Články k tématu: Šojgu, Sergej (ruský ministr obrany)

MZV usadilo ruského ministra: Odstranění sochy Koněva neporušuje smlouvy

09.04. 15:06

Odstranění sochy sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva z náměstí Interbrigády v Praze 6 neporušuje žádnou z česko-ruských smluv. Na dotaz ČTK to uvedlo ministerstvo zahraničí. Nový ruský zákon, který trestá poškozování válečných pomníků, nechtělo komentovat. Jeho obsah detailně nezná. Na…

V Rusku chtějí nechat stíhat viníky odstranění Koněvovy sochy

08.04. 21:55

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu dnes požádal šéfa národní kriminální ústředny Alexandra Bastrykina o trestní stíhání lidí, zodpovědných za odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva v Praze. Oznámila to ruská média.

Oslavy konce války ve válečném stylu. Rusko ukáže 24 nových zbraní

04.02. 13:15

Ruská armáda na slavnostní přehlídce 9. května v Moskvě poprvé předvede 24 nových typů bojové techniky. Oznámil to dnes ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Rusko i některé další postsovětské státy si tento den tradičně připomínají výročí vítězství Sovětského svazu ve druhé světové válce.

reklama

Rusko potvrdilo, že se Kurdové stáhli. Turecko to zatím nepotvrdilo

29.10. 17:58

Členové syrských kurdských milicí YPG dnes ještě před stanoveným termínem dokončili stahování z bezpečnostní zóny u turecko-syrských hranic, jak jim to ukládala rusko-turecká dohoda. Informoval o tom dnes ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Jeho turecký protějšek Hulusi Akar ale jen několik hodin…

Incident nad Baltem: Ruská stíhačka zaháněla letoun NATO, ohrožoval Šojgua

13.08. 17:41

Stíhací letoun Severoatlantické aliance se nad neutrálními vodami Baltského moře pokusil přiblížit k letadlu ruského ministra obrany Sergeje Šojgua. Z paluby ruského letadla to dnes napsal zpravodaj agentury TASS. Stroj NATO podle něj odehnal ruský stíhací letoun Su-27.

Peklo na ruské supertajné ponorce. Co způsobilo požár? Objevila se nová hypotéza

10.07. 15:08

Požár na supertajné jaderné ponorce Lošarik zavinila nejspíš nová technologie v ruském námořnictvu - lithiový akumulátor, který byl do ponorky zabudován nedávno. Uvedl to dnes petrohradský server Fontanka. Dříve média spekulovala o úniku vodíku z akumulátorů jako příčině výbuchu a požáru, který si…

Rusko šlo s pravdou ven. Na ponorce, kde hořelo, bylo jaderné zařízení

Aktualizovali jsme 4.7.2019, 10:35, 04.07. 10:08

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu poprvé oficiálně potvrdil, že v hlubinném plavidle, kde v pondělí vypukl požár, byl jaderný reaktor, který ale nebyl poškozen. Podle tiskových agentur prezidentovi Vladimiru Putinovi také sdělil, že hlavní příčinou neštěstí, jež si vyžádalo 14 mrtvých, byl požár,…

Rusko se připravuje na velké armádní manévry, blíží se akce Východ 2018

28.08. 15:08

Moskva - Manévrů Východ 2018 (Vostok 2018) se od 11. do 15. září zúčastní 300 tisíc ruských vojáků a přes 1000 kusů vojenské techniky. Podle ministerstvo obrany půjde o největší armádní cvičení od roku 1981.

Japonsko chce po Rusku omezení vojenských aktivit na Kurilách

31.07. 21:18

Moskva - Do Moskvy dnes přicestoval japonský ministr obrany Icunori Onodera. Požádal ruskou stranu přijmout "zvláštní opatření" ohledně skutečnosti, že Rusko posiluje svůj vojenský potenciál a vojenské aktivity na čtyřech ostrovech v Jižních Kurilách, na které si činí nároky také Japonsko.

Lavrov a Šojgu si údajně udrží posty v příští vládě

14.05. 20:41

Moskva - Ruská média dnes zaplnily spekulace o složení staronové vlády premiéra Dmitrije Medveděva, které má být podle předpokladů oznámeno v úterý. Kremelský vůdce Vladimir Putin si svého letitého druha a politického souputníka vybral jako hlavu příštího kabinetu před týdnem. Poprvé byl Medveděv…

Podle ruského ministra útoky na Sýrii nepřispěly ke stabilitě

20.04. 16:26

Moskva - Nedávné raketové útoky nepřispěly ke stabilitě v Sýrii. Zvláštnímu zmocněnci OSN pro Sýrii Staffanovi de Misturovi to dnes při setkání v Moskvě řekl ruský ministr obrany Sergej Šojgu. USA s Británií a Francií v noci na 14. dubna zaútočily na objekty spojované s údajným chemickým provozem.…

Ruská armáda podnikla cvičný vojenský let přes severní pól, informoval Šojgu

28.03. 19:31

Moskva – Ruská agentura RIA Novosti s odkazem na ruského ministra obrany Sergeje Šojgua oznámila, že Rusko provedlo cvičný vojenský let protiponorkového stroje přes severní pól k severoamerickému kontinentu. Stalo se tak vůbec poprvé od dob někdejšího Sovětského svazu.

Ruské letectvo bude mít poprvé od druhé světové války stíhací pilotky, oznámil Šojgu

14.08. 08:10

Moskva - Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil, že ruské vojenské letectvo bude mít poprvé od druhé světové války pilotky stíhacích letadel. První skupina zahájí výcvik v říjnu, bude v ní 15 žen, informuje BBC.

Asadův režim rozšířil území pod svou kontrolou, úspěchy má hlavně v centru země

14.08. 07:59

Damašek/Moskva - Syrská vláda během dvou měsíců zvýšila velikost území pod svou kontrolou o dvaapůlnásobek. Územních zisků dosáhla armáda zejména v centrální části země na úkor teroristické organizace Islámský stát (IS). Oznámil to ruský ministr obrany Sergej Šojgu ve zpravodajské televizi Rossija…

Armádní výcvik přežití na Urale skončil hromadnou rvačkou, 14 lidí bylo vážně zraněno

03.08. 16:53

Moskva - Oslava ukončení tříměsíčního výcviku přežití, který absolvovalo 60 nových příslušníků ruské armády, skončila bitkou. Incident se stal v uralském městě Jelaň.

Stíhačka NATO se prý pokusila přiblížit k letadlu ruského ministra obrany

21.06. 13:03

Moskva - Nad Baltických mořem došlo k dalšímu incidentu. Stíhačka NATO F-16 se pokusila přiblížit k letounu, na jehož palubě byl ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Stíhačka Su-27 ale alianční stroj přiměla k návratu.

Lavrov se Šojgu se setkali v Egyptě, jednali o politice a zbraních

29.05. 20:55

Káhira - Vývoj v klíčových oblastech Blízkého východu a severní Afriky byl dnes tématem rozhovoru egyptského prezidenta Abdala Fattáha Sísího s ruskými ministry zahraničí a obrany. Sergej Lavrov a Sergej Šojgu podle ruských diplomatů diskutovali s prezidentem hlavně o situaci v Libyi a v Sýrii.

Armádní adepti v Rusku vytvoří Mladou armádu, budou nacvičovat útok na Reichstag

23.02. 10:36

Moskva - V parku Patriot v obci Kubinka nedaleko Moskvy bude umístěna maketa budovy berlínského Říšského sněmu (Reichstagu). Má posloužit jako jeden z cílů, na kterém ruští adepti vojenského řemesla budou nacvičovat chování vojáka při útoku.

Příští rok začne konkurz pro doplnění souboru Alexandrovců

28.12. 14:49

Moskva - Alexandrovci přišli při nedělní letecké katastrofě u Soči o 64 členů. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu dnes oznámil, že po Novém roce začne konkurz na nové zpěváky. Zdůraznil, že cílem je udržet dobrou pověst a vysokou úroveň souboru.

Mír v Sýrii se blíží. V Aleppu už nejsou žádní povstalci, tvrdí Rusko

23.12. 11:44

Damašek - Ruský ministr obrany Sergej Šojgu dnes oznámil, že ze syrského Halabu (Aleppa) byli evakuováni všichni povstalci. Pod kontrolou Asadovy vlády je nyní celé město, jehož východní čtvrti od roku 2012 ovládali bojovníci opozice.

Do branného hnutí Junarmija se zapojilo už 30 tisíc ruských dětí

10.12. 10:11

Moskva - Branné hnutí ruské mládeže Junarmija, které bylo založené loni v říjnu, už přilákalo přes 30 tisíc ruských dětí. Cílem organizace je výchova mladé generace k vlastenectví a obraně státu, v osnovách nechybějí ani základy pravoslaví.

Ruská letadlová loď se zapojila do války v Sýrii

15.11. 14:49

Damašek - Prezident Vladimir Putin a ministr obrany Sergej Šojgu dnes oznámili, že Rusko zahájilo rozsáhlou leteckou ofenzivu proti teroristickým pozicím v syrských provinciích Idlib a Homs.

Šojgu se pustil do Západu kvůli Sýrii. Co chystá Rusko?

Aktualizovali jsme 1.11.2016, 22:07, 01.11. 13:37

Moskva/Damašek - Podle ruského ministra obrany Sergeje Šojgua Západ selhal v souvislosti s tím, že "neudržel na uzdě" ozbrojené islamisty v Sýrii. Západní tajné služby se obávají, že Rusko chystá konečný útok na Halab, který by mohl nastat už tento týden. Uvedla to britská stanice Sky News.

Ruské a syrské stíhačky zastavily nálety na Halab, připravuje se otevření humanitárních koridorů

Aktualizovali jsme 18.10.2016, 13:40, 18.10. 11:09

Damašek - Ruské a syrské stíhačky od dnešních 9:00 SELČ pozastavily nálety na Halab. Podle pondělní bilance organizace syrských ochránců lidských práv (SOHR) zahynulo ve městě od obnovení bojů v září přes 440 civilistů, z toho 80 dětí.

reklama
Fotogalerie