Články k tématu: Sobotka, Bohuslav

Britská velvyslankyně poděkovala Čechům za projevy soustrasti a kondolence

včera 19:21

Praha - Britská velvyslankyně v Česku Jane Thompsonová dnes poděkovala za projevy soustrasti a kondolence, které přišly od české veřejnosti po teroristickém útoku v severoanglickém Manchesteru. Atentát nemá podle premiéra Bohuslava Sobotky žádnou souvislost s Českem. Není proto nutné zvyšovat…

Kalousek se zlobí: Ministerstvo dálpovede Babiš, jen změní sídlo.

včera 15:58

Praha - Změna v čele ministerstva financí nezajistí podle exministra a předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska objektivní prověření pochybností kolem podnikatelských aktivit odcházejícího šéfa resortu Andreje Babiše (ANO). Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) očekává od nového ministra financí Ivana Pilného …

Slováci sledují výměnu v české vládě: Babiš už není "alfa samec", Zeman je oslabený. A Sobotka?

včera 11:34

Praha - Slovenský Denník N analyzuje následky české vládní krize. Prezident Miloš Zeman a šéf hnutí ANO Andrej Babiš vyšli oslabeni, mají ovšem větší šanci dohnat ztrátu než premiér Bohuslav Sobotka. Jedno je však podle listu jasné - nejvíc prohrává demokracie.

reklama

Sobotka: EU musí kvůli terorismu posilovat výměnu informací mezijednotivými zeměmi

23.05. 22:01

Praha – V Praze dnes jednali premiéři Česka a Estonska Bohuslav Sobotka (ČSSD) a Jüri Ratas. Šéfové vlád se shodli, že pokud má EU zvládnout boj s terorismem, musí posilovat bezpečnostní spolupráci zemí a výměnu informací mezi bezpečnostními a tajnými službami.

Zastrašování a lež jsou obvyklé metody miliardáře Babiše. Já se zastrašit nenechám, vzkazuje Sobotka

23.05. 21:34

Praha - Předžalobní výzvou od ministra financí Andreje Babiše (ANO) se nenechám zastrašit, vzkazuje premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Podle něj jde o zastrašování, na jaké je Babiš zvyklý ze své podnikatelské praxe. Sněmovna v první polovině května přijala usnesení, že Babiš veřejně lhal a zneužíval…

Další napětí v koalici: Babiš pohrozil Sobotkovi soudem

23.05. 18:13

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) pohrozil premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) soudním řízením, pokud nepřestane na veřejnosti říkat, že se vyhýbal placení daní či zneužíval finanční správu. Sobotkova prohlášení mají podle Babiše povahu pomluvy a negativně ovlivňují jeho pověst a vážnost…

Z Kajínka stala celebrita, zlobí se Sobotka. Podle Středuly milost podkopává důvěru v soudy

23.05. 15:09

Praha - Prezident Miloš Zeman udělil milost Jiřímu Kajínkovi, který si odpykával doživotní trest za dvojnásobnou vraždu. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nemá radost z toho, že se z Kajínka celebrita. Kajínka vnímá spíše jakou zápornou postavu.

Babiš bude z vlády odvolán ve středu, oznámil Hrad, Sobotka to ocenil

23.05. 15:01

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ocenil, že prezident Miloš Zeman stanovil termín odvolání ministra financí Andreje Babiše, jak mu počátkem května navrhl, a jmenování jeho nástupce Ivana Pilného (oba ANO).

Čeští politici komentují atentát v Manchesteru: Pachatelé tohoto zločinu musí být potrestáni, burcuje Zaorálek

23.05. 09:15

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek vyjádřili soustrast pozůstalým po obětech noční exploze v anglickém v Manchesteru. Ministr vnitra Milan Chovanec řekl, že česká policie a tajné služby jsou v kontaktu s britskými kolegy a čekají na další informace o okolnostech…

Stanovy ČSSD prý neumožní svolat rozhodčí řízení kvůli Zimolovi

22.05. 21:06

Praha Stanovy ČSSD neumožňují podle předsedy strany Bohuslav Sobotky svolání rozhodčího řízení, které navrhla jihočeská ČSSD. Ta žádá vyškrtnutí bývalého hejtmana Jiřího Zimoly z kandidátky pro podzimní parlamentní volby.

TOP 09 se zlobí kvůli rozpočtu: Kupujete si hlasy občanů, vzkazuje vládní koalici

22.05. 17:58

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dnes představil první nástřel rozpočtu na příští rok. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) k tomu uvedl, že návrhy jsou jen reakcí na schválenou nebo připravovanou legislativu.

Spor uvnitř ČSSD může poškodit stranu před volbami

22.05. 15:45

Praha - Převolební průzkumy uazují, že ČSSD utíkají voliči a podle politologů by mohlo být ještě hůř. Stranu poškodí spor mezi vedením a jihočeskou krajskou organizací.

Kdo se o důchodce staral nejlépe? Tyhle vlády jim přidaly nejvíc

Aktualizovali jsme 21.5.2017, 22:39, 20.05. 12:09

Praha - Jak se za posledních 10 let zvyšovaly důchody? A která vláda vyšla penzistům nejvíc vstříc? V současné době činí průměrná hodnota důchodu 11 745 korun. Před deseti lety, v roce 2007, byla částka na hodnotě 8 736 korun. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) by rád navýšil důchody pro příští rok…

Evropa se musí semknout, jinak hrozí válka, varuje Sobotka

21.05. 14:48

Terezín (Litoměřicko) - Spolupracující Evropa je tou nejlepší pojistkou proti opakování válečných a totalitních hrůz. Dnes to uvedl premiér Bohuslav Sobotka

Sobotka o "Rusňákově tchýni": Jsem hodně zvědavý...

20.05. 15:39

Praha - Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka je zvědav, zda Alena Schillerová zůstane náměstkyní ministra financí. Šéf ANO Andrej Babiš se totiž rezolutně distancoval od jejího zetě a sponzora hnutí Davida Rusňáka.

ČSSD podpořila Sobotku v nastalé vládní krizi

19.05. 20:20

Praha - Předsednictvo ČSSD dnes jednomyslně podpořilo postup předsedy strany Bohuslava Sobotky i politického grémia během vládní krize.

Sobotka prý o kauze úniků z policejních spisů ví pouze z médií

19.05. 16:51

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) má o kauze úniků z policejních spisů, v níž byl podle České televize obviněn i zeť náměstkyně ministra financí Aleny Schillerové David Rusňák, informace pouze z médií.

Sobotka mluvil o penězích z Česka pro IS. Naše muslimská komunita je umírněná, uklidňuje

18.05. 16:39

Praha – Podle zprávy o situaci ve vnitřní bezpečnosti za loňský rok, kterou by příští týden měla projednat vláda, odešla z České republiky nejméně jedna platba radikální teroristické skupině Islámský stát. Toto téma se proto dnes objevilo i při interpelacích ve Sněmovně. Praha – Podle zprávy o…

Valachová předá demisi příští týden, ANO chce po Sobotkovi urgentní řešení situace v rezortu

18.05. 14:15

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) předá demisi premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) zřejmě začátkem příštího týdne. Hejtmani zvolení za hnutí ANO dnes otevřeným dopisem vyzvali předsedu vlády, aby urgentně řešil situaci na resortu školství.

Hybridní hrozby mohou mít fatální dopad na demokracii, varuje Sobotka

18.05. 12:34

Praha - Pokud se nebude hybridním hrozbám věnovat dostatečná pozornost, mohou mít fatální dopady na demokracii. Česko je připraveno proti takovým hrozbám bojovat. Na konferenci o dezinformacích Stratcom summit, který pořádá nevládní instituce Evropské hodnoty, to dnes řekl premiér Bohuslav Sobotka …

Miloš Zeman se vrátil Číny, Sobotka už mu poslal návrh na jmenování nového ministra financí

18.05. 11:43

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes oznámil, že návrh na jmenování poslance Ivana Pilného (ANO) ministrem financí byl doručen na Pražský hrad.

Vládní krize je vyřešena říká po nominaci Pilného Babiš

17.05. 21:02

Praha – Andrej Babiš i dále trvá na tom, že jeho z vlády bylo nespravedlivé. Přesto považuje vládní krizi za vyřešenou. Pokud bude mluvit s prezidentem Milošem Zemanem, požádá ho, aby ho odvolal z vlády a jmenoval ministrem financí poslance Ivana Pilného (ANO). 

Pilný mluvil se Sobotkou o svých plánech. Budu lakomý ministr, tvrdí poslanec ANO

17.05. 20:10

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes oznámil, že souhlasí s nominací poslance hnutí ANO Ivana Pilného na ministra financí. Předseda hospodářského výboru Sněmovny Pilný už uvedl, že bude v pozici ministra financí považovat za svůj úkol držet státní rozpočet a jeho deficit na uzdě. 

Demokracie v ČR stojí před zkouškou, varuje nadace blízká německé kancléřce Merkelové

17.05. 12:13

Berlín - Nadace Konrada Adenauera (KAS), která má blízko k německé kancléřce Angele Merkelové, v textu nazvaném Mocenské hry na Vltavě rozebírá současnou vládní krizi v Česku. Demokracie v ČR prý čelí zatěžkávající zkoušce.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací