Články k tématu: Španělsko

Uprchlíci putují do Evropy přes Španělsko. Snaží se přelézat ploty

27.06. 10:50

Mellila – Pozornost médií i většiny Evropy se kvůli uprchlíkům obrací především na Itálii a Řecko. Nemalé problémy má ale také Španělsko, kam se pokouší dostat migranti se severní Afriky, nejčastěji z Maroka.

Španělsko dnes čeakají po půl roce další parlamentní volby

26.06. 10:52

Madrid - Španělé dnes půjdou po půl roce opět k volbám, aby si zvolili nový parlament. Poprvé ve čtyřicetileté historii demokratického Španělska se tak opakují parlamentní volby. Od těch prosincových se totiž politické strany nedokázaly dohodnout na dostatečně silné koalici, která by byla schopna…

Důsledek brexitu: Španělsko si brousí zuby na Gibraltar

25.06. 10:09

Madrid - Ve Španělsku se budou v neděli konat předčasné parlamentní volby. Bez ohledu na výsledek zůstane země v EU, avizoval španělský premiér Mariano Rajo. Řeší se také budoucí vztahy s Gibraltarem.

reklama

Španělskem otřásla brutální trojnásobná vražda. Ženě usekli hlavu

23.06. 08:10

Madrid - Hasiči objevili v madridské advokátní kanceláři tři brutálně zavražděné osoby, z toho jedna měla useknutou hlavu. Španělský portál El Mundo uvedl, že jde o dvě ženy a jednoho muže, všichni byli jihoamerického původu.

Řecko je protektorátem EU, burcuje Španělsko

22.06. 16:03

Madrid - Šéf španělské levicové strany Podemos Pablo Iglesias označil Řecko za protektorát EU. Řecký premiér Alexis Tsipras podle něj udělal, co mohl.

Červené a bílé víno už není v kurzu. Výrobci představují víno modré

20.06. 14:15

Madrid - Bílé, červené, nebo modré? Tak už by se brzy mohli ptát číšníci i v českých restauracích, když si zákazník objedná víno. Španělská firma Gik totiž se svým azurovým nápojem expanduje do zbytku Evropy.

Venezuelská vláda měla dotovat španělskou stranu Podemos

17.06. 10:10

Madrid - Španělská levicová strana Podemos čelí podezření, že dostala peníze od předchozí venezuelské socialistické vlády. Straně přitom před parlamentními volbami rostou preference.

Roste napětí mezi Británií a Španělském. Předseda vlády kritizuje Camerona za GIbraltar

16.06. 14:50

Madrid - Jak se blíží referendum o brexitu, roste napětí mezi Británií a Španělskem kvůli Gibraltaru. Předseda španělské vlády Mariano Rajoy kritizoval dnešní plánovanou cestu britského premiéra Davida Camerona do enklávy na Pyrenejském poloostrově.

Španělsko v ohrožení? Má v plánu zaměstnant stovky nových špionů

Aktualizovali jsme 11.6.2016, 17:41, 11.06. 15:04

Madrid - Španělská tajná služba uvedla, že potřebuje zaměstnat pět set nových agentů, aby byla země v bezpečí před islámskými teroristy. Informuje o tom server The Local.

VIDEO: Záchranáři zažili v sanitce horor. Ženu posedl démon?

06.06. 14:02

Madrid - Několik děsivých minut mají za sebou španělští záchranáři, kteří za nejasných okolností převáželi do nemocnice mladou ženu. V sanitě byly uvězněni z "démonem". Alespoň tak vypadá video, které pořídili.

Tragická dovolená: Dívka (13) se ztratila rodině, u pláže byla znásilněna

Aktualizovali jsme 2.6.2016, 22:31, 02.06. 09:37

Madrid - Třináctiletá dívka se při dovolené na Tenerife v noci na úterý ztratila. Když mladou Irku našli, ležela v jedné z uliček poblíž pláže, odřená a znásilněná. Muž, který dívce ublížil, už na místě nebyl. Podle policie šlo zřejmě o turistu, který se po činu vrátil do své země.

Španělsko má diskriminační azylový systém. Takhle to dál nejde, volají odborníci

01.06. 17:38

Madrid - Amnesty International (AI) vyzvala v úterý Španělsko, aby reformovalo azylový systém, který organizace označila za „neefektivní, zastaralý a diskriminační", a kvůli kterému země přijala „trapně" nízký počet uprchlíků.

Za vraždu ex-přítele dostala slovenská modelka 15 let vězení

31.05. 15:58

Málaga - Mária Kukučová (26) dostala 15 let za vraždu svého expřítele, britského milionáře Andrewa Bushe. Španělský soud nedávno shledal slovenskou modelku vinnou, verdikt byl vynesen dnes.

Za vraždu miliardáře hrozí slovenské modelce 25 let, rodina mrtvého žádá více

Aktualizovali jsme 27.5.2016, 19:57, 27.05. 14:40

Málaga - Porota soudu ve španělské Málaze dnes uznala slovenskou modelku Máriu Kukučovou (26) vinnou z vraždy svého expřítele, britského milionáře Andrewa Bushe. Ke zločinu došlo před dvěma roky.

Zmizela španělská novinářka, patrně ji unesli kolumbijští rebelové

23.05. 09:06

Bogotá - Španělská novinářka Salud Hernándezová, která v Kolumbii psala článek o nelegálním obchodu s drogami, zmizela. Patrně ji unesli marxističtí rebelové, domnívá se armáda.

Dluh Španělska překonal jejich ekonomiku

18.05. 13:35

Madrid - V prvním čtvrtletí stoupl veřejný dluh Španělska na 1,09 bilionu eur (29,5 bilionu Kč), což představuje 101 procent hrubého domácího produktu v země v roce 2015. Po hluboké krizi nyní Španělsko patří mezi nejrychleji rostoucí ekonomiky EU.

Krádež vzácného šperku přímo před očima prodavače

18.05. 09:45

Madrid - V centru Madridu byl za bílého dne ukraden z klenotnictví Cartier diamantový šperk v hodnotě 300 tisíc eur. Zloději ho ale budou podle expertů jen těžko prodávat.

Hořící skládka pneumatik u Madridu pod kontrolou, úplné uhašení ale ještě potrvá

16.05. 17:23

Madrid - Požár skládky pneumatik nedaleko španělské metropole bude možné úplně uhasit za týden až deset dnů. Do likvidace požáru byly zapojeny také vrtulníky s obřími nádržemi na vodu.

Panika v kině: Muž zakřičel Alláhu Akbar a hodil do sálu kina batoh

16.05. 10:04

Madrid – Divoký večer prožili návštěvníci jednoho z madridských kin. Během promítání komedie Ride Along 2, česky Poldův švagr, nouzovým východem do sálu vběhl muž, který zakřičel Alláhu Akbar a hodil do publika batoh.

U Madridu hoří skládka pneumatik, valí se černý kouř +VIDEO

Aktualizovali jsme 13.5.2016, 20:22, 13.05. 15:33

Madrid - U Madridu hoří skládka pneumatik. Je největší ve Španělsku a zároveň nejrozsáhlejší svého druhu v celé Evropě. Úřady doporučily lidem v okolí zavřít okna a kardiaci by neměli vycházet z domu. Školy ve městě Seseňa zůstaly zavřené.

Obří žralok připlaval k Mallorce. V posledních letech zabil čtyři lidi

Aktualizovali jsme 13.5.2016, 18:29, 13.05. 16:55

Madrid - Žralok modrý, který již v minulosti zaútočil na člověka, vyděsil turisty v blízkosti břehu oblíbené turistické destinace.

Počasí si z nás dělá blázny?

09.05. 15:36

Stockholm - Zatímco v Česku máme krásné typické jarní počasí, jinde v Evropě se nestačí divit.

Španělský parlament rozpuštěn, král vyhlašuje nové volby

03.05. 11:17

Madrid - Politickou krizi se ve Španělsku vyřešit nepodařilo a zemi čekají volby. Král Felipe VI. dnes podepsal dekret, jímž rozpustil parlament a vypsal nové volby na 26. června. Kampaň začne oficiálně 10. června a skončí 24. června. Nový parlament by měl zasednout poprvé 19. července.

Zlomí se patová situace ve Španělsku? Analýza hodnotí měsíc před volbami

02.05. 10:25

Madrid - Španělsko čekají příští měsíc volby. Podle analýzy společnosti Stratford se tak pokusí zlomit patovou situaci, která na tamější politické scéně brání vytvoření nové vlády. Má to šanci na úspěch?

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací