Články k tématu: Španělsko

Španělsko se potýká s druhou vlnou? Země hlásí nejvíce nově nakažených od dubna

31.07. 18:48

Španělsko dnes ohlásilo 1525 nových případů nákazy koronavirem, což je nejvíce od konce dubna. Infikovaných podle údajů ministerstva zdravotnictví přibývá zejména v Aragonii, Katalánsku a Madridu. Celkem za uplynulých sedm dní španělské laboratoře provedly přes 14.000 pozitivních testů.

Oficiální statistika nesedí. Koronavirus patrně zabíjel ve Španělsku mnohem víc

26.07. 18:00

Počet úmrtí souvisejících s nemocí covid-19 by ve Španělsku mohl být až o 60 procent vyšší, než jsou oficiální čísla. Vyplývá to z výsledků šetření španělského deník El País.

Covid-19 zamořuje svět. USA či Indie překonaly milníky, obavy rostou i v Evropě

17.07. 15:48

Brazílie k dnešnímu dni nově eviduje již přes dva miliony prokázaných infekcí a Indie přes milion. Rusko pak překonalo hranici 12.000 zemřelých s covidem-19. Španělsko, Izrael či Írán kvůli znepokojivému epidemickému vývoji znovu částečně obnovují některé restrikce.

reklama

Španělé se pečou v rouškách. Andalusie je nařídila i na plážích, je 40 stupňů

15.07. 12:33

Více než polovina z téměř dvou desítek autonomních regionů Španělska zavedla podle televize RTVE v posledním týdnů kvůli koronaviru povinnost nošení roušek na veřejnosti nebo se k tomu v nejbližších dnech chystá.

Mallorca hodlá masivně omezit cestovní ruch, schválený plán sklízí kritiku

10.07. 12:36

Vedení španělského ostrova Mallorca schválilo plán regulace cestovního ruchu, který stanoví limit kapacity ubytování v této turisty oblíbené lokalitě. Dosaženo ho má být během několika let a ubytovací kapacita se tak má snížit asi o 120.000 lůžek. Informoval o tom dnes deník La Vangurdia, podle…

Kdy nový koronavirus pronikl do Evropy? Analýza splašků překvapila vědce

26.06. 17:23

Studie Barcelonské univerzity (UB), o níž dnes informují španělská média, odhalila koronavirus SARS-CoV-2 ve vzorcích odpadních vod z Barcelony už z března 2019. Pokud se závěry této studie potvrdí, znamenalo by to, že koronavirus oficiálně odhalený loni v prosinci v Číně mohl být v Evropě už…

V Itálii a ve Španělsku počet úmrtí s covidem klesá, Brazílie eviduje přes 50 000 obětí

21.06. 21:20

V Itálii a ve Španělsku i nadále klesají počty úmrtí v souvislosti s koronavirem. V reakci na příznivou situaci ve Španělsku dnes po 14 týdnech skončil nouzový stav, začala však platit nařízení o nošení roušek na veřejnosti v případě, že nelze dodržet bezpečnou vzdálenost. Naopak Brazílie oznámila,…

První turisté po třech měsících. Mallorca je uvítala jako celebrity

16.06. 14:34

Jako fotbalové hvězdy či herecké celebrity přivítala v pondělí španělská Mallorca první turisty, kteří po tříměsíční uzavírce kvůli pandemii covidu-19 dorazili na tento středomořský ostrov. Na první skupinu německých turistů, kteří na ostrov přijeli v rámci pilotního projektu dohodnutého se…

Z archeologa se vyklubal falzifikátor, málem se kvůli němu přepisovaly učebnice historie

12.06. 08:42

Španělský soud potrestal archeologa, který falšoval nálezy kvůli tomu, aby podpořil dojem o delší tradici baskické kultury. Eliseo Gil se svými podvrhy mimo jiné snažil přesvědčit kolegy, že psaná baskičtina vznikla o několik století dříve, než se původně předpokládalo.

Covid-19 decimuje Brazilce. Víc mrtvých než ve Španělsku, kopou se masové hroby

30.05. 20:57

Brazílie předstihla Španělsko v počtu lidí, kteří zemřeli s nemocí covid-19, a stala se v tomto ohledu pátou nejhůře postiženou zemí světa. Světová zdravotnická organizace (WHO) nyní považuje Brazílii za nové ohnisko pandemie.

Počet obětí koronaviru v Británii a Španělsku klesá, Paříž opět otevřela parky

30.05. 18:12

V Británii za uplynulých 24 hodin zemřelo na komplikace související s koronavirovou infekcí 215 lidí, což je o více než stovku méně než o den dříve. Dnes to podle agentury oznámila britská vláda, která tak nyní eviduje 38.376 úmrtí s covidem-19. Počet nakažených mezitím vzrostl o 2445 na 272.826…

V Řecku se otevřely restaurace, polovina Španělska může opět do kina

25.05. 15:45

Spojené státy, nejhůře zasažené pandemií covidu-19, zakázaly vstup cizincům, kteří byli v předchozích dvou týdnech v Brazílii. Tato jihoamerická země eviduje na 363.200 nakažených, což je druhý nejvyšší počet ve světě. Před měsícem bylo druhé Španělsko, kde se ale epidemická situace už výrazně…

Koronavirové hranice jdou k zemi. Kdy se pro turisty otevře Španělsko?

18.05. 14:47

Španělsko znovu otevře své hranice zahraničím návštěvníkům koncem června. Uvedl to dnes ministr dopravy José Luis Ábalos. Uvolňování pro cizince bude podle něj koordinováno s tím, jak se restrikce v zemi budou uvolňovat pro samotné Španěly.

Migranti zvolili riskantnější trasu do Evropy, zachraňovali je u Kanárských ostrovů

17.05. 17:49

Španělská pobřežní stráž zachránila poblíž ostrova Gran Canaria 50 afrických migrantů, kteří se pokoušeli na dřevěné lodi dostat přes Atlantik do Evropy. Informovala o tom dnes agentura DPA. Počet uprchlíků, kteří volí tuto nebezpečnou migrační trasu, se v posledních měsících výrazně zvýšil.

"Válka" o Mallorku: Němci chtějí na ostrov, Španělsko se obává zhoršení epidemie

17.05. 16:46

Němci se u španělských úřadů dožadují, aby jim umožnily cestu na Mallorku, jestliže tam vlastní nemovitost. Madrid to ale odmítá a trvá na tom, že si Němci musejí počkat, až skončí celostátní karanténa. Nouzový stav má ve Španělsku skončit 24. května, němečtí majitelé nemovitostí na ostrově by jej…

Španělsko, Itálie či Řecko po týdnech uvolnily karanténní omezení

04.05. 22:02

vě evropské země nejhůře postižené pandemií covidu-19 dnes začaly uvolňovat přísná omezení. Italové mohli poprvé po osmi týdnech navštívit příbuzné a v zemi se obnovila i průmyslová a zemědělská výroba nenutná pro chod země.

Děsivá bilance covid-19: Evropa je nejvíc zasaženým světadílem

02.05. 14:43

V Evropě je už přes půldruhého milionu potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejvíc ze všech světadílů. Přes 140.000 infikovaných přitom v evropských zemích dosud zemřelo. Napsala to dnes agentura AFP na základě vlastních výpočtů.

S covid-19 bojuje celý svět. Epidemie sílí v Rusku, nejvíc mrtvých mají USA

01.05. 20:08

Zatímco v Číně se podle úředních statistik počet nových případů nákazy koronavirem dlouhodobě drží v řádu jednotek či nižších desítek, Rusko ohlásilo rekordních 7933 infikovaných za den. V USA třetím dnem po sobě počet úmrtí překonává hranici dvou tisíc lidí.

Nepříjemný zvrat ve Španělsku: Počet obětí covid-19 opět roste. Co se stalo?

27.04. 14:15

Ve Španělsku znovu vzrostl počet úmrtí lidí s onemocněním covid-19. Oproti nedělním 288 novým případům jich za minulých 24 hodin přibylo 331. Informovalo o tom dnes ministerstvo zdravotnictví. Podle jeho údajů má země nyní 23.521 úmrtí a 209.465 nakažených.

Svět v boji s koronavirem: Část zemí hlásí ústup pandemie

26.04. 20:53

Řada koronavirem nejvíce zasažených zemí světa dnes v souvislosti s pandemií hlásí relativně příznivé zprávy. Ve Španělsku za poslední den zemřelo nejméně osob za více než měsíc, stejně jako v Itálii a ve Francii.

Koronavirus v Evropě: Přehled, jaká je situace v jednotlivých zemích

25.04. 15:49

Ve Španělsku se v porovnání s předchozími dny mírně zvýšil počet lidí, kteří zemřeli v souvislosti s koronavirem. Nakažených přibývá v Rusku, denní nárůst potvrzených případů naopak mírně klesl v Německu.

Útěk před koronavirem z Evropy. Pandemie obrátila migrační trasy

24.04. 16:09

Kvůli nemoci covid-19 se řada marockých či alžírských migrantů v předchozích dnech vrátila do své vlasti, pašerákům za to ale zaplatili více než za cestu opačným směrem, napsal dnes deník El País. Migranti, z nichž mnozí pobývali ve Španělsku ilegálně, přišli kvůli nouzovému stavu v této zemi o…

Seniorka (107) má tuhý kořínek. V dětství překonala španělskou chřipku, teď covid-19

24.04. 14:14

Stosedmiletá žena z jihozápadního Španělska překonala dvě pandemie - na začátku 20. století jako dítě prodělala španělskou chřipku a nedávno se zotavila z nemoci covid-19. Informovala o tom list La Vanguardia s odvoláním na ženinu snachu Paqui Sánchezovou. Její příbuzná se koronavirem nakazila v…

Covid-19: Počet mrtvých a nakažených v Evropě? Z nové statistiky mrazí

19.04. 15:08

V Evropě už koronavirem onemocnělo přes milion lidí a téměř 100.000 nemoci způsobené koronavirem podlehlo. Vyplývá to z údajů, které na svém webu zveřejnilo Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC).

reklama
Fotogalerie