Články k tématu: Sobotka, Bohuslav

Babiš má svůj plán? Chce ovládnout bezpečnostní sbory, varuje Sobotka

15.03. 15:29

Praha - Vláda Andreje Babiše (ANO) v demisi se snaží získat kontrolu nad bezpečnostními sbory včetně jejich generální inspekce. Tvrdí to expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Babiš se dnes rozhodl zprostit ředitele GIBS Michala Murína výkonu služby.

Sobotka se zastal Murína: Ke kázeňskému řízení nebyl důvod

15.03. 14:38

Praha - Expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) uvedl, že se seznámil s dokumenty olomouckého vrchního státního zastupitelství o řediteli GIBS Michalu Murínovi. Kázeňské řízení s ním na jejich základě ale nezahájil. Podle Andreje Babiše (ANO) ale Sobotka s Murínem kázeňské řízení zahájit měl. Nyní už je…

Slovenský miliardář Krúpa chce odškodnění od OKD. K soudu chce předvolat Bakalu, Sobotku i Teličku

19.02. 14:40

Ostrava - Společnost ARC equity services chce předvolat expremiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) a další bývalé ministry, místopředsedu Evropského parlamentu Pavla Teličku a bývalé spolumajitele OKD Viktora Koláčka a Zdeňka Bakalu jako svědky ve sporu, který začne ve čtvrtek řešit Okresní soud v Ostravě.

reklama

Komentář: Nostalgický projev Zemana tlačí ČSSD do vlády a dělí ji na dobré a zlé

Aktualizovali jsme 19.2.2018, 14:23, 18.02. 12:01

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Projev prezidenta Miloše Zemana byl na jedné straně plný nostalgických a vznešených hesel, na druhé ale nepokryté zášti a jasného označení nepřátel prezidenta a jeho vize sociální demokracie. Největším zrádcem je podle hlavy státu Vladimír Špidla, kopanec schytal i…

Na sjezdu ČSSD to vře: Zaorálek se vysmál Zemanovi, Mládek se pustil do Sobotky

18.02. 15:51

Hradec Králové - Slabá osobnost expremiéra Bohuslava Sobotky a podpis memoranda o lithiu byly podle bývalého ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka jedněmi z důvodů volebního neúspěchu ČSSD v podzimních volbách.

Proč je na tom ČSSD tak zle? Zeman má jasno, nepřímo zaútočil na Sobotku

18.02. 12:47

Hradec Králové - Prezident Miloš Zeman za důvod poklesu preferencí ČSSD považuje to, že v čele neměla silnou osobnost. Nepřímo zmínil expremiéra Bohuslava Sobotku, který loni několik měsíců před volbami opustil funkci předsedy strany. Zeman varoval ČSSD, že pokud si znovu zvolí úřednickou bytost do…

Komentář: ČSSD u konce s dechem! Proč stranu nezachrání ani Zimola?

Aktualizovali jsme 10.2.2018, 22:24, 10.02. 18:45

Komentář Miroslava Horkého – ČSSD by neměl uspokojit poslední volební model, který jí dává přes 12 procent hlasů. Ať už se totiž strana na svém mimořádném sjezdu vydá jakoukoliv cestou, bude pro ni velmi těžké vymanit se z blížící se marginalizace. Moderní levicová témata nefrčí nebo je přejaly…

Expremiér Sobotka by chtěl na Hradě Drahoše

13.01. 19:05

Praha - Bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) doufá, že ve druhém kole prezidentských voleb zvítězí někdejší šéf Akademie věd Jiří Drahoš. Na twitteru napsal, že by v něm Česko získalo slušného, důstojného, respektovaného a energického prezidenta.

Komentář: Konec ČSSD. „Záchranářská platforma“ haškovců rozjela nebezpečnou hru

Aktualizovali jsme 7.1.2018, 16:53, 07.01. 10:10

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Největší česká levicová strana se zřejmě dočká vážného rozštěpení. Platforma haškovců s názvem „Zachraňme ČSSD“ splní přesný opak. Nejstarší politickou stranu může tak, jak ji dnes známe, zcela vymazat z politické mapy České republiky.

Jaký byl rok 2017 pro Miloše Zemana? Spekulace o zdraví a střety se Sobotkou

31.12. 16:38

Praha - Časté spekulace o jeho zdraví, ostré střety s bývalým premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a úzká spolupráce se šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem (ANO) charakterizují poslední rok v tomto funkčním období prezidenta Miloše Zemana.

Skončí vedení ČSSD? Strana se připravuje na mimořádný sjezd

30.12. 12:17

Praha - Regionální organizace sociální demokracie začnou v průběhu ledna naplno s přípravami na mimořádný sjezd. Okresy a kraje budou nominovat straníky, kteří by se podle nich měli ucházet o funkce v nejužším vedení ČSSD.

Sobotkova vláda rozdala 430 milionů na odměnách

22.12. 19:41

Praha - Ministři bývalé vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) rozdali ve druhém pololetí mezi své podřízené celkem 430 milionů korun na odměnách.

Komisi pro BIS povede Bělobrádek, Sobotka stane v čele jedné z delegací

15.12. 15:05

Praha - Někdejšího premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) dnes Sněmovna zvolila do čela stálé parlamentní delegace do Středoevropské iniciativy. Bývalý vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) povede sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby.

Exministři Sobotkovy vlády už mají nové funkce, zamířili do sněmovních výborů a komisí

15.12. 11:57

Praha - Bývalí ministři Sobotkovy vlády se neztratí, zasednou ve sněmovních výborech a komisích. Z nich naopak odešli noví členové kabinetu za hnutí ANO Klára Dostálová a Adam Vojtěch.

Bylo mi ctí sloužit ČR jako premiér, říká Sobotka. Strakovu akademii předal Babišovi

13.12. 17:30

Praha - Nová jednobarevná vláda v čele s Andrejem Babišem (ANO) zahájila odpoledne své první jednání. Nyní již expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes se Strakovou akademií loučí, bude řadovým poslancem.

Sobotka se setkal s novým velvyslancem USA Stephenem Kingem

11.12. 16:22

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes setkal s novým americkým velvyslancem v Česku Stephenem Kingem. Jednali o česko-americké obchodní i obranné spolupráci a o nadcházejících oslavách 100. výročí vzniku Československa.

Vláda v demisi přerušila jednání o mandátu na summit EU, zbytek už bude na Babišovi

06.12. 11:59

Praha - Projednávání mandátu pro premiéra na summit Evropské unie, který se koná koncem příštího pracovního týdne v Bruselu, dnes vláda v demisi přerušila. K záležitosti se za týden na svém prvním zasedání bezprostředně po svém jmenování vrátí nový kabinet Andreje Babiše (ANO).

Zeman dnes přijal demisi Sobotkovy vlády

05.12. 17:19

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes přijal demisi vlády premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Koaliční kabinet ČSSD, ANO a KDU-ČSL pověřil Zeman prozatímně výkonem funkce do jmenování nové vlády.

Jak zachránit ČSSD? Najděte zajímavou tvář, nabádá Sobotka

05.12. 16:16

Praha - ČSSD ve volbách získala jen 7,27 procenta hlasů, což pro dosud nejsilnější parlamentní stranu znamená 15 křesel ve Sněmovně. Sociální demokracie by se podle končícího premiéra Bohuslava Sobotky měla přestat soustředit na minulé bitvy a dívat se na ty budoucí.

Stařík Babiš? Bude nejstarším premiérem v historii samostatné České republiky

05.12. 10:58

Praha - Andrej Babiš, který v září oslavil 63. narozeniny, se stane nejstarším premiérem v historii samostatné ČR. Dosud tento primát patřil předsedovi úřednické vlády z let 2009 až 2010 Janu Fischerovi, kterému bylo v době jmenování do funkce 58 let a tři měsíce. Naopak jako nejmladší se stal v…

Zeman v úterý přijme demisi vlády, o den později jmenuje Babiše

04.12. 15:05

Praha - Prezident Miloš Zeman v úterý přijme demisi vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD), den nato jmenuje předsedou vlády šéfa hnutí ANO. Andrej Babiš v neděli potvrdil poslední jméno ministra ve své patnáctičlenné menšinové vládě.

Drahoš se obává ovlivňování voleb, zahraniční služby prý šíří dezinformace

01.12. 12:04

Praha - Prezidentský kandidát Jiří Drahoš se dnes sešel s končícím premiérem Bohuslavem Sobotkou. Bývalý šéf Akademie věd se obává, že výsledky voleb v České republice ovlivňují zahraniční tajné služby prostřednictvím dezinformací.

Sobotka jako první premiér poslal demisi dopisem

29.11. 19:35

Praha - Demisi své vlády dnes premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) neobvykle zaslal prezidentovi Miloši Zemanovi dopisem. Na Pražský hrad ji doručil zástupce úřadu vlády, uvedl mluvčí vlády Martin Ayrer.

Za Sobotky vlády se ekonomika zvedla, ale chybí reformy, říkají analytici

29.11. 16:48

Praha - Za Sobotkovy vlády se podle analytiků zvýšil výkon hospodářství, rekordně klesla nezaměstnanost a rozpočet dosáhl přebytku. Kabinet ale měl štěstí na dobrou fázi ekonomického cyklu. Ne všechno se ale podařilo. Například z reformy důchodového systému nebylo nic.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací