Články k tématu: soudy

Soud zablokoval Trumpův migrační dekret

03.02. 16:44

Detroit - Americká arabská liga pro občanská práva (ACRL) uspěla s žádostí a soudkyně v Detroitu vydala nařízení dočasně blokující platnost části protiimigračních dekretů prezidenta Donalda Trumpa.

Soud vyškrtl ze seznamu znalců dva lékaře, pochybili v rumburské kauze

03.02. 11:06

Ústí nad Labem - Lékaři Radek Matlach a Jiří Závodský byli vyškrtnuti ze seznamu znalců, důvodem byl jejich posudek v kauze údajných vražd v Lužické nemocnici v severočeském Rumburku. Rozhodl o tom předseda krajského soudu v Ústí nad Labem Luboš Dörfl.

Mafra prohrála soud, musí se omluvit Langrovi

03.02. 09:28

Praha - Podle infomrací deníku E15 neuspěla Mafra s dovoláním k Nejvyššímu soudu (NS), a musí se tak omluvit exministru Ivanu Langrovi za články, které ho spojovaly s kontroverzním podnikatelem Františkem Mrázkem.

reklama

V ostravské větvi kauzy metanol padly tresty odnětí svobody

02.02. 15:37

Zlín - Krajský soud ve Zlíně dnes uložil šesti obžalovaným v ostravské větvi kauzy metanol za ohrožování zdraví závadnými potravinami tresty vězení v rozmezí od pěti let a čtyř měsíců do osmi let a čtyř měsíců. Zlínský soud se věcí zabýval podruhé. Předloni v dubnu ukládal tresty v rozmezí od 5,5…

Státní zástupkyně uspěla, házení vajec na Zemana se vrací k soudu

02.02. 12:39

Praha - Státní zástupkyně uspěla se stížností, že kauza házení vajec na prezidenta Miloše Zemana při shromáždění na pražském Albertově 17. listopadu 2014 byla vyhodnocena pouze jako přestupek. Případem se tak musí opět zabývat soud.

Rittig vyhrál omluvu za článek o kmotrech

02.02. 10:48

Praha - Městský soud v Praze dnes pravomocně rozhodl, že se vydavatel týdeníku Respekt musí omluvit Ivu Rittigovi za článek o kmotrech, protože se mu nepodařilo prokázat pravdivost zveřejněných tvrzení. Lobbista ale neuspěl s žádostí o omluvu také formou osobního dopisu a o finanční zadostiučinění…

Diabetik zemřel kvůli chybě lékaře. Selhání bylo zamaskováno zfalšováním dokumentace

01.02. 18:36

Nymburk - V kauze diabetika, který v nymburské nemocnici zemřel, protože přehlédnutím lékaře zůstal týden bez inzulinu, dnes u soudu vypovídaly zdravotní sestry. Řekly, že u policejního výslechu lhaly na příkaz primáře. Soudní líčení bude pokračovat v březnu.

O odškodnění se budeme soudit, vzkazují Češi unesení v Libanonu

31.01. 09:43

Praha - Čtyři z pěti Čechů, kteří byli v létě 2015 uneseni v Libanonu, se chtějí soudit se státem. Rozhodli se tak poté, co jejich žádost o odškodné 40 milionů korun postupně zamítlo několik ministerstev.

Soud v USA zamezil vyhošťování cizinců

29.01. 10:40

Washington - Americký soud v sobotu dočasně zakázal vyhošťování cizinců, kteří již jsou na území Spojených států a vztahuje se na ně migrační výnos nového prezidenta Donalda Trumpa.

Dítě jsem zalehla omylem, tvrdila matka. Za vraždu novorozence dostala 16 let

27.01. 12:51

Olomouc - Matka z přerovské ubytovny si má za vraždu novorozence odsedět 16 lety vězení. Rozhodl tak dnes Krajský soud v Olomouci, podle kterého se dítě v posteli neudusilo nešťastnou náhodou, jak tvrdila obžalovaná.

Itálie opět vyšetřuje expremiéra Berlusconiho

26.01. 21:03

Řím - Italské úřady zahájily další vyšetřování bývalého premiéra Silvia Berlusconiho kvůli podezření z uplácení svědků. Případ souvisí s aférou kolem Maročanky Karimy Maghúové zvané Ruby.

Soud kvůli smrtící látce zakázal popravy v Ohiu

26.01. 19:14

Dayton (USA) - Americký federální soud dnes pozastavil výkon trestů smrti ve státě Ohio, jehož úřady chtěly k popravám používat novou kombinaci smrtících látek.

Nečas podle soudu ohledně Vojenského zpravodajství lhal

26.01. 14:17

Praha - Odvolací senát pražského městského soudu poukázal na to, že bývalý premiér Petr Nečas (ODS) lhal v kauze Vojenského zpravodajství, a to buď ve své výpovědi v hlavním líčení, nebo v předchozím tiskovém prohlášení. Z počátku totiž tvrdil, že o sledování své tehdejší manželky a dalších lidí…

Exředitel ŘSD Hala žaluje stát o sto milionů

26.01. 13:07

Praha - Michal Hala byl obžalován z držení dětské pornografie, Městský soud v Praze ho však loni v květnu pravomocně zprostil viny. Bývalý výkonný ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nyní požaduje po státu skoro sto milionů korun.Žalobou se bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 2, jednání zatím…

Soud sebral kauzu Nečasové soudkyni, která ji dvakrát osvobodila

26.01. 12:23

Praha - Pražský městský soud odebral kauzu zneužití Vojenského zpravodajství obvodní soudkyni Heleně Králové, která opakovaně zprostila viny obžalovanou Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) i zpravodajce Ondreje Páleníka, Milana Kovandu a Jana Pohůnka. Vyplývá to z prosincového usnesení o zrušení…

Zeman kritizoval soudce v Rathově kauze. Teď přišel protiúder

25.01. 19:39

Praha – Prezident Miloš Zeman v úterý uvedl, že nevylučuje podání kárné žaloby na soudce, který označil policejní odposlechy Davida Ratha za nezákonné. Soudce pražského vrchního soudu Pavel Zelenka, jehož senát zrušil odsuzující rozsudek nad bývalým hejtmanem Davidem Rathem, pokládá tyto výroky za…

Ostravský soud řeší rvačku mezi 12 Romy a ochrankou herny

Aktualizovali jsme 24.1.2017, 22:03, 24.01. 12:18

Ostrava - U Krajského soudu v Ostravě se dnes opět řeší případ hromadné rvačky v herně Intacto v Ostravě-Bělském Lese. Podle obžaloby 12 Romů před dvěma lety zaútočilo na ochranku poté, co její členové vyvedli z podniku dva opilé a nevhodně se chovající hosty.

Zeman zvažuje podání žaloby kvůli kauze Rath

24.01. 19:53

Třemošná (Plzeňsko) - Prezident Miloš Zeman dnes nevyloučil, že podá kárnou žalobu na soudce, který v korupční kauze Davida Ratha rozhodl o nezákonnosti pořízených odposlechů.

Belgičané odsoudili padělatele dokumentů, doklady dodával i teroristům

19.01. 18:17

Brusel – Bruselský soud dnes poslal za mříže třináct osob, které falšovaly dokumenty. Podvodníci si odsedí tři až osm let. Organizovaná skupina šířila falešné dokumenty do celé Evropy i za její hranice. Svým zákazníkům opatřovala mimo jiné falešnou belgickou, španělskou či dánskou totožnost.

Zeman jmenoval 33 nových soudců a předsedu Krajského soudu v Praze

18.01. 15:46

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval 33 nových soudců a předsedu Krajského soudu v Praze. Od začátku února se jím stane dlouholetý soudce Nejvyššího soudu Ljubomír Drápal.

Ukrajina zažalovala Rusko kvůli jeho agresivnímu jednání u soudu OSN

16.01. 22:06

Kyjev – Ukrajinská diplomacie dnes informovala, že tamní úřady podaly u Mezinárodního soudního dvora v Haagu žalobu na Rusko, které obvinily „z páchání aktů terorismu a diskriminace během nezákonné agrese proti Ukrajině".

Janoušek podle soudu nemá nárok na obnovu procesu

16.01. 13:13

Praha - Vrchní soud v Praze zamítl stížnost Romana Janouška proti říjnovému rozhodnutí, které nepovolilo obnovu procesu v kauze sražení ženy autem. Verdikt, podle nějž si má odpykat celkem 4,5 roku vězení, se lobbista zvrátit posudky z oboru psychiatrie, neurochirurgie a očního lékařství.

Soud bude řešit kauzu prodeje budov Karlově univerzitě

14.01. 14:16

Praha - Usnesení soudkyně, která poslala státnímu zastupitelství k došetření kauzu údajně podvodného prodeje někdejších budov Českých drah Univerzitě Karlově, neplatí.

Muž zabil nožem útočníka, soud ho osvobodil

13.01. 11:16

České Budějovice - Muž (31), který předloni ve Volarech na Prachaticku zabil při potyčce jiného muže, byl zproštěn oobžaloby. Dle českobudějovického soudu jednal v nutné obraně. Státní zástupce požadoval trest odnětí svobody za zločin vraždy.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací