krizi v ČR.

Sobotka chce minimální mzdu 12.200 korun, do vládních prázdnin se má rozhodnout

18.06. 14:07

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce, aby kabinet ještě do začátku vládních prázdnin rozhodl o dalším růstu minimální mzdy. Podporuje návrh ministryně práce Michaely Marksové, která chce zvýšení o 1200 na 12.200 korun.

Paroubek to nebude mít snadné. Zaorálek ani Sobotka ho zpět v ČSSD nechtějí

18.06. 14:04

Praha - Bývalý předseda vlády Jiří Paroubek se chce vrátit do ČSSD. Podle premiéra Bohuslava Sobotky by ČSSD neměla přijímat lidi, kteří na ni opakovaně útočili. Podle volebního lídra sociální demokracie Lubomíra Zaorálka do strany Paroubek přijat nebude.

Lidé si v Praze připomíná památku parašutistů, kteří spáchali atentát na Heydricha

18.06. 12:45

Praha - Představitelé státu včetně premiéra Bohuslava Sobotky dnes dopoledne u chrámu sv. Cyrila a Metoděje uctili památku parašutistů, kteří v roce 1942 připravili a uskutečnili úspěšný útok na říšského protektora Reynharda Heydricha.

Politický bizár? "Česani" vyrazili do boje. Zaorálek, Chovanec a Sobotka předvádí "socdance"

17.06. 12:34

Praha - Postupně se rýsuje nový volební tým Sociálních demokratů. V jeho čele je nově pověřený předseda ČSSD Milan Chovanec. Volebním lídrem je ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Strana nyní na svém Facebooku vypustila první vlaštovku v podobě tance sociálních demokratů.

ČSSD stojí za úspěchy současné vlády, chlubí se Sobotka

17.06. 12:21

Praha - ČSSD stojí za většinou úspěchů současné vlády, řekl dnes premiér Bohuslav Sobotka na programové konferenci strany. Sobotka v týdnu rezignoval na pozici hlavního volebního lídra, stejně jako na funkci předsedy ČSSD, aby pomohl stranu uklidnit.

Sobotka a místopředseda Evropské komise Timmermans jednali o migraci

16.06. 13:39

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes jednal s místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem. Tématem jejich rozhovoru byla migrace a budoucí směřování evropské integrace.

Německo hodnotí dění v Česku: Sobotka je šedá myš, Chovanec fanoušek zbraní. A Zaorálek...

Aktualizovali jsme 15.6.2017, 22:08, 15.06. 09:18

Berlín - Výměny v čele ČSSD před volbami si všimla i německá tisková agentura DPA. Českého premiéra Bohuslava Sobotku podle ní kritici nazývají šedou myší a ministr vnitra Milan Chovanec je fanoušek zbraní.

Investorem nového bloku Dukovan bude ČEZ, nebo stát, oznámil Sobotka

15.06. 15:29

Dukovany - Na dnešním zasedání Stálého výboru pro jadernou energetiku byly vybrány tři varianty možného financování chystané výstavby v Jaderné elektrárně Dukovany. Investorem nového bloku by měla být firma ČEZ, anebo stát.

Obávám se, že jsme se střelili do hlavy. Názory sociálních demokratů na změny ve straně se značně liší

15.06. 14:34

Praha - Sociální demokraté hodnotí dnešní odchod premiéra Bohuslava Sobotky z čela strany různě. ČSSD prozatím vede ministr vnitra Milan Chovanec a volebním lídrem bude šéf diplomacie Lubomír Zaorálek. Chovanec dnes převzal i funkci volebního manažera.

Další změna v ČSSD? Birke skončil ve funkci volebního manažera, nahradí ho Chovanec

15.06. 12:41

Praha - Po včerejší změně ve vedení ČSSD dal dnes místopředseda strany Jan Birke k dispozici svou funkci volebního manažera. Tu převzal úřadující předseda Milan Chovanec. Sociálním demokratům klesají preference, strana se snaží obměnou lídrů nalákat voliče zpět.

Sobotkovi krachuje manželství. Co za tím stojí?

Aktualizovali jsme 14.6.2017, 22:38, 11.06. 12:38

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka ve čtvrtek překvapil Čechy, když zveřejnil prohlášení, v němž otevřeně hovoří o problémech mezi ním a manželkou Olgou. Prakticky okamžitě se tak do popředí dostal jeho soukromý život, kterému se média zatím vyhýbala.

Sobotka: Zaorálek přinese energii, Chovanec jednotu

14.06. 22:02

Praha - Kombinovat funkci předsedy strany, volebního lídra a premiéra je podle předsedy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) na jednoho člověka až dost. Novinářům to řekl poté, co oznámil, že se vzdává role šéfa sociální demokracie i volebního lídra.

Sobotka skončí v čele ČSSD, stranu povede Chovanec

Aktualizovali jsme 14.6.2017, 21:55, 14.06. 20:46

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka ve čtvrtek opustí funkci předsedy ČSSD. Vedení nejsilnější vládní strany se ujme jeho dosavadní statutární zástupce, ministr vnitra Milan Chovanec. Současně dnes Sobotka úzkému vedení ČSSD navrhl, aby se lídrem pro říjnové sněmovní volby stal šéf české diplomacie,…

Co Sobotkovi zlomilo vaz? Nízké preference a nezájem voličů

14.06. 21:44

Praha - Odstupující předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka vysvětlil rozhodnutí vzdát se po sedmi letech stranické funkce a postu lídra pro říjnové sněmovní volby nejen poklesem preferencí ČSSD, ale i neklidem uvnitř strany a malou důvěrou spolustraníků v budoucnost.

Novým šéfem ČSSD bude Milan Chovanec. Kdo je budoucí nejdůležitější muž ve straně?

14.06. 21:42

Vizitka ministra vnitra a prvního místopředsedy ČSSD Milana Chovance (47), který převezme po rezignaci Bohuslava Sobotky vedení strany:

Kritika zněla už na sjezdu ČSSD, přesto Sobotka vyhrál

14.06. 21:41

Praha - ČSSD se podle posledních průzkumů nedaří. Vyhrála sice poslední dvoje sněmovní volby, mandáty ale přesto ztrácela. A nyní se strana rapidně propadá. A to i přesto, že sjezd ČSSD (10. a 11. března) potvrdil premiéra Sobotku v čele strany a místopředsedy zvolil podle Sobotkových představ.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací