Články k tématu: Špidla, Vladimír

Komise k OKD vyslechla členy bývalých vlád, Bakalu ne. Pokračovat se bude v září

27.07. 21:49

Praha - Sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci důlní společnosti OKD vyslýchala tento týden svědky. Podle předsedy Lukáše Černohorského (Piráti) zhruba v 60 procentech své práce. Černohorský to řekl novinářům v závěru dnešního jednání komise. 

Špidla vypovídal před sněmovní komisí k OKD

26.07. 20:55

Praha - Bývalý premiér a později eurokomisař Vladimír Špidla (ČSSD) vypovídal dnes před sněmovní vyšetřovací komisí k privatizaci těžební společnosti OKD zhruba dvě hodiny.

Kvůli OKD vypovídal Juchelka. Debata prý byla docela zajímavá

26.07. 12:49

Praha - Před sněmovní vyšetřovací komisí k privatizaci OKD vypovídal dnes dopoledne bývalý zaměstnanec Fondu národního majetku (FNM) Jan Juchelka. Do dolní komory pak dorazil právník Radek Pokorný. Odpoledne by měl přijít svědčit někdejší premiér a později eurokomisař Vladimír Špidla (ČSSD).…

reklama

Před komisí k OKD budou vypovídat známé tvářě. Dnes přijde Špidla, v pátek Sobotka

26.07. 11:05

Praha - Před sněmovní vyšetřovací komisí k privatizaci OKD by dnes měl vypovídat Vladimír Špidla (ČSSD), který byl premiérem v době, kdy se řešil prodej minoritního státního podílu v OKD společnosti Karbon Invest Viktora Koláčka a Petra Otavy.

Dvacet let od opoziční smlouvy? Signatáři ji i dnes hodnotí kladně, Klaus si rýpl do Havla

06.07. 11:37

Praha - 9. července 1998 podepsali představitelé ČSSD a ODS takzvanou opoziční smlouvu. Dokument umožnil existenci menšinové vlády ČSSD. Následoval po ostré předvolební kampani, kterou proti sobě sociální a občanští demokraté vedli. Signatáři i po 20 letech hodnotí kladně přínos smlouvy.

Komentář: Nostalgický projev Zemana tlačí ČSSD do vlády a dělí ji na dobré a zlé

Aktualizovali jsme 19.2.2018, 14:23, 18.02. 12:01

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Projev prezidenta Miloše Zemana byl na jedné straně plný nostalgických a vznešených hesel, na druhé ale nepokryté zášti a jasného označení nepřátel prezidenta a jeho vize sociální demokracie. Největším zrádcem je podle hlavy státu Vladimír Špidla, kopanec schytal i…

Kvůli digitalizaci v ČR ubude až polovina pracovních míst, varuje Špidla. Vláda už připravuje plán

19.06. 12:26

Praha - Ředitel odboru poradců předsedy vlády Vladimír Špidla se domnívá, že kvůli digitalizaci a robotizaci průmyslu zanikne v Česku až 53 procent pracovních míst.

Změna volebního systému? Pithart, Špidla i Paroubek jsou proti

19.04. 22:09

Praha – Změny české ústavy, které by změnily český volební systém nebo počty poslanců a senátorů dnes jednoznačně odmítli expremiéři Petr Pithart, Vladimír Špidla a Jiří Paroubek. Podle některých politiků bylo chybou i zavedení přímé volby prezidenta.

ČSSD si musí dát pozor? Špidla varuje před velkou chybou

13.12. 09:00

Praha - Expremiér Vladimír Špidla tvrdí, že ČSSD bude muset přidat v oblasti politického marketingu. Proti sobě má totiž konkurenta v podobě hnutí ANO Andreje Babiše.

Špidla byl oceněn nejvyšším francouzským vyznamenáním

06.12. 17:57

Praha - Někdejší předseda vlády Vladimír Špidla dnes na francouzském velvyslanectví v Praze obdržel nejvyšší francouzské státní vyznamenání.

ČR a Německo začnou pomáhat migrantům v Jordánsku

28.11. 19:43

Praha - Česko a Německo začnou společně pomáhat uprchlíkům v Jordánsku, aby zlepšily jejich životní situaci a omezily tak důvody pro jejich cestu do Evropy. V rámci strategického dialogu mezi Českem a Německem se na tom dnes v Praze shodli poradce premiéra Bohuslava Sobotky Vladimír Špidla (oba…

Česko bude hostit debatu o migraci, delegaci povede Špidla

23.11. 11:56

Praha - V pondělí se v Praze uskuteční konference, na které budou experti debatovat o migrační krizi. Českou delegaci povede poradce premiéra Bohuslava Sobotky Vladimír Špidla (oba ČSSD), německou náměstek ministra zahraničí Michael Roth.

Komunisté a ČSSD prohráli, hodnotí Topolánek. Komu vzalo hnutí ANO voliče?

09.10. 14:11

Praha - Kromě hnutí ANO je možné za vítěze krajských voleb považovat i KDU-ČSL. Prohráli komunisté a ČSSD, kterým ANO vzalo část jejich voličů. V dnešních Otázkách Václava Moravce v České televizi to řekl bývalý premiér za ODS Miroslav Topolánek.

Jaké budou dopady brexitu na NATO? Špidla o dění v Evropě

24.06. 14:31

Praha - Bývalý český premiér a eurokomisař Vladimír Špidla (ČSSD) soudí, že odchod Británie z EU přinese vedle politických a ekonomických důsledků i důsledky bezpečnostní.

Špidla prozradil podrobnosti ohledně diskuze o migraci s Německem

20.06. 22:44

Berlín - Diskuze Prahy a Berlína o migraci byla dříve velmi nervózní a často také mimoběžná, je přesvědčen šéfporadce českého premiéra Vladimír Špidla.

Brexit by mohl mít vážný dopad na HDP v Česku, varuje Špidla

20.06. 19:14

Berlín - Vystoupení Británie z Evropské unie by mohlo mít dopad na českou ekonomiku v řádu desetin procenta HDP. Dnes to uvedl šéfporadce českého premiéra Vladimír Špidla.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie