Články k tématu: soudy

Ruský advokát kritizoval korupci, komora ho vyhodila

21.09. 17:30

Mokva - Známý právník Igor Trunov se na nedávné tiskové konferenci zmínil korupci v řadách ruských obhájců. Neměl to dělat. Advokátní komora ho za trest vyškrtla ze svého seznamu.

Soud zastavil kauzu sedláka z roku 1952, Zeman podal dovolání

21.09. 13:00

Brno - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podal dovolání k Nejvyššímu soudu v kauze bývalého předsedy národního výboru ve Třticích na Rakovnicku Rudolfa Pavlíčka. Nesouhlasí v rozhodnutím soudu zastavit jeho stíhání.

Soud obvinil Rahamino z útoku v New Yorku. Atentátník si vedl děsivý deník

21.09. 12:36

New York - Americký soud obvinil Ahmada Khana Rahamino z odpálení bomb v New Yorku a New Jersey. Afghánec si útok pečlivě naplánoval, všechny "součástky" do bomb prý pořídil přes internet. Dokonce si vedl tajný deník, kterému svěřil snad úplně všechno.

reklama

Myslivec zastřelil trampa omylem, půjde do vězení

21.09. 09:56

Brno - Myslivec Miroslav Kocián si odpyká 38 měsíců vězení za to, že omylem zastřelil trampa spícího na poli. Trest definitivně potvrdil Nejvyšší soud.

Jsem nevinný, tvrdí údajný vrah taxikářů. Hrozí mu doživotí

20.09. 13:07

Praha - Za vraždu taxikářů v Praze hrozí Davidovi V. (35) doživotí. Advokát Michal Stupka se sice snažil soudkyni přesvědčit, že jeho klient není žádný vrah a měl by být proto propuštěn z vazební věznice, Veroniku Čepelovou ale neobměkčil. Soudkyně muži prodloužila vazbu ze strachu, že by mohl…

Fyzik Ošťádal musí přepracovat sovjí žalobu na Zemana, jinak jí soud nepřijme

19.09. 14:44

Praha - Fyzik Ivan Ošťádal musel přeformulovat žalobu, kterou podal společně s Univerzitou Karlovou na prezidenta Miloše Zemana. V opačném případě by ji soud nemohl přijmout.

Muž dostal za vraždu tchyně a jejího partnera 20 let. Čin byl brutální a plánovaný, tvrdí státní zástupce

19.09. 14:10

České Budějovice - 51letý muž, který se minulý týden přiznal k vraždě tchyně a jejího partnera, dostal 20 let vězení. Nepravomocně o tom dnes rozhodl českobudějovický soud.

Kauza nákupu letadel CASA se vrací k došetření

16.09. 18:18

Praha – Kauza nákupu letadel CASA pro českou armádu byla navrácena k došetření. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 6.

Soud ve Švédsku potvrdil zatykač na Assange, jeho právník se chce odvolat

16.09. 15:51

Stockholm - Zatykač na Juliana Assange je platný, potvrdil dnes švédský soud. Zakladatel serveru WikiLeaks je podezřelý ze znásilnění a od roku 2012 se skrývá na ekvádorském velvyslanectví v Londýně.

Obžalovaný Moštěk vinu v kauze Zadeh odmítá

16.09. 14:56

Brno - V kauze podnikatele Sharama Abdullaha Zadeha a miliardových daňových úniků se u brněnského krajského soudu už druhý den k obžalobě vyjadřuje obžalovaný Petr Moštěk. Vinu popírá.

O důchodce se starala roky. Pak s pečovatelkou zažil peklo

Aktualizovali jsme 16.9.2016, 14:39, 16.09. 08:00

Plzeň - Pečovatelka, která se starala o důchodce z Plzně, navedla své známé, aby ho oloupili. Zjistila totiž, že má doma téměř tři čtvrtě milionu korun. Dva násilníci se podle obžaloby dostali do bytu, muže zbili a krabici naditou penězi sebrali. Případ ve čtvrtek řešil Krajský soud v Plzni.

Muž dostal za vraždu matky 10,5 roku. Pořád mě za něco kritizovala, řekl na svou obhajobu

16.09. 13:32

Brno - Muž (26) dostal za vraždu své matky 10,5 roku vězení. K činu se přiznal a vzdal se práva na odvolání. U Krajského soudu v Brně zaznělo, že vztahy v rodině byly dlouhodobě špatné.

Slovák se přiznal k vraždě tchyně a tchána. U soudu se hájil amokem

16.09. 11:04

České Budějovice - Slovák (51) se dnes přiznal k vraždě svého tchána a tchyně. U českobudějovického soudu činu litoval a hájil se amokem. Líčení bude pokračovat v pondělí.

Dva migranti byli v Rakousku odsouzeni kvůli terorismu

15.09. 21:29

Innsbruck – Dva uprchlíci z Iráku bylo dnes v Rakousku odsouzeni na dva a dva a půl roku vězení. Soud je shledal vinnými ze členství v teroristické organizaci. Informovala o tom agentura APA.

Obžalovaný v Zadehově kauze se brání: Vše stojí na domněnkách

15.09. 16:14

Brno - V kauze podnikatele Sharama Abdullaha Zadeha a miliardových daňových úniků dnes u Krajského soudu v Brně po několikaměsíční přestávce v hlavním líčení vypovídal další obžalovaný Petr Moštěk. Podle něj je obžaloba postavená jen na domněnkách, obvinění z účasti na trestné činnosti zcela odmítl…

Královská kanonie premonstrátů stáhla žalobu kvůli stamilionoému církevnímu majetku

Aktualizovali jsme 15.9.2016, 12:50, 15.09. 10:09

Praha - Podle informací Radiožurnálu Královská kanonie premonstrátů stáhla žalobu kvůli stamilionovému církevnímu majetku v Hradištku nedaleko Prahy. Obec s 1200 obyvateli se obávala toho, že jí kvůli ztrátě majetku hrozí zánik. Spor nyní směřuje k vyrovnání.

Soud v Liberci zrušil rozsudek v kauze 23 libereckých zastupitelů

15.09. 11:50

Liberec - Krajský odvolací soud v Liberci dnes zrušil rozsudek okresního soudu v kauze 23 libereckých zastupitelů a případ vrátil k novému projednání.

Funce v Tribunálu Soudního dvora EU se ujme další český soudce

14.09. 19:29

Praha – Od pondělí 19. září se český soudce Jan Passer ujme funkce člena Tribunálu Soudního dvora Evropské unie v Lucemburku. Soudce českého Nejvyššího správního soud Jan Passer v únoru prošel vnitrostátním výběrovým řízením. Jeho nominaci na člena Soudního dvora EU v dubnu podpořila i vláda a…

Vienamec dal manželce do auta bombu, dostal osm let

Aktualizovali jsme 14.9.2016, 13:06, 14.09. 12:39

Praha - Vrchní soud v Praze potvrdil osmiletý trest pro Vietnamce, který loni na jaře nastražil manželce do auta bombu. Následná exploze dle verdiktu ohrozila také obyvatele pražských Horních Měcholup.

Turecké popřevratové dekrety skončí u ústavního soudu, opozice si na ně stěžuje

13.09. 18:00

Ankara – Turecká opozice se bouří proti dekretům, které byly v zemi vydány po červencovém pokusu o puč. Šéf největší opoziční strany se kvůli nim chce obrátit na ústavní soud.

Soudci se musejí k politice a volbám vyjadřovat obezřetně, varuje ÚS

13.09. 17:05

Brno - Soudci se musejí k politice a volbám vyjadřovat obezřetně, váže je povinnost zdrženlivosti. Ústavní soud (ÚS) dnes proto zamítl stížnost Kamila Kydalky z Městského soudu v Praze, jenž podle kárného senátu chyboval, když aktivně vstoupil do debat kolem voleb v Mnichovicích u Prahy. Podle ÚS…

Soud v Liberci začal řešit kauzu 23 zastupitelů Liberce

13.09. 16:57

Liberec - Krajský odvolací soud v Liberci se dnes začal zabývat kauzou 23 zastupitelů Liberce. V roce 2007 podle obžaloby schválili nevýhodný prodej dvou městských pozemků, čímž městu způsobili škodu 2,5 milionu korun.

Šéfka MMF Lagardeová jde v prosinci kvůli arbitráži před soud

12.09. 19:11

Paříž - Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová stane před soudem kvůli sporné arbitráži z roku 2008, kdy byla francouzskou ministryní financí.

Soud poslal za mříže Němce, kteří podpálili ubytovnu pro migranty

12.09. 19:07

Hagen (Německo) - Německý soud poslal na šest a na pět let do vězení dva muže, kteří loni v říjnu podpálili ubytovnu pro uprchlíky v Alteně v Severním Porýní-Vestfálsku.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací