Články k tématu: Soud pro lidská práva Štrasburk

Na Slovensku se radují: Odmítnutí stížnosti Babiše je skvělá zpráva

Aktualizovali jsme 12.12.2018, 22:45, 12.12. 10:57

Za skvělou zprávu dnes označil slovenský list Denník N, že Evropský soud pro lidská práva odmítl stížnost českého premiéra Andreje Babiše na Slovensko ve sporu o evidenci ve svazcích komunistické Státní bezpečnosti (StB). Podle listu nebude v budoucnu možné z rozhodnutí soudů falšovat minulost.

Babiš v registru StB zůstane i dál. Může za to Kalousek, žertuje Zdechovský

12.12. 15:17

Evropský soud pro lidská práva odmítl stížnost českého premiéra Andreje Babiše na Slovenskou republiku. Šéf hnutí ANO se se Slovenskem pře kvůli tomu, že je veden v seznamu bývalých agentů komunistické Státní bezpečnosti (StB)

Babiš zůstává v registru StB, soud ve Štrasburku jeho žalobu na Slovensko smetl ze stolu

11.12. 11:10

Evropský soud pro lidská práva odmítl žalobu českého premiéra Andreje Babiše (ANO) na Slovensko ve sporu o evidenci ve svazcích komunistické Státní bezpečnosti (StB). Informaci webu Respekt.cz dnes potvrdil ČTK Babiš. Předseda vlády dodal, že spor nekončí. Pokračovat podle něj bude na Slovensku. Na…

reklama

Rusko zakázalo gayům průvody, podle soudu porušuje lidská práva

27.11. 20:17

Ruské úřady porušují lidská práva osob s menšinovou sexuální orientací, když jim dlouhodobě zakazují pořádat manifestace. Rozhodl o tom dnes Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku. Sedm aktivistů se na něj letos obrátilo, protože ruské soudy po mnoho let blokují takzvané pochody…

Sorosova nadace vrací úder. Kvůli maďarským protimigračním zákonům se obrací na soudy

24.09. 19:43

Budapešť - Nadace Open Society Foundations (OSF) amerického finančníka maďarského původu George Sorose se kvůli zákonům namířeným proti nevládním organizacím pomáhajícím migrantům a žadatelům o azyl obrátila na Evropský soud pro lidská práva a na maďarský ústavní soud. Informovala o tom dnes…

Maďaři přestali zadrženým migrantům dávat jídlo, aktivisté si stěžovali ve Štrasburku

23.08. 21:57

Budapešť - Maďarský migrační úřad téměř dva týdny nechávat hladovět žadatele o azyl. Nyní ale od této kontroverzní praxe upustil. Helsinský výbor se dokonce v sedmi případech obrátil na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku.

Soud ve Štrasburku se zastal Pussy Riot, Ruskoo prý porušil jejich práva

17.07. 14:12

Štrasburk/Moskva - Rusko při vyšetřování a odsouzení tří členek skupiny Pussy Riot za jejich vystoupení v roce 2012 porušilo jejich práva. Uvedl to dnes Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku a nařídil, aby bylo Marii Aljochinové, Nataliji Tolokonnikovové a Jekatěrině Samucevičové vyplaceno…

Soud ve Štrasburku potrestal Rusko za vraždu Politkovské. Rodina novinářky má dostat odškodné

17.07. 13:32

Štrasburk/Moskva - Rusko řádně nevyšetřilo případ vraždy známé kritičky Kremlu Anny Politkovské, musí proto rodině novinářky zaplatit odškodné ve výši 20.000 eur (přes 500.000 Kč). Rozhodl o tom Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku.

Útok na Čecha v Británii zůstane nepotrestán. Soud ve Štrasburku zamítl stížnost

05.07. 13:25

Štrasburk - Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku dnes zamítl stížnost na Británii, kterou k němu podala rodina Čecha Zdeňka Makara zabitého v roce 2016 v Londýně. Britské úřady podle verdiktu nepostupovaly v rozporu s úmluvou o lidských právech.

Soud pro lidská práva rozhodne v kauze Čecha zabitého ve Velké Británii

27.06. 21:38

Štrasburk - Evropský soud pro lidská práva, který sídlí ve Štrasburku, zveřejní příští čtvrtek 5. července své rozhodnutí v kauze českého občana Zdeňka Makara zabitého v Londýně v září 2016. Informoval o tom v tiskové zprávě.

Babiš bude kvůli kauze StB žalovat Slovensko ve Štrasburku

08.06. 17:34

Praha/Bratislava - Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve sporu se slovenským Ústavem paměti národa (ÚPN) kvůli evidenci ve svazcích komunistické StB obrátí na Evropský soud pro lidská práva. Nejvyšší soud SR dnes dovolání Babiše zamítl.

Babiš žene Slovensko kvůli kauze StB až do Štrasburku, Bratislava zatím mlčí

07.06. 16:13

Praha/Bratislava - Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu oznámil, že hodlá v kauze StB žalovat Slovensko, a to u Evropského soudu pro lidská práva (ESLP). Bratislava se k záležitosti zatím příliš nevyjádřila.

Tajné věznice v Rumunsku a Litvě porušovala právo

31.05. 13:08

Štrasburk - Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku dnes rozhodl, že v případu tajných věznic CIA v Litvě a Rumunsku byla porušena práva stěžovatelů. Země musí každé z obětí zaplatit odškodné ve výši 100.000 eur (2,6 milion Kč), jednomu ze stěžovatelů rovněž 30.000 eur (775.000 Kč), které…

Soud ve Štrasburku se zastal dvou Katalánců, kteří spálili fotku španělského krále

13.03. 22:19

Madrid/Štrasburk - Evropský soud pro lidská práva se zastal dvou Katalánců,kteří si stěžovali na španělský stát. V tiskové zprávě o tom dnes informoval štrasburský soud.

Rusko zvažuje odstoupení od úmluvy o lidských právech

01.03. 11:55

Moskva - Rusko zvažuje možnost odstoupení od evropské úmluvy o lidských právech. Podle zdrojů agentury RIA Novosti rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva odporují zájmům Moskvy a politizace soudních stanovisek vzrůstá.

Spor o Opočno: Štrasburský soud podpořil Colloredo-Mansfeldovou

11.01. 13:15

Praha/Štrasburk - Evropský soud pro lidská práva podpořil snahu Kristiny Colloredo-Mansfeldové o obnovení řízení u českých soudů ohledně vydání mobiliáře zámku Opočno. Spor se točí kolem rozhodnutí československého ministerstva zemědělství z roku 1947.

Íránský podnikatel Zadeh si kvůli vazbě stěžuje ve Štrasburku

21.11. 15:23

Brno - Íránský podnikatel s českým občanstvím Shahram Abdullah Zadeh si stěžuje u Evropského soudu pro lidská práva na držení ve vazbě. Kvůli daňové kauze v ní musel strávit téměř dva roky.

Ukrajina zažalovala kvůli únosům Rusko v Štrasburku

25.10. 21:37

Kyjev - Ukrajina zažalovala Rusko u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku kvůli únosům osiřelých dětí z Donbasu na východě Ukrajiny poté, co zde v dubnu 2014 vypuklo povstání proruských separatistů proti nové prozápadní vládě v Kyjevě.

Soud pro lidská práva ve Štrasburku už dostal stížnost proti Británii kvůli zabití Čecha

20.10. 18:18

Štrasburk - Evropský soud pro lidská práva dostal žádost o zpochybnění rozsudku, jímž britský soud osvobodil britského občana, který loni v Londýně zabil Čecha. Zdeněk M. podle pitvy zemřel v důsledku silného krvácení. Pachatel se hájil jednáním v sebeobraně.

Rusko musí odškodnit opozičníka Navalného, rozhodl soud ve Štrasburku

17.10. 16:27

Štrasburk/Moskva - Štrasburský soud dnes nařídil Rusku, aby vyplatilo Alexeji Navalnému a jeho bratru Olegovi přibližně 76 tisíc eur jako úhradu soudních nákladů a odškodnění za porušení práva na spravedlivý proces při odsouzení za údajné zpronevěry v ruské pobočce francouzské kosmetické firmy Yves…

Spory o výši náhrady za regulaci nájemného? ÚS řízení neobnoví

27.09. 11:48

Brno - Ústavní soud (ÚS) neobnoví řízení o stížnosti tří lidí, kteří se soudili o výši náhrady za někdejší regulaci nájemného. V návrhu neúspěšně poukazovali na letošní verdikty Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Nebyli totiž jeho účastníky.

Soud ve Štrasburku zamítl stížnost úředníka českého ministerstva kvůli prověrce

19.09. 15:16

Štrasburk - Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku dnes definitivně zamítl stížnost někdejšího ředitele sekce správy majetku českého ministerstva obrany Václava Regnera na postup, jakým mu byla odebrána bezpečnostní prověrka.

Michaláková podala stížnost na Norsko k soudu pro lidská práva ve Štrasburku

05.09. 16:43

Praha - Eva Michaláková podala k Evropskému soudu pro lidská práva stížnost na Norsko. Barnevernet odebral na jaře 2011 české matce a otci dnes dvanáctiletého Denise a osmiletého Davida kvůli podezření na zneužívání, zanedbávání a týrání.

Sex po padesátce? Podle Štrasburku v pořádku, portugalské soudy diskriminovaly

Aktualizovali jsme 26.7.2017, 22:21, 26.07. 20:19

Štrasburk/Lisabon - Padesátiletou Portugalku Marii Moraisovou připravil chirurgický zákrok v roce 1995 o možnost mít pohlavní styk. Podle portugalských soudů však již byla "ve věku, kdy sex není tak důležitý, jako dříve". Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku si myslí něco jiného.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie