Články k tématu: Španělsko

Španělské trable: Ponorka byla příliš těžká, po úpravě se ale nevejde na základnu

19.07. 15:34

Madrid - Španělsko žije kauzou nevydařené armádní ponorky. Plavidlo bylo příliš těžké a teď, když bylo prodlouženo kvůli rozložení hmotnosti, se zase nevejde do míst na vojenské základně, kde by měla kotvit.

Basketbalová hvězda zachraňuje migranty ve Středomoří, spolupracuje s neziskovkami

19.07. 09:30

Barcelona - Do záchrany uprchlíků ve Středomoří se pustil i basketbalista Marc Gasol. Podílel se například i na úterní záchraně ženy, kterou u libyjských břehů z trosek plavidla nalodila španělská nevládní organizace Proactiva Open Arms.

Do EU se letos dostalo už přes 60 tisíc uprchlíků. Nejvíc jich připlouvá do Španělska

Aktualizovali jsme 17.7.2018, 22:00, 17.07. 17:07

Brusel - V první polovině letošního roku se počet nelegálních přechodů vnější hranice EU snížil na 60.430, ve srovnání se stejným obdobím loni je to zhruba poloviční počet. Frontex upozornil, že poprvé připlouvá víc uprchlíků do Španělska než do Itálie.

reklama

Španělsko o víkendu zachránilo z moře dalších 500 migrantů

15.07. 22:38

Madrid - Španělští záchranáři oznámili, že o víkendu zachránili ve Středozemním moři nejméně 479 migrantů, včetně více než 100 dětí.

Španělsko splní migrační kvótu stanovenou EU, přijme víc než 19 tisíc uprchlíků

12.07. 20:28

Madrid - Španělsko splní kvótu pro příjem migrantů z Řecka a Itálie, kterou v roce 2015 slíbilo Španělsko v rámci Evropské unie. Informoval o tom dnes ministr zahraničí Josep Borrell.

Nová brána do Evropy. Migranti využívají Maroko, Frontex je velmi znepokojen

07.07. 21:54

Berlína - Podle agentury Frontex našli uprchlíci novou cestu do Evropy, vede přes Maroko do Španělska. Za uplynulý měsíc bylo na této "západní trase" zaregistrováno 6000 osob, které nelegálně přešly hranici z Afriky.

Býci v ulicích Pamplony: První letošní závod si vyžádal pět zraněných

07.07. 14:03

Pamplona - Ve španělské Pamploně se letos v rámci oslav svátku svatého Fermína konal první běh s býky. Zraněno bylo pět lidí. Sanitky je odvezly do nejbližší nemocnice krátce po zahájení běhu. Před startem pršelo, takže to v úzkých pamplonských uličkách klouzalo víc než jindy, píše AP.

Pamplona se chystá na běhy lidí s býky v ulicích. Radnice zakázala sexistická trička

05.07. 09:28

Pamplona - Letošní běh s býky ve španělské Pamploně nebude tak bujarý jako v předchozích letech. Oslavy poznamenal nedávný verdikt v sexuální kauze z dřívějšího ročníku. Radnice mimo jiné zakázala prodej suvenýrů a triček se sexistickými motivy.

Malta nepovolila start letadlu, které hledá v moři migranty

04.07. 15:09

Valetta/Barcelona - Německá nevládní organizace Sea Watch dnes oznámila, že maltské úřady nepovolily vzlétnout malému letadlu Moonbird, které tato organizace spolu se švýcarskou humanitární iniciativou pilotů používá k záchraně uprchlíků ve Středozemním moři.

Loď nevládní organizace s 60 migranty míří do Barcelony, Malta i Itálie ji odmítly

02.07. 08:47

Barcelona - Loď španělské nevládní organizace Proactiva Open Arms, která v sobotu zachránila u libyjských břehů 60 migrantů, pokračuje v plavbě do Barcelony. Plavidlo odmítly přijmout Itálie i Malta. Před maltským soudem dnes stane německý kapitán lodi Lifeline. Má se zodpovídat za svůj postup při…

Loď s migranty v Itálii nezakotví, Španělsko jí povolení dalo

01.07. 10:02

Madrid - Loď španělské nevládní organizace Proactiva Open Arms dostala povolení přirazit ke španělským břehům s 60 zachráněnými migranty. Ty se podařilo zachránit v libyjských vodách. Itálie i Malta loď odmítaly přijmout.

Dovolené v ohrožení? V moři u Baleárských ostrovů se objevil žralok

29.06. 18:23

Palma de Mallorca - Sezóna letních dovolených vypukla na plno a z Baleárských ostrovů dnes přišla nemilá zpráva pro turisty. U ostrova Cabrera byl ve čtvrtek spatřen velký bílý žralok. Vědci jsou naopak nadšeni.

Loď Lifeline s 230 migranty čeká, kdo se nad ní smiluje. Itálie loď dál odmítá

24.06. 19:18

Řím/Madrid - Loď Lifeline s přibližně 230 migranty na palubě dál čelí blokádě ze strany Itálie i Malty. Už čtyři dny tyto země plavidlu odmítají povolit přistání ve svých přístavech. Lifeline i dnes čeká dál v mezinárodních vodách blíž k Maltě na diplomatické vyřešení své situace, ale zatím bez…

Teplo popohnalo uprchlíky: U španělských břehů bylo zachráněno 569 osob

Aktualizovali jsme 23.6.2018, 18:09, 23.06. 16:24

Madrid - Snaha migrantů dostat se z Afriky přes moře do Evropy se s oteplením v poslední době opět zintenzivnila a migrační proud se dle očekávání analytiků stočil k Pyrenejskému poloostrovu. Při třech operacích podél španělského pobřeží bylo jen za dnešek zachráněno 569 uprchlíků.

Ve Španělsku to vře: Skupina mužů sexuálně zneužila dívku, soud je pustil na kauci

22.06. 08:00

Pamplona (Španělsko) – Případ, který otřásl Španělskem, má nečekané pokračování  Soud v Pamploně rozhodl propustit na kauci pětici mužů, kteří byli před dvěma měsíci nepravomocně odsouzeni k devíti letům vězení za sexuální zneužití osmnáctileté dívky. 

Vstřícnost se nevyplácí? Osud lodi Aquarius přesměruje migranty do Španělska

19.06. 11:02

Valencie - Experti varují Španělsko před důsledky vstřícné politiky vůči uprchlíkům. Na přijetí lodi Aquarius okamžitě zareagovali pašeráci a přesměrovávají část migrantů z hlavní trasy mířící přes Libyi do Itálie na cestu do španělských autonomních měst Ceuta a Melilla na severním pobřeží Afriky.

Polovina migrantů z lodě Aquarius chce do Francie

18.06. 16:57

Valencie - Všichni migranti z lodě Aquarius, kterou před týdnem odmítla Itálie a Malta, dostali ve Španělsku z humanitárních důvodů povolení k pobytu na 45 dní. Španělská vicepremiérka Carmen Calvová dnes uvedla, že zhruba polovina ze 629 uprchlíků bude chtít odjet do Francie.

Do Valencie dorazila loď z migranty Aquarius

17.06. 09:36

Valencie (Španělsko) - Ve východošpanělské Valencii dnes zakotvila první ze tří lodí vezoucích přes 600 afrických běženců z lodi Aquarius, které odmítly přijmout Itálie a Malta.

Francie vypomůže Španělsku s migranty z lodi Aquarius

16.06. 17:13

Valencie/Paříž - Francie pomůže Španělsku s migranty z lodi Aquarius. Uvedl to francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian.

Uprchlíci z lodě Aquarius dorazí do Valencie zřejmě v neděli. Nedělejte z toho "spektákl", žádá starosta

15.06. 12:49

Valencie - Tři plavidla s migranty z lodě Aquarius by měla do španělské Valencie dorazit v neděli dopoledne. Podle agentury Europa Press všichni uprchlíci dostanou z humanitárních důvodů tříměsíční povolení k pobytu a v této lhůtě se budou posuzovat jejich případy jednotlivě.

Puigdemonta naštvala šunka Pig Demont, na obalu má prasátko s černými vlasy a brýlemi

15.06. 09:00

Barcelona - Bývalý katalánský premiér Carles Puigdemont brojí proti šunce s názvem Pig Demont, kterou vyrábí firma v Andalusii na jihu Španělska. Nelíbí se mu ani obal, na kterém je kreslené prasátko s černými vlasy a brýlemi.

Loď s uprchlíky musela kvůli počasí změnit trasu, běžence trápí mořská nemoc

14.06. 18:06

Řím/Valencie - Tři plavidla s migranty z lodi Aquarius, kterou minulý týden odmítly přijmout Itálie a Malta, musela na cestě do Španělska kvůli špatnému počasí změnit trasu. Kvůli silnému větru byly až čtyřmetrové vlny. Do Valencie plavidlo nejspíš dorazí až v neděli, původně se počítalo se sobotou…

Španělsko očekává migranty z lodě Aquarius, všichni dostanou status uprchlíka

13.06. 13:27

Valencie - Migranti z lodě Aquarius nedorazí o víkendu do španělské Valencie ilegálně, ale "na pozvání vlády". Zřejmě tedy dostanou status uprchlíka, minimálně dočasný, a nebudou internováni v zařízeních pro běžence.

Migranty z lodě Aquarius dopraví do Španělska italské lodě, Lékaři bez hranic protestují

12.06. 11:05

Řím - 629 migrantů na palubě lodi Aquarius francouzské neziskové organizace SOS Méditerranée se přemístí na plavidla italského námořnictva, která je dopraví do Španělska. Do přístavu ve Valnecii, vzdáleného asi 1300 kilometrů, to jsou nejméně čtyři dny cesty.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace