Články k tématu: Španělsko

Itálie má ekonomické potíže. Předehnali je Španělé a blíží se Češi

dnes 12:55

Madrid/Řím - Španělé jsou podle nejnovějších údajů Mezinárodního měnového fondu (MMF) bohatší než Italové. Hrubý domácí produkt (HDP) na hlavu loni ve Španělsku překonal srovnatelný údaj za Itálii. To je povzbudivé z hlediska ekonomického oživení Španělska, pro Itálii je to ale znepokojivá zpráva.…

Padne španělská vláda kvůli falešným titulům?

17.04. 20:47

Madrid - Ve Španělsku se rozhořel skandál kolem falešných vysokoškolských titulů mezi politiky, týká se i zástupců vládnoucí Lidové strany (PP) premiéra Mariana Rajoye. Podle agentury AFP byla dnes donucena upustit od svého magisterského titulu premiérka autonomního regionu Madrid Cristina…

Islamisté plánovali teror a popravu civilisty v Barceloně, soud vynesl tresty

11.04. 13:31

Madrid - Členové teroristické buňky ve Španělsku dostali od osmi do 12 let vězení. Plánovali atentáty v Barceloně, kde chtěli mimo jiné unést a demonstrativně popravit náhodného civilistu.

reklama

Puigdemont může opustit německou vazbu, zaplatil kauci 75 tisíc eur

06.04. 16:28

Neumünster - Katalánský expremiér Carles Puigdemont (55) zaplatil kauci 75 tisíc eur (1,9 milionu korun) a může opustit vazbu v severoněmeckém Neumünsteru. Politik úřadům poskytl adresu, na níž bude v Německu pobývat do doby, než úřady rozhodnou o jeho případném vydání do Španělska.

Puigdemont může být vydán Madridu, ale jen kvůli zpronevěře, tvrdí Německo

05.04. 20:25

Berlín - Německý soud dnes odmítl vydat Španělsku katalánského expremiéra Carlese Puigdemonta na základě jeho obžaloby ze vzpoury.

Německé státní zastupitelství požaduje vazbu pro Puigdemonta

03.04. 13:38

Berlín - Státní zastupitelství v severoněmeckém Šlesvicku-Holštýnsku požádalo tamní soud o uvalení vydávací vazby na Carlese Puigdemonta. Katalánský expremiér čelí ve Španělsku obžalobě ze vzpoury a zpronevěry veřejných financí, za což mu hrozí desítky let vězení.

Ve Španělsku se převrátil kamion se slony. Zvířata běhala po dálnici +VIDEO

03.04. 09:33

Madrid - Na jihovýchodě Španělska se převrátil kamion převážející cirkusové slony, jedno zvíře uhynulo. Další se zranil a zbylí tři se volně pohybovali po dálnici.

Na cestě z Maroka do Španělska utonula skupina migrantů, u Libye záchranáři vytáhli z moře 120 lidí

02.04. 10:17

Madrid - Pokus dostat se přes moře z Maroka do Španělska se stal pro čtyři migranty osudným. Jejich těla objevili španělští záchranáři v Gibraltarské úžině. Libyjská pobřežní stráž dnes uvedla, že v pobřežních vodách zachránila 120 migrantů, kteří se rovněž vydali na cestu do Evropy.

Nevzdám se těm, kteří prohráli volby, tweetuje Puigdemont z vazby

31.03. 17:34

Berlín - Katalánský expremiér Carles Puigdemon byl zadržen minulou neděli na severu Německa a dnes poprvé veřejně komentoval svou situaci. Na twitteru uvedl, že se nehodlá vzdát a neuhne před údajně nezákonným jednáním těch, kteří u volebních uren prohráli.

Nejděsivější letecká srážka Boeingů 747? Tenerife březen 1977

Aktualizovali jsme 31.3.2018, 14:15, 31.03. 09:55

Je to 41 let od největší letecké katastrofy všech dob. Na španělském ostrově Tenerife narazilo přistávající letadlo do letadla, které se právě chystalo vzlétnout. Při této události 27. 3. 1977 zemřelo vinou celé řady nešťastných náhod, nedorozumění a neukázněnosti pilotů celkem 583 lidí.

Katalánští separatisté na protest zablokovali hlavní silniční tahy do Francie i na jih

27.03. 14:11

Barcelona - Zastánci nezávislosti Katalánska dnes zablokovali hlavní silniční tahy ve svém regionu na protest proti zadržení expremiéra Carlese Puigdemonta v Německu.

Mělo by Německo vydat Puigdemonta? Politici se neshodnou

26.03. 11:33

Berlín - Zadržení katalánského expremiéra Carlese Puigdemonta v Německu vyvolalo rozruch. Podle některých politiků by ho spolková republika měla vydat Španělsku, jiní jsou naopak přesvědčeni, že musí být propuštěn na svobodu.

Katalánští exministři se v zemích, které obdržely zatykač, vydají policii

25.03. 21:53

Brusel/Londýn - Po zadržení katalánského expremiéra Carlese Puigdemonta se bývalí ministři jeho vlády hodlají vydat policii ve státech, kde se dosud ukrývali před španělskou justicí.

Španělé demonstrují proti zatčení Puigdemonta, policie je v pohotovosti

25.03. 20:03

Barcelona - Tisíce lidí dnes vyrazily do ulic Barcelony k protestům proti zadržení obžalovaného expremiéra Carlese Puigdemonta v Německu.

Puigdemont po vydání zatykače odjel z Finska

24.03. 19:48

Helsinky - Katalánský expremiér Carles Puigdemont dnes odjel z Finska poté, co severská země obdržela ze Španělska mezinárodní zatykač vydaný kvůli jeho obžalobě ze vzpoury.

Katalánský parlament zrušil volbu premiéra, kandidát je ve vazbě

24.03. 15:32

Barcelona - Předseda katalánského parlamentu Roger Torrent dnes zrušil plánované hlasování o novém premiérovi tohoto autonomního španělského regionu.

Při demonstracích v Barceloně bylo zraněno více než 20 osob

24.03. 09:57

Barcelona - Více než 20 lidí bylo zraněno při demonstracích, které vypukly v Barceloně v pátek večer v reakci na obžalobu 13 katalánských politiků ze vzpoury kvůli jejich snahám o nezávislost regionu.

Katalánsko stále nemá premiéra. Poslanci se neshodli, hrozí předčasné volby

23.03. 10:04

Barcelona - Poslanci katalánského parlamentu se ve čtvrtek večer neshodli na zvolení exministra Jordiho Turulla šéfem regionání vlády. Pokud nebude nový premiér Katalánska zvolen do dvou měsíců, musí se konat nové parlamentní volby volby. Jejich datum španělská média spočítala na 15. července.

V Barceloně se sešli odpůrci nezávislosti Katalánska, dorazil i francouzský expremiér Valls

18.03. 18:10

Barcelona - V Barceloně se dnes sešli odpůrci nezávislosti Katalánska. Akci svolala organizace Katalánská občanská společnost (SCC), která je pro zachování sjednoceného Španělska. Shromáždění se zúčastnil i bývalý francouzský premiér Manuel Valls.

Katalánský expremiér lituje, že po referendu zaváhal a odložil vyhlášení nezávislosti

18.03. 16:52

Ženeva/Barcelona - Katalánský expremiér Carles Puigdemont lituje, že odložil vyhlášení nezávislosti Katalánska hned po loňském referendu. Podle svých slov se choval příliš odpovědně a padl do pasti uchystané Madridem.

V Madridu je dusno: V noci se protestovalo proti úmrtí migranta, střety si vyžádaly desítky zraněných

16.03. 10:52

Madrid - Dvě desítky zraněných, většinou z řad policistů, si vyžádaly noční střety demonstrantů s policií v centru Madridu. Důvodem nepokojů, při nichž protestující zapalovali popelnice a házeli na policisty kameny, bylo úmrtí senegalského pouličního prodavače.

Kataláncům by se podle Puigdemonta líbil švýcarský federalismus

14.03. 18:56

Ženeva - Federalismus podle švýcarského vzoru je myšlenka, která by mohla přesvědčit většinu Katalánců. V rozhovoru s televizí RTS to dnes řekl vůdce katalánských separatistů Carles Puigdemont.

Soud ve Štrasburku se zastal dvou Katalánců, kteří spálili fotku španělského krále

13.03. 22:19

Madrid/Štrasburk - Evropský soud pro lidská práva se zastal dvou Katalánců,kteří si stěžovali na španělský stát. V tiskové zprávě o tom dnes informoval štrasburský soud.

Ve Španělsku bylo objeveno tělo osmiletého chlapce, po kterém pátrala celá země

13.03. 09:15

Madrid - Ve Španělsku nalezli tělo chlapce, jehož zmizení 27. února vzbudilo pozornost celé země. Podle výsledků pitvy byl uškrcen v den, kdy se ztratil. Policisté zadrželi přítelkyni chlapcova otce a začala prověřovat podezřelé úmrtí jiného dítěte spojené s toutéž ženou.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací