Články k tématu: Španělsko

V centru Barcelony projela dodávka davem lidí

dnes 17:37

Barcelona - Davem lidí na barcelonském turisticky oblíbeném Náměstí Katalánska projelo velkou rychlostí nákladní auto. Podle prvních informací je na místě velké množství zraněných lidí, zřejmě i řada turistů.

Migranti objevili novou cestu do Evropy, počet příchozích dramaticky narůstá

Aktualizovali jsme 15.8.2017, 22:01, 11.08. 14:27

Madrid - Španělsko se dostává do popředí zájmu migrantů z Afriky. Jejich počet se letos proti stejnému období loňského roku ztrojnásobil a přiblížil se počtu lidí směřujících do Řecka. Informovala o tom dnes Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Do Itálie dorazilo méně migrantů než před měsícem, příliv do Španělska se naopak zvyšuje

14.08. 18:41

Varšava – V červenci se příliv migrantů snížil o 57 procent ve srovnání s červnem, a to na více než 10.000. Pro Itálii jde o nejnižší množství přistěhovalců za jedno měsíční období od roku 2014. 

reklama

Před turisty na pláži přistál člun s uprchlíky + VIDEO

10.08. 19:24

Madrid – Hodně nečekaný pohled čekal na turisty na  pláži v jižním Španělsku. Přímo před nimi přistál člun s několika desítkami afrických uprchlíků. Než se Afričané rozprchli, někdo situaci zachytil na video, které se dnes objevilo ve sdělovacích prostředcích.

Španělé zadrželi Turka, kterého Ankara viní z terorismu

08.08. 15:05

Madrid - Na základě mezinárodního zatykače španělská policie v Barceloně zadržela turecko-švédského reportéra a spisovatele Hamzu Jaldžina. Muž je podezřelý z terorismu.

Moře u Kanárských ostrovů zhnědlo, zamořily ho toxické sinice

08.08. 09:37

Las Palmas (Španělsko) - Návštěvníky Kanárských ostrovů může v těchto dnech na vyhlášených místních plážích překvapit odpudivá barva moře. Kvůli vysokým teplotám vody se zde rozbujely sinice, které ji barví do hnědozelených a hnědočervených odstínů. Podle agentury AFP pohyb v takovéto vodě může…

Dav mladíků se rozběhl proti hraničnímu plotu, do španělské Ceuty se dostalo dalších asi 200 migrantů

07.08. 12:35

Madrid - Dalších 186 migrantů proniklo dnes časně ráno z Maroka přes hraniční přechod pro pěší do španělské severoafrické enklávy Ceuta.

Pro turisty není ve Španělsku bezpečno? Musí čelit drsným útokům místních aktivistů

Aktualizovali jsme 3.8.2017, 21:58, 03.08. 15:42

Barcelona - Ve španělském Katalánsku zuří kampaň proti turistům. stojí za ní Arran - mládežnické křídlo radikální strany Kandidátka lidové jednoty (CUP). Skupina tvrdí, že turismus ničí region a že turisté jsou jako teroristé.

Afričané hromadně zaútočili na hraniční plot v Ceutě, skončili se zlomeninami v nemocnici

03.08. 10:56

Ceuta (Španělsko) – V úterý časně ráno proniklo z Maroka do španělské severoafrické enklávy Ceuta asi 60 migrantů. Někteří z nich se při překonávání vysokého hraničního plotu zranili, Červený křiž uvedl, že musel ošetřit 14 běženců. Informuje o tom agentura AP.

Španělský soud rozhodl o vydání údajného ruského hackera do Spojených států

02.08. 08:01

Madrid - Španělský soud dnes rozhodl o vydání ruského programátora Stanislava Lisova do Spojených států, kde je obviněn z odpovědnosti za hackerské útoky na banky a finanční instituce.

Hudební festival u Barcelony přerušil požár, evakuováno bylo více než 22 tisíc návštěvníků

30.07. 14:17

Barcelona - Z hudebního festivalu Tomorrowland Unite blízko Barcelony muselo být evakuováno více než 22 tisíc lidí. Hlavní část scény totiž zachvátil obrovský požár.

Firmy se bojí nezávislosti Katalánska, bude mít špatný dopad na ekonomiku

23.07. 20:36

Barcelona - Hnutí za odtržení Katalánska může podle téměř tří čtvrtin šéfů španělských firem ohrozit domácí ekonomiku. Ukázal to průzkum konzultační firmy Deloitte, který dnes zveřejnil list El País.

Ve Španělsku exhumovali Dalího. Jeho knír zůstal neporušený

21.07. 21:20

Figueras (Španělsko) - Pověstný knírek Salvadora Dalího přečkal takřka tři desítky let v hrobce bez úhony, uvádějí svědci, kteří se zúčastnili čtvrteční exhumace těla tohoto surrealistického malíře, napsala dnes agentura AFP.

Stále méně Katalánců si přeje nezávislost na Španělsku

21.07. 21:06

Barcelona - Zhruba dva měsíce před plánovaným referendem o odtržení Katalánska od Španělska podporuje myšlenku nezávislosti regionu stále méně lidí.

Čech spadl ve španělských horách, leží na jednotce intenzívní péče

18.07. 10:47

Madrid - Při pádu z východní stěny hory Naranjo de Bulnes na severu Španělska se vážně zranil český horolezec (48).

Brexit by tvrdě zasáhl obyvatele Gibraltaru

18.07. 09:33

Gibraltar - Sázky a internetové hry jsou hlavním zdrojem příjmů britské kolonie Gilbraltar, která si své výsadní postavení hodlá zachovat i po odchodu Británie z Evropské unie. Gibraltar přitahuje zaměstnance proto, že mohou dojíždět ze Španělska, kde je život příjemnější a levnější. Obávají se…

Španělská občanská válka: Co mělo Československo společné s půl milionem mrtvých?

Aktualizovali jsme 16.7.2017, 20:47, 16.07. 01:00

Přes půl milionu obětí si vyžádala španělská občanská válka, která začala 17. července 1936, vzpourou pravicových důstojníků proti vládě v Madridu. Tento téměř tříletý konflikt, který byl podle některých historiků i "výcvikovým prostorem" Německa, Itálie a Sovětského svazu pro druhou světovou válku…

Katalánský premiér obměnil vládu kvůli sporům o referendum o samostatnosti

14.07. 17:19

Barcelona - V katalánské vládě sílily rozpory ohledně konání říjnového referenda o samostatnosti, regionální premiér Carles Puigdemont proto oznámil výměnu tří ministrů. Důvody jejich rezignace ovšem neuvedl.

Na západní migrační cestě do Evropy je živo, Španělé z moře zachránili 48 uprchlíků

13.07. 21:43

Madrid - V západní části Středozemního moře dnes španělské námořnictvo dnes z člunu zachránilo 48 uprchlíků. Ve středu španělští záchranáři pomohli ve Středozemním moři 40 uprchlíkům ze dvou lodí.

Dalího hrob má být otevřen 20. července, malíři bude kvůli testu odebráno DNA

13.07. 16:57

Madrid - Exhumace těla malíře Salvadora Dalího kvůli DNA pro test otcovství se bude konat 20. července. Rozhodl tak dnes španělský soud, který už informoval nadaci, jež sídlí v Dalího rodném městě Figueras.

Čech ve Španělsku napadl řidiče autobusu, odsedí si čtyři měsíce a zaplatí tučnou pokutu

12.07. 15:40

Pamplona - Čech, který ve španělské Pamploně fyzicky napadl řidiče autobusu MHD, dostal u soudu pokutu téměř 7000 eur (183.000 korun) a za mřížemi si posedí čtyři měsíce.

Nebezpečná zábava: Býci během šestého běhu v Pamploně zranili šest lidí

12.07. 14:53

Madrid - Dnešní běh s býky v Pamploně, při letošních oslavách v pořadí již šestý, si vyžádal šest zraněných. Závod v ulicích severošpanělského města trval jen dvě minuty a 16 sekund, což je na tradiční 850metrovou trasu neobvykle rychlý čas.

Běh s býky v Pamploně pokračuje, další 4 zranění

09.07. 19:44

Pamplona (Španělsko) - Ani třetí letošní běh s býky v severošpanělské Pamploně nezůstal bez zraněných. S újmou na zdraví dnes odcházeli čtyři lidé, tedy méně než v sobotu.

Ve Španělsku zemřel při vystoupení akrobat

08.07. 21:55

Madrid - Na hudebním festivalu v Madridu zemřel v pátek pozdě večer akrobat, který během vystoupení spadl z výšky téměř 30 metrů.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací