Články k tématu: Španělsko

Katalánsko dnes slaví státní svátek, očekávají se demonstrace

11.09. 09:56

Barcelona - Španělská autonomní oblast Katalánsko dnes slaví státní svátek, takzvaný Den Katalánska. Předseda katalánské vlády Carles Puigdemont svolal manifestaci za referendum o nezávislosti regionu, které chce tamní vláda uspořádat 1. října. Do ulic ale zřejmě vyjdou i odpůrci odtržení od…

Katalánská města odmítají uspořádat referendum o nezávislosti

09.09. 13:51

Barcelona - Barcelona a nejméně dalších šest větších katalánských měst, jež zastupují třetinu katalánské populace, odmítají poskytnout obecní prostory k pořádání říjnového referenda o samostatnosti Katalánska.

Madrid hodlá obvinit katalánské poslance kvůli schválenému referendu o odtržení

07.09. 15:46

Madrid - Katalánský parlament ve středu schválil zákon o plebiscitu, konat se má 1. října. Madrid chce hlasování zabránit. Španělský generální prokurátor už připravuje obvinění některých katalánských politiků.

reklama

Katalánsko šermuje zákonem o referendu, Madrid zuří

06.09. 16:41

Madrid/Barcelona - Separatisté, kteří plánují na 1. října plebiscit o nezávislosti Katalánska, dnes prosadili na program jednání parlamentu této autonomní oblasti hlasování o zákonu o referendu. Rozzlobená reakce Madridu na sebe nenechala dlouho čekat.

Madrid chce Katalánsku zatrhnout referendum o nezávislosti, mluví i o zabavení hlasovacích uren

05.09. 10:58

Madrid/Barcelona - Španělská vláda je připravena zabránit konání referenda o nezávislosti Katalánska, i kdyby měla kvůli tomu zabavit hlasovací urny. Šéfka katalánské separatistické aliance už pohrozil, že lidé vyjdou do ulic.

Migranti jsou za vodou. Mají náhradu za Calais, i peníze a mobily

Aktualizovali jsme 4.9.2017, 22:30, 04.09. 10:21

Bilbao – Francouzské úřady už na konci roku 2016 úplně srovnaly se zemí nechvalně proslulý uprchlický tábor v Calais přezdívaný Džungle. Přestože se do oblasti začínají běženci po stovkách vracet, velké skupiny migrantů snažící se dostat až do Velké Británie si našly další město, u kterého…

Uprchlíci jdou přes mrtvoly. Radši by zemřeli, než aby zůstali doma

Aktualizovali jsme 31.8.2017, 22:45, 31.08. 15:43

Španělské přístavní město Tarifa je vzdáleno pouhých 14 kilometrů od afrického pobřeží a jde o nejjižnější bod pevninské Evropy. Není proto divu, že i tato oblast se dostala do hledáčku migrantů, kteří se pokoušejí z Afriky dostat do Evropy.

Boj proti pašerákům uprchlíků: Velení operace Sophia převezmou po Italech Španělé

31.08. 08:45

Řím - Velení nad operací Sophia dnes od Itálie převezme Španělsko. Od zahájení operace bylo ve Středomoří zatčeno přes 100 osob podezřelých z pašeráctví lidí a zachráněno kolem 40.000 migrantů. Ozývá se ale i kritika.

Útok v Katalánsku: Šéf regionální policie kritizoval Madrid za špatné předávání informací

29.08. 08:08

Barcelona - Šéf katalánské policie Josep Lluís Trapero kritizoval systém předávání informací mezi katalánskou a španělskou národní policii.

Protituristické nálady ve Španělsku dosahují bodu varu

28.08. 10:08

Madrid - Mnoho Španělů je čím dál víc frustrováno armádou turistů, kteří berou útokem centra měst a zatěžují místní zdroje. A to bez ohledu na skutečnost, že cestovní ruch představuje zhruba 11 procent španělského hrubého domácího produktu.

Počet obětí útoku v Katalánsku se zvýšil na 16, v nemocnici zemřela žena z Německa

27.08. 14:07

Barcelona - Počet obětí atentátů v Katalánsku z minulého týdne se zvýšil na 16. Informovala o tom agentura EFE s odvoláním na katalánské ministerstvo zdravotnictví.

Desetitisíce lidí vyšly do ulic, v Barceloně demonstrují proti terorismu

26.08. 19:23

Barcelona - Desetitisíce lidí přišly na dnešní demonstraci v Barceloně proti terorismu. Akce pořádaná pod heslem Nemám strach je reakcí na teroristické útoky s 15 oběťmi a více než 120 zraněnými z minulého týdne.

V Barceloně se bude konat manifestace proti terorismu, zúčastní se jí i král Felipe VI.

26.08. 08:39

Barcelona -  Barceloně, která se před více než týdnem stala terčem teroristického útoku, se dnes uskuteční velká manifestace proti terorismu. Pod heslem Nemám strach chtějí účastníci akce vyjádřit jednotný postoj vůči terorismu.

Jeden z teroristů v Katalánsku byl už dříve obviněn z násilí, byl podezřelý ze znásilnění

25.08. 16:37

Barcelona - Idrís Úkábír (28), jeden z obviněných v souvislosti s teroristickými útoky v Katalánsku, byl už dříve obviněn z domácího násilí a strávil měsíc ve vazbě kvůli podezření ze znásilnění. Španělský deník ABC přišel s informací, že policie už v roce 2005 kvůli vazbám na teroristy…

Dojemné gesto: Otec tříletého chlapce, který zemřel při útoku v Barceloně, objal imáma +VIDEO

25.08. 13:04

Barcelona - Gesto usmíření po teroru v Katalánsku učinil otec tříletého zesnulého chlapce při pietním setkání asi 700 lidí ve městě Rubí nedaleko Barcelony. Video, na němž objímá plačícího imáma, vyvolalo na internetu záplavu emocí.

Evropa je ztracena. Situace bude ještě horší, raději se odstěhujte, vzkazuje španělský rabín

Aktualizovali jsme 24.8.2017, 22:12, 23.08. 08:49

Barcelona – Katalánské město Barcelona se pomalu vzpamatovává z útoků, ke kterým došlo minulý týden a při kterých zemřelo nejméně 14 osob. Vůdce tamní židovské komunity se domnívá, že situace bude ještě horší a varuje, že ze Španělska je „centrum islámského teroru“. Jeho slova cituje deník The…

Druhý ze zadržených kvůli útokům v Katalánsku je na svobodě

24.08. 16:57

Madrid - Španělský soudce dnes propustil z vazby Sáliha Karíba (34), druhého ze čtyř mužů, kteří byli minulý týden zadrženi v souvislosti s teroristickými útoky v Katalánsku. Musí se ale každé pondělí hlásit soudci a udat místo pobytu. Nesmí opustit zemi a přišel o pas.

Španělé identifikovali posledního mrtvého teroristu

24.08. 13:08

Madrid - Ve Španělsku byly identifikovány pozůstatky druhé osoby, která zemřela ve městě Alcanar po explozi při výrobě výbušnin určených k teroristické akci. Při dvou útocích v Katalánsku minulý týden zemřelo 15 lidí.

IS na novém videu vyhrožuje Španělsku dalšími útoky. Džihád nemá hranice, vzkazuje

24.08. 12:13

Madrid - Islámský stát (IS) pohrozil Španělsku dalšími teroristickými útoky. Dva členové IS na videu španělsky s arabským přízvukem vyzdvihli atentátníky z Katalánska, kteří minulý týden zabili 15 lidí.

V Barceloně jsou posilována bezpečnostní opatření

23.08. 19:11

Barcelona/Madrid - Španělsko zvýší v Barceloně bezpečnostní opatření v místech vyhledávaných turisty a také na sportovištích a u kulturních památek. V souvislosti s útokem v Katalánsku zpřísnily bezpečnostní opatření u kulturních památek v Itálii a také u gotické katedrály v Kolíně nad Rýnem.

V troskách domu útočníků z Barcelony byl objeven funkční sebevražedný pás

23.08. 18:23

Barcelona - Španělská policie našla v troskách domu v Alcanaru, kde teroristická buňka připravovala teroristické útoky, funkční sebevražedný pás. Již dříve bylo nalezeno přes 100 propanbutanových lahví a materiál k výrobě trhaviny TATP, již používají bojovníci Islámského státu. Na úřady se valí…

Na imáma z Katalánska upozornili sami muslimové už před rokem

23.08. 17:04

Brusel/Barcelona - Imám Abdalbákí Sátí, mozek teroristických útoků v Katalánsku, vzbudil už začátkem roku 2016 podezření u muslimské obce v Belgii.

Marocká policie zadržela dva muže, kvůli podezření z napojení na teroristy útočící v Katalánsku

23.08. 08:00

Rabat - Marocká policie zadržela dva muže, které podezřívá z vazeb na teroristy, kteří stojí za útoky ve Španělsku. Informovala o tom v úterý marocká televizní stanice 2M s tím, že dvojice byla zatčena již v neděli.

Po útocích ve Španělsku zůstává sedm osob v kritickém stavu, policisté zahájili výslechy

22.08. 15:28

Barcelona - Po útocích v Katalánsku zůstává v nemocnicích 46 zraněných, z toho sedm je v kritickém stavu. Před soudem v Madridu krátce po poledni začaly výslechy čtyř zadržených v souvislosti s atentáty.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací