Články k tématu: Sochy

Socha "otce gynekologie" byla odstraněna, prováděl pokusy na lidech

18.04. 10:13

New York - Z newyorského Central Parku byla odstraněna socha kontroverzního lékaře Jamese Mariona Simse, který v 19. století prováděl experimenty na černých otrokyních, někdy dokonce opakovaně, aniž přitom používal anestetika. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. Socha byla přemístěna na…

Řečtí komunisté chtěli ničit sochy, policie je rozehnala

16.04. 16:40

Atény - Účastníci demonstrace svolané komunisty proti spojeneckému úderu na Sýrii se dnes v Aténách pokusili strhnout sochu amerického prezidenta Harryho Trumana. Informovala o tom agentura Reuters. Spojené státy spolu s Británií a Francií v noci na sobotu vojensky udeřily na Sýrii v reakci na…

Vandal Kolumbově soše obarvil ruce na červeno, na sochu napsal výzvu proti nenávisti

13.09. 16:41

New York - Sochu mořeplavce Kryštofa Kolumba v newyorském Centrálním parku poškodili neznámí vandalové. Postavě nabarvili ruce na červeno a na piedestal napsali výzvu proti nenávisti. Kolumbus je jednou z historických osobností, o které se vedou v USA spory.

reklama

Ukrajina se zbavila všech soch Lenina, byly prý bezcenné

18.08. 11:16

Kyjev - Šéf ukrajinského Ústavu paměti národa Vladimir Vjatrovič prohlásil, že všechny sochy bolševického vůdce Vladimira Uljanova-Lenina byly na území Ukrajiny již odstraněny. Většina z nich byla prý historicky i finančně bezcenná, čekala je proto likvidace.

Odstraňování konfederačních soch označil Trump za pošetilé

17.08. 17:30

Washington - Prezident Donald Trump po svých úterních kontroverzních výrocích přilévá olej do ohně. Odstraňování konfederačních památníků z amerických měst je podle něj pošetilé a připravuje Američany o připomínky jejich historie.

Sochy komunistů nikdo nechce, aukce skončila fiaskem

20.07. 14:19

Mnichov - Už v polovině června skončila fiaskem aukce soch komunistických vůdců včetně těch českých a kupec se nenašel ani během následujících čtyř týdnů poaukčního prodeje. Všech šest dražených soch získal na začátku 90. let kameník Josef Kurz ze západobavorského Gundelfingenu. Jeho syn se je před…

Sochy komunistických předáků se vydražit nepodařilo, nebyl o ně zájem

17.06. 18:08

Mnichov - O sochy Josifa Stalina, Lenina či Klementa Gottwalda neprojevil v dnešní aukci nikdo zájem. V bavorském Gundelfingenu, kde se podobizny komunistických pohlavárů nacházejí, se sešlo jen několik novinářů a zvědavců z řad veřejnosti.

V Praze byl odhalen základní kámen pomníku Marie Terezie

13.05. 20:03

Praha - V pražském parku u Prašného mostu odhalili základní kámen budoucího pomníku Marie Terezie, od jejíhož narození dnes uplynulo 300 let. Pomník s vodním prvkem by se měl stát dominantou prostoru. Na jeho realizaci bude zapotřebí získat tři miliony korun.

Milionový rozmar: KLDR staví sousoší tří vůdců. Lidé ale nemají co jíst

19.01. 10:32

Pchjongjang - Diktátor Kim Čong-un se rozhodl, že na vrcholu nejvyšší severokorejské hory Pektu bude stát sousoší znázorňující trojici dosavadních vůdců KLDR - tedy jeho, jeho otce Kim Čong-ila a dědečka Kim Ir-sena. Tento špás vyjde na miliony dolarů.

Diktátor Mugabe terčem posměchu kvůli sochám, které si nechal zhotovit

13.09. 16:47

Harare - Zimbabwský prezident Robert Mugabe minulý pátek obdržel dvě sochy, přičemž jedna z nich se vzápětí stala na internetu terčem posměchu.

V USA se objevily sochy s nahým Trumpem

19.08. 02:49

Washington - Obyvatelé několika měst v USA měli ráno o zábavu postaráno. Donald Trump se dočkal velkého množství soch, o které ale patrně nestál. Ukazují ho totiž zcela nahého, napsal server Huffington Post.

Vandalové v Praze poničili památník obětem komunismu. Policie je zachytila na video

06.06. 17:23

Praha - Neznámí vandalové dnes v noci poničili památník obětem komunismu na pražském Újezdě. Policie zveřejnila i videozáznam celého činu. Na svědomí ho mají dva mladíci, kteří sochu zcela zřejmě chtěli úmyslně poškodit.

V moskevském muzeu bylo nalezeno 59 soch z Německa

20.05. 09:27

Moskva - V moskevském Puškinově muzeu bylo nalezeno 59 ztracených soch, které před druhou světovou válkou patřily muzeím v Berlíně.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací