Články k tématu: Sobotka, Bohuslav

Sněmovní komise k OKD chce vyslechnout 27 svědků, přijít má i Bakala a Sobotka

31.05. 17:57

Praha - Sněmovní vyšetřovací komise zabývající se privatizací těžařského podniku OKD si pozve k výslechu 27 svědků. Bude mezi nimi bývalý premiér a ministr financí Bohuslav Sobotka, někdejší ministr průmyslu Milan Urban (oba ČSSD) nebo dřívější majitel firmy Zdeněk Bakala. Po dnešním neveřejném…

Děkujeme za zrušení vepřína, neslo se dnes Lety

13.05. 15:46

Lety - Pietní akt za romské oběti holokaustu v Letech na Písecku se dnes nesl ve znamení díků za nedávné zrušení vepřína v sousedství někdejšího koncentračního tábora. Nově upravené pietní místo by chtělo Muzeum romské kultury veřejnosti představit za tři roky. Výbor pro odškodnění romského…

Komentář: ČSSD se stále propadá na dno. Sráží ji chyba za chybou

Aktualizovali jsme 10.5.2018, 22:16, 08.05. 19:30

Komentář Miroslava Horkého – Podle nejnovějšího volebního průzkumu spadli sociální demokraté na pomyslné dno. A může být i hůře. Nejstarší česká politická strana učinila v poslední době několik zásadních chyb, které ji v konečném důsledku mohou zcela vymazat z české politické mapy. Trpělivost s…

reklama

Sobotka vyklidil sněmovní kancelář, dostane i odchodné

03.04. 14:29

Praha - Expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) už vyklidil svou sněmovní kancelář. V poslanecké lavici ho nahradí jeho dosavadní tajemník Roman Sklenák. Slib by měl složit v úvodu schůze, která začne v úterý odpoledne příští týden.

Komentář: Těžký úděl českých premiérů? Sobotkovo odcházení je i koncem jedné politické etapy

Aktualizovali jsme 24.3.2018, 16:38, 24.03. 16:29

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Oznámení expremiéra Bohuslava Sobotky o tom, že končí v politice a ve Sněmovně je pomyslným výstřelem ke startu nových politických pořádků v zemi. Pověstné „Sobotkovo“ křídlo v ČSSD představovalo vážnou překážku ve vyjednávání o důvěře budoucího kabinetu premiéra…

Proč Sobotka praštil s politikou? Politologové pitvají jeho práci a výkony

22.03. 18:32

Praha - Bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes oznánil rezignaci na poslanecký mandát. Podle politologů ho k tomu vedlo osobní vyčerpání z politiky. Dalšími důvody mohou být neúspěchy v posledních měsících, ale i nechuť ve Sněmovně podpořit možnou vládu ČSSD s ANO.

Bohuslav Sobotka ve Sněmovně končí, rezignuje na post poslance

22.03. 14:47

Praha - Bývalý šéf ČSSD a expremiér Bohuslav Sobotka končí ve vysoké politice. Na svém facebookovém profilu oznámil, že rezignuje na post poslance.

Babiš má svůj plán? Chce ovládnout bezpečnostní sbory, varuje Sobotka

15.03. 15:29

Praha - Vláda Andreje Babiše (ANO) v demisi se snaží získat kontrolu nad bezpečnostními sbory včetně jejich generální inspekce. Tvrdí to expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Babiš se dnes rozhodl zprostit ředitele GIBS Michala Murína výkonu služby.

Sobotka se zastal Murína: Ke kázeňskému řízení nebyl důvod

15.03. 14:38

Praha - Expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) uvedl, že se seznámil s dokumenty olomouckého vrchního státního zastupitelství o řediteli GIBS Michalu Murínovi. Kázeňské řízení s ním na jejich základě ale nezahájil. Podle Andreje Babiše (ANO) ale Sobotka s Murínem kázeňské řízení zahájit měl. Nyní už je…

Slovenský miliardář Krúpa chce odškodnění od OKD. K soudu chce předvolat Bakalu, Sobotku i Teličku

19.02. 14:40

Ostrava - Společnost ARC equity services chce předvolat expremiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) a další bývalé ministry, místopředsedu Evropského parlamentu Pavla Teličku a bývalé spolumajitele OKD Viktora Koláčka a Zdeňka Bakalu jako svědky ve sporu, který začne ve čtvrtek řešit Okresní soud v Ostravě.

Komentář: Nostalgický projev Zemana tlačí ČSSD do vlády a dělí ji na dobré a zlé

Aktualizovali jsme 19.2.2018, 14:23, 18.02. 12:01

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Projev prezidenta Miloše Zemana byl na jedné straně plný nostalgických a vznešených hesel, na druhé ale nepokryté zášti a jasného označení nepřátel prezidenta a jeho vize sociální demokracie. Největším zrádcem je podle hlavy státu Vladimír Špidla, kopanec schytal i…

Na sjezdu ČSSD to vře: Zaorálek se vysmál Zemanovi, Mládek se pustil do Sobotky

18.02. 15:51

Hradec Králové - Slabá osobnost expremiéra Bohuslava Sobotky a podpis memoranda o lithiu byly podle bývalého ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka jedněmi z důvodů volebního neúspěchu ČSSD v podzimních volbách.

Proč je na tom ČSSD tak zle? Zeman má jasno, nepřímo zaútočil na Sobotku

18.02. 12:47

Hradec Králové - Prezident Miloš Zeman za důvod poklesu preferencí ČSSD považuje to, že v čele neměla silnou osobnost. Nepřímo zmínil expremiéra Bohuslava Sobotku, který loni několik měsíců před volbami opustil funkci předsedy strany. Zeman varoval ČSSD, že pokud si znovu zvolí úřednickou bytost do…

Komentář: ČSSD u konce s dechem! Proč stranu nezachrání ani Zimola?

Aktualizovali jsme 10.2.2018, 22:24, 10.02. 18:45

Komentář Miroslava Horkého – ČSSD by neměl uspokojit poslední volební model, který jí dává přes 12 procent hlasů. Ať už se totiž strana na svém mimořádném sjezdu vydá jakoukoliv cestou, bude pro ni velmi těžké vymanit se z blížící se marginalizace. Moderní levicová témata nefrčí nebo je přejaly…

Expremiér Sobotka by chtěl na Hradě Drahoše

13.01. 19:05

Praha - Bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) doufá, že ve druhém kole prezidentských voleb zvítězí někdejší šéf Akademie věd Jiří Drahoš. Na twitteru napsal, že by v něm Česko získalo slušného, důstojného, respektovaného a energického prezidenta.

Komentář: Konec ČSSD. „Záchranářská platforma“ haškovců rozjela nebezpečnou hru

Aktualizovali jsme 7.1.2018, 16:53, 07.01. 10:10

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Největší česká levicová strana se zřejmě dočká vážného rozštěpení. Platforma haškovců s názvem „Zachraňme ČSSD“ splní přesný opak. Nejstarší politickou stranu může tak, jak ji dnes známe, zcela vymazat z politické mapy České republiky.

Jaký byl rok 2017 pro Miloše Zemana? Spekulace o zdraví a střety se Sobotkou

31.12. 16:38

Praha - Časté spekulace o jeho zdraví, ostré střety s bývalým premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a úzká spolupráce se šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem (ANO) charakterizují poslední rok v tomto funkčním období prezidenta Miloše Zemana.

Skončí vedení ČSSD? Strana se připravuje na mimořádný sjezd

30.12. 12:17

Praha - Regionální organizace sociální demokracie začnou v průběhu ledna naplno s přípravami na mimořádný sjezd. Okresy a kraje budou nominovat straníky, kteří by se podle nich měli ucházet o funkce v nejužším vedení ČSSD.

Sobotkova vláda rozdala 430 milionů na odměnách

22.12. 19:41

Praha - Ministři bývalé vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) rozdali ve druhém pololetí mezi své podřízené celkem 430 milionů korun na odměnách.

Komisi pro BIS povede Bělobrádek, Sobotka stane v čele jedné z delegací

15.12. 15:05

Praha - Někdejšího premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) dnes Sněmovna zvolila do čela stálé parlamentní delegace do Středoevropské iniciativy. Bývalý vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) povede sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby.

Exministři Sobotkovy vlády už mají nové funkce, zamířili do sněmovních výborů a komisí

15.12. 11:57

Praha - Bývalí ministři Sobotkovy vlády se neztratí, zasednou ve sněmovních výborech a komisích. Z nich naopak odešli noví členové kabinetu za hnutí ANO Klára Dostálová a Adam Vojtěch.

Bylo mi ctí sloužit ČR jako premiér, říká Sobotka. Strakovu akademii předal Babišovi

13.12. 17:30

Praha - Nová jednobarevná vláda v čele s Andrejem Babišem (ANO) zahájila odpoledne své první jednání. Nyní již expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes se Strakovou akademií loučí, bude řadovým poslancem.

Sobotka se setkal s novým velvyslancem USA Stephenem Kingem

11.12. 16:22

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes setkal s novým americkým velvyslancem v Česku Stephenem Kingem. Jednali o česko-americké obchodní i obranné spolupráci a o nadcházejících oslavách 100. výročí vzniku Československa.

Vláda v demisi přerušila jednání o mandátu na summit EU, zbytek už bude na Babišovi

06.12. 11:59

Praha - Projednávání mandátu pro premiéra na summit Evropské unie, který se koná koncem příštího pracovního týdne v Bruselu, dnes vláda v demisi přerušila. K záležitosti se za týden na svém prvním zasedání bezprostředně po svém jmenování vrátí nový kabinet Andreje Babiše (ANO).

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace