Články k tématu: soudy

Spor o Trumpovu vzdělávací instituci byl ukončen, prezident vyplatil odškodné 25 milionů dolarů

31.03. 21:02

Washington – Dohodou skončil spor mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a studenty jeho někdejší internetové vzdělávací společnosti Trump University. Instituce, která se nyní jmenuje Trump Entrepreneur Initiative, přes internet nabízela různé podnikatelské kurzy. Problém souvisel s použitím…

Pelikán zbavil funkce brněnského soudce Kozáka, je spojován s konkurzní mafií

31.03. 15:23

Praha - Soudce brněnského krajského soudu Jana Kozáka, který je spojován s konkurzní mafií, byl zbaven funkce. Rozhodl tak minitr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO).

Soud zprostil obžaloby 23 zastupitelů Liberce, trestný čin se nestal

31.03. 14:34

Liberec - 23 zastupitelů Liberce bylo dnes zproštěno obžaloby, podle níž v roce 2007 schválením nevýhodného prodeje dvou pozemků připravili severočeské krajské město až o 2,5 milionu korun. Osvobozující verdikt vynesl Okresní soud v Liberci.

reklama

Soudce Novák půl milionu za dojíždění nedostane, soud jeho stížnost zamítl

31.03. 13:25

Praha - Soud dnes zamítl žalobu nezákonně přeloženého brněnského soudce Miroslava Nováka, který se po státu domáhal více než půl milionu korun vynaložených na jízdné z Brna do pobočky v Jihlavě. Podle soudu totiž mimo jiné bylo v Novákových silách rozvrhnout si práci i bydlení tak, aby mu nevznikla…

Navalnyj zůstane ve vězení 15 dní, moskevský soud zamítl odvolání

31.03. 10:58

Moskva - Soud v Moskvě dnes zamítl odvolání vůdce ruské opozice Alexeje Navalného proti pondělnímu rozsudku. Nadále tak zůstává ve vězení.

Tusk bude v Polsku svědčit v kauze spolupráce špiónů

30.03. 21:17

Varšava/Brusel - Předseda Evropské rady Donald Tusk bude 19. dubna svědčit v případu z roku 2010, který se týká neschválené spolupráce bývalých vedoucích činitelů polské kontrarozvědky.

Soud bude řešit žalobu Mironetu na stát o 626 milionů

30.03. 20:25

Praha - Žalobu firmy Mironet na stát kvůli odškodnění 626 milionů korun za policejní zátah z roku 2000 musí znovu projednat Obvodní soud pro Prahu 2.

Soud potvrdil zamítnutí žaloby Německého řádu, Bouzov patří státu

30.03. 12:39

Olomouc - Německý řád opět neuspěl s žalobou na stát, kterou se domáhal navrácení hradu Bouzov. Dnes ji zamítl odvolací Krajský soud v Olomouci. Kauza ještě patrně nekončí, řád zvažuje dovolání k Nejvyššímu soudu.

Soud začal řešit 14 let starou vraždu tuneláře Říhy

29.03. 19:27

Liberec - V Liberci dnes začal za přísných bezpečnostních opatření soud v případu 14 let staré vraždy Martina Říhy, který byl v roce 2004 odsouzen za vytunelování kampeličky. V soudní síni byli příslušníci vězeňské služby ozbrojení samopaly. Tři muži jsou obžalováni z vraždy, hrozí jim 12 až 15 let…

Bývalý ředitel střední školy přiznal zneužívání studentů. Masíroval jim přirození. A to byl jen začátek

29.03. 14:53

Praha - Bývalý ředitel pražské Střední školy elektrotechniky a strojírenství Lumír Kymr (61) dle obžaloby v letech 2010 až 2016 prováděl desítce chlapců masáže celého těla včetně přirození, spal s nimi nahý, sprchoval se s nimi nebo vzájemně masturbovali. Muž se u soudu přiznal, hrozí mu až deset…

Spor o jméno pro dítě: J není křestní jméno, rozhodl švýcarský soud

29.03. 08:50

Curych - Švýcarští rodiče mohou svým potomkům dát křestní jméno v podstatě podle svého přání, všechno má ale své meze. Soud v Curychu rozhodl, že "J" není křestní jméno, jelikož by porušovalo zájmy dítěte. Argumenty rodičů pak označil za nesmyslné.

Soud potrestal spolupracovníky opozičníka Navalného za demonstraci v Moskvě

28.03. 21:37

Moskva – Soud v ruské metropoli dnes udělil tresty vězení nebo pokuty více než desítce blízkých spolupracovníků předáka ruské opozice Alexeje Navalného. Sám Navalnyj si už v pondělí vyslechl rozsudek 15 dnů vězení a pokuty 20.000 rublů (8700 Kč).

Šakal od soudu odešel s dalším doživotím, proces označil za absurditu

28.03. 16:17

Paříž - Venezuelský terorista Ilich Ramírez Sánchez alias Carlos či Šakal dostal doživotní trest za atentát z roku 1974. Trest dnes vynesl pařížský soud.

Učitelka dostala výpověď kvůli dohledu na hygienu intimních partií dětí, soud se jí zastal

28.03. 13:27

Olomouc - Učitelka Vanda Fabiánová uspěla s žalobou na Základní školu v Tršicích na Olomoucku. Okresní soud v Olomouci dnes označil její výpověď ze školy za neplatnou. Kauza, kterou doprovázejí silné emoce, patrně ještě nekončí.

Procesy v Turecku pokračují: Před soudem kvůli pokusu o puč stojí novináři a popový zpěvák

27.03. 21:55

Istanbul - V souvislosti s loňským neúspěšným státním převratem dnes v Turecku začal proces s asi třicítkou osob. Mezi souzenými je celá řada novinářů a místní popový zpěvák Atilla Taşe.

Únos dětí na Liberecku: Hryščenko své oběti ohrožoval zbraní a vyhrožoval jim zabitím

27.03. 21:39

Ústí nad Labem – Příští týden by měl soud projednávat případ únosu dvou dětí na Litoměřicku. Pachatel Zdeněk Hryščenko podle obžaloby své oběti ohrožoval zbraní, opakovaně jim vyhrožoval i zabitím.

Trest za pochybení: Ukrajinský generál si má za sestřelení letounu Il-76 odsedět sedm let

27.03. 20:35

Kyjev – Generál, kvůli jehož nedbalosti došlo ke smrti 49 ukrajinských vojáků, si má podle rozhodnutí ukrajinského soudu odsedět sedm let. Vojenské hodnosti generála ale zbaven nebude, uvedla televize 112. 

Terorista Šakal si již brzy vyslechne rozsudek, žalobce žádá třetí doživotí

27.03. 17:07

Paříž - Francouzský žalobce Rémi Crosson du Cormier požaduje pro venezuelského teroristu Iliche Ramíreze Sáncheze doživotní trest. Muž známý spíše pod přezdívkami Carlos či Šakal je viněn ze zabití dvou lidí a zranění dalších 34 osob při atentátu v centru Paříže v roce 1974.

Za pád lanovky v Krkonoších může provozovatel, rozhodl soud

27.03. 15:57

Trutnov - Provozovatel zřícené nákladní lanovky k chatě Bumbálka v Krkonoších Miloslav Jirman je vinen z usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Okresní soud v Trutnově mu vyměřil podmínku jednoho roku vězení se zkušební dobou dva roky.

V Hongkongu soudí důchodce z Česka. Pašoval prý kokain

27.03. 11:28

Hongkong - Před soudem v Hongkongu stanul jeden ze dvou Čechů, kteří byli před několika měsíci zatčeni za pašování kokainu. Důchodce prohlásil, že je nevinný. Oběma mužům hrozí doživotí.

ČSSD chce, aby soudy dávaly za drogové delikty zákaz řízení

25.03. 16:04

Praha - Soudy by podle ČSSD měly dostat právo ukládat za jakékoli trestné činy spáchané pod vlivem drog zákaz řízení motorových vozidel nebo letadel. Poslanci to navrhli v novele trestního zákoníku.

ICC nařídil odškodné pro oběti útoku v Kongu

24.03. 20:23

Haag - Mezinárodní trestní soud (ICC) dnes rozhodl, že 297 příbuzných lidí, kteří při útoku na konžskou vesnici v roce 2003 přišli o své příbuzné, dostanou symbolické odškodné 250 dolarů (6252 Kč).

Soudce Novák chce od státu půl milionu, protože musel dojíždět z Brna do Jihlavy

24.03. 17:01

Brno/Praha - Soudce Krajského soudu v Brně Miroslav Novák chce po státu půl milionu korun, které vynaložil na dojíždění poté, co byl nezákonně přeložen na jihlavskou pobočku soudu. Ministerstvo se domnívá, že nárok je promlčený a že Novák stejně neprokázal, že by uváděné cestovní náklady skutečně…

Státní zástupkyně podala obžalobu na zbrojaře Rudolfa, skladoval munici v kravíně

24.03. 14:47

Ústí nad Orlicí - Státní zástupkyně podala obžalobu na spolumajitele společnosti Multiagro Martina Rudolfa. Ten podle policie skladoval bez povolení výbušniny v areálu ve Slatině, který byl původně zkolaudován jako kravín pro zemědělské účely. Za nedovolené ozbrojování Rudolfovi v případě odsouzení…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací