Články k tématu: soudy

V Turecku začal soud s novináři z opozičního deníku Cumhuriyet, hrozí jim až 43 let ve vězení

24.07. 15:15

Istanbul - V Istanbulu dnes začal soud s novináři a členy vedení tureckého opozičního deníku Cumhuriyet. Obžaloba je viní z podpory terorismu a požaduje pro ně dlouholeté tresty vězení. Členům vedení deníku hrozí až 43 let vězení.

V Egyptě kvůli vraždě prokurátora popraví 28 lidí

22.07. 16:45

Káhira - Soud v Káhiře dnes vynesl trest smrti nad 28 lidmi. Soudil je za podíl na vraždě bývalého generálního prokurátora Hišáma Barakáta.

Dcera ruského opozičníka Němcova se odvolala proti verdiktu nad jeho vrahy

21.07. 21:20

Moskva - Dcera zavražděného ruského opozičního politika Borise Němcova se odvolala proti trestům, které dostali vrah jejího otce a čtyři komplicové.

reklama

Americký soud potvrdil pozastavení platnosti Trumpova dekretu

21.07. 16:04

San Francisco - Federální soudce v San Francisku nevyhověl žádosti ministerstva spravedlnosti, aby umožnil platnost dekretu prezidenta Donalda Trumpa o omezení subvencí městům, jež odmítají spolupracovat s imigračními úřady.

Polské zákony ohrožují Evropu, tvrdí česká justice

21.07. 14:05

Praha - Vývoj v Polsku v posledním roce ohrožuje samotnou podstatu principů, na kterých stojí demokratický právní stát. Ve společném prohlášení to dnes uvedly české justiční instituce, konkrétně předsedové Ústavního soudu, Nejvyššího soudu a Nejvyššího správního soudu. Přidali se nejvyšší státní…

Maďarsko obhajuje polskou reformu soudnictví

20.07. 21:28

Budapešť - V případě polské reformy soudnictví, kterou považuje Evropská komise za spornou, Maďarsko stojí za varšavskou vládou.

Hanobení národa a nenávist? Bartoš stanul před soudem kvůli migrantům

20.07. 15:16

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 se dnes začne zabývat případem předsedy krajně pravicové Národní demokracie Adama B. Bartoše, který čelí obžalobě z podněcování nenávisti, hanobení národa a popírání a schvalování genocidy. Bartoš stanul kvůli migrantům před soudem. Bude se zodpovídat z podezření…

Brazilský soud rozhodl o obstavení majetku exprezidenta Luly

20.07. 13:08

Brasília - Soudce v Brazílii nařídil zmrazit konta a obstavit majetek někdejšímu prezidentovi Luizi Ináciovi Lulovi da Silva (71), který byl nepravomocně odsouzen za korupci. Hodnota Lulova majetku činí 4,3 milionu dolarů.

Trafiky jsem nenabízel, urovnával jsem spory v ODS, tvrdí Nečas

20.07. 11:25

Praha - Bývalý premiér Petr Nečas (ODS) dnes při výpovědi u soudu odmítl tvrzení obžaloby, že na konspiračních jednáních podplácel poslance příslibem lukrativních míst. Řekl, že neveřejné schůzky jsou v politice běžné a že by bez nich nikdy nebylo dosaženo žádné dohody. Řekl, že se snažil vyřešit…

Premiér Sobotka bude svědčit v kauze kolem privatizace OKD

19.07. 14:49

Praha - Soud, který řeší privatizaci těžební společnosti OKD, předvolal jako svědka premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). V kauze čelí obžalobě znalec, který vypracoval posudek ohledně ceny státního podílu, a dále dva bývalí místopředsedové Fondu národního majetku, kteří měli privatizaci na starosti.

Ženě soud za smrt novorozeněte snížil trest o šest let

19.07. 14:34

Praha - Žena z Chrudimska, která se nepostarala o své čerstvě narozené dítě a jeho tělo později ukryla do krabice, si měla za vraždu odsedět 15 let. Vrchní soud v Praze jí dnes trest snížil na devět let.

Soud znovu rozhodoval o Uberu v Brně

19.07. 10:23

Brno - Krajský soud v Brně znovu rozhodl o tom, jestli může v Brně poskytovat přepravní služby společnost Uber. Verdikt bude zveřejněn ale až po doručení rozhodnutí účastníkům řízení. Uberu tak v Brně zatím nejezdí.

Česká justice nestíhá? Rozdíly v rychlosti soudů jsou značné

17.07. 15:46

Praha - Česká justice v uplynulých letech zrychlila, v některých okresech však problémy s délkou soudních řízení přetrvávají. Nejhorší je situace na severu Čech a jižní Moravě.

Muž, který střílel na Masters od Rock, dostal podmínku

17.07. 15:14

Zlín - Polák (44), který ohrožoval plynovou pistolí návštěvníky festivalu Masters of Rock ve Vizovicích a dokonce ze zbraně vystřelil, vyvázl s podmíněným trestem.

Soud odmítl obnovit proces studenta, který chtěl mučit bezdomovce

17.07. 14:17

Praha - Jan Mokrý, který si za útok nožem na pražského bezdomovce odpykává 15 let vězení, se domáha obnovení procesu. Soud mu nevyhověl.

Americký federální soud zmírnil přísný výklad Trumpova migračního dekretu

14.07. 10:33

Washington - Federální soudce Derrick Watson zmírnil přísný výklad částečně odblokovaného protiimigračního dekretu prezidenta Donalda Trumpa. Víza byla dosud vydávana jen rodičům, dětem, sourozencům nebo snoubencům, kteří chtěli v USA navštívit své blízké. Nově může cestovat i širší rodina, jako…

Polská vládní strana PiS chce podřídit nejvyšší soud ministerstvu, opozice zuří

13.07. 21:35

Varšava - Soudci i opozice v Polsku varují, že vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) chystá další krok k posílení vlivu vládních politiků na justici. Její poslanci totiž přišli s návrhem zákona, který by mohl narušit ústavní pořádek.

Pražský soud osvobodil ženu, která nechala matku ležet bez pomoci na zemi. Nešlo prý o trestný čín

13.07. 15:46

Praha - Žena, která nechala svou nemohoucí matku ležet na podlaze dva měsíce, aniž by jí přivolala lékařskou pomoc, byla zproštěna obžaloby. Podle Městského soudu v Praze skutek nebyl trestným činem.

Prokurátorka žádá pro vraha ruského opozičního politika Němcova doživotí

12.07. 15:55

Moskva - Porota již dříve usvědčila Zaura Dadajeva z vraždy opozičního politika Borise Němcova, ruská prokurátorka žádá pro Čečence o doživotí. Dlouhé tresty vězení chce i pro další čtyři spolupachatele.

Soud v Rusku odsoudil vozíčkáře za loupežné přepadení vojíka, diví se i úřady

12.07. 09:36

Moskva - Ruská soud poslal za mříže na 4,5 roku mladého muže, který je kvůli celkové svalové atrofii upoutaný na invalidní vozík. Rozruch zatím vedl k tomu, že byl odsouzenec převezen z moskevské věznice do nemocnice.

Mladík obžalovaný z vraždy by měl dostat 20 let, žádá žalobce

11.07. 19:07

České Budějovice - Mladík, který loni na Českobudějovicku napadl dva policisty, z nichž jeden zemřel, by měl podle žalobce dostat trest za vraždu v horní hranici sazby. Ta je 12 až 20 let. Rozsudek padne 12. července.

Koncern Siemens kvůli turbínám zažaloval svůj společný podnik v Rusku

11.07. 17:20

Moskva - Německý koncern Siemens dnes u arbitrážního soudu v Moskvě podal žalobu na svůj vlastní společný podnik v Rusku, firmu Siemens Gas Turbine Technologies. Žalobu podal i na svého obchodního partnera, ruskou státní společnost Technopromexport. Moskevský soud podle agentury Interfax ještě…

Ústavní soud smetl ze stolu návrh na zrušení části insolvenčního zákona

11.07. 17:14

Brno - Ústavní soud dnes zamítl návrh Nejvyššího správního soudu (NSS) na zrušení části insolvenčního zákona. Spor o odstavec v zákoně již vyřešila nová legislativa.

Revizní posudek úmyslně ignoroval stopy, tvrdí znalec Romana Janouška

11.07. 16:05

Praha - Bývalý znalec z odvětví silniční dopravy Jiří Doleček (48) dnes stanul před soudem. Hrozí mu až tříleté vězení za údajné zkreslení dřívějšího posudku ve prospěch Romana Janouška. Na svou obhajobu uvedl, že revizní posudek, na základě kterého byl lobbista odsouzen, byl zmanipulovaný. Hlavní…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace