Články k tématu: soudy

Čech deset let utíkal před trestem za znásilnění. Teď byl dopaden ve Finsku

20.06. 21:20

Praha - Dlouhých deset let byl na útěku, ale teď ho dopadli policisté ve Finsku. Řeč je o Martinu Šimůnkovi, někdejším reprezentantovi ve sportovní gymnastice a kdysi úspěšném trenérovi pražských Bohemians. Za zneužívání nezletilých svěřenkyň mu soud uložil pět let nepodmíněně, Šimůnek ale vinu…

Muž (25) přepadl banku a směnárnu. Odsedí si 8,5 roku

20.06. 14:15

Olomouc - Lukáš Špánik (25) si odpyká 8,5 roku za loupežné přepadení rakouské banky a české směnárny, trest mu dnes potvrdil Vrchní soud v Olomouci.

Vlivný srbský podnikatel Miškovič byl odsouzen za daňové podvody. Odsedí si 5 let

20.06. 12:02

Bělehrad - Podnikatel Miroslav Miškovič (70), svého času nejbohatšího Srb, byl usvědčen z daňových podvodů. Bělehradský soud ho dnes poslal na pět let za mříže.

reklama

Klinika dostala další pokutu. Tentokrát za nerespektování předběžného opatření

17.06. 17:01

Praha - Klinika dostává jednu pokutu za druhou. Autonomní centrum má dle dnešního rozhodnutí soudu zaplatit 50 tisíc za nerespektování předběžného opatření. Pokuty od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) už přesáhly 100 tisíc korun.

Muži oslavovali zabití ženy. Pozůstalí si to s nimi u soudu vyřídili

16.06. 18:02

Sarajevo - Horké chvilky zažili dva obžalovaní muži u soudu v Bosně a Hercegovině. Tam se zpovídali z vraždy mladé dívky. Její rodina si to s nimi ale chtěla vyřídit po svém.

Barták dostal za plánování vražd 15 let, celkem už 27 let. Na místě se odvolal

15.06. 14:33

Liberec - Jaroslav Barták, přezdívaný doktor Čuně, si ve vězení odsedí celkem 27 let. Liberecký krajský soud ho dnes potrestal 15 roky za plánování vražd a vydírání. Bývalý doktor už si odpykává 12letý trest za znásilňování svých asistentek.

Dívky, které zavraždily seniora, si odsedí 7,5 let. Žaloba žádala více

15.06. 11:03

Praha - Vrchní soud v Praze potvrdil trest pro dvě dívky, které loni společně se svou zletilou kamarádkou brutálně zavraždily seniora v pražských Letňanech. Odsedí si tedy 7,5 roku. Žaloba žádala přísnější trest.

Žena vraha z Orlanda o jeho plánech veděla. Bude obviněna ze spoluviny?

Aktualizovali jsme 15.6.2016, 10:35, 15.06. 07:57

Orlando - Manželku střelce, který v neděli v orlandském gay klubu zabil 49 lidí, zřejmě obviní ze spoluviny. Noor Salmanová podle FBI Mateenovy plány znala a snažila se mu masakr rozmluvit. Možný útok ale neohlásila policii.

Mladík obviněný z vraždy své matky do vězení nepůjde. Znalecký posudek byl neuspokojivý

15.06. 09:21

České Budějovice - Jan Sebera (24) byl dnes zproštěn obžaloby z vraždy své matky. Podle soudu se nepodařilo prokázat, že muž zločin spáchal. Verdikt není pravomocný.

Babiš jde se svým Agrotecem k soudu. Čeho se obžalovaní dopustili?

14.06. 18:04

Praha - Pražské vrchní státní zastupitelství dnes poslalo k soudu deset lidí a tři firmy obviněné z manipulace se zakázkami České pošty.

Za velezradu na 12 do vězení: Pracovník ruského patriarchátu spolupracoval s americkou rozvědkou

14.06. 17:52

Moskva - Moskevský soud dnes poslal na 12 let do vězení bývalého pracovníka moskevského pravoslavného patriarchátu Jevgenije Petrina, který se podle prokuratury dopustil velezrady.

Mladík podle žaloby ubil svoji matku obuškem, hodil jí do tůně a zinscenoval sexuální motiv. Hrozí mu 18 let

14.06. 13:56

Písek - Soud s třiadvacetiletým mladíkem, kterého obžaloba viní z vraždy vlastní matky, se blíží ke konci. Ženu někdo ubil loni v květnu v Myšenci u Protivína. Proti jejímu synovi svědčí nepřímé důkazy.

Zneužití Vojenského zpravodajství v kauze Nagygate se potvrdilo, tvrdí státní zástupce

13.06. 17:42

Praha – Vojenské zpravodajství nezákonně sledovalo ženu premiéra Petra Nečase (ODS). Dnešní svědectví policejního šéfa Útvaru zvláštních činností potvrdilo podle státního zástupce Rostislava Bajgera verzi obžaloby. Obviněni jsou někdejší šéfka kabinetu premiéra Nečase Jana Nečasová (dříve Nagyová),…

Originální obhajoba: Jsem impotentní a ona je moc tlustá, nemohl jsem jí znásilnit, hájí se muž

12.06. 12:02

Washington - Násilníci obvinění ze znásilnění často přicházejí s výmluvami typu, že vlastně o žádné znásilnění nešlo, nebo že si nic nepamatují. Americký právník Dan Nelson je ovšem všechny hravě strčí do kapsy.

Nečasová zamíří znovu k soudu. Justice se vrací ke kauze vojenského zpravodajství

12.06. 11:33

Praha - Manželku expremiéra Petra Nečase (ODS) a někdejší šéfku jeho kabinetu čeká od pondělí další soudní jednání.

Pavel Hric je vinen, tvrdí žaloba. Muž obral lidi o 40 milionů korun

10.06. 11:15

Praha - Pavel Hric je vinným v kauze realitní společnosti Lidové domky. Muž připravil 261 klientů o více než 40 milionů korun, tvrdí žaloba.

Soud nechce otevřít případ vraždy, i když testy DNA nesedí. Jedná se o justiční omyl?

09.06. 14:10

Ústí nad Labem - Kauza Aleše Provazníka, který byl v roce 2013 odsouzen za vraždu dívky (15) z Rumburku, nebude znovu otevřena. Krajský soud v Ústí nad Labem pokládá obnovu řízení za nedůvodné.

V kauze podnikatele Zadeha přišly další stížnosti, projedná je Vrchní soud

09.06. 13:51

Brno - Krajský soud v Brně obdržel v případu podnikatele Sharama Abdullaha Zadeha další čtyři stížnosti, budou poslány k Vrchnímu soudu v Olomouci. Ty předchozí byly zamítnuty.

Soudy pod náporem žalob: Církve žalují pozemkový úřad kvůli restitucím

08.06. 12:08

Praha - Církve žalují Státní pozemkový úřad (SPÚ). Před okresními soudy se vede či připravuje 367 sporů, domáhají se určení vlastnického práva k nemovitostem, jež stát nechce v restitucích vydat, protože podle něj nejsou jeho majetkem.

Stát musí dát řeholnicím penzion v centru Teplic, rozhodl o tom soud

07.06. 16:19

Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud dnes z větší části potvrdil loňský rozsudek Okresního soudu v Teplicích. Podle něj česká provincie Kongregace Milosrdných sester sv. Kříže vyhrála soudní spor se státem o penzion, který je součástí rozsáhlého lázeňského komplexu v centru Teplic. 

Popelka dostal od soudu přísnější trest. Statní zástupce je dementní, prohlásil v soudní síni

07.06. 14:06

Praha - Aktivista Slávek Popelka dostal půlroční podmínku za najetí autem do policisty před úřadem vlády. Rozhodl tak dnes Městský soud v Praze, verdikt je pravomocný.

Pět mužů znásilnilo Dánku na dovolené (52). Nyní stanuli před soudem

Aktualizovali jsme 6.6.2016, 22:45, 06.06. 14:13

Nové Dillí – Soud v pondělí uznal vinnými pět mužů, kteří měli v roce 2014 hromadně znásilnit dánskou turistku (52). Právě ten čin patří mezi případy, kvůli kterým se opět obrátila pozornost na sexuální násilí v Indii.

Soud zamítnul žalobu Casina Kartáč na stát o 44 milionů

06.06. 14:38

Praha - Městský soud v Praze potvrdil zamítnutí žaloby společnosti Casino Kartáč na Českou republiku, po níž firma požadovala 44,2 milionu korun.

Bělorusovi, který loni vraždil na Florenci, hrozí 18 let vězení

06.06. 14:26

Praha - Bělorus Aljaksadr Astapčuk (30) loni na pražské Florenci ubodal svého známého z Lotyšska. Dnes u soudu tvrdil, že si útok nepamatuje a že trpí schizofrenií. Hrozí mu až 18 let za mřížemi.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací